Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Noob Holy Paladin sorunsalı...

ShadowFury

Öne çıkan mesajlar

Guildsiz biri olarak heroiclere raidlere filan grup bulmakta zorlanıyorum retri paladinimle, ben de holy respecliyim de bişeyler yapıyim bari dedim.
Ancak sorun şu ki; daha önce hiç healer oynamadım. Tamamıyla noobum. Kısacası: help plx.

1-Healer olmak dedikleri kadar zor ve sıkıcımıdır, yoksa bunlar abartı mı?

2-Heroic ve raid heallemek için aşmış bir gear lazımmıdır? gerçi her alanda healer kıtlığı olduğundan gruplar havada kapıcaktır eminim de yeteri kadar heal yapabilmek için ne gerekir? blacksmithy ile lvl78 mavi set yapsam yeterli olur mu mesela?

3-Healing konusunda yardımcı add-on lar nelerdir, olmazsa olmaz denilenler hangileridir, grubu ayakta tutmak için extra olarak neler gerekir vs. vs...
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman;
note to self: adam gibi tank bul

Bi de talent düşünüyorum şimdi.

Blessing of Kings almam gereklimidir? Retri deki critleri almak için 53/0/18 birşeyler yaptım, eğer BoK almam gerekirse 51/5/15 gibi bişey olucak %3 critten feragat etmem gerekicek.

Şimdilik şöyle birşey hazırladım ama aura mastery, imp. concentration aura, hand spelleri, cleanse gibi şeylerin talentlarını atladım hep, acaba eksikliğini hissedermiyim diyorum.
http://www.wowhead.com/?talent=sxAbgMzhVuMxRtZVf0x0h
Sosyal ağlarda paylaş

Healerlik seven adam için en zevkli şey oyundaki. Priestimle healer oynadığım dönemlerde daily yapmak için rogueuma girdiğimde zor dayanıyordum. Contentlerin çoğu healerler için puzzle gibi bence. Bir de işin en güzel yanı, tüm oyuna hakim oluyorsunuz, melee oynarkenki gibi boss'un götüyle değil tüm işiniz :P

Ama illa vurucam 10k 10k, dmg meterde kafalara oynayacam diyorsa bir insan healerlik bayar da sıkar da. Çünkü heal meter healer için bir gösterge değil. Eğer raid 25m ayaktaysa boss fight bittiğinde bu diğer classlardan bir parmak fazla healerin başarısı oluyor, işte bunu sevmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela ben su anda resto shaman oynuorm. 25m de bi chain atıorm 7k 5k 5k 4k gorunce mutlu olurm. bi bakıorm raid fullenmiş. yada mesela bi bosstan tank gidici gibi bi instant healing wave. çat 15k crit tank ayakta. ama paladin olucaksan tank healer olucaksın. onla ilgili bişi diemem ama ben cok seviorm healer olmayı mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun süre healer oynamıştım, gercekten yukarda soylendigi gibi iyi bir tankın varsa cok rahat ve kolay oluyor senin için. sadece renew ile heroic bitirdiğimi bilirim. ama tankın seni ve grubu/raidi zorluyorsa bazen işkenceye donusebiliyor. boyle durumlarda tank heal (bazen raid) yüzünden boss u göremeden raid bitiyordu :]
Sosyal ağlarda paylaş

1- Kesinlikle dpsden daha heyecanlı, çok daha fazla bir adrenaline rush var ;p Bizim raid leader healera rerollemişti işte şimdi gerçekten bütün raid benim kontrolümdeymiş gibi hissediyorum falan diyodu.

2- Aşmış geara senin ihtiyacın yok abi, tankın gearı ne kadar iyi olursa sen de o kadar rahat edersin. Aynı şekilde dpslerin gearı ne kadar iyiyse yine o derece boss fightlarda ya çok moblu pullarda rahat edersin. Ki craft set de fena değil.

Bir de healer olcam herkes havada kapçak diye bekleme, eskisi gibi değil; insanlar non-retarded dps arıyorlar çoğu zaman günümüz wowunda(röeh, sanırsın ki istatiski sonuçlara dayalı konuşuyorum). İş raide geldiğinde anlarım da cc'en var cleanse'in var class buffın var 5manlere gayet rahat yer bulabilmelisin yani.

3- 5 mande heroicde bence gerek bile yok.
Sosyal ağlarda paylaş

paladin e su anda nerdeyse hiç gear lazım değil.

http://www.wowhead.com/?spell=53563 denen bir güzellik var. onu duruma göre tanka veya kendine atıyorsun. sonra partideki herhangi birine attıgın heal beacon attıgın kişiyi de healliyor. harika bi olay. bi de crt talenti var du yapayım da koyayım buraya.

http://www.wowhead.com/?talent=sxAzxGzhVuMxRtZVcbx0h

şu talent. holy lighta sadece talentten %19 crt geliyor bu talentten. gear de az düzgünse %35 e yakın crtle oynuyorsun. regen derdin sıfıra iniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Healer zor değildir sadece alışmak gerekir,bence healerlik zevkli sıkmadı hiç

2)Heroic ve raid için orta dereceli mavi gear ile sorun yaşamadan başlangıç yaparsin zaten heroic+badgelerle rahatça 25mana girecek gear sahibi olursun 1300-1400 civarı healing heroicler için yeterli olacakdır zaten oradan gelen droplar setini geliştirsin aman bu mavi dandik diyip enchanttan feragat etme ucuz enchantların/gemlerin bile katkısı farkedilir derecede

3)Heal için grid yeterli olacakdir düzgün şekilde ayarlarsan decursiver yerinede de geçer magic/poison/disease gösterebiliyorsun bar üstünde gözün alışırsa motor gibi cleanselersin

Hiçde öyle aman yarabbi zor değil önemli olan elini healerliğe alıştırmak ve nerede neyi yapacağını moblarin/bosslarin kabiliyetlerini debufflarını öğrenmek yeterli
Ayrıca paladin forumlarında yararlı paladin macrolarıda var onlarıda alıp ui/macrolari düzgünce ayarlarsan şeker gibi healer olur çıkarsın. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

74 alt pala var
leveling için holy talent kullanıyorum :P

aoe grind için birebir

+ mana sorunu sıfır
80 mob la 45 dk combat yaptım ( miss miss miss vurabilsem ölecek :D )
full mana çıktım combattan

oom gibi bir sorunun kesinlikle olmaz

ama 5 man lerde aoe heal in olmadığı için biraz zorluk çekebilirsin başlarda
Sosyal ağlarda paylaş

simdi eski bir holy paladin olarak cevapliyim (tbc de holy idim simdi wotlk de ise max 12 saat holy kalmisimdir :p beacon filan biliyorum yani)

ilk olarak gurup bulmak raide girmek icin healer olma, healer severek veya ilgili olarak yapilabilicek bir sey, sevmeden sirf spot bulmak icin speclersen karakterdende oyundanda sogursun

1-pembe gozlukleri takip UFFF COK ZEVKLIIII demiycem veya COK APTALCAA BEN DIPIESSS de demiycem
healer oynamak zor cunki tankla beraber gurubu sen tasiyorsun, tank arabanin kendisi sen benzinsin dps de yolcular

dps olayi hizlandirmak icin orda varliklari o kadar hayati degil, tank olmassa hicbirsey olmaz sana birsey olursa tank biraz idare eder sonra yatar

healerlikta su bayik, 5 tane yesil bar var devamli tank i izliycen ama diger yandan kendini de gurubuda heallamaya devam edicen ki kalabalik raidlerde whack a mole oynuyorsun hissi veriyor cokda eglenceli degil am kalabalik raidde senden baska healerlar oldugundan cokda birsey beklenmiyor senden

heroicde tek basinasin ve tum gurubu yuklenmen lazim
tankin geari veya skill i yetersiz ise senin canavar olman lazim ki bu durumda bile uzun surer

dps yetersiz ise kuruyup kalirsin ama herkes seni suclar ki kendini korumaktan aciz ateslerde duran dps den bahsetmiyorum bile

paladin ise tank heal icin en ideal class, dps akilli ise tanka flash of light veya duruma gore holy light spamliyarakisi goturursun ancak gurup aoe damage yiyorsa paladin gayet yetersiz kaliyor (tanka beacon atip gurubu heallamak var allahtan artik genede bir priest bir shaman gibi esniyerek kutulamiyorsun bu gibi durumlardan)

bunun disinda gurubun iyi ise (ki pug da zor cikar bu) dps veya tankliga kiyasla cok daha rahatsindir, iletisim kurmana gerek yok partiyi canli tut goz acip kapayana kadar bitiyor instance ama abartip hersey healer in sirtindada demem cunki holy iken bunu derken tank olduktan sonra anladim hanyayi konyayi, tank tasiyor gurubu o yzuden tankin cok onemli

2-paladinde cok asmis geara gerek yok ki soyle bir sansin var, dps icin yapilmis spell power + crit agirlikli itemlari alip giyebilicegin gibi oyunda ustunde spellpower olan tum itemalri giyebildiginden paladin healer a gear kasmak cok kolaydir cloth tu maildi leather di filan dert etmeden toplarsin

3-healbot cek tek basina yeter o bence baskada pek biseye gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç defa AV ve EotS yaptım ve bayağı sevdim healer olmayı. Henüz "Healing Done" da Death Knight ların bile gerisinde kalıyorum ama yine de bayağı eğlenceli. Aktif savaşa girmeyip kıyıdan köşeden milleti ayakta tutmanın da keyfi bi ayrıymış.

Healer kariyerime ise bir epic faille başladım, mutluyum gururluyum=)
Şöyle ki; benim gibi lvl 76+ mavi gearlı bir tankla birlikte VH Heroic e girdim. Moblarda bile zorlandım bayağı, ölenleri lootluycak zamanım bile olmadı bi yandan tankı healle diğer yandan diğerlerini healle, bi yandan mana kontrolü yap filan derken.
Daha ilk boss olarak ta Xevoss geldi ki değmeyin keyfime.
2 sec wipefest=)
(gerçi o tankın yanına en uber gearlı pro healerı getirsek bile zordu, orblar çıkınca instant kill gibi bişey oldu ama yine de insan alınıyo healer olarak ya :P)

Neyse, burnum sürtülsün biraz. Müstahak bana.
Ama inat ettim, kararlıyım, pes etmiycem.

Neyse, çok boş yazmaya başladım. Bi soru daha geliyo:
Doğru düzgün gear toplayana kadar kolaydan başlamayı istiyorum; en kolay heroicler hangileridir?
(şu an için 1,1k spell power, %20 lerde crit, 12k mana var, nerelere gitmemi tavsiye edersiniz? )
Sosyal ağlarda paylaş

Eski main char ım warlock tu wotlk la beraber paladin kastım ve holy respecledim. ilk başta çabuk item sahibi oluyum diye holy oldum ama sonra çok hoşuma gitti.

Kısa bir mantıkla açıklamak lazım gerekirse eğer dps isen sadece bir target la uğraşıyosun ama eğer healersan en az 5 target la uğraşıyosun işin zevkli tarafı bu.

oyunda bana en çok zevk verende bu oldu % 5 hp sahip tankı canlı olarak tuttuktan sonra diğer grp elemanlarınıda aldıkları dmg den korumak
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
tbc de holy pala oynuyordum. paladinden soğudum. heal yapmayı sevmiyorsan hiç zevkli değil özellikle paladin en bayık healer class. raidde healing done'da değil overhealing done'da birincisin hep. tank heallemenin dışında hiçbir olayın yok. sen grid'den canı azalan adamı seçip FoL atana kadar(holy ligt atman zaten imkansız), druid'in priest'in HoT'u, shaman'ın chain'i fullüyor herkesi.

yanisi, tank heallemekten başka bir şey yap(a)mayacaksın heroic raidlerde. combat bittiğinde 25 kişinin 25'i de ayaktaysa bunun seninle bir alakası olmayacak. paladin healer gerçekten sux. tek targete dakikalarca heal spamlayabilirsin tek özelliğin bu.

ayrıca tek instant healın olan holy shock deli gibi mana yiyor ve cd var.
Sosyal ağlarda paylaş

ulduarı hesaba katmazsak end game bir hunterım var ve raidlerde kafaya oynayan 1-2 adamdan biriyim. bi arkadaşıma güzellik olsun diye 5-10 gündür dk sını gearlıyorm 10 man naxx voa os +25 man voa os tankladım.

yukardaki charların yanında baya güzel gearlı bi resto shamanım var 2.3k sp 28 crit %15 haste 500 mp5 fln fln

sorarsan en zevkli hangisi healer > tank > dps

ama elimde bi 80 palada var. holy oynamaya çalıştım bi süre belki beceremediğimden belkide animasyonları hoşuma gitmediğinden bir türlü shamanımın verdiği zevkin yanından bile geçemedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Wotlk öncesi, holy palam vardı. Gayetde keyifli healer oynamak, güzelde bir guild bulursan gerçekden keyifli oluyor. Burdan AIA ve ardından AIA'nın dağılmasıyla girdiğim Anatolia'ya guildime selam ederim, güzel günlerdi.

Endgame'de retri olarak amaçsızca dolanırken, hep girmek istediğim Alaturqua'ya spec değiştirip holy olarak girdim aslında çok saçma buluyordum healler olarak oynamayı. Ama zamanla işte şu kadar + heal bonus yaparsan iyi olur gibi telkinler ile set dizmeye başlayınca oyun sarmaya başladı. Takım ruhunuda yakalayıp ve raidden raide koşmaya başlayınca aslında mage olmuşsun veya tank olmuşsun veya pet olmuşsun bir farkı yok. Nihayetinde takım oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

benim bir resto druidim var, paladinime de dual spec holy aldim zaten vardi itemi tanklarken off spec olarak aldigim tonlarca

holy paladin pek eglenceli degil oynarken gibi geldi bana, healerlik super ama. yeniyim gerci daha cokta denemedim holy palayi

yani ben de yukaridaki yoruma katiliyorum; tank > healer > dps eglence konsuunda, ama resto druid > > > holy pala, o bakimdan bir dene, bayarsa cokta kasma

zaten spot bulmak icin healer olunmaz yav, sevmezsen eger cok bayik olur o is
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...