Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Flight Simulator X

senko

Öne çıkan mesajlar

abi rotayı kendim ciziyorum planner'da. ama o rotayı nasıl takip ettirecem ucagı onu bilmiyorum. manuel olarak yaptıgım sey su; diyelim ki inecegim pist ekvatora paralel sekilde. benim ucagı kaldırdıgım pist ise guney-kuzey seklinde, meridyen yonunde diyim yani. benim yaptıgım o pistin hizasına ucagı manuel getirmek. manuel derken heading tusu ile oynayarak yapıyorum donusleri yani. baska turlu nasıl cizdigim rotayı (flight planner'dan ciziliyor, pembe cizgi) nasıl otomatik olarak takip ettirebilirim ucaga bilmiyorum.

bir de simdi 2 sefer sabiha - ataturk denedim. frekansı giriyorum mors kodu geliyor, sonra sagdaki diamondı gorunca app'yi aktif ediyorum. diamond ortadaki cizginin altına inmesine ragmen alt ve hdg kapanmıyor ve ucak aynı irtifada seyretmeye devam ediyor.

ya sabahtan beri ucak indirip kaldırmaktan beynim sulandı, biseyleri yapmayı unutuyorum ya da bi problem var ataturk'te :P
Sosyal ağlarda paylaş

abi ne yaptıysam olmadı yahu deliricem. daha bi kac saat once indirdigim ucagı indiremiyorum artık. vertical intercept ettigi anda approach'a basıyorum, ne alt ne de hdg kapanmıyor. aynı yukseklikte devam ediyo ucak, pistin hizasına gectigi de yok dolayısıyla. anlamadım gitti neyi yanlıs yapıyor olabilirim.

neyse oldu bu sefer. nihayet dort dortluk bir ucus gerceklestirdim, inis mukemmel oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi ben de sabiha'dan ataturke uctum. sadece manuel olarak pistin hizasına yakın bi noktaya getiriyorum ucagı o kadar. onu da yapmama gerek yok aslında telsize frekansı girdikten sonra. herneyse, kusursuz iniyorum ben de artık. taxi isini de cozdum 10knota sabitle gogo. yalnız biliyosanız bana bi tek speed brake'in kısayolu lazım, fullemek icin hangi tusa basmam gerekiyor bilen varsa yazsın. o kadar kontrolun arasında simdi onu ararsam ölürüm.
Sosyal ağlarda paylaş

heh bende bugun ucunca tam hatirladim. yanlis bilgi veriyomusum. al sana tamamen otomatik ucus tutoriali.

once flight planner'a gir soyle bir flight plan cikar ve find route tusuna bas.

sonra kuleyle konusup IFR Clearance aliyosun.

Verdik gazi, kalktip gidiyoruz. Assagida gosterilen sekilde ayarladigin an autopilot'u, gidecegin yere kadar flight plannerin cizdigi yoldan gidecektir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...