Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fury (PVP) Server

Ceiron

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar yeni başlıorum oyuna casual takılan biriyim günde max 3-4 saat girebilirim heralde. crom da lvl19 bi assassinim var fakat pvp yapmayı acayip seviyorum ondan furyde açmadım die ilerde pişman olur muyum die içim içimi yiyordu ufaktan bi assassinde furyde açtım yavaş yavaş onunla oynuorum.

lvl kasmak furyde ne kadar zor? tortagedaki dungeonlarda deli gibi 19-22lvl'li elemanlar girişte dolanıolar. dungeonlara girmek ve görevleri yapmak çok zor. normal oyunda da lvl kastırmıcak şekilde gank oluyor mu?

zaten casual takılıorum bide lvl kasmak için 1 saat gank yemiyim crom ile fury arasında yapılan pvp anlamında çok büyük farklar var mı? furyde aktif olan newbielere kucak açan bir oluşum var mı pati tayfasıdan?

son olarak da pvpde bikaç kişilik küçük çaptaki savaşlarda ya da solo takılıp da zevk alabileceğim bir class önerebilir. rogue sınıfında birşey olur heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Mosquito said:

arkadaşlar yeni başlıorum oyuna casual takılan biriyim günde max 3-4 saat girebilirim heralde. crom da lvl19 bi assassinim var fakat pvp yapmayı acayip seviyorum ondan furyde açmadım die ilerde pişman olur muyum die içim içimi yiyordu ufaktan bi assassinde furyde açtım yavaş yavaş onunla oynuorum.

lvl kasmak furyde ne kadar zor? tortagedaki dungeonlarda deli gibi 19-22lvl'li elemanlar girişte dolanıolar. dungeonlara girmek ve görevleri yapmak çok zor. normal oyunda da lvl kastırmıcak şekilde gank oluyor mu?

zaten casual takılıorum bide lvl kasmak için 1 saat gank yemiyim crom ile fury arasında yapılan pvp anlamında çok büyük farklar var mı? furyde aktif olan newbielere kucak açan bir oluşum var mı pati tayfasıdan?

son olarak da pvpde bikaç kişilik küçük çaptaki savaşlarda ya da solo takılıp da zevk alabileceğim bir class önerebilir. rogue sınıfında birşey olur heralde

Şimdi furyde,tortageden çıktıktan sonra dakka bşı gank yersin.Hele sinle oynuyorsunki 3-5 kişi direkt üzerinde olur.Yok grupla takılabilirsen lvl 80'e kadar acayip matrak olur oyun.Hem pvp lvl 3-4 arası bişey olursun(mini gameler dahil),hemde pvp yi öğrenirsin.Ama dediğim gibi tek başına çok zorlanırsın ve çok sıkılırsın.
Cromda lvl 80'e kadar fazla bi pvp olayı bulamazssın.Gerçi 20-39 lvl arasında cromda her daim mini gameler oluyor.Ancak daha sonraki lvllerde pek bişey bulamazssın.80 lvle geldiğinde pvp sever bir guild bulursan,bk savaşıdır,boridir,pramede minidir yapan bir guild ise furyde alıcak oluğunun zevki tadarsın.
Furynin pvp namına tek avantajı olur,oda;epic keşdeki 1vs1'ler.
Aslında önemli bir olay.Orda gank olmuyor,ordakiler sadece 1vs1 yapıyor.Mesala ben oraya girip,sinleri izliyorum,hangi karakterin karşısında neler yapıyorlar diye.Öğreticiliğide var yani.Ancak furyde pvpden zevk almak istiyorsan,daha doğrusu eşit şartlarda savaşmak istiyorsa,bk kales, olan bir guilde girmen şart.Tabi bu guildler fazlaca yok.Olanların çoğuna girmekte torpille oluyor.Yok mübalağ yapmadım,cidden öyle.Herkesi almıyorlar o guildlere.Furyide ruscop,nastrendil ve aklıma ismi gelmeyen bir guild daha manüpüle etmiş durumda.Mini gamelerde bu adamların pramedesine karşı savaşırsa,hiç şansın yok.
Şimdi olayın birde item boyutu var.Furyde oynarsan epic item bulabilme şansın,cromdakine nazaran %30 larda.Raid yapılmıyor değil furyde,ancak çoğu raidler ya dolmuyor,yada raid bitirilemiyor.Gelmiyor kimse raide,raid lideri 77-78-79 lvli adam alıyor mecburen,adam işi bilmiyor wipe kaçınılmaz,artık zevk alıyorsun filan.Ama crom pve serverı olmasının avantajı ile giripte yapamayacağın raid sayısı,bir elin parmak sayısını geçmiyor.Yani fury pvp serverı olmanın,crom pve serverı olmanın hakkını sonuna kadar veriyor.

Sana tavsiyem,cromda karakterini açıp,bir an önce 80 leyip,üstünü epic kıyafetlerle doldurup,karakterinin pvp lvlinide 2-3 arasında yapıp furye geçmenden yana.Sonuçta pvp hastası isen seni kesecek server furyi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya gank mesele değilde benim için vakit çok önemli çünkü işten 7 de geliyorum hadi duşdu, yemekti oluyor sana 8. 11 12 gibi çıkıyorum günde 3 4 saat anca.

ben furynin ağa babası battlescarda oynadığım dönemde noble districe low lvl için gitmişdim bir kere orada Ragnaroktan bana daldılar, res yerinin orada kapışmaya başladık epey bi öldüm guildden biri daha varmış bizim oda geldi biz o zamanlar tabi Türk guildiyiz ama bir ganka bir raid dolusu online 80lvl çıkartıyoruz kapışmaya bi başladık anlayacağınız tam 45dk.

çocuğun arenası filanda yalan oldu ve bu tarz massive pvp dende öyle aman aman bir keyif almıyorum devamlıda ölüyorum çünkü massivede genelde devamlı herkez ölüyor tek ben değil bu kadar fazla ölüncede adamın sinirleri bozuluyor, tadım kaçıyor gece gece oyunu kapatıp tv açıyorum.

daha gank demedim bile. Sadece hızımın yavaşlaması ve massive pvp'den keyif alamamamı söylüyorum.

lvl kasarken ganktan rahatsız olmayan biri bile olsaydım şu yavaşlatılma sebebi yüzünden yinede pvp serverında oynayamazdım.

ya Kheshatta'da BRC raide giriceksin adamlar yatmış oraya hide gireni kesiyorlar, çıkanı kesiyorlar. Ulan acelen var raid başlıyor acelen olmasa, raid arkadaşların içerse seni bekliyor olmasa döner gereğini yaparsınız ama meşgulsün işte o adamlarda bunu biliyor bundan yararlanıyorlar.

yani ben bi o yönden bakıyorum olmuyor bu yönden bakıyorum olmuyor bu aoc pvp serverlarının düştüğü durumu keyifli bulan oyuncular benim için hardcore pvp oyuncusu katagorisine girmişlerdir ve bu tarz oyuncuları aoc pvp serverlarıda kesmez, direk Darkfall oynamaları gerekir.

bende hergün işe gitmiyor olsaydım o kheshattada adam kesen tiplerden olurdum ama artık vakit değere bindi.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de senin gibi düşünüodum başta hatta PVE de oynayalım die gaza getirmiştim insanları, aynen ben de eve 7.30 gibi geliorum yemek falna anca 8 de oturuorum 12-1 gibi de çıkıorum.

bu süreçte pvp dalaşına girersen bi grupla vs saatler sürüo, geçen hatta tortage da daha level 19 muyuz neyiz ortasındayım. 4 saat pvp yaptık 20 olamadım , normal kassam 3-5 level alırdım.

neyse ama şunu anladım sonra, oyunun çoğu olayı endgame de başlio olsa da bu oyunu keyfini çıkara çıakra oynamak istiorum

yani şu an powerleveling gibi bi acelem olmadığı için, bizim taya toplanıp 4 saat pvp yapıp zerre xp alamayıp ki pvp xpsi de fazla almiosun o levelda world pvp den. yine de mutlu gidiorum yatağa =)

çünkü insan bazen quest yapio 1-2 saat çok yoğun questing yapınca da insanın başı ağrımaya başlio biraz dağıtmak istiosun daliosun etrafa veya minigame vs. Tabi arada sinirin bozuluo tam böle geçen mesela khitai de quest yapiorum. Hemen başındaki quest böle hani wave wave adamlar gelio senin yanında 3 adam var koruosun caravanı, yapiorum böle questi 3-4 wave geldi falna gittikçe zorlaşio adamlarım ölüo falna. son wave e mi ne geldim kapışıorum o sırada azaldı canım, herif fırsattan istifade hemen daldı 2 saniyede yattım. quest fail oldu hala yapamadım o questi mesela. Öle irençlikler de olabilio ama o questi geçiim başka questlerle uğraşiim şimdi diip geçiosun.

Kısacası pvpsi ile questiyle , instanceıyla falan yavaş yavaş oynuosan ve pvp seviosan, sorun olmuo zaman sıkıntısı olsa bile
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis sana bişey diyemiyorum çünkü bizde bu oyunu zaten senin dediğin gibi oynadık şimdi biz o zevki 2008'de ciddi anlamda en keyifli döneminde aynı senin anlattığın gibi almışken sana kalkıpta bişey diyemem söylediklerine hak veriyorum.

Benim avantajım ben aocda kasarken yüksek lvl yoktu. Ben 51 52lvlsam gördüklerim max 60 lvl oluyordu 2vs1 herifi de indiriyorduk aşaya :)

şimdi sizin işiniz biraz daha zor o yüzden ama verdiği keyifi anlayabiliyorum sonuçta cromda char kasmak hizli evet ama keyifsiz bana şuanda char kasmak tam bir eziyet olarak geliyor. Offline lvlingi bekliyorum lvl51 bir guardım var 20 30 offline lvl olunca bir gün kasar veririm offlineları :) o derece bayıyorum artık.

furyde char kassam aslında hiç baymam bence paso dalaşırım millete ama benim gibi millete dalaşan adamda 3 ayda anca lvl80 olur yani özetle bence şu cümle doğru bir cümle olacak

cromda hızlı lvl kasarsın, furyde yavaş kasarsın ama pvp yapabildiğin için questlerle baymazsın

esas sormak istediğim soru şu.. fury'nin mi end game'i yoksa crom'un mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Kisacasi surda 1 aydir oynuyorum nerdeyse, tortage'i saymayacaksiniz bu genellemeler icinde cunku tortage'da ortam cok farkli. Zaten herkes boyle diyor. Surekli karakter acanlar, triallar, yeni karakter deneyenler fln derken cok kalabalik bir ortam var ve herkes daha ilk gunden pvp'nin nasil bir sey oldugunu ogrenmek icin deli gibi saldiriyor. Yani normalde 20. lvl da terkedilmesi gereken tortageda, adam ozellikle 25 lvl olup pvp grief yapiyor. Neden mi zevkli cunku diger adamlar da var bunu yapan. Grup olarak yapildiginda pvp sever her kisinin tadini alacagi bir sey bu. Ayrica grup olarak da cidden kimin ne kadar iyi oynadigi belli oluyor, biz gecende bir 6v7 gibi bisi yaptik. Adamlar cidden ezdi bizi ama ne kadar organize oynadiklarini gorunce sinirlenmiyorsun. Ama dediginiz gibi open world pvp oldugu icin biraz karambolluk var ve olmak da zorunda yoksa sacma bir sistem olurdu. Bir de ilk zamanlarda bazi classlarin dengesizligi var bu da biraz sorun yaratiyor. Ama ileriki lvllarda dengeleniyor bu durum.

Hepsini gectim, pvp'ye bulasmadan lvl 20 21 olup 1-1.5 gunde tortage'i bitirmek cok kolay. Cunku Arc Ruins var ve diger questlerle fln cok kolay oluyor, eger diyorsaniz ki yapamiyorum abi vs. Bu opsiyon cok rahat bir sekilde yapiliyor.

Bir sonraki mekanda zaten insanlar, kendi sehirlerine fln bolundugu icin oyun rahatliyor. Ama her zaman denildigi gibi tek basina pvp gercekten iyi oyun bilgisi gerektiriyor. Bir adamla 1v1 kapistiginizde kesinlikle block ayarlarinizi bilmek vs fark yaratiyor. Ha eglence, arkadaslarla oynuyorsaniz ki biz 10 kisi olarak bunu yapiyoruz; tek kalmiyorsunuz. Tek kalmayinca da pvp de caninizin sikilmasi zor. Bilmeniz gereken sey, sayica ustun olan grup her zaman baya avantajli oluyor, ee bu genk diyeceksiniz ama 1v3 durumda 1v2 durumda ustun olan bir class olsa oyun oynanmazdi dengesiz olurdu. Bu acidan her ne kadar genk gibi gozukse de oyun zevkli oluyor. Ama tekrarliyorum kesinlikle tek basina oynanmayacak bir oyun. Topluca oynarken lvl farklarina dikkat etmek, acilsa bile arkadaslarina yardim etmek gerekiyor. Bu hem herkesin birlikte oynayip eglenmesine hem de lvl farklini minimumda tutup topluca rahat rahat instance yapmani sagliyor.

AoC %80 pvp oyunu. Pve serverlarina girerek bu oyunun neredeyse buyuk bir bolumunu reddetmis oluyorsunuz. Her ne kadar PvE serverlarinda lvl80'de pvp varsa bile bana bu carebear durumu gibi geliyor.Mini game diye de cevap verebilirsiniz ama diger mmo'larla karsilastirildiginda ben baya karambol buldum. Normalde daha cok eglendigim pvp'de minigame de fazla zevk alamadim. Bir wow-gw'deki pvp game ortami cok daha iyi. Tabi premade gruplara karsi oynadim orasi ayri da, yine de ilk oynanista biraz zevk vermesi gerekirken cok karambol yasadim.

Pvp'ye ugrasamam, zaman kaybi, olmuyor diyen insan zaten PvE disinda kontenti olan bir oyun oynamasin.Rekabete acik olanlarin oyunu bence bu AoC. Hani basta ezilirsin nedendir, karsindaki adam 2 yildir oynuyordur alt acmistir ama sen daha yeni ilk defa oynarsin ve yenilirsin bu normal olabilir ama illaki ogrenince farki yaratacaksin. Saygilar sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de dusunmustum o durumu da, ilk gunler cok karambol olmustur diye dusunuyorum. Oyunun vaadleri cok buyuktu ve deli pvp donmustur kesin ve quest yapmak: item bulmak-mob beklemek feci can sikmis olabilir. Ama lvl dengesi acisindan super olmustur orasi kesin.

Dedigin gibi, quest yapmak cok bayici. Lvl atlayip yeni spell skill feat almak istiyor insan cunku pvp'de daha etkili olmak istiyorsun veya guzel itemlara daha yakin olmak. Bu acidan bakinca da pvp bazli goruyorum oyunu. Ortada adam gibi content yokken quest yapmak cidden bir yere kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar,durum şöyle bence,Fury'de open world PvP olduğu için her an bir sürprizle yani beklenmedik saldırılara maruz kalırsınız.Bu, quest yaparken olur,gene mob keserken canınız %10'a düşmüşken olur,quest teslim ederken vs vs olabilir.E tabi bu beklenmeyen saldırılar insanı sinir edebiliyor.Bir çok kişi de bu saldırıları yapmayı kendine görev edinmiş :)Bu yüzden bazı kişilere adaletsiz geliyor bu sistem.Ama PvE serverında durum bu değil,PvP yapacak kişi mini game olsun,PvP bölgesi olsun kendini hazırlamış olarak giriyor zaten bu bölgelere.

Kendim PvP yi çok severim,ama bir denge olmalı. 1 sene Fury'de oynadım,artık yeter dedim,bezdim çünki.Artık ben de kendimi önüme gelene saldırır halde buldum,bir yerden sonra çığırdan çıkıyorsunuz çünki :P

Birde global kanaldaki seviyesiz yazışmalar Fury'de oldukça fazla.Bu da rahatsız edici olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi aoc'de level almak nasil bayar ki aşiri hizli aliyorsun. ben kastığım vakit bir tek 70-80 zordu çünkü kheste idi questler orası da gankfest. villa kastik ona rağmen halletik kısaca. açıkcası low level pvp çok hoşuma gitmiyor benim aşiri dengesiz çünkü.üstelik bazı classlar level 80 olana kadar bazı level araliklarında ciddi anlamda op oldukları dönemler oluyor. şu okul işi bitsin başlicam yav. dt ler nasil? pve de çok iyiydi de ben pvpsini beceremiyordum hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Bir aydır oynuyorsun henüz biraz fazla üstadça olmadı mı bu yazı şimdi..

Kimseye bulaşmadan PVP Serverında lvl kasmak tabi ki mümkün ama kimseye bulaşmak istemiyorsan pvp serverında ne arıyorsun?

Tortage'da yapman gereken tek şey charı açar açmaz geceye geçmek sonra oradaki questleri yapınca gündüzdeki içinde bar olan gemide orta katta 2 sarı renkli guard 1 de son katta sarı renkli guard var onları keserek lvl20 oluyor ve çıkıyorsun.

Conarch, Fod ve Atzele gitmeden kasıcaksın. Genelde tavsiyem Wildlans, Purple Lotus ve Noble-Common districtir. En azından res pointler pek uzak değil :)

Şimdi 1 aydır oynuyorsan görmediğin şeyleri ben sana söyleyim AOC'daki instance ismi verilen hiç bir endgame dungeonı daha görmedin. Bunlardan meşhur olanları Atzel Fortress, Iron Tower, Crownress, KangPagoda, Onyx, Slaughter House, Warmonk, Pillars, Imirian Ravine..v.b.. bunlar dışında lvl kasarken karşılaşacağın tam 37 Dungeon (listelerini burada ve burada bulabilirsin). 3 Tier1, 3 Tier2, 1 Tier3 ve 1 Tier4 raid olmak üzere tam 8 raid, 24 kişiyle yapabileceğin.
T1 raidlerinde toplam 4 Boss, her biri için ayrı teknik taktik gerekir ve bir çok guild halen bu bosslarda wipe yer.
T2'nin ilk raidi Wing1 de 3 Boss. Wing2'de 4 Boss.. ilk ve son boss oyunda gördüğüm en zor bosslardır. Wing3'de 3 Boss. Wing raidlerini wipesiz yapan guildleri az görürsünüz. T3 raidlerini yapan guildler var ama henüz ben hiç girmedim. T4'ede gireni henüz duymadım.
Şimdi bu oyuna PVP oyunu demek biraz haksızlık yapmak oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...