Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teledünya

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

Kablo TV'nin yeni jenerasyonu, dijital platformu. bu arkadaşlar geçtiğimiz gün aradılar.
85kutu (SD için, HD fiyatını hatırlamıyorum şu anda.. aslında HD için ne bağlayacaklar, ne yapıcaklar, kutu ne için çok çözemedim) 35kurulum ücreti (ben kursam olma mı?) 9,5aylık..
kadının bana dediği şu kablo tv ile birlikte teledünya aboneliği 9,5tl Yani evdeki her bi TV kablodan yararlanabilecek. bu güzel işte.. gelgelelim sitesinde diyor ki
said:
01.05.2009'a kadar
KABLO TV + TELEDÜNYA
9,5

hmm..

ayrıca kadının dediğine göre istanbul'da (kadıköy'deyim) 65kanal faaliyette ve sayıları artacak. bu artımın bi limitini veredikleri gibi (max200kanal olacak vs gibi) artım hızını da veremiyorlar. (ayda 4kanal eklenecek gibi) burası biraz muamma kaldı bende.

şimdi bilmeyenler için bilgilendirdik ama bi iki de sorum olacak aranızda kullanan varsa. gerçi bu 9,5tl = daimi kablo + teledünya mı? yoksa sadece mayıs'a kadar mı gibi soruları buraya eklemeiyorum. şirket ile aramızda onlar. =D di mi yani?
1.memnun musunuz?
2.kanal değiştirmeler kablo üzerinden olduğu için hızlı mı? (digiturk uydu vs. ile tv seyretmiyorum bu yüzden. zap keyfinin "du bakayım öbür kanalda ne var?"ın içine turp suyu sıkan nalet bi olay bu.. bayağı bi tiksiniyorum hatta bas-bekle zımbırtısından)
3.kanal sayısı istanbul için nedir? yalan mı söylüyorlar diye sorsam daha doğru olur sanırım.
4. burası biraz meraktan soruyuyorum; bu kutu ne ayak? hd için fazla değil mi kutu? kartlı, digital video broadcastinge uygun girişli tvlerde de kutu veriliyor mu? SD kutu alınsa da (illa kutuyu vericekler sanırım) olur mu?
5.lam işte öle bişiler. 5.yi beşe tamamlamak için yazıyorum şu an.. hah buldum kutu üzerinden digiturk, dsmart, ya da başka bi uydu için kart girişi oluyor mu?

ahanda böle
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bunu birkaç hafta önce görüp araştırmıştım , hatta almayı düşündüm. Fakat kanal sayısı ve şu an mevcut kanalları açısından çok kötü göründü bana. Artı olarak verdiğiniz para fazla.

Digitürke 5 kuruş para vermeden abone olup , üzerine bir de 3 ay ücretsiz olması ve kanal sayısı , arşivi bakımından da üstün olması tercihim.

Kısaca bana göre teledünya baya bi leş. İleride kanal sayısı ve içeriği çok iyi olursa ozaman tekrar düşünülebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
42 milyonluk digiturk aile paketimi ne zikkimdir gozunun yasina bakmadan kapatip teledunyaya gectim

ayda 3 lira ekstradan veriyorum (zaten kablonet kullanicisiyim)
HD receiverda aldim cillop
kanal sayisi baya fazla, cemaat kanallarinin hepsi olsada baya baya digiturkde olmiyan saglam kanallar var, ozlemiycem digi yi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

42 milyonluk digiturk aile paketimi ne zikkimdir gozunun yasina bakmadan kapatip teledunyaya gectim

ayda 3 lira ekstradan veriyorum (zaten kablonet kullanicisiyim)
HD receiverda aldim cillop
kanal sayisi baya fazla, cemaat kanallarinin hepsi olsada baya baya digiturkde olmiyan saglam kanallar var, ozlemiycem digi yi

viktor kendileri kutu veriyomuş o kesmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

biz de aynen digi'yi kapatıp gectik, zaten tv'de uygun giris var diye receiver da almadık, direk kart giriyor(onun da rahatlıgı ayrı abi, tek kumanda falan), kampanya vardı falan kablonet'le birlikte komple gecis yaptık ehueh... gerci bende hd kanallarda dili degistirince takılmaya baslıyor goruntu biraz, kutu almadık diye olabilir belki bilemeyecem, ama onun dısında iyi yani...

@barnacle, abi normal kanallar da cok daha kaliteli kablo'dan, ilk aldıgımda analog'la digital arasında gecis yapıyordum ikide bir karsılastırmak icin, renkler falan cok farkediyor cidden...
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

hatta dreambox alıcam bi kere hayat boyu beleş bütün kanallar

Digitürk ve diğer uydu kanalları falan açık şu an. D-Smart en son yeni sisteme geçmişti ve hala kıramamışlardı D-Smart'ın şifrelerini. Kıracaklar ama falan diyordu en son adam, kısmet.

Yani şu an %90 D-Smart kapalı. Bu da http://www.dsmart.com.tr/tum-kanallar

tek platform'da yayın yapan kanalların izlenmemesi demek (ör: Discovery Channel vs.)
Sosyal ağlarda paylaş

bizim evde zaten kablo vardı şimdi bir kutu getirmişler böyle uak.. anladığım kadarıyla hd değil ama hd olması gerek miyor muydu? bir de s-video girişinden bağlamışlar.. acaip kıllandım

de ben digi türkdeki sinema kanallarını fln izliyordum ağustosda bitecekmiş sözleşmemiz.. ağustosdan sonra gidiyor digi :(

2,5 tl fark almışlar.. acaba hd parası alıp standart yayın mı bağladılar ne? kutu da bir boka benzemiyor el kadar bir şey çözemedim
Sosyal ağlarda paylaş

teledunya harika adamlar 3d test yayinina bile basladilar, daha hicbi platformda yok sanirsam.

hd kanallari az ama giderek artacaktir, yeni kanallar ekleniyor yavas yavas zaten, birde sd yayinlar bile daha bi kaliteli, yayin kalitesi digiturkten de dsmart'tan da ustun. Fiyati da resmen hicbisi.

bu arada dreambox denen naneye bulasmayin, tum kanallari aciyor iyi guzel ama bazen goruntuler lagli geliyor, bozuk geliyor takila takila ilerliyor, oyle olunca da mahvediyor seyir zevkini. Mac seyretcem diyorsun bi gidiyor 5 dakka sonra geliyor goruntu bu sefer takila takila gidiyor, sonra bozuluyor vs, paraniza yazik.

kablo hizmeti varsa en mantiklisi teledunya almak.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

teledunya harika adamlar 3d test yayinina bile basladilar, daha hicbi platformda yok sanirsam.

hd kanallari az ama giderek artacaktir, yeni kanallar ekleniyor yavas yavas zaten, birde sd yayinlar bile daha bi kaliteli, yayin kalitesi digiturkten de dsmart'tan da ustun.

digide 3d programlar var, ayrıca normal yayın kanalları nasıl digiden daha iyi olabilir? digideki 2 film kanalı ve 2 dizi kanalı hd yayın yapıyor. fiyat olarak uygun olabilir ama digideki tivo özelliği + hd yayınlar öne çıkıyor, ayrıca her hafta çok izlenen dizileri otomatik olarak reklamsız indiriyor (boardwalk empire hd muhteşem yy hd vs.)

fakat digiturkteki dizi ve filmlerin kalitesinde ligtv ihalesinin aşırı pahalıya patlamasından dolayı bir düşme var o ayrı, boktan yada eski diziler vs. birde mature content 0, e2deki diziler daha güzel, ama nebiliyim aile için vs iyidir digi. zaten diziler 720p internete anında düşüyor indirip hdmila tv ye bağlamakda zor birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Digiturk'den buna geçtim bu hafta. Sinema kanalları daha iyi görünüyor (daha çok ilgimi çeken filmler var en azından), görüntü ve ses kalitesi de daha iyi geldi. Kanallar genel olarak daha iyi geldi.

Tavsiye ederim ben bunu yeni bir TV hizmet sağlayıcısı arıyorsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Teledünya'yı bende tavsiye ediyorum,zaten tek izlediğim kanallar belgesel kanalları,oda hayli hayli yetiyor.
Discovery,National wild,hd,adventure vs.de var.Diğer belgesel kanallarını o kadar beğenmesem de arada izliyorum.
Onun dışında Sinema kanallarında arada iyi filmler çıkıyor.
Fiyat son derece makul,spor müsabakalarına ilgi duymayan bir adam için ideal.

Eğer maçları izleyeyim,diğer ligleri takip edeyim diyorsanız hali ile böyle bir şey pek mümkün değil,zaten digitürk lig tv dışında bir şeyde sizi paklamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...