Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2K9

Shadow

Öne çıkan mesajlar

Valla aradım taradım ama pc bölümünde bu harika oyunun başlıgını bulamadım demekki açmak bana kısmet olacakmış...
10 yıldan fazladır EAsportsun Nba Live serisini takip ederim bazı seneler hariç nerdeyse her sene kendini geliştirmiştir fifa gibi yerinde saymaz derdim ama bugüne kadardı bu! Açıkcası ben bu 2K gamesin NBA serisini ilk kez oynadım ve hayran kaldım helede grafikleri sona getirince insan kendini cidden TVde maç izliyo sanıyor yaw bu detaylar bu sesler bu ruh nedir bööle:D
mükemmele yakın bi oyun ama PROda oynamama ragmen acaip kastırıyo karşı takımlar Bobcatsi aldım Miami ve cavaliers 15er sayı fark koydular ezildim acıkcası gayette ii defans yapmama ragmen dikkatimi çeken şey her attıklarının girmesi oldu(td)
bide bişi soracam benim acemiliğimdenmi yoksa ayrı bi tuşamı basılıyo bilmiom ama smaç basamıyom hemde gerald wallace gibi bi adamla yani oyun hakkında biraz destek bekliyorum cok begendim ama henüz tam alışamadım kontrollere:(
Edit: ögrendim smaç basmayı sprint atarken RS tuşlarıylan oluo süper ya harbi
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun zorluğunu "normal" ve mantıklı hale getirmek için options altında game sliders bulup , cpu ayarlarını 2-3 puan düşürmek gerekli.

standart hali kesinlikle dengesiz ve en kolay zorlukta bile her attıkları giriyor.

ayrıca söylediklerine kesinlikle katılıyorum , özellikle playstation ile aynı oyun çıkmaya başladığından beri nba live serisi bana zevk vermez durumdaydı. 2k9 ise tek kelimeyle inanılmaz. en sevdiğim özellik ise , oyunda her takımın hücum ve savunma "playbook"larının bulunması. özellikle hücumda "ne yaptığını" bile bir takım ile oynamak gibisi yok.

oynamamış , veya "bu ne acaba" diyen herkese tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bana arkadaş pc'deki 2k9 ps3tekinin yanında 0 dediydi. arada ne kadar fark olabilir bilmiyorum ama hergün oynuyorum bende.
offensive taktikler çok güzel özellikle top kenardan oyuna sokulurken yapılanlar. yalnız savunmada alan savunması yaptığın an direk birini boşa çıkarıyor bide karşı takım deli gibi alley hoop yaparken ben hala alley hoop yapmayı bulamadım.

bide smaç yarışmasında o analoğu 360 döndürmeyi becerebilen var mı onu da beceremedim hala 1-2 kere yapabildim onlarda şansa belki benim gamepad'in dandikliğindendir.

2k7yi tanıdığımdan beri bitirdim nba live ile olan ilişkimi zaten en yakın zamanda da ps3 versiyonunu edinecem 2k9'un.
Sosyal ağlarda paylaş

3. maçım gene yenildim bu seferde detroit caktı ama fark az bu sefer giderek gelişio takım savunmam:D
tek kelimeyle harika bi oyun bence take-twonun hidden and dangerousla beraber en ii oyunu... ama tunchun dediği gibi cpunun atışlarında dengesizlik var, her atılan girermi be kardeşim hadi superstarlar atar zaten atıyorlarda lebron james agzıma zıçtı:D ama 2 dakka oynayan kıytırık bench warmer nasıl atar çat çat:( tunchun dediği gibi düşürecem biraz cpuyu...
Sosyal ağlarda paylaş

NBA 2K serisinden hiç haberim yoktu. En son NBA Live 2003 mü ne oynamıştım. Ondan sonra da yeni EA oyunlarını videolardan takip etmiştim. Grafikler hep odun gibi gelmişti.

Şimdi 2K9 videosuna baktım youtube'dan. Ağzım açık kaldı. Adamlar baya geliştirmiş grafikleri. Wii için çıkmış olsa yada evde bunu çalıştırcak bir konsol olsa kesin alırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

kesinlikle ps3 versiyonu,pc versiyonu sadece güncellenmiş 2007 gibi geliyorken bana ps3'te oynama şansı buldum,tek kelimeleyle şahaser.

EA artık konsola gerçekten kaliteli spor oyunları çıkırıyor,aynı şekilde FIFA09'da gerçekten başarılı hatta bu hızla giderlerse koltuğu tekrar Konami'den alırlar gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun başlığı konsolda vardı gerçi.

said:

offensive taktikler çok güzel özellikle top kenardan oyuna sokulurken yapılanlar. yalnız savunmada alan savunması yaptığın an direk birini boşa çıkarıyor bide karşı takım deli gibi alley hoop yaparken ben hala alley hoop yapmayı bulamadım.

Topu kenardan oyuna sokarken ne gibi off taktik uyguluyorsun? Aynen ben de sadece 2 ye 1 fast-break yakaladığımda alley hoop yapabiliyorum Sette falan beceremedim bir türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:
bana arkadaş pc'deki 2k9 ps3tekinin yanında 0 dediydi. arada ne kadar fark olabilir bilmiyorum ama hergün oynuyorum bende.

bide smaç yarışmasında o analoğu 360 döndürmeyi becerebilen var mı onu da beceremedim hala 1-2 kere yapabildim onlarda şansa belki benim gamepad'in dandikliğindendir.

2k7yi tanıdığımdan beri bitirdim nba live ile olan ilişkimi zaten en yakın zamanda da ps3 versiyonunu edinecem 2k9'un.

serbest atışlıarı joystickle gerçekten serbest atış yapar gibi haraket ettiriosn, 2. plaey da joystick i salladıgı zaman ekrar titriyor bence en güzeli bu ps3 fark olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Obareyyy:D bobcatsle yeni associationa başladım ve sonunda miamiyi devirdim son saniye basketiyle 84-83...
cpuyu 50den 47ye cektim biraz farketti açıkcası, dikkat ettim içerdeki adamları tutmak cok daha zor bu oyunda oysa nba liveda içeri dikerdim kalın bi adamı gelene geçene blok oysa bunda ilk bloğumu bu maçta koyabildim:D takımım genç ve tecrübesiz ama gelecek bizim belki ilk sezon değil ama ilerde şampiyonluk yüzüğüde takacaz haha... bu arada felton ve richardson cok ruhsuz oynuyo>:D< satmak istiyom ama trade nasıl oluyo biri anlatırsa sevinirim baya bi karışık trade menüsü
Sosyal ağlarda paylaş

trade sistemi için wikipediayı öneririm.. nba trade sistemi çok karışık ve bir sürü inciği cinciği olan bi sistem.

temel mantık olarak ; belirli bir maaş sınırın var ve bu maaş sınırını geçemiyorsun. oyuncu trade ederken de oyuncu özelliklerinin yanı sıra , maaş dengesi de önemli. eğer maaş sınırı üzerindeysen , 5 milyon maaş alan adamı gönderip 15 milyon maaş alan adamı alamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yok yaw:D okadarını biliorum maaş dengesi falan yani ama ben bunun karışık menüyü tam kullanamıom yeni olduum icin 2Kya yoksa livedan hatırlıyom maaş olayını saol tunch
bu arada galibiyetlerim devam edio newyorku 28sayı farkla ezdim yakında allstar modunda oynucam sanırım baya bi kaptım kontrolleri neyi hehe... gerald wallace ftw bu arada:D
Sosyal ağlarda paylaş

eet chicagonun forma manyak kadrosuda gayet ii, ya onu yada bobcatsi alcaktım okafor ve wallaceın kontratları daha uzun die bobcatsi aldım ama feltonla richardson fos cıktı adamlar tam ruhsuz ya free transferden aldıgım 42yaşındaki mutombo bile daha cok savaşıyo takımı için:D
Sosyal ağlarda paylaş

@tunch, ya portlanda baktım Roy falan 88 ratingli ii güzelde 4-5 genç ii oyuncusunun hepsinin 1 er yılı kalmış kontrat olarak yani tekrar baglayamayacaksın onları cünkü hepsi yüksek ücret isticekler 2. kontratları olcagı için ve elinde patlıcak portland yani bana ööle geldi ilk bakış olarak:D
bide bu trade blocka adam koyarken 2 adam koyup 1 adam alma nasıl oluo onu bi anlatırsan sevinirim nette aradım bulamadım tam anlatan biyer. mesela bobcatsten 80 raitngli feltonu(5m) ve 84lük richardsonı(13m) koyup karşılıgında bi tanne daha ii 18milyonluk adam almak istiorum ancak 2 adam aynı anda konulmuyo gördüüm kadarıyla yada koysan bile tek birine teklif gelio dieri sap gibi duruyo:D
Sosyal ağlarda paylaş

iki adamı da koyuyosun trade blocka benim bildiğim.. ikisini birden paketleyebileceğini sanmıyorum.

trade blockta teklif bekliyceğine kendin teklif vermeyi deniyebilirsin , başka bişey gelmiyor aklıma.

kontrat işi zorlıycak beni dediğin gibi , lafrentz var abartı kontratlı ve 20 milyon dolar alıyor , onun da kontratı biticek sene sonunda. ordan kurtarabilirim sanırım.

rudy falan da öle bi anda 20 milyon falan alabilicek adamlar değil , olsa olsa 7-8 milyona bağlarım ortalama :)
Sosyal ağlarda paylaş

ayarlama safhasına gelemiomki başka bi takımdan bi oyuncuyu takasa koyunca kendi takımımı secemiyorum sonradan ve takas olmuyo haliyle iice kafam karıştı:P
bu arada teker teker takas yaparak idare ediyom krilenkoyu verdi salak utah richardsona karşılık bide losangelestan SG aldım sloven ohh süper oldu takım:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...