Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

bitti... baya guzel filmdi, yonetmen koltugunda oturanlar kabiliyetlerini arttirmis. oyun olaraksa (rpg olarak alt gruba eklemiyorum bilerek) eh iste iyi diyelim iyi olsun, oyun mekanikleri adina oyun oncesi baya bilgiliydim dolayisiyla beklentiler dipte oldugu icin pek bir hayal kirikligi olmadi.

Ama o dipte beklentilerle bile ME 1 secimlerinin bu kadar tirt bir sekilde implementasyonu kabul edilebilir gibi degil. Hayir tamam, "Millet RPG tagini gorunce korkuyor, almiyor" aciklamalariyla oyunu bastan sona TPS'ye cevirdin, ama o kadar "Big choices yada yada" dedikten sonra "saol gotumuzu kurtardin ilk oyunda" mailinden daha fazlasi yapilabilirdi, utanir insan... Terminus sistemlerinde geciyor oyun ayagina yatilmasini kabul edemiyorum. Yaptiklari, yapacaklarinin aynasiysa Bioware'in ME 3'de kanser olma ihtimalimiz yuksek.

Hayir bu "ilk oyunu oynamayanlari yabancilastirmayalim" derdi ne? Ucleme yapacaz diye ortaya cikmadin mi? Madem bu kadar dert, Bioshock'un steam paketi gibi bir sey yap, 2in1 seklinde beles olmasina da gerek yok ilk oyunun, uzerine 5-10 dolar daha ekleyerek iki oyunu birden sat yeni oyunculara.

burdan performanslari adina Liz Sroka ve Jennifer Hale'e biri en iyi yardimci kadin, digeri en iyi kadin oyuncu odullerini laik goruyorum... Flotilla'da Paragon interrupti sahsen ekran basinda yapasim geldi

son

tabii ki herkes hayatta kaldi, tersini "mission failed" olarak gorurdum

Sonunda Illusive Man'e atilan saglam kazik secenegi saolsun Sole Survivor kisiligimi baya bir tatmin etti. Ama yetmez. ME 3'de o heriften Akuze'un hesabi sorulmali...

Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

ben orda anlatmak istedigini tam olarak anlatamadigini dusunuyorum, zira durup dururken yerden "Buyrun cover lazimmis" diye platform yukselicegini sanmiyorum. O kadar feci sicmis olamazlar level design'da.

ayrica bu lafimi da yedim, harbi "buyrun cover lazimmis" diye cikiyor bir yerde, saka gibiydi
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

evet soldierla ne ogrenilioyr orda onu merak ettim

krogan shotgun, uzay barrett'ı ya da AR yerine machinegun. meşingan isabeti düşük ama ammo (80 şarjör, 480 mermi, tek şarjörü dibinden boşaltırsam ymir heavy indiriyor warp ammo ile) ve dmg olarak çok iyi. accuracy upgrade ile daha kullanılır oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Eeht said:

yeni silah alabileceğimi yer nerdeya yeni başladım:(

ilk oyundaki gibi silahlar alınmıyor artık, geminde research yapabileceğin bi makina var ordan upgradeleri yapıyorsun elindekiler gelişiyor, yeni modeller geliyor, benzer upgradeler citadel vb deki satıcılarda da var, ayrıca görevleri yaptıkça bilgisayarlardan ordan burdan yeni researchler çıkıyor yol üstünde, research kısmı mordin i kurtarmadan açılmıyordu sanırım gemideki.

armor upgradelerini yaptıkça gemideki kişisel odandaki armor aletinden seçmen gerekiyor (kola takılan ekstra mermi şeysi gibi).
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:
bunun disinda: oyunda save limiti var. belirli bir sayida save'den sonra quick ve auto disinda save alinmiyor... Benim gibi her mission oncesi bir save alan insanlar dikkat etsin

oha çok pis olmuş bu ya.
bugla karşılaşırım neme lazım diyerek dakikada bir save alıp duran birisiyim. bu kötü oldu.
tabii şu var, tek bir save slot üstüne defalarca save edebiliyorsak fena değil de, yok en fazla 10 kere save edebilirsin diyorsa o zaman neden böyle anlamsız bir metoda başvurmuşlar diye merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

DadashNik0F said:

oyunu level 30 nasıl bitirdiniz yaw? bütün her yeri gezdiniz mi ?

ek soru burda

suicide missiondayım görev atamalarını falanda yaptım ama level 23üm hala. burdan sonra level atlıyomuki?

import etmen lazim lvl 60 save varsa ME1'den o zaman 5. lvldan baslatiyor. O sekilde 30 olabilirsin. Diger soru icin de mumkun 2lvl alman basindan sonuna.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

HellHound said:
bunun disinda: oyunda save limiti var. belirli bir sayida save'den sonra quick ve auto disinda save alinmiyor... Benim gibi her mission oncesi bir save alan insanlar dikkat etsin

oha çok pis olmuş bu ya.
bugla karşılaşırım neme lazım diyerek dakikada bir save alıp duran birisiyim. bu kötü oldu.
tabii şu var, tek bir save slot üstüne defalarca save edebiliyorsak fena değil de, yok en fazla 10 kere save edebilirsin diyorsa o zaman neden böyle anlamsız bir metoda başvurmuşlar diye merak ediyorum.

save slotunun ustune save edebiliyorsun, yeni save slotu secenegi cikmiyor... yaklasik 50 save slotu var, overwritelar ile sayi degistigi icin tam sayi veremiyorum (karakter basina diye umuyorum ikinci bir karakter acip test etmedim)

DadashNik0F said:

oyunu level 30 nasıl bitirdiniz yaw? bütün her yeri gezdiniz mi ?

ek soru burda

suicide missiondayım görev atamalarını falanda yaptım ama level 23üm hala. burdan sonra level atlıyomuki?

son mission sirasinda 30 oldum ben, ilk oyundan lvl 60 karakterle oyuna basladim
Sosyal ağlarda paylaş

save sayısı problem değil ki, mesela 50 slot mu var gider 40'ını başka bir yere yedeklersiniz (nasıl olsa tarih saat sırasına göre numaralandırıyor), öyle devam edersiniz save etmeye

tabi elinizde iki tane bilmemkaçıncı save olur ama olsun dosyanın sonunda ne zaman save ettiğiniz var nasılsa karışmaz yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

oha lol hatta

gittim 15 save'imin üstüne 40 tane de ben ekledim etti 55 save dosyası (numaralandırmasıyla tabi), oyunu açtım hepsini görüyor :p

yani 50'den fazla slot açtırmıyor ama zilyon tane varsa hepsini görüyor, e peki dedim gittim 49 taneyi alıp başka yere attım, girip save ettim 51, 52 diye gidiyor yeni slot açtırarak yani kafadan birazını yedekleyip aynen devam etsen, oyunu bitirince de hepsini bir araya getirsen hepsine ulaşabiliyosun oyunda

eh be adam zaten 15-20 KB bu dosyalar neden sınır koyarsın ki? ben gözden kaçırdıklarını düşünüyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

çok şeker black. :)
arcane said:

Save slotunu geçtim Quick Save'de eskisinin üzerine yazan oyunlara ayarım hatta onu da geçtim save almış olduğun halde checkpointe dönen oyun. TEBRİKLER Bioware.

quicksave değil de en son save hangisiyse ona gidiyor, cidden mantıksız olmuş.

bu arada doggy'nin yazdıklarına da katılmadan edemiyorum, henüz bitmedi ama az kaldı sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

evet oyun quicksave yerine autosave i yüklüyor arada bikaç konuşma, konuda ilerleme, görev sonu vb bişi varsa, çok kötü, ilk oyunda da vardı sanki bu. ben 4 save + quick ile ilerliyorum save sayısı dert değil, lakin;

bende yarım yarım oynuyorum çünkü "tebrikler görev bitti gemiye ışınladık sizi" oyunu akıcılıktan çook uzaklaştırıyor, kesik kesik oynuyoruz. ben 1 görevi bitirip çıkıyorum anca 4-5 saat sora aklıma eserse giriyorum tekrar.

arada bikaç gizli sayılabilecek yerde buldum ehe bazı gezegenlerin minicik uyduları falan var, % kısmı %25-%75 yerine %57-%68 falan gibi rakamlar gösteriyorsa o galakside gizli bi yer var demek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...