Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

cizimler (tablet)

cakeonroof

Öne çıkan mesajlar

az cok nasil olmalidir diye bakinip referans kullanilan seylerde sorun olmuor zira hatalar yada istemsiz yapilan mudaheleler beklenmedik sekilde iyi sonuclanabiliyor boyama esnasinda,ortamdir hayvandir kustur nesnedir bunlar daha kolay oturan seyler oldu.kotaramadigin yerde renk secimlerini fotolardan yapip referansla goturuosun. fakat anatomi malasef hata kabul etmiyor.pozlar icin bire bir referans kullanmadikca sonuclar boyle simdilik.karakter olayi zor.dinamik pozlara giremiyorum bile henuz ya da daha doyurucu perspektiflere.ileride gelisir herhalde , tesekkurler yorumlara.
Sosyal ağlarda paylaş

figurle ilgili bikac şey soylesem bende

mesela figurün belinde ve omuz hızasında bi sorun var.
figure gore sol kalcasının daha aşağıda olması gerekiyo, aynı şekilde sag omuzu daha aşağıda ve geride olmasına rağmen sağ gögsü daha büyük, noluyo burda yahu sorusu sordurtuyo ınsana.

haddim olmadan ustune ciziktirdim ama, demek istediğim şu

bu su anki durduğu hali
http://img.photobucket.com/albums/v318/Cuce/auc1.jpg

buda vucudun durmaya daha yatkın olduğu hali
http://img.photobucket.com/albums/v318/Cuce/auc2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

saol cuce zaman ayirip ilgilendigin icin. eet daha dogru cizgiler dediklerin.cok kaba sketchler uzerine direk boya atip bloklar olusturarak gidiyorum. uzun zaman harcayinca ustunde goz bi sekilde alisiyor, algi gariplesiyor. gormuyorsun bariz hatalari. iste dikkat etmek lazim. belkide bol bol referans kullanmak lazim oturana kadar iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

referansları abartılı oranlarla pespektiflerle cizerek calışabilirsin mesela. Benim cok işime yaramıştı. figure tekrar etmek yerine algılayıp tekrar yorumlaya zorluyo.

cizgi yerine alan kullanarak calışmak bence daha iyi bi yontem zaten, özellikle renkldirme üstüne gidilicekse.

konunada resim koymak istemiyorum ama, sole bişiyden bahsediyorum abartı derken, sen dahada uc tabi. fotoraf biraz komik kactı tabi, ama olsun.

http://img.photobucket.com/albums/v318/Cuce/auc4.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

cakeonroof said:

saol cuce zaman ayirip ilgilendigin icin. eet daha dogru cizgiler dediklerin.cok kaba sketchler uzerine direk boya atip bloklar olusturarak gidiyorum. uzun zaman harcayinca ustunde goz bi sekilde alisiyor, algi gariplesiyor. gormuyorsun bariz hatalari. iste dikkat etmek lazim. belkide bol bol referans kullanmak lazim oturana kadar iyice.

Ben zamanında bunu vurgulayarak bir resmi bitirdikten bir süre sonra tekrar bir göz atın, farklı açılardan inceleyin demiştim, beni çöp adam bile çizemiyorsundur diye suçlamışlardı burada zamanında ama ben bu sorunun üzerinden böyle geldim.

Bir çalışmayı bitirdikten sonra bir süre kafanı farklı şeylere yönelt daha sonra farklı açılardan şöyle bir bak resmine. Kabak gibi belli oluyor kusurlar. Tabii ki profesyonel birisi belki böyle birşeye ihtiyaç duymaz ama benim gibi astigmat ve ağır çalışan birisi ihtiyaç duyuyor. Belki faydasını görürsün.

Bu arada şu bölümde takip ettiğim, yeni birşeyler gelsin diye beklediğim tek topic seninkisi diyebilirim biraz abartarak gerçekten başarılısın.
Sosyal ağlarda paylaş

@cuce : eet abi kesinlikle ise yarar o sekilde calismak. bol bol ciziceksin. hem cizgim zayif cok, arada gelisir oda.

@dead : saol dead. aynen oyle oluyor. birde image flip ise yariyor epey boyama esnasinda hatalari belirlemek icin. surekli ceviriceksin aci degistiriceksin. eli alistirmak lazim onada.

gecenin isi buda. 5 saat.

Sosyal ağlarda paylaş

bayadır sessizce takip ediyorum
çizimlerin gerçekten çok güzel, konsept olsun renkler olsun

sadece ama sadece çizdiğin yüzlere ısınamadım gitti.
sanki anime gibi yapıyorsun yüzleri, tabi senin tarzındır söz söylemek düşmez bana ama resmin diğer kısımlarıyla çok kopuk geliyor gözüme. yorumum budur teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim:)
Sosyal ağlarda paylaş

cakeonroof said:

@cuce : eet abi kesinlikle ise yarar o sekilde calismak. bol bol ciziceksin. hem cizgim zayif cok, arada gelisir oda.

@dead : saol dead. aynen oyle oluyor. birde image flip ise yariyor epey boyama esnasinda hatalari belirlemek icin. surekli ceviriceksin aci degistiriceksin. eli alistirmak lazim onada.

gecenin isi buda. 5 saat.
süper olmuş yüzü çok beğendim. keşke aynı özeni memelerdede dskfdsf
şaka şaka :)
Sosyal ağlarda paylaş

olur harcamam. simdi bu son is normalde 1 bilemedin 2 saatte rahat kotarilabilecek bi speedpaint aslinda. 4-5 saat surmesinin nedeni bu formlari, ablayi cizmeden once epey oynadim background da renktir tekniktir brushtur falam. sonrasinda iste govde burda olsun memeler burda kollar soyle simdi bide surat diyip birakilmis bi is.yani bahsettiginiz hatalar eet hata ama daha cok ilgisizlik ve az zaman harcanmasi yuzunden oyle. yani painting sonucta bu ve rendera ne kadar fazla zaman ayirirsaniz o kadar az hata demektir. mesela yuze zaman ayirmama ragmen longsun ve babacum un dedigi burun olayi eet bi hata olmamasi gereken. ama diger kisimlar kaba boyama zaten firca formlarindan/darbelerinden da anlasilabilecegi uzere.bide basit bunlarin cozumu yani tam bi render, daha realistik, daha bitmis bir calisma istediginde referans kullanicaksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...