Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

QuestHelper'da Trojan

Leomar

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca benim yakın bir arkadaşım full format sonrası wow kurup qhelper kurup oyuna girdi ve saolsun guild bank dahil hacklendi kendisi officer oldugu için. Yani evet belki bazı mirrorlarda sakatlık vardır dikkatli olmak ve rar dosyasını elle açmak gerekir. belki bu kadar popüler bir add-on oldugu için corrupted versiyonları çıkmıştır vs vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Vay be. Tam bi vurun kah..ye olayı olmuş. Calm Down...

Şu olayada bi açıklık getirin ya. İsteyen istediği gibi konu açabilir mi açamaz mı?

Yani bunu hemen kötü yönden algılamayın. Kimisinin anlayamadığı şey herkesin çok iyi bildiği bişey ise, bu o konu hakkında topic açılmamasını gerektirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
Ayrıca benim yakın bir arkadaşım full format sonrası wow kurup qhelper kurup oyuna girdi ve saolsun guild bank dahil hacklendi kendisi officer oldugu için. Yani evet belki bazı mirrorlarda sakatlık vardır dikkatli olmak ve rar dosyasını elle açmak gerekir. belki bu kadar popüler bir add-on oldugu için corrupted versiyonları çıkmıştır vs vs vs

Bayılıyorum bu arkadaş yaptı olayına. Aynı gerizekalı arkadaştan bende de var hemde 1 değil 2 tane var.

İkiside virüs yedi diye full format attı, temiz windows kurdu ikiside hacklendi. Gittik elemalara biri wow kurmaya üşendiği için zaten trojeni yemiş olan wow'u harici HD'ye kopyalamış, ordan geri almış sonra addonlara bok atıyordu.

Diğeri dahada büyük mal, format atıktan sonra windowsu yok diye gitmiş tezgahtan aldığı windowsu kurmuş. Kurduğu kopya windows CD'si zaten virüs yuvası halinde imiş, antivirüs kurup cd'yi bir tarattım bir ben yoktum içinde.

Daha önce 30 defa açıldı bu konu, herseferinde aynı şeyi yazdım hala yazıyorum. Ama aldığım tek cevap laf ebeliği o kadar. Bana somut şeylerle gelin. Aynı iddeayı gene tekrarlıyayım burda belki bir delikanlı çıkar bu sefer.

Bana istediğiniz addonu zip olarak atın, zip dosyasını açıp aynen interface içine kopyalıyacam addonu. Sonrada oyuna girecem. Eğer hackliyebilirseniz hesap sizin olsun, geri almaya çalışmadığım gibi hayat boyuda aylık ücretini ödemeyi taahhüt ediyorum. Hodri meydan, hep laf sıfır icraatsınız maşşalah.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha ayrıca Freemon,

1) bende hala o "hack" yiyen arkadaşımdan aldığım wow'u kullanmaktayım yaklaşık 1.5 senedir
2) merak etme o da ben de windows ve virüsler hakkında yeterince bilgi sahibiyizdir ama bu konudan gireceğini düşünemedigimden bu basit ayrıntıyı belirtmedim.
3) herkes senin "gerizekalı" tabir ettiğin arkadaşlarınla aynı kefede değildir ve benim yaptıgım yorum mantıklı sayılabilir. zira qhelper i sen yapmadıgın ve mirrorlara sen koyup check etmediğin için bu konuda benim yaptıgım yorumu çürütecek bi durumda oldugunu zannetmiyorum.
4) ayrıca benim de öyle gerizekalı arkadaşlarım var ki diyerek yaptıgın benzetmeyle arkadaşıma da gerizekalı demiş oldugunu hatırlatır tavrını düzelmeni dilerim.

evet bişeye sinir oldugum zaman madde madde yazmak gibi garip bi huyum var benim.

edit: düzeltme (2 kere valla billa)
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Dworgian said:

Bayılıyorum bu arkadaş yaptı olayına. Aynı gerizekalı arkadaştan bende de var hemde 1 değil 2 tane var.

İkiside virüs yedi diye full format attı, temiz windows kurdu ikiside hacklendi. Gittik elemalara biri wow kurmaya üşendiği için zaten trojeni yemiş olan wow'u harici HD'ye kopyalamış, ordan geri almış sonra addonlara bok atıyordu.

Diğeri dahada büyük mal, format atıktan sonra windowsu yok diye gitmiş tezgahtan aldığı windowsu kurmuş. Kurduğu kopya windows CD'si zaten virüs yuvası halinde imiş, antivirüs kurup cd'yi bir tarattım bir ben yoktum içinde.

Daha önce 30 defa açıldı bu konu, herseferinde aynı şeyi yazdım hala yazıyorum. Ama aldığım tek cevap laf ebeliği o kadar. Bana somut şeylerle gelin. Aynı iddeayı gene tekrarlıyayım burda belki bir delikanlı çıkar bu sefer.

Bana istediğiniz addonu zip olarak atın, zip dosyasını açıp aynen interface içine kopyalıyacam addonu. Sonrada oyuna girecem. Eğer hackliyebilirseniz hesap sizin olsun, geri almaya çalışmadığım gibi hayat boyuda aylık ücretini ödemeyi taahhüt ediyorum. Hodri meydan, hep laf sıfır icraatsınız maşşalah.

Böyle tepkiler vermen hoş birşey değil güzelce açıklamak varken. İnsanlar bilmiyor olabilirler. Soruyorlar burda. Madem bilgilisin anlat öğrensinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi vermek için
Addon yüklerken curseden bile olsa kessinlikle otomatik install kullanmayın manuel yükleyin
Asla exe bat vb partçaları çalıştırmayınız bu tip parçaları olan olan addon kullanmayınız (Bknz: babana bile güvenme)
Addonların çalışma mantığı dolayısı ile hiçbi şekilde Malware/Trajan keylogger almazsınız yukarıda dediğim şeyleri yapmazsanız
Addon dolayısı ile gelişen hack vakaları genelde güvenilmez sitelere girildiğinde o sitelerden zıplayan Tracker cookielerin forumlara log olduğunuz anda account username+pw yi yollamasından dolayıdır
Keylogger yeseniz bile Kullanıcı adınızı kayıtlı olarak log oluyorsanız sadece şifreyi çalabildiklerinden dolayı hackleyemezler (trojan sokup wow dosyalarına ulaşmazlarsa)
Copy/paste keyloggere karşı korumaz.

WoW Bölümü şirinler köyü kadar nezif bi ortam gargamellik yapmayalım yaptırmayalım nerdrageymiş ayar/atar yapmakmış bunlar yakışmıyor size ki tutupda wow eşraflarının birbirine girmesi yada başkaları üstüne yüklenmesi üzücü gerçekden..

Divesleşmeyin,
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
Bilgi vermek için
Addon yüklerken curseden bile olsa kessinlikle otomatik install kullanmayın manuel yükleyin
Asla exe bat vb partçaları çalıştırmayınız bu tip parçaları olan olan addon kullanmayınız (Bknz: babana bile güvenme)
Addonların çalışma mantığı dolayısı ile hiçbi şekilde Malware/Trajan keylogger almazsınız yukarıda dediğim şeyleri yapmazsanız
Addon dolayısı ile gelişen hack vakaları genelde güvenilmez sitelere girildiğinde o sitelerden zıplayan Tracker cookielerin forumlara log olduğunuz anda account username+pw yi yollamasından dolayıdır
Keylogger yeseniz bile Kullanıcı adınızı kayıtlı olarak log oluyorsanız sadece şifreyi çalabildiklerinden dolayı hackleyemezler (trojan sokup wow dosyalarına ulaşmazlarsa)
Copy/paste keyloggere karşı korumaz.

WoW Bölümü şirinler köyü kadar nezif bi ortam gargamellik yapmayalım yaptırmayalım nerdrageymiş ayar/atar yapmakmış bunlar yakışmıyor size ki tutupda wow eşraflarının birbirine girmesi yada başkaları üstüne yüklenmesi üzücü gerçekden..

Divesleşmeyin,

Bilgi yararlı olur umarım topic açan arkadaşa, ayrıca önceden de belirtildi ama yine de firefox ve noscript hatta adblock kullanın die eklemek isterim.

Ancak şunu da sormam lazım, curse gaming veya wowhead, scriptlere izin ver demeyince çalışmıyor. O zaman noscript in bir faidesi kalmıyormu?
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:
Eeee ben sanal klavye kullanıyorum
Bide nası copy / paste yemiyo ya?

bazı keyloggerlar sanal klavye ve copy pasteleri de algılayabiliyor diye duymuştum bilgi bana ait değl kulak dolgunlugu

ama kullanıcı adınız kayıtlı olursa keylgger halt yer user name i öğrenmeden :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...