Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Traş Makinesi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

birkaç aylık kullanım sonrası braunun kıl düzeltme aparatlarından alırsanız geçmiş olsun diyorum, böyle yeto bir alet serisi (3 tane denedim 7 ayda) görmedim hayatımda.

yadigar 6 yıllık babyliss bile suratın üstünden geçiyorum adam gibi kısaltıyor tek seferde, skandal resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konusu açılmışken ben de şeyi sorayım. En başından beri jiletle traş oluyorum. 1-2 sefer berber koltuğu dışında traş makinesi değmedi henüz yanağıma. Yanağımda bir bölgede sakal ters çıkıyor. Gerçi çok problem değil de, bunu düzeltme ihtimali var mı traş makinasının, yoksa böyle mi kalacak?
Sosyal ağlarda paylaş

Necro said:

Abi hiç bir makina kirli sakal bırakmoyur ki ? Ben de braun cruiser 3 kullaniyorum arada makina daha derinden aliyor .

Valla şu ana kadar 3-4 kere en fazla makineyle alınmıştır sakalım (kendim jilet kullanıyorum zaten, bahsettiklerim berberde falan) hepsinde de hafif bi sakal bıraktı adamlara komple al dememe rağmen. Kirli sakal diyecem, ama bu yaşa rağmen sakalım çok seyrek olduğu için kirli olması gerektiği kısalıkta da kirli gözükecek kadar sık olmuyo iyice çirkin oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

C3nK said:

favori alma makinesi dediğin berberlerde kullanılanların ufağıysa evet o gayet uzun sakalı kesiyor.Ama diğer telli traş makinesi uzun sakala işkence cektiriyor

6 sayfa sonra gereksiz olcak mesaj ama yine de söylüyüm.

philishave kullanıyorum ben. "ince" olan favori kesme makinelerinin daha büyüğü, ama saç kesmek için kullanılanlardan küçük.
berberlerde de sakal kesmek için bu tarz aletlerden kullanılıyor.

kesince elbette sinek kaydı yapmıyor. ama uzun sakalları (ben sürekli sakal uzatıp öyle kesen birisiyim) rahatça kesiyor.
özellikle şu klasik üç daireli veya iki silindirli başlıklı makinelere göre çok daha rahat kesiyor.

o üç daire veya iki silindir başlıklı makineler bahsettiğim philishave modeline göre daha temiz sakal kesiyor, daha iyi "sinek kaydı" yapıyor ama dediğim gibi uzun sakallarda kesmek çok zor oluyor.

en iyisi uzun sakal için bir tane öyle tırtıklı/taraklı makinelerden almak lazım.

eğer kestiği sakal inceliğinden hoşlanmazsanız, diğer bahsettiğim üç daire/iki silindir başlıklı traş makinelerinden alabilirsiniz.
tabii tam sinek kaydı için jilet iyidir.

Rewendor said:

Valla şu ana kadar 3-4 kere en fazla makineyle alınmıştır sakalım (kendim jilet kullanıyorum zaten, bahsettiklerim berberde falan) hepsinde de hafif bi sakal bıraktı adamlara komple al dememe rağmen. Kirli sakal diyecem, ama bu yaşa rağmen sakalım çok seyrek olduğu için kirli olması gerektiği kısalıkta da kirli gözükecek kadar sık olmuyo iyice çirkin oluyo.

çenenin sakalsız olmasını istiyorsan zaten "komple al" dememen gerekiyor. komple al dediğin zaman şu yukarda bahsettiğim tarz makineyle alıyorlar, o makineler de sinek kaydı yapmıyor.
taraklı aletler oldukları için uzun sakalları (bakınız çember sakal kadar uzamış gibi şeyler, yoksa iki günlük sakalları kastetmiyorum) daha rahat kesiyor, ama gene taraklı olduğu için de çok temiz yapmıyorlar, kirli sakal gibi oluyor.

kirli sakal yerine sinek kaydı istiyorsan zaten berberde usturayla kesmelerini isteyeceksin.

pekaziz said:

Sakalın benimki gibi özgürce çıkıyorsa (sağ sol yukarı aşağı filan) traş makinasına hiç bulaşma. Yok süper cillop gibi sakalım var dersen Braun'un herhangi bir modeli olur. Fiyatını abartmamak lazım.

Fly said:

sakallarınız çok abuk çıkıyorsa almayın.
braun series 5 almıştım ben de üstteki topicten sonra, maalesef pek sevemedim.

"özgürce çıkmak" dediğin şey düzensiz sakal oluyor.
düzensiz sakal yapısında olanlar için üç daire başlıklı modeller mevcut. daha önce kimse söylememiştir belki ama üç daire başlıklı modeller bahsettiğin "özgürce" çıkan sakallar için ideal.
dedem kullanıyordu mesela ondan. silindir başlıklı makineler kesmiyor ama üç daire başlıklı modeller daha iyi kesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

cruezer mi ne braunun ondan var bende, 4-5 gunde bir tras oluyorum sekline kandim hani duzeltici filan falan diye ama cok yalan cikti heh

aman almayin tavsiye etmiyorum hic uzak durun

en iyi makine remington'dur. (yani öyle söyleniyor, hiç bozulmadığını duydum. yoksa şimdiye kadar deneme şansım olmadı.)
"eski toprak"ların hep remington kullandığını görüyorum.
http://www.remington-products.com/
bir bakın siteye, işinize yarar bir modeli vardır. (Tefal'lerde mi ne satıyorlar bundan)

Necro said:

Abi hiç bir makina kirli sakal bırakmoyur ki ? Ben de braun cruiser 3 kullaniyorum arada makina daha derinden aliyor .

bırakıyor, yukarda yazdığım makineler gayet iyi kirli sakal bırakıyor.

gerçi kirli sakaldan kastettiğin iki santimetre uzunluğundaki sakallarsa, onun için başlık takıp kesmen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
up

traş makinemden bir parça plastiği sanırım bir yerlerde bıraktım. braun ep 50 nin makine - tarak arasındaki geçmeyi sağlayan anahtarı kırılmış. az önce pek de iyi olmayan bir biçimde öğrendim.

memnundum aslında. kırılan parça(üstünde mavi switchi olan yer) takılabilir gibi, servise yollarlar mı acep. yoksa yeni denizlere mi yelken açayım. başına böyle bir iş gelen var mı?

teknosadan aldığım için servise yollamak çok zahmetli geliyor şu an. izmirde olduğumdan direk servisine gideyim olmazsa.
Sosyal ağlarda paylaş

15-20 liraya vatanda falan şunun gibi; http://www.vatanbilgisayar.com/fakir-petit-petit-kulak-&-burun-kili-temizleme-cihazi/productdetails.aspx?I_ID=47414
yada daha böyle cafcaflı bişi arıosan bu var fiyatlarıda dediğim gibi uygun;
http://www.vatanbilgisayar.com/sinbo-ss-4028-ss-4028-tiras-makinesi/productdetails.aspx?I_ID=41183
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...