Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Envenom weapon dps'e bakmaz zaten. AP'nin, CP'in ve DP stack sayısının fonksiyonu
Envenomun o kadar vurması için 5 stack deadly poison lazım, o da bayağı sürüyor biriktirmesi.
Ben Şu ana kadar 6,5k dan fazla critlemedim envenomla. O da coldblooddan sonra zaten her 5 envenomdan 1 tane critliyorsun.

Üzgünüm artık sword&Board çekip lulz spamlayamayacak roguelara karşı warriorlar.

Şu oyunda dmg'i sabit tutsalar, herkesin HP'sini 30K üstüne çekseler healingi de biraz nerfleseler tadından yenmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Deadly poinin 5 stack olması maksimum 10sn olsa yeni mekaniklerle hiç azalmıyor ki? Ben druidim kendi üstümdeki poiyi silemiyorum, sürekli 5 stack. Envenom da eskisi gibi silmiyor artık deadly poiyi. Bir kez stackledin mi eğer ccleyip poilerini temizleyemezse karşı taraf bildiğin envenom spamlıyabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler frost nova için Dimishing Return yazıcaktım GCD yazdım.Yanlış anlaşılmasın :)

Deadwoll,dostum inan Rogue'un dps i diğer mleelere göre şaka gibi.Biz 5 arkadaş toplandık.Hepimizde full gear rogue-warrior-ret pala-dk-feral druid denedik.Rogue'un damagei çok düşük diğerlerine göre.

DK zaten uçuyor.Feral druid ve ret palanın burst damagei mükemmel.Warrior desen bir dönüyor kafalar kollar uçuyor sağa sola.Rogue'un cheap shot-mutilate-kidney shot muti evis vs devri yok oldu lvl 80 ile beraber.Eviscrate'i falan at çöpe zaten.Rogue un belkide en önemli skillerinden biri ama resilli adama hiçbir halt vurduğu yok.Roguelar çaresiz envenoma başvuruyor.

Arkadaşın rogueuyla girdim dün.Toc 25 heroic 1.8 lik dagger var ellerinde.3.5k muti atıyor normal gearlı bir adama.Millette var 30k hp 1k resil.3.5k muti atsan ki vurmuyor kesme şansın yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage'le ilgili denilenlere katılmıyorum. Warlock'ın melee'ler tarafından ezilmesi sadece warrior dk holy pala setupında görülen birşey ayrıca.

Mage'in damage 0 eğer o stun olmazsa Wispy. TBC'deki gibi değil ki oyun novada vurasın. Nova dediğin artık tamamen defansif amaçlarla kullanılıyor. Ayrıca hiçbirinizin setupında dispeller yok galiba.

Warlockların mage gibi cooldownlara ihtiyacı yok dps için. Confag chaos conflag chaos, AoE STUN, bunlar varken mage'in stunının batması çok acayip. Warlock'un da ihtiyacı yoktu stun'a.

Ama şu an herhangi bir rogue, skilli önemsiz, stunı olmayan bir mage'in arkasından girer önünden çıkar.

2v2'de bile eğer o stun olmasa arkasına dispeller alan rogue'un içinden geçmediği class da yok, pri rogue oynadın biliyosun wispy.

Mage çok defansif class. İnsanlar bunu unutuyor. Clas defans arkadaşım, ofansı zayıf. Baskı yapamaz, 2 kere shatter atar onda inerse iner inmezse tekrar stun bekleyip tekrar shatter atar. Ama arada damage yapmaz, yapamaz mage. O frostbolt turreting çoook boş damage.

Warlock'un tek dramı mancleave. Mancleave oynuyorum altla, abi çok komik, üstünden geçiveriyoruz. Ölüyorlar direk.

Mage'in tek OPliği şu an mage armor. Eger defansı fazla geliyorsa en azından ofansif bir baskısı yok dersin geçersin. 6-7 saniye de bir kafamıza göre chaosbolt conflag atsak burada hepiniz yana döne aglarsınız.

Warlock destroyken kimse girmiyor bile ölmeyeceği bariz oldugu için, UA'ken zaten sadece cc atıyorsun. Mancleave onun ilacı zaten.

TBC boyunca o kadar oturmuş ki warlocklar ölmez blizzard bölünmez, insanlar mage'in defansına yardırır olmuş. MAge sadece shatter ve poly mi atsın abi ne nefret varmış patide mage'lere.
Sosyal ağlarda paylaş

* Deadly Poison now has an additional effect - Once stacked to 5 times, each application of Deadly Poison also causes the poison on the Rogue's other weapon to apply.

* Improved Poisons now increases the chance to apply Deadly poison to your target by 4/8/12/16/20%. (Up from 2/4/6/8/10%)

abi daha ne yani.
şimdi adam 1 kere 5 stack yaptımmı imkansız kaldırman poisonları. sürekli hepsi var. saçmalık değil mi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Biz 5 arkadaş toplandık.Hepimizde full gear rogue-warrior-ret pala-dk-feral druid denedik.Rogue'un damagei çok düşük diğerlerine göre.

DK zaten uçuyor.

Şu doğru ama çok da yalan bi olay.
DK Damage Done'da uçuyor ama yaptığı damage'in öyle hiç de baskı kurduğu falan yok. Druid eli testisinde arada bir hot atıp takılabiliyor. Damage çok gözüküyor çünkü pestilence ile diseaseleri vs salıyorsun, wandering plague vs procluyor da hani adam'a full duration kalsa bile o diseaseler 2 hotla telafi edebiliyor. Kaldı ki çoğu class da lolcleanse yapıyor onları.

DK ile resto druid kesebilmek için hotsız, full disease yakalayıp pet stun atmak, bu arada gargoyle'ı çıkarıp pet stunun arkasından strang'ı koymak, strang sırasında da RNG Tanrılarına dua edip scourge strike spamlamak lazım. Çok yalan bir damage done'ı var yani DK'nın.

Ne stabil, ne de tehditkar.

Phae said:

Clas defans arkadaşım, ofansı zayıf.

Phae said:

Phae said:

Phae said:

Phae said:

Phae said:

Sosyal ağlarda paylaş

@Barathrum, abi hani rogue'um olmasa, bizim masquadre dandik deadly + furious gearıyla relentless retri palaları kafa kafaya kesmese, warrior'umu full defansif oynasam da bladestorm'u avoid edip maymun etmese anlayacağım.

Rogue'a bladestorm açsan ne olacak ki? evasion ve feint gibi 2 skill var adamlarda, üstüne bs açtıysa warr. daha ne istiyorsun ki? bas sprint git hide ol, tekrar opener yap.

Arenada warrior'un healerle iş yapmasının en büyük sebebi healer tarafından nispeten kolay tutulabiliyor olması, ha tabii karşıya disc. pri-mage geliyor, omg sheep, fear stun healer, warrior o arada 2 kere ölüyor shield wall reflect vs. ne varsa kullanıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Masq dün önümde DK vs R.shaman duel attı.Bak armory veriyim R.shamanın= http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Sylvanas&n=Totterxd

1100 resil 2974 bonus healing.İF önünde duellerini izledim.Dk'nın nicki hatırlamıyorum.Dk bir damageler vurdu sürekli,benim oyunu bırakasım geldi.R.shamanın hp sürekli ya dip ya full.Adam 0.5 sn healı bıraksa ölecek.Full relentlesstı dk onu hatırlıyorum.

Ha r.shaman ölmüyor oda onun OP luğu.Ama r.shamanı nerflesen buseferde DK 10 sn de keser.Bilmiyorum yani DK'nın o damagelerini gördükten sonra başka birşeye inanasım gelmiyor.DK'nın r.shamana vurduğu o damageleri diğer mlee classlarda görmedim (belki ret pala vurur)
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

@Barathrum, abi hani rogue'um olmasa, bizim masquadre dandik deadly + furious gearıyla relentless retri palaları kafa kafaya kesmese, warrior'umu full defansif oynasam da bladestorm'u avoid edip maymun etmese anlayacağım.

Rogue'a bladestorm açsan ne olacak ki? evasion ve feint gibi 2 skill var adamlarda, üstüne bs açtıysa warr. daha ne istiyorsun ki? bas sprint git hide ol, tekrar opener yap.

Arenada warrior'un healerle iş yapmasının en büyük sebebi healer tarafından nispeten kolay tutulabiliyor olması, ha tabii karşıya disc. pri-mage geliyor, omg sheep, fear stun healer, warrior o arada 2 kere ölüyor shield wall reflect vs. ne varsa kullanıp.

dead ben warrior vs rogue için konuşmadım ki orda.Warrior ve rogueların diğer classlara vurdukları damage hakkında konuştum.Abi şu an elimde relentless swordlu warrior var arkadaş askere gitti.Ve yine elimde Toc 25 heroic daggerlı rogue var.Vurdukları damageler çok farklı yapmayın gözünüzü seveyim.

Tekrar yaziyim.Ben rogue vs ret pala rogue vs warrior kapışsa ne olur şeklinde kıyaslamadım yanlış yazmış olabilirim.Mleelerin diğer classlara vurdukları damage anlamında yazdım
Sosyal ağlarda paylaş

Resto Shaman abi..
Spam Cleanse Totem Ftw.
DK Damage GG.

Hangi strike ile ne vurmuş merak ediyorum çünkü full disease mail & shield kombosuna scourge strike şaka ötesi şeyler vuruyor.

Burst dediğiniz Dk'lar mazide kaldı.

Ayrıca üzerinde disease silemeyen shaman kaldı mı oyunda?
Spamla totemi, DK disease mi atayım, strike mi vurayım wtf gife runes QQ diye debelensin.
Sosyal ağlarda paylaş

DK Nerfs aKa QQ

1. Blood Disease removes HOT heals - removed

2. Bone Shield 50% dmg reduction -> 20%

3. Ice Bound fortitue 50% dmg reduction -> 20%

3. Gargoyle dmg nerfed than moved to 51 talent points

4. Obliterate dmg reduced 20%

5. Blood Boil Glyph removed (movement speed reduction one)

6. DnD glyphe removed(2 second fear)

7. Ice touch dmg nerfed

8. ice touch Seal nerfed (Blue item)

9. Seal of awareness nerfed

10. Icebound fortitude CD nerfed from 1min to 2min

11. Bone shields nerfed from 4 bones to 3 bones

12. Lichbourn gave 25% dodge chance and 15 sec duration now 10 sec duration and 25% dodge removed

13. Frost Strike nerfed

14. Seal of Frost strike nerfed

15. Dancing rune weapon dmg nerfed from 100% ->50%

16. Dancing rune weapon only applies dk's yellow dmg.

17. Howling blast nerfed

18, Killing machine proc nerfed

19 Gargoyle dmg nerfed

20. DRW Duration nerfed

21. Raise ally not usable in arena.

22. Dk raises as ghoul when died but not anymore

23. Death pact can no longer critically heal.

24. Gnaw cd nerfed 30sec to 1 min.

25. Ice chain stoped target 100% forcing them to press move button again but now 95%

26. AMZ lasted 30 sec now only 10 sec

28. AMS only absorves 50% of dk health

29. Unbreakable armory reduced spell and physical attacks now only increases armor.

30. Unholy blight was aoe dmg now it only does 20% dmg on target

31. Unholy blight only does 10% dmg not 20% anymore

32. Desecration dmg bonus removed making arena users unable to put any points in desolation

34. Gargoyle duration nerfed to fixed time

35. Tier 9 set bonus nerfed

36. Frost presence armor/health/magic reduction nerfed

38. Ghoul health talent removed

39. Dk's presenses only affects dk him self not entire raid member such as improved unholy presence increasing movement speed 15%.

40. Rune strike dmg 400% -> 250%

41. Lichborne buff could not be removed (Now Fixed)

42. Blood boil no longer turns to deathrune

43. Army of dead dmg cut to 50%

44. ice bound fortitude glyph nerfed

45. Pvp Glove resetting frost rune when ice chain used was nerfed

46. Blade barrier no longer gives 10% dodge chance but very few dmg reduction

47. Mark of blood now has number of hits.

48. Blood dk's using hysteria to break sheep was nerfed since it no longer does dmg to dk.

49. Heart strike dmg nerfed 50% to next target

50. Scourge strike dmg nerfed 1st time.(3.1SS to 3.2 SS)

51. Scourge strike dmg nerfed 2nd time.(3.2SS to 3.3SS)

52. Scourge strike's shadow dmg no longer crits

Sosyal ağlarda paylaş

Valla izlediğim shaman 2500 lük.Herhalde biliyordur DK ya karşı ne yapılması gerektiğini.Ben pek anlamam ne r.shaman oynadım ne dk.

Tek gördüğüm inanılmaz damagelerdi.Aynı adam daha sonra roguela feral druidle vs duel attı.yavaş vur dedik lol.Gözlerimle görmesem anlatmam zaten.Bizzat şahit oldum.

DK oynamıyorum ve bilmiyorum.o yüzden iddia etmem oynayanlar daha iyi bilir.Dışarıdan gördüklerim bunlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar şeyi nerflediklerine göre hakkaten imbaymış DK hehe. Açıkcası warlockuma en buyuk sıkıntıyı elbette başta roguelar yaşatıyor, ondan sonra pala DK ve warrior aynı kıllıkta herhalde. Pala iyice kıl çünkü kazanma şansın yok gibi LOH yanı shield ve öküz burst dmg ile. Ama destro değilim belki ondandır :P
Sosyal ağlarda paylaş

Class'ı bir nebze normalize etmek için bunları yapmak zorunda kaldı adamlar.

Ayrıca img'ın çok gereksiz, direk yazsan olurmuş brah.

Mage'in frostbolt en iyi gearla 8k vurur. En iyi gear Merlin's robe(tabi şimdi vendorda daha iyisi var, alıcaz inş), 3 tane sunstrider triumph, hate veren wg pants, aftermath hood, vendor ring'i falanla.

Şimdi shatter at will birşey değil, ortamı hazırlaman lazım. Eğer sen shatterlara şikayet ediyorsan dk'i de brak rogue'u da, ikisi de çok rahat shatter avoid edebilen classlar. Mage'in shatter atması için rogue'un hazır olması lazım ki bir boka yarasın.

RMP en iyi setuptır, gidip mage'e yormanın manası pek yok. birbirini çok iyitamamlayan 3 class, immunity.
Sosyal ağlarda paylaş

2 sayfadır 35k hpli warrior rogue 3.5k muti vuruyor nasıl eriyecek geyiği dönüyor ya işte ondan rogue vs. warr. örneği verdim. Yoksa warrior'un rogue'dan fazla dmg. yapması gereklilik, rogue gelen fightlar sonunda healing done'ınıza bakın bir de warrior maçlarında bakın anlarsınız. WotLK geldiğinden beri rogue maçları gayet temiz cc'yle cabucak bitiyor. Prep glyph'i falan bambaşka, karşı taraftaki melee oynayamıyor kıpırdayamıyor, dmg veremiyor. Warrior'da 20'snlik offansive gaplerde ve 1, 3dk'lik defensive gaplerde olay kopuyor ama.

Bence warrior 2v2 ve 3v3'te eğer şu an gayet dengeli. Ha sweeping strike + bs nerflenirse birşey diyemem çünkü en büyük zevkim adamları denk getirip ss+bs açmak, iwin button gibi oluyor ama o da karşı takımın danalığı kusura bakmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

O kadar şeyi nerflediklerine göre hakkaten imbaymış DK hehe. Açıkcası warlockuma en buyuk sıkıntıyı elbette başta roguelar yaşatıyor, ondan sonra pala DK ve warrior aynı kıllıkta herhalde. Pala iyice kıl çünkü kazanma şansın yok gibi LOH yanı shield ve öküz burst dmg ile. Ama destro değilim belki ondandır :P

s5 rogue rogue 2v2 yapıyorduk, karşıda 2dk güç bela kesiyoruz birisini, adam ghoul kalkıp bizi kesip patlıyordu. Patlayınca 5k aoe vuruyor gg. İllaki ölüyorsun. Ya da blood geliyor %10 yapıyorsun 2 tuşa basıyor %100 oluyor overheal gerisi. Bir de rune wep atıyor adam rune wep 1v1 rogue kesecek utanmasa. Hakkatten hero classtı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...