Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Gün Atatürkçülerin Günüdür"

throne_eins_meister

Öne çıkan mesajlar

huun said:

darbe yapılamayan silahla, işgale karşı direnilebiliyor yani?

ülkenin sağına soluna, takip edilemeyecek silahları gömmek düzenli bir ordunun ciddiyetine yakışmayan bir hareket. böyle bir uygulama var mı yok mu bilmem; ama varsa da düşmandan silah kaçırmanın yolunun toprağa 3-5 silah, el bombası gömmek olmadığı çok açık.

o silahlarla olsa olsa terör yaratılır, başka da bişe yapılamaz.

Eski askerlerin kuralıdır, herhangi bir şekilde düşman işgaline uğradığı zaman sakladıkları yerden silahları çıkartıp düşmanla çatışmak.
Elbette organize ordu her zaman en iyi sonucu verecektir. Ama Kurtuluş Savaşı'nda organize ordu kurulmadan önce Kuvayi Milliye birlikleri sayesinde mücadele verilmişti.

Bunu gözardı ediyorsunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:
Şu davaya karşı ne yapacaklarını şaşırdılar artık saçmalamadan öteye geçiyorlar. Çıkan silahları da savunmaya çalışıyorlar , yuh artık diyorum. Göz önünde bütün bilir kişiler bu silahlar savunma amaçlı değil ancak bunlarla suikast yaparsın , orayı burayı patlatıp ses getirirsin derken , oturup böyle iddialar ortaya atmaları nekadar aciz hale düştüklerini gösteriyor.

Yemin ediyorum şu davayı nasıl savunacağınızı şaşırdınız.
Silahların kime ait olduğu, nerden geldiği belirli değil,
buna rağmen bu silahları Ergenekon darbe yapacaktı diye lanse etmeniz çok güzel.

Belki de polis silah deposundan alıp getirildi oraya.
Bu durumda üstündeki numaralar sayesinde çok kolay tespit edilmesi mümkün.
Bunlar açıklanmıyor.
Ama ortada olan berilsizliği bazı gazeteler manşet atmak için kullanıyor: "Ergenekon'un darbe silahları bulundu".

E güzel de ispatı yok ki bunun?
Sadece söylentilerden ibaret...
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero , çok geriden geldin ama cevap veriyim.

Şu söylenenler doğru , şu söylenenler yanlış demiyorum. Dediğin gibi bunlarla şu şu şu yapılacaktı da demiyorum. Çoğu bilirkişinin a dediğini ama hıncalın b dediğini söylüyorum. Diğer hakkımda söylediklerin senin uydurman.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
ad hominum

paticikte insanların tartışmadan anladığı şey bu ne yazıkki.

hoşaf, bok, şerefsiz, onursuz.

ama argümanlarıma karşı çıkan kimse yok allaha şükür.

haklıyım belkide? (:D

ha yılmaz özdil gibi yazdım bide alkışlayın beni.

Forum trollerine cevap verip onları sevindirmeye hayatlarına anlam katmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
ad hominum

paticikte insanların tartışmadan anladığı şey bu ne yazıkki.

hoşaf, bok, şerefsiz, onursuz.

ama argümanlarıma karşı çıkan kimse yok allaha şükür.

haklıyım belkide? (:D

ha yılmaz özdil gibi yazdım bide alkışlayın beni.

hani çok süper tarafsız akıl insanısınız ya, çok güzel tartıp ölçüyorsunuz ya. ama hala dayanamayıp laf sokuyorsun, ele veriyorsun kendini. sonlara smiley koymak da sadece çok bilmiş heriflerin yaptığı iştir, bakın nasıl cevabımı yapıştırdım demektir. ama yok sen objektif, akıl süzgeci olan adamsın. (unutmadan: :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:
huun said:

darbe yapılamayan silahla, işgale karşı direnilebiliyor yani?

ülkenin sağına soluna, takip edilemeyecek silahları gömmek düzenli bir ordunun ciddiyetine yakışmayan bir hareket. böyle bir uygulama var mı yok mu bilmem; ama varsa da düşmandan silah kaçırmanın yolunun toprağa 3-5 silah, el bombası gömmek olmadığı çok açık.

o silahlarla olsa olsa terör yaratılır, başka da bişe yapılamaz.

Eski askerlerin kuralıdır, herhangi bir şekilde düşman işgaline uğradığı zaman sakladıkları yerden silahları çıkartıp düşmanla çatışmak.
Elbette organize ordu her zaman en iyi sonucu verecektir. Ama Kurtuluş Savaşı'nda organize ordu kurulmadan önce Kuvayi Milliye birlikleri sayesinde mücadele verilmişti.

Bunu gözardı ediyorsunuz...

Böyle birşeyin devletin üst kurumlarıncada bilinmesi gerekmez mi? Ya da en azından ordunun elleşmeyin şuraları, buraya silah gömdük demesi gerekmez mi? Ne yani silahları gömüp, gömdükleri yerleri mi unutmuşlar? Yani iktidara muhalefet olucam diye de her şeye baştan programlamayın kendinizi. Ergenekon var mı yok mu diye tartışmak yersiz bu noktadan sonra, tartışılması gereken bu örgütle alakası olmayan insanlar sırf muhalefet oldukları için içeriye alınıyorlar mı? Bunu konuşalım, fikirlerimizi soyleyelim, tartışalım. Ama forumda bazı yorum yazmaktan aciz ya da yorum yazamayacak kadar tembel kişiler, her akp ile ilgili hatta ilgisiz konuya girip, "LOL TAYYEP" "şov bunlar ahaha" "AKEPE zaten lol bir de bunlara oy veren var" gibi klasik cümlelerini copy/pasteleyerek spamlamaması lazım bunun için (Warhero'ya demiyorum kesinlikle, gayet güzel düşüncelerini yazmış, genel söyledim) Sonuçta, burada benden farklı düşünen ve mantıklı şekilde düşüncelerini yazan insanlarla ne kadar tartışsamda, bakarsın başka konuda ya da bölümde birbimize destek çıkarız, aramızdan su sızmaz. Biraz daha sakin yani özetle :)
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:
hani çok süper tarafsız akıl insanısınız ya, çok güzel tartıp ölçüyorsunuz ya. ama hala dayanamayıp laf sokuyorsun, ele veriyorsun kendini. sonlara smiley koymak da sadece çok bilmiş heriflerin yaptığı iştir, bakın nasıl cevabımı yapıştırdım demektir. ama yok sen objektif, akıl süzgeci olan adamsın. (unutmadan: :P)

argümanıma cevap veremeyen o yüzden şahsıma saldıranlardan biri daha.

hint: tartışma benim karakterim hakkında değil
Sosyal ağlarda paylaş

Size bu hükümetten kurtulmanın yolunu göstereyim said:

"Kalkınmayı sağlayacağız" falan gibi enayi sloganlarını kimse yemez.

adalet ve kalkınma partisi

puhaha
savunduğu parti daha kafadan o enayi sloganını kullanmış.

engin ardıç halkın nasıl dincileştirildiğini görmez zaten, göremez, bi ara da cem uzan'a methiyeler düzüyordu zaten, bişey göremediği belli.

mesele o da değil, benim nasıl hayatımda adım ankara altındağ'da oy vermem gerektiğini bi açıklasın da seçimlerde diğer partilerin nasıl 276 sandalye çıkaracağını tartışırız.

temsili demokrasinin başı seçimse balık baştan koktu beyler.
Sosyal ağlarda paylaş

engin ardıç en mantıklısını sölemiş, vatanseverlerin ve gerçek atatürkçülerin birleşip, adam gibi halkın her kesimini temsil edecek yeni bi parti kurması gerekli. yoksa şimdiki 3 büyük parti(akp-chp-mhp) gibi rantçıların oluşumlarıyla 50-60 senede geldiğimiz nokta belli. bi 50-60 sene daha bööle sürünürüz gibi gelio bana...
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
kısacası "işbirlikçi" değilsen anında alaşağı ediliyosun ve unutuluyosun. bu ülkenin gerçeği bu.

hayalperest olmayın bu kadar, hangi ülkede hangi halkla ve hangi devletle yaşadığınızı unutmayın.

Katılıyorum, halkı bilinçlendirmeye kalkanların asılma geçmişi oldugu bu ülkede, 2. bir Atatürk dışında kimse oturmuş bu adi düzeni değiştiremez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...