Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sinema temalı bir cafe-bar açıyoruz

Cooldragon

Öne çıkan mesajlar

Matrix, Star Wars vs. gibi belli filmlere yoğunlaşmayı düşünmüyorum. Genel sinema öğelerini kullanmayı düşünüyorum.

Eğer eski sinema makinaları, kameralar vs. satan varsa ilgilenebilirim.

Şarkı aralıklarına kısa replikler koymak banada mantıklı geldi.

Bu arada canlı müzik için özgün müzisyenler arıyorum. Mesala yan fülüt, Akerdion çalan müzisyenler.

Yurtdışında yada türkiyede falan özgün bar yada cafeler görmüşseniz onları isimleri yazar mısınız. İnternetten resimleri bulmaya çalışırım.
Sosyal ağlarda paylaş

sonucta cafe-bar aciyorsun, yani sinema salonu degil. o yuzden en cok ugrasabilecegin & farkedilebilir sey dekorasyondur. posterler, ufak biblolar, bu fanlar icin cikan maketler felan. bunlari guzelce ve bolca etrafa yayabilirsin. yani bir musteri masasina oturdugu an o sinema temasini hissedebilmeli.

mekanin buyuklugu hakkinda fikrim yok. soyle birkac masanin sesi alabilecegi, tum mekanin goz ucuylada olsa gorebilecegi projektorle kult film, kisa film, trailer vs.. gosterimi guzel olur. dergi, mecmua saymaya gerek yok onlarda dekor kategorisinde. sonucta muhabbetin daha on planda bir yer aciyorsun, bir an gandalf "YOU SHALL NOT PASS!!!!!" dese birak hos olmayi gurultu kirliligi olur, insanlari rahatsiz eder.

mekani acinca bir de adres yaz. varsin reklam olsun, en azindan ugrariz bir bakariz.
Sosyal ağlarda paylaş

izmir'de bi barın sandalyelerinin her birinin arkasında farklı grupların logoları bulunurdu. Sizin kafedeki sandalyelerin her birinin arkasına da bir film afişi basılabilir eğer yaslanma yeri uygun olursa. Hoş olur böyle ben o filme oturcam sen buna otur geyikleri...

Fikir güzel, umarım iyi bir iş çıkarırsın kolay gelsin...
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
burtonesk said:
görevliler film noir dedektifi gibi olsun. sdf.

Bu var ya. Süper fikir bence.

fikir değil ama bunu duyunca aklıma geleni söylüyorum..

SABOTAGE!
http://www.youtube.com/watch?v=H4PN7Xbexq4

ama konu ile alakalı sağlam bi fikrim yok, biraz aşkın şeyler geliyor aklıma. ama gerek maliyet gerekse imkanlar bakımından işe yaramaz. ha, belki internet sitesinde eski usül film tahtaları gibi bi kısım yaparsınız. tabii diyeceğim şey için belirli zamanlarda belirli filmleri göstermeniz gerekiyor ki bunun için galiba biraz daha geniş mekana ve uygun ses sistemine ihtiyaç var.. her neyse bu eski usül hede üzerinde oynayacak filmin adı yazar. hmm dur göstereyim; şunlar işte

ahanda aradığımı da buldum, internet hedesinde dediğimin aynısını şu arkadaşlar da yapmışlar.. aslında söylendiğinde hayalimde canlanan mekan da bunun biraz daha küçüğü ve daha sıcak olanıydı (cozy?) gerçi sinema temalı kafe'den çok cinema-cafe oluyor.. farkındayım =(
http://lyriccinemacafe.com/?page_id=5

çalışanlara da üzerinde key grip, bst boy, gaffer gibi film sektöründeki meslekleri yazan tshirtler yaptırırsınız. ucuza gelebilir aslında. ya da executive producer falan yazdırırsınız millet daha rahat anlar filmle alakalı olduğunu.

aslında para kazanana kadar çok aşırı yatırım yapmamak ve uçlara kaçmadan temiz ve sinema ile alakalı posterler, klaketler falan olan standart bi café kurmak daha mantıklı olabilir. getirisine göre daha sonra yatırım yapılabilir. ama biraz uçlara çıkınca maliyet açısından risk artıyor galiba.

bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncuların betona ellerini ayaklarını bastığı olayı yere yapabilirsin. orjinal olabilir. bibkib. ayrıca star wars gelmiş geçmiş en iyisidir. görevliler jedi olabilir. darth vader kasklı barmen falan dsfsdfasdfasdfadsf.
sonuncu fazla kaçık oldu tabi
Sosyal ağlarda paylaş

hoca naparsan yap da, "sinema da sinema" diye musterileri bogmayin. yani tamam insanlar sinema seviyo, sinema temali bi yere de gitmek isterler, ama belinde isin kilici tasiyan garson, yerde poster, action figure falan bunlar musterileri cok cok bogar.

bunlar ilginc guzel ayrintilar, ama sadece bir kez gelen insan icin. adam bi kere gelir, "aaa cok ilginc super dusunmusler lan" der hastasi olur, ama orda biter, ikinci gelisinde adam icin o dekorun bi ilgincligi kalmaz. ben olsam belinde isin kilici olan garsonun oldugu mekana ikinci kez gitmem abi. mcdonaldsta cocuk dogumgunu mu kutluyoruz, barda arkadaslarla muhabbet mi ediyoruz onu ayirt edebilmek lazim :)
Sosyal ağlarda paylaş

taksimde bir yer vardı ara sokaklarda böle eski kameralar filan satıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bugün incem bir daha bakarım adresini alırım oradan istediğin eşyaları alabilirsin.

Onun dışında duvar renkleri kesinlikle koyu olmalı diyenlere katılıyorum. Mesela osmanlı kırmızısı çok güzel bir renktir. Hem kırmızı insanlara enerji verir hem kısık ışıkta çok güzel bir görüntü sergiliyor.

Poster olayları filan söylenmiş onun dışında sinema kafesi olacağınıza göre bir duvar köşesi filan yapın. Kısa film yarışmalarını takip edip oralara yazın filan. Destek olun böyle şeylere müşteri çekin.

Büyük bir scarface posteri asın xD
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...