Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:
iyide sovereign, sundugun soyledıgın herşeye gordugun gıbı şu el kadar forumun el kadar topiğinde cevap verildi.

yanı aslında söyledigin "neden olmasın" dah öteye gitmiyor.

önünüze getirdiğim herşeyi umursamayıp saçma saçma açıklamalar getirirseniz burda döktüğüm dili "nden olmasın" gibi algılarsınız.

binbir türlü kanıt sunuyorum önünüze salak salak cevapler veriyorsunuz.

Ondan sonra yukardaki çok bilmiş beyfendi gelmiş ufolar kadar saçma bişey olamaz diyo. Sen kendi bildiğin yolda devam et. Neye inanırsan inan.

Ama buraya gelip saygısızlık yapma.

Buraya yazıyorum:

Bundan sonra koyduğum deliller, getirdiğim bilgileri hiçe sayıp kafasından salakça açıklamalar uydurup böyle yapmıştır, o budur falan filan gibi yorumlar yazanlara, sayfalarca araştırma yapıp zaman harcayıp buraya yazdığım yazıların hiçbirini okumadan gelip "ufolara inanmak saçmalıktır" diyip giden saygısız cahillere cevap falan yazmiyacağım.

Aranızda Dri gibi saygılı ve ne dediğini bilerek tartışmak isteyen varsa belirtir.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarikat kurup ;kendini peygamberler ilan edenlerin peşinden intihar etmedikleri veya kendilerini kullandırmadıkça ufoya inananlara saygı duyuyorum.
Ufolar çok ilgi çekici bi konu.Zamanında bi sürü kitap okudum belgesel izledim.Kişisel fikrim gözümle ufoların kesin var olduğunu görmeden inanmam.Ama izlemesi çok zevkli geçen ufo avcıları diye bi belgesel indirdim izledim çok güzel zaman geçirdim.
Ama o kadar çok fake var ki insanların inanası kalmıyor.Bu ufo ile yolunu bulan da çok var.Çok zengin olmuşlar mıdır bilmiyorum.
Eskiden bizim tvlerde de bile ufo programı vardı.Sürekli billy meiyerin sağa sola fırlattığı porselenleri ufo diye yutturuyordu.
Bir de o kadar ufo değişik şekilde ufo resmi var ki.Hani 10 tanesi bi gezegene ait olsa bunlar birbirini görse yüzlerce sistem arası savaş çıkar.Bu olayların çoğu feyk ama ikna olana da lafım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sovereign tamam senin araştırma yaparak koyduğun mesajlara insanlar da biraz araştırma yapıp cevap versin istiyorsan buna diyeceğim yok.

Ama bunun dışındaki tüm tavrın koyduğun şeylerin delil olduğunu ve insanların bu deliller karşısında şaşırmaları gerektiğini dikte etmekten öteye gitmemiş

said:
Videoyu izledikten sonra "yaw hakkaten garip böyle şeyler söylemeleri açıklayamıyorum açıkçası.. yani bi yandan anlattıkları şeylere inanmak zor, öte yandan çocukların yalan söyleme ihtimalleri sıfıra yakın." gibi düzgün bir cevap verebileceğiniz yerine gidip kafanızdan cahilce açıklamalar uydurmaya çalışan arkadaşlar lütfen bu konuya bir daha yazı yazmasın.

Ben neden böyle bir tepki vermek zorundayım ki? Buna kitle haberleşme araçlarına alışmak deniyor. Gazetede her bir iki ayda bir çok büyük bir hastalığa tedavi bulduğunu söyleyen profesörler çıkıyor ama bunların devamı hiç gelmiyor. Tamam gazete bir video içermiyor ama takdir edersin ki internet videosuna göre de nispeten daha ciddi bir kaynak olması bekleniyor. Yani bizim olaya yaklaşımımız sana güvensizlik değil, internet, gazete vs gibi bilgi kaynaklarına güvensizlik. Sen de bunları delil olarak sununca komik geliyor doğal olarak. Sırf sen bunları delil gibi görüyorsun diye bu onların delil olmasını ve hatta ciddi bir gözlem olmasını bile gerektirmiyor.

Ha bu konuya araştırma yapmayan kimse yazamaz, araştırma yapmayanlar fikir belirtmesin diyorsan o olmaz malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili Sovereign,

dunya disi canlilarin insan hayalindekinden daha farkli olabilecegini iddia etmek onlarin varligini reddetmek degildir.

hali hazirda zaten baska gezegenlerde cesitli tiplerde tek hucreli, cok hucreli canlilarin oldugunu biliyoruz, bunlarin bazilari kendi galaksimizde, dibimizde mars'ta bile gozlemlenebiliyor.

ancak unutulan bir ayrinti, bizim gozlemledigimiz seyler her zaman bizim algi esigimiz icinde, baska sabitlerle karsilastirilabilen datalar.

bizim ciplak gozle ya da bir ekipman kullanarak gozlemleyemiyor olmamiz, onlarin orada olmadigi anlamina gelmez.

demek istedigim bu.

bunun disinda boktan sci-fi maceralari ile sature edilmis bir diyardan gelen herhangi bir video'nun gercekligini sorgulamadan inanmak bana sacma geliyor, sonucta siz Terminator izlemis bir jenerasyonsunuz, bunlar gercek, bilimsel veri dendiginde nasil sip diye inanirsiniz.

bunun disinda dunya disi canlilara inanmak, basit bir matematik hesabi ile, nuhun gemisine inanmaktan daha kolay olsa gerek.

ha bu canlilar, buraya gelir bize bakar mi? baksa da biz onlari algilar miyiz? onlar bizi algilar mi? bizden ustunmudurler, gerimidirler, esas bunlar tartisma konusu. varliklari degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani gerçekten "yazmıyım adam fanatik işte anlamıyor" diyorum da Ajdar gibi bişey çıktın resmen, insan bazen umursamamayı başaramıyor, bu kadar da zırvalanmaz diyor, karşı çıkmak istiyor.

Atıyorum getirdin 150x120 dandik video, "fi tarihinde çekilmiş onun için motaj olamaz ki abi" diye kılıfı hazır ve ne derece doğru bilmeye imkan yok. Videoda da yüzyıllardır bir kere bile oraya buraya indiğini görmediğimiz, kafamızdan (veya başka bir yerimizden) salladığımız 2-3 dairesel şekilden oluşan UFO'lara benzer şekiller var. Hiç marjinal şekli yok bunların da, hep elipsler daireler işte bilindik.

Şimdi ben diyorum ki "bu drone'dur bilmemnedir cisimdir, ya da fake bişeydir", sen de diyorsun ki "yav ben DELİL getirdim bu kesinlikle UFO'dur ZUZAYLIDIR". Böyle olunca ben cahil, dangalak, koyun oluyorum, sen ise araştırmacı bilimadamı falan oluyorsun.

Bu adamlar bu kadar dünyada geziyor da neden hep göklerde cirit atarken görüntüleniyorlar, neden hiç yörüngemizde, uzay boşluğunda falan algılanmıyorlar, neden uydular hiç görmüyor deyince de "işte efendim istisnasız bütün hükümetler bunları gizliyor, bir Allah'ın kulu da bunları sızdırmıyor, yüzyıllardır bir tane bile hain/hırslı adam denk gelmemiş" oluyor, yine bu düşünce mantıklı oluyor da bizimki saçmalık falan oluyor. Neden hiç yakın çekim yok şu kadar verdiğin video arasında, ona da bir cevabın yok gördüğüm kadarıyla.

Onun için önce kendin açık fikirli olacaksın. Her fikrini sevmeyene "averaj", koyun, cahil falan demeyi bir kenara bırakacaksın, iş güç eksikliğinden doğan bu sevdanın iki tane video, 3 tane kolpa röportajla kanıtlanamayacağını hazmedeceksin. Yoksa böyle kendini harap eder durursun boş sevdalar, fanatizmler uğruna.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha yok "ben yorum yapanlara değil seviyesiz davrananlara" kızıyorum diyorsan sen bile kendin bir üst mesajında salak gibi kelimeler kullanmışsın, öte yandan şu mesajıma

said:
Ardeth said:
video gerçekten de diğer ufo videolarından çok farklı değil. tek farklı noktası işin içinde oldukça tanınan bir profesör olması ama tabi bilim dünyasında ne insanlar var oldukça tanınan günahımı vermem o ayrı sdf. ama bu adamı da karakter olarak tanımıyorum o ayrı mesele bir yorumum yok yani

karşı bile tepkili davranmışsın. Ben bu konuyla araştırma yapacak kadar ilgilenmiyorum ama videoyu neden inandırıcı bulmadığıma çok da derin olmasa bir yorum yapmak istiyorum. Sen bana gelmiş "siz şaka mı yapıyorsunuz ya" diyorsun. İlla koyduğun videoya "voov süper gerçekten de büyük ihtimalle uzaylılar varmış o zaman" diye tepki mi vermemiz lazım? ya da araştırma yapmıyorsak yorumlarımızı yazamaz mıyız?
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler selamlar. 10 gundur internet yok kaldigim yerde o yuzden girip okuyamiyorum, yazamiyorum. Ama Sovereign biraz saldirgan yazmis yine. Her ne kadar yazdigi seylerin coguna katilsamda agresiflik ters tepiyor belirtmek istiyorum :).

Umarim yarin internet hallolurda mesajlari okuyup uzunca bir cevap atarim.
Sosyal ağlarda paylaş

Düşünsenize bizim gelişmiş bir modelimiz rastgele her gezegene uğrayıp "şu gezegenden istilacı bir ırk var insanlığın bize yardım etmesi gerekiyor yoksa şu kadar süre sonra sizin gezegeninizide istila edebilirler bize yardım etmeniz gerek" şeklinde yardımımızı istemeye geliyor sonra bir bakıyorlar ki insanlık kendi kendisiyle savaşıyor.Ardından "bunlardan cacık olmaz lan yürüyün gidelim" diyorlar mesela ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Geldim.

Evet Sovereign agresif cevap vermis ama cogu kiside o ortami hazirlayacak mesajlar atmis masallah.

Soyle bir gercek var, Dri haric kimse bir arastirma yapmiyor verilen videolara. Atilan mesajlar "kustur o kus" ifadelerinden zerre farklilasmiyor dolayisiyla.

120x100 dediginiz videolarin orjinalleri Video efekt uzmanlari (IL&M dahil) dahil olmak uzere bir cok official yetkili tarafindan inceleniyor. Bazi videolar one cikiyor cunku sadece objeyi degil kamera hareketlerini, zoom, focus, cevresel objelerde iceriyor. Bunlar karsilastirmada onem kazaniyor. Hatta bazi shaky goruntuler daha orijinal oluyor cunku efekt yapilmasi zor ve anlasiliyor.

Bunlar videolarin orjinalligini kanitliyor, sonra ikinci asamaya geciliyor. "Nedir peki o cisim" Bunun icinde videnonun cekildigi yer, donem, hava kosulu, hava trafigi, diger taniklar inceleniyor. Sonra U.F.O damgasi yiyor o cisim.

Zaten U.F.O damgasi yedikten sonra inanmamak komik oluyor bana gore. Cunku bazi hareketlere fiziksel aciklama getiremiyorsun, oyle bir teknoloji yok insan oglunda. Son donem videolarda hadi USA basardi arac yapmayi onu test ediyor desek bu sefer "bu teknoloji nerden geliyor hocam" sorusunu sorarlar.

UFO gozlemleri 1940'larda mass publicity'ye ulasiyor cunku TV kanalarri cok fazla kisiye ulasiyor.

Ama ufo gozlemleri caglar boyunca oluyor. Bazi bilim adamlari cogu Anchient civilization'larda bazi hiaroglif'ler yada yapitlarda bazi sekillere anlam veremiyorlar, UFO'da demek istemiyorlar, incelemeler suruyor.

Sonucta cok eskiden gelen bir gozlem var, 1940'larda teknolojinin gelismeye baslamasiyla ve savasinda patlak vermesiyle UFO gozlemleri farklilasiyor. Roswell'den sonra en yuksek seviyede top secret research damgasinida yiyor, nedenleri cok basit ve anlasilir.

Sonrada iste bugunlere geliyoruz. Ama bugunlere gelene kadar mythler, insanlarin meraki, insanlarin korkusu, cesitli filmler, diziler, isi oyuncak etmeler artik isin icinden cikilmaz bir hale getiriyor. Inanmasi guc oluyor ve gittikcede guc olacak. Cunku teknoloji artik yavastan fashion olarakta eskide gorulen ufo dizaynlarina yaklasiyor, ote yandan animasyon gelisiyor fake videolar doluyor ortalik. Insanlarda gercege degil fake inaniyor, fake videolar milyonlarca viewer'a kavusuyor ama orjinaller 15.000'de kaliyor. Kandirilan insanda bir daha bakmiyor bu konuya, inanmaktan uzaklasiyor.

Kime inanacaginida sasirmis insanlar cok. Amerika 1969 aya inmedi diyen tonlarca egitim sahibi insan taniyorum. "niye inanmiyorsun?" diye sordugumda "because it's impossible!!!" diye cevap veriyor. Muhtesem bir arguman. Arastirma yok, TV'de ne duyduysa onunla sinirli gorusu. Sirf ufo yada space olayina indirgemeyin, her turlu olayda ayni sey soz konusu.

Gittikce daha zor bir hal aliyor inanmak. Evet burda da anlatilanlar, verdigimiz videolar falan "hard evidence"a sahip degil ama o kadar credible ki inanmami sagliyor. Ve bunuda 1 video izleyerek degil, farkli kaynaklardan takip ederek, arastirarak, iki tarafin yorumlarinida okuyarak, dinleyerek sonuca variyorum.

62 cocugun gordugu olaya staged demek cok basite kacmak, "kustur o kus" demekten ote bisey degil. "ormana girmek yasak o yuzden kendileri bu korkuyu yaratmislar" falan demekte basit.
62. cocuk ayni anda ayni halisunasyona, hikayeye inanmaz. Bir olay olmasi gerek. Birilerinde ozellikle oraya tiyatro sahnesi kurduguna inanmiyorum. O videoda inanilan en onemli sey bu cocuklar bahsettikleri seyi gormusler, halisunasyon degil. Davranislardan ve kisilerin o olaya verdigi farkli tepkilerden anlasiliyor, kimi cocuk korkmus "korkunctular" diyor, kimisi etkilenmis falan.

Ayrica zaten 62'sininde ayni seyi cizmesi yada birebir ayni description'i yapmasi daha supheli olurdu, hepsinin son derece benzer aciklama yapmasi ama kimisinin kucuk farkliliklar soylemeleri cok daha inanilir ve gercek yapiyor.

Obama'nin UFO disclosure yapacagini duymamistim ayrica, haberini atarsaniz sevinirim.

Ayrica son olarak 2 hafta icinde Quantum physics hakkinda bir kitap okudum falan, kimse gelip "boyle seyler fiziksel olarak imkansiz" demesin o yuzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
ben mi agresifim ya.. herkes çocukca cevaplarla bana laf ata ata üstüme gelince ben mi agresif oluyorum?

İstediğin tepkiden farklı birşey gelince hemen "şaka mısınız"dan girip şahsi hakaretlere varacak kadar kendini kaybeden bizdik yani, gayet düzeyli son 3-4 mesajımıza "banane ben oynamıyorum" diye kıvırıp cevap atamayan da bizdik, dimi? Evet biz çocuğuz galiba.

Lathspell'in postunu okursan nasıl tartışılır, nasıl açıklama yapılır bir fikir edinebilirsin, senin üslubun "banane banane UFO vardır alın size belgesi(!)" diye tepinmekten öteye gidemiyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:
Oha çok ilginç, bilimsel olarak hiç bir açıklaması yok kesin uzaylılardır.

Gibi super zeka bir mesaj atmadan evvel bu bilimsel aciklamalari inceliyoruz. Suan bir belgesel izliyorum mesela "Circlemakers" diye. Bir grup adam butun bu halkalari yapiyormus, bakalim nasil yapiyorlar.

Bos konusacaginiza birseyler arastirip gelin pls.
Sosyal ağlarda paylaş

Lath:

hoax.. dediğin videoyu izledim de.

Yorum:

Adamların videoda söylediği şey,

1) videoyu çekerken adam böyle komment yapmazdı.
2) Video çok rahat bilgisayar ortamında yapılabilir.

Bu kadar. Başka hiçbir şey söylemiyor, bunları söyleyen insanları ve bilimsel becerileri hakkında hiçbir bilgi vermiyor.

Ve asıl bu videoyu çeken adamla kontakt kurup videonun orjinalini test etmiyor.

Yani kısacası kim olduğunu bilmediğin 2 tane adam çıkıyor sana birkaç birşey anlatıyor, bilgisayarda photoshop becerilerini gösteriyor ve bitiyor.

Videonun gerçek olduğunu iddia etmiyorum. Ama böyle videoları izleyip direk HOAX!! Demeyin. Scientific analiz görmeden birşeye direk karar vermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...