Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GPS'li cep telefonu almak istiyorum

Bone

Öne çıkan mesajlar

Elimdeki eski Sony Ericsson S700'i değiştirip yeni telefon almak istiyorum.
S700'in döner kapaklı sistemini çok beğenmiştim. Daha geniş tuş takımı sunuyordu. Ama artık döner kapaklı telefonlar üretilmiyor sanırım.
Kaydırmalı kapaklı birşey alıcağım sanırım.

- Muhakkak GPS olcak. GPS sistemi uluslararası desteğe sahip olacak ve Türkiye ve KKTC'de efektif olarak çalışacak. En azından Google Earth kadar kapsamlı olsun.
- Geniş kapasitesi olsun, bolca mp3 felan koymak istiyorum. Hatta geniş kapasiteli bellek kartı da koyabilelim.
- Kamera benim için önemli değil, ama olursa hayır demem.
- Dokunmatik ekran olması şart değil.
- FM/RDS desteği olsun istiyorum.
- 3G, WAP, GPRS kullanacağımı sanmıyorum.
- Ekranı kolay çizilmesin, toz tutmasın.
- En önemli özellik, hızlı bir makine olmalı. Menüden menüye geçerken laglı olmasın.
- Pusula, el feneri (ya da fotoğraf ışığı) gibi özellikler birer artı puan olacak.

Bunlara göre şu cep telefonlarını düşündüm.
- Samsung SGH-i900 Omnia 16GB
- Nokia 5800
- Nokia N96 16GB

ama karar vermekte zorlandım, acaba hangi cep telefonunu alsam diye.

Bi de bu cep telefonunu bu ay (bu hafta ya da gelecek hafta) alacağım, o yüzden hali hazırda piyasada bulunması çok iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Nokia Maps, Garmin ve Route66 kullandım N95'te. Garmin'in menüleri biraz kullanışsız ama ATM'lere varana kadar milyon tane detay var, Nokia'nın menüsü çok daha rahat ve kullanışlı ama onun da programı bazen sevimsiz işler yapıyor, Route66 ikisinin ortasında gibi birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
En önemli özellik, hızlı bir makine olmalı. Menüden menüye geçerken laglı olmasın.

Bunu istiyorsan bi kere Nokia N serisinden uzak duracaksın.

Telefonun çalması bile vakit alıyor be. çalacağı melodiyi yüklemeye kasıyor alet.

Yanlışlıkla birni arıyorsun kapat a basıyorsun 10 saniye sonra yerine getiriyor o komutu, o sırada karşı tarafa bağlanmış oluyor aloo aloo millete rezil oluyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu hafta/haftasonu alıcağım telefonu. Ama hala tam olarak ne alacağıma karar veremedim.

i900 ve N96 birbirine çok benzer telefonlar. Özellikleri çok benzer.
birinde olan birşey bir diğerinde olmayabiliyor.
Nokia'da 16M renk ve NGage oyun platformu var, Samsung'da dokunmatik ekran var ve pil ömrü daha uzun.

Bari Windows Mobile mi SymbianOS mi daha iyi, ona göre alayım.

Bir yerde test ediyim dedim ama test edecek dükkan bulamadım. Kart takıldığı zaman garanti süresi başlıyormuş sanırım.

hani illa i900 veya n96 olmasına gerek yok.
ama
- yüksek kapasite
- gps
- rds fm
özelliklere sahip bu ikisini gördüm.

i900'ün işlemci hızı da iyi. 624MHz imiş.

i900'ü tercih edicem gibi gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dahili 16gb değil ama.
samsung'da dahili 16, harici 16 toplam 32gb bellek oluyor.

http://www.phonegg.com/compare/24/Samsung-SGH-i900-Omnia-16GB-vs-Nokia-5800.html
5800 de güzele benziyor aslında da, ne biliyim
bi de sanki i900'ün arabirimi 5800'den daha başarılı gibi geldi.
belki de windowsa daha bir alışık olduğumdandır.
5800'ü dos'u andırıyor.

bu arada 16M rengin ne gibi bir avantajı var? Menülerde renk farkı göremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Video falan izlersen farkeder anca ekran rengi.

16GB alsan kesin dolduracak mısın ki 32GB olsun diyorsun, yoksa boş yer fazla olsun telefon yavaşlamasın diye mi?

bir sürü mp3 koymayı düşünüyorum.
mevcut telefonumun kart belleği düşük, fazla şarkı, resim vs koyamıyorum.
ha 16gb fazla büyük gibi duruyor ama hemen dolar o da :)

i900 almak istememin bir nedeni de, arabiriminin güzele benzemesi. 5800'e göre daha işlevli duruyor.

5800'de pusula olsa (öyle telefonlar da varmış sanırım) direk 5800 alırdım ama gps özellikleri de birbirine çok benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

omnia denen aletin ekranı oldukça başarısız, dokunmatik değil basmatik, kesinlikle pratik değil. arabirimi parmakla kullanmak için değil stylus için tasarlanmış. ayrıca windows mobile dediğin işletim sistemi hantal.

5800 vs omnia dersen kesinlikle 5800 al derim.

edit: birkaç hafta içinde sağlam bi 5800 incelemesi yazacağım, o zaman ayrıntılı anlatırım :p
Sosyal ağlarda paylaş

walla 5800 in pili de gayet ba$arili geldi bana.

ekrani baya acik tuttum, edge ile surekli mail check ettim, sikilinca actim kurcaladim kari$tirdim felan 2 gundur, hala yarida pil.

ki bu 2. $arjim, pil daha acilmami$tir =Pp

sonucta kibleyi aramiyosan, pusulaya ihtiyac yok gibi, google maps cok ba$arili bir program, her sokagin caddenin ismi var nerdeyse. Bir google maps kadar olabilir mi bilemiyorum ama, yurticinde iyi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

pusulanın kıbleyle ne alakası var hehe. şehir dışında dolaşırken işe yarar pusula/gps vari şeyler. (daha doğrusu işime yarar)

omnia dokunmatik değil basmatik ne demek ki? bildiğim kadarıyla 5800ler basmaya duyarlıymış, verdiğin basınca göre çalışıyormuş, omnia ise klasik touchpadmiş (elektrik mi ne o sistem)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...