Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sim city 4 oynayan varmı acil bişi sorucam.

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

• 3 yıl sonra ...
buna sardım da 2 gündür

iyi gidio oyun da şu rci demand grafiğini anlamadım ben bi türlü. şimdi barlar yukarda olunca noluo altta olunca noluo. napmak lzm yukarı mı çıkarmalıyız alta mı indirmeliyiz. bu ne lan

yardım plz

http://premium.fileden.com/premium/2007/7/4/1237795/cam2-1184.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

talep işte

iş imkanları artarsa millet taşınmak ister yeni residential area koyarsın

educated population oluşursa ofis lazım olur commercial area yaparsın

population arttıkça endüstri demandı da gelir illa, şehir gelişene kadar endüstri-population ikilisi ekmek ve köfte gibidir

sonra mesela dirty industry gelmesin hava kirlenmesin istersin, vergilerini %15 yaparsın demand düşer daha da gelmezler

bu ve bunun gibi işte, pek çok etken var tabii tüm bunlara ek olarak.

1 ay önce fln deli gibi kurup oynamıştım ben de fds
Sosyal ağlarda paylaş

tarımı boşver abi

bi şehri en hızlı geliştirme yolu medium industry>medium residential

bunu sürekli tekrarla ta ki endüstri için kafanda belirlediğin alan dolana kadar

bu sırada commercial talebi ne zaman yukarı çıkar o zaman aradala medium commercial koy

advisorların sana lise yapmamız kolej yapmamız lazım diyecek bunları ilerde residential area olacak yerlere güzelce serpiştir educated population oluşmaya başlasın

endüstrini evlerden ve commercial bölgeden 7-8 kare uzağa kur ki ilerde bunlar $$$'a dönüşebilsin. ilerde trafik sorunu olmayacak şekilde avenue ve yollarla güzelce çevrele buraları çünkü mutlaka tıkanacak. işte bi yerden sonra aylık gelirin +$7k olacak o zaman dirty indusrtyleri yıkarsın tamamen, vergisini 20 yaparsın gelmesinler diye, yerine high tech ve manufacturing açılacak educated ppl olduğu için böylece havan daha temiz insanın daha high wealth olacak falan filan

aslında olayın mantığı yan şehre dirty industry+çöplük+elektrik yapıyorsun bu asıl şehirlerinin elektrik ve çöp ihtiyacını karşılıyor, neighbor deal yapıp ucuza kapatıyorsun diğer şehirlerinin havası kirlenmemiş environmentı bozulmamış oluyor

diğer şehre sadece ev okul hastane kuruyorsun

diğerine de sırf commercial

ama dediğim gibi bi şehir yapıp olayı kapmadan buna kalkışırsan trafiğin içinden çıkamaz demandleri ayarlayamazsın 20 dakkada baş gösteren gökdelenlerin terkedilir soğursun dfsfs

*bu arada co$$$ ve hightech industry vergisi 7.5 üzerinde olmasa iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...