Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Ahaha xD. Spoilerlık birşey yazmamış be adam :D

Oyunu birkaç saat oynadım. Spoilerlık birşeye girmeden hafif bir değerlendirme yapabilirim. Bugün Mass Effect 1'i ileri bir saveden oynayıp tekrar bitirmiştim. Taze taze karşılaştırma yapayım :D

Oyunun tadını kaçırmadan, spoilera girmeden minik bir değerlendirme yapayım dedim

Oyunu yüklemeden önce inventory sisteminin gitmesine kızmıştım. Ama işin reklamını yapmadıkları kısımları olayı kurtarıyor. En azından ilk görevlerde, büyük kapışmalardan önce silah değişimi yapabileceğiniz armoryler bulabiliyorsunuz. İlla silah değiştircem diye inat ettiğim durumlar için rahatlatıcı bir olay oldu. Tabi inventory gittiği için silahlarla ilgilenilmiyor. 1'de daha güçlü eklenti, daha güçlü silah ararken burda olay daha iyisini bulmak arayışından çıkmış. Bunun yerine gemideki labdan upgradeler alıyorsunuz. Ben şahsen kendi silahlarımı, inventoryimi kendim kurup düzenlemek isterdim.

Uzay keşif olayları eğlenceli hale gelmiş. Geliştirilmiş. Makoyla işkence saatleriyle karşılaşmadım.

Mermi değiştirme olayı aksiyon perspektifinden bayağı taktiksel hale getirmiş. Yinede "ben hikayeyi okur geçerim arkadaş" demiyorsanız hardda başlamanızı tavsiye ederim.

Siper üzerinden atlamalar, takım üyelerinin hemen ölmeyişleri, siper ve yetenekleri zekice kullanmaları savaşları zevkli hale getirmiş.

Zırh ve kıyafetleri özelleştirebilme güzel olmuş.

Kurgu ilk oyundan daha sürükleyici geldi nedense. Karşılaşılan karakterlerde daha ilginç.

Sonuç olarak aylardır güzel oyun çıkmadı. Hikaye işlenişi, kurgu, karakter, aksiyon bakımından bu kadar sağlam başka yeni oyun bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı durumdayım bende dün geceden beri oynuyorum bırakamıyorum.
yanlız silah konusuna gelirsek hem iyi hem kötü, bu kadar oynamama rağmen kaçırmadıysam bi yerlerde hala aynı sniper var elimde.

ayrıca birdaha evreni kurtaran ne olsun, bi cerberus la çalışıyorum diye herkes trip atıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi soru şu 50 kere sorulmuştur muhtemelen ama inançsız biri olarak sorma gereği duydum tekrar :

Mass-Effect 1 "oynamadan" 2 yi oynasam keyifi ne derece azalır?

kesin oyna babzi detay ayrıntı var mı diosunuz yoksa ,

yok olm yae bambaşka bi konu vs (aynı karakterler vs konu geneli aynı aynı evrende geçio ama devam etmio kaldığı yerden gibi gibi? )
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...