Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dizel otomatik araç ?!

Valeron

Öne çıkan mesajlar

fiat ailesinden ferrari dışında araba alınmaz :)
ben derim ki 2. el megane bak extreme ler gayet güzel mesela 1.5 dizel extreme bakabilirsin o fiyatlara bulunur tahminim.

opel 1.3 dizel başarılı bir araba 2. eline bakabilirsin gerçi ben opel sevmem pek içi dandik geliyor bana neden bilmiyorum.

ben de 1.6 fsi golf kullanıyorum ve çok memnunum dizaynı olsun kalitesi olsun oturaklılığı olsun dizel diye şartlamassan kendini 2. ellerine bakabilirsin benzin tüketimi dışında çok memnun kalacağına eminim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arabasına göre değişir...

Gerçi bugünkü her araba renault undan skoda sına kadar gayet sağlamlar...

Ama mesela 2000 yapımı BMW ler bugün 250.000km lerde geziyor ve hala gık demeden gidiyorlar. 2. ellerine talep bile var...

Dizel araba için 100.000 birşey değil çünkü dizel motorun ömrü benzinli motordan çok daha fazladır. Bunun iki sebebi var.

1. si yakıt kimyası gereği dizel motora yağlama etkisi de yapar, o yüzden aşınmaları azaltır.

2. si ise dizel motorlar benzinlilerden çok daha düşük devirlerde çalıştığı için motorun oynar parçaları daha az kullanılmış olur.

Benzinlide 4000 devirde vites değiştirmek normal denir, azıcık seri kullanmak istersen 4.000 devirin altına indirmezsin...

Dizelde ise 2000 devirde vites değişimi yaparsın genelde, yeterli gücü düşük devirde verdiği için zaten motoru bağırtmaya gerek yoktur...

Bunları göz önüne alarak dizel araba için 100.000 hiç birşey değil dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

100.000 bir araba için sorun çıkaracak seviye olmayabilir ama aracın iç mekanı dayanmıyor o kadar uzun kilometrelere. İlla bir direksiyonda yıpranma, koltuklarda pörsüme, araç içerisinde taksivari bir koku yerleşmesi oluyor :) O yüzden çok uzatmamak lazım. 100.000'de psikolojik bir sınırdır yoksa 99.000 ile 101.000 arasında bir fark yok yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

MrMarvelous said:
Renault Symbol de araba değil ki arkadaş.

Kardeşimin Peg Perego akülü arabasında daha çok donanım ve teknoloji var.

ahaha 1 yıl kadar clio kullanmışlığım var. Gerçekten doğru diyor. yalan veya abartı değil yani. deafsg
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
100.000 bir araba için sorun çıkaracak seviye olmayabilir ama aracın iç mekanı dayanmıyor o kadar uzun kilometrelere. İlla bir direksiyonda yıpranma, koltuklarda pörsüme, araç içerisinde taksivari bir koku yerleşmesi oluyor :) O yüzden çok uzatmamak lazım. 100.000'de psikolojik bir sınırdır yoksa 99.000 ile 101.000 arasında bir fark yok yani :)

evet o doğru. özellikle deri koltuklu arabalar çok yıpranıyor...

ama gu da kullanım tarzına göre değişir... Arabasına çok iyi bakanlar da var. Misal ben =). Benim araba şu anda 40.000 de ama içinin sıfırdan farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...