Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

33% fiziksel dmg reduction, 950 resi var. Böyle bildiğin GTA hesabı üstümden geçiyor allahsız warrior/retri ler. malciyırda o kadar armor yok üstüne 250 resi var. Warrior retaliation açtımı saldırıyı kesene kadar kendi white dmgından ölüyor rogue efendi

nerf ffs
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere oldu da o
böyle karsıda retri-dk yada retri-warr olunca böyle evasion açsam bi dert dismantle ı dk ya atsam ayrı dert lololol skilleriyle vuruyo filan warra atsam 5 sn duruyo max retriye atsam bok püsur bişeyler atıyo yine dmg koyuyo
evasion açsam over 9000 dmg yiyorum warriorlardan filan
evet en iyisi gidip resi kasıyım

aahhaha ama şey çok iyiydi
böyle bi tane disc pri vardı bufflı 19k mı ne canı vardı tipin
kaede bagırdı arkadan
girgirgirigirigir
herife girmemle çıkmam bir oldu hatta diger adamı keserken bunun geyigini yaptık böyle kahveden adam toplayıp turiste giriyomus gibi oldugundan dolayı

Ya o anda komikti =((
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Ayrıca istatistiğe bakma demedim yanlış/anlamsız istatistiği kullanıyorsun dedim. Deadly Gladiator=Rank 1. Eğer sağlıklı istatistik kullanıcaksan bütün gladiatorların dağılımını koyarsın aşağıdaki gibi

Season Five Gladiators:
Paladin: 600 - 18.59%
Death Knight: 440 - 13.63%
Rogue: 390 - 12.09%
Priest: 352 - 10.91%
Warlock: 268 - 8.30%
Shaman: 263 - 8.15%
Hunter: 262 - 8.12%
Mage: 243 - 7.53%
Druid: 243 - 7.53%
Warrior: 165 - 5.11%

Tamamiyle katiliyorum.

Ben de bir Deadly Gladiator ve 6 sezondur PvP yapan birisi olarak rahatlikla soyleyebilirim ki Rank1'e ulasan takimlar/oyuncular yerine Gladiator rank'ina ulasanlara bakmak cok daha saglikli.

Rank1 ile Rank 5 takim arasinda daglar kadar fark yoktur genellikle, olmaz. Ilk sayfaya girebilen insanlar zaten karakterini cozmus, pvp mantigini cozmus, ne zaman ne yapacagini bilen insanlardir. Ancak olay Rank1'i belirlemeye gelince ne kadar iyi oynarsaniz oynayin, yetersiz kalir. Cok daha buyuk ugraslar ortaya koymak zorundasiniz, bir nevi diplomatik acidan. Ilk 20/30 takimi 7/24 takip edip gozunuze kestirdiginiz takimlarla oynamak ve gozunuzun kesmedigi takimlari dodge'lamayi gerektirir Rank 1 olmak, daha once de dedigim gibi, en iyi olmayi degil. Zaten o son haftalarda yapilan, yasanilan seyleri yazsam bir kac sayfa tutar heralde. :)

Tl;dr

Deadly Gladiator/Rank 1 takimlari herhangi bir degerlendirmede baz almak benim gorusume gore biraz yanlis sonuclara yol acar, bunun yerine Gladiator ve hatta Glad+Duelist ranklarina bakip da degerlendirme yapmak cok daha saglikli olucaktir Class basarilarini gormek icin.
Sosyal ağlarda paylaş

uzaktan healleyerek fazla defansif oynayan bir takıma karşı işiniz zor gibi. druidin içmesinin ne kadar kolay olduğunu da düşünürsek.

o yüzden shaman olarak druide yakın durup, spell castlerini shock, cc'lerini ground etmeniz gerekiyor bir baskı kurabilmeniz için. tabii ki abolish poison ve hotlara purge spam.

yine de oyunu pillar lara çekmek izin için en iyisi. warrior pilların arkasına çekildiğinde druid hafiften panikleyip daha da yaklaşacaktır. özellikle lifebloom patladıktan sonra pillar arkasında druid in görüş alanı dışında bir kidney shot arkasından beraberce nuke leyeceğiniz warrior ölmese bile druide en azından bir NS, blindın arkasından da bir trinket ve bir ton mana kaybettirecektir. warrior defensive stance ve sağlıklı durumdaysa druide bir switch deneyebilirsiniz, purge spam+warrior chargelarına vanish ve trinket ile druidin kaçmasına izin vermezseniz oyunu alabilirsiniz. druid kaçınca ise hiç zaman kaybetmeden warrior'a dönün, druidin gidip içmesini istemezsiniz.

bu tabi en iyi senaryo. warrior'un bladestormu, trinketi, fearı, disarmı ya da akıllıysa ve fazla defansifse pillar ardına geçmemesi çok şeyi değiştirir.

ama en genel haliyle, amacınız warrior üzerinden oynamak ve uygun switchler kollayarak druide mana+cd harcatmak olmalı.

hotların ve abolish poison un purgelenmesi çok ama çok acıtıyor. ne kadar CC veya healing casti shock-ground ederseniz o kadar iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

earthbind en iyi arkadaşın olacak, water shieldi düzenli olarak refreshle, arada shield slam atınca water shield gidebiliyor, rogue partnerin warriorun dibinde vanish olmasın anında bozulur. druid için diyebileceğim pek birşey yok, ne harmstring kesiyor onu ne pierce howl, form değiştirip durduğundan tutamıyoruz kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:
uzaktan healleyerek fazla defansif oynayan bir takıma karşı işiniz zor gibi. druidin içmesinin ne kadar kolay olduğunu da düşünürsek.

o yüzden shaman olarak druide yakın durup, spell castlerini shock, cc'lerini ground etmeniz gerekiyor bir baskı kurabilmeniz için. tabii ki abolish poison ve hotlara purge spam.

yine de oyunu pillar lara çekmek izin için en iyisi. warrior pilların arkasına çekildiğinde druid hafiften panikleyip daha da yaklaşacaktır. özellikle lifebloom patladıktan sonra pillar arkasında druid in görüş alanı dışında bir kidney shot arkasından beraberce nuke leyeceğiniz warrior ölmese bile druide en azından bir NS, blindın arkasından da bir trinket ve bir ton mana kaybettirecektir. warrior defensive stance ve sağlıklı durumdaysa druide bir switch deneyebilirsiniz, purge spam+warrior chargelarına vanish ve trinket ile druidin kaçmasına izin vermezseniz oyunu alabilirsiniz. druid kaçınca ise hiç zaman kaybetmeden warrior'a dönün, druidin gidip içmesini istemezsiniz.

bu tabi en iyi senaryo. warrior'un bladestormu, trinketi, fearı, disarmı ya da akıllıysa ve fazla defansifse pillar ardına geçmemesi çok şeyi değiştirir.

ama en genel haliyle, amacınız warrior üzerinden oynamak ve uygun switchler kollayarak druide mana+cd harcatmak olmalı.

hotların ve abolish poison un purgelenmesi çok ama çok acıtıyor. ne kadar CC veya healing casti shock-ground ederseniz o kadar iyi.

İyi oynayan warrior druid'e karşı pek bi şans yok açıkçası
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Kenu'nun link şahane. Gidip intihar etsin o wintraderlar : )

Dün T1 weaponu kiralayarak 30'dpslik fazla silahla yaptık 2 saat arena. 100 rating çıktık. Karşılaştığımız takımlar

Mirror - 2 maç hariç neredeyse her mirroru kazandık.
Shaman DK
Paly War
Dru War
Dru DK
Ret Rogue - Bu imkansız
Rogue Lock - Pis farmladık bunları
Spriest Lock - Bunları da

Warrior takımlarında gerçekten iyi ve kötü takım inanılmaz farkediyor. Kötü takımlara karşı healerı saplayıp Priest'e de tricks verip 10 saniyde maçı bitirdik 2-3 maç. Ama iyi bir takım gitti önce trinketa zorladı beni fazla ofansif oynayarak, ardından Pally Hoj'u dayadı warrior bladestorm açtı 4 saniyede 15k damage aldım.

DK takımlarına gelince, Druid DK yeni hastalık setupı olmaya aday. Druidin üzerinde duramıyorsun, dursan hayvan gibi armouru var DK'dan beter, sürekli CoI spam yiyorsun, senin healerin içemiyor iyi druid bir maçta 20 kere içebilir. Aklıma gelen tek taktik çok ama çok fazla switchle özellikle DG sonraları druidi oomlamak, bir şekilde innervate'i dispelleyip sonra DK'yi öldürmek.

Bir de şu olayı anlatayım. Gecenin son maçlarından birinde Blade's Edge, DK shaman geldi. DK'yı Sapladık ikimiz de Shamanı nukeledi, NS harcandı, shaman 40%'de hala DK'nın yaptığı hareket: Köprüden atlayıp havada DG'ledi beni pro arkadaş. Keşke DK'lara da intercvept Shadow Leap falan verselerdi ya saçma derecede fazla olasılık yaratıyor of.

Son olarak arenayı 6 adımda düzeltmek nasıl olur yazıyorum.

- Ring of Valor kaldırılsın
- Arena'larda 20% damage azaltıcak bir aura olsun hala ama hala çok fazla damage var.
- Tree of Life'ın armor miktarı azalsın
- Retri'nin wings ya kaldırılsın ya da 20%fazla damage taken falan gelsin ne biliyim.
- Rogue'unOverkill Cold Blood Mutilate Glyph değiştirilsin, Warrior'un Juggernaut'unun Charge'a 100%crit vermesi kalksın.
- DK'ların instant pet res/cd'ı

Bring back the chess : (
Sosyal ağlarda paylaş

Biz benim eski rogue partnerle mage/priest oynamaya başladık, ve rogue mage'den sonra elbette çok daha yavaş geliyor ama iyi oynanırsa çoook başarılı setup. Gear eksikliğini sonuna kadar yaşıyorum şu anda.

Ama biraz garip setup, prot warrior/rogue gibi bir setupı indiremezsek gidip en mainstream setupları alıyorsun.

10 defa double rogue geldi, 10 saniye CDleri patlatıp benim healerı indiriyorlar sonra ben ikisini de kesiyorum. Ve hep yatıyor o priest, eheh.

Retridin/Druid setupına karşı 30 dakika kapışmak delirtti. 19 canla kurtuldu paladin, ağladık.

Birde Mage vs Mage duellarının oyundaki en skill bazlı 1v1 olması durumu bitmiş, artık tam tersi. En çok RNG resist çeken kazanıyor. Gelen mage rogue takımı priesti yatırdı, ben 30 saniye bogusup CDleri yaktıktan sonra rogue kestim mage'i ignorelayıp, ve sonra bi 20 dakika pillar fight yaptık magele.

İşin komik kısmı, bütün CDlerin gelmesini bekledim son burstte, 2 pet, 2 ice veins, 2 block, mana gem kullandım nukelarken, ve combat bittiğinde benim manan bitmişti, onun %75 canı vardı ve manası %80'di. Olamaz böyle birşey arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Aaa bak mage priest'de zorluyor açıkçası. Nerf frostbite spam : (

Mage'in üzerinde duramıyorsun, her mage artık melee tank spec crippling kadar chill koyuyor frost armor. Priest'te kalsan 6.5k 6.5k frostbolt yiyorum yahu :/.

Ona açıkçası taktik de bulamadık yan, mage'e gitsem hem adamın üzerine duramam hem de priestim köpek gibi burn yer öyle pis bir setup tu kaka.

Sevindiğim şey 6.sezon'da öğrendim artık Clos'u ne zaman kullanmayı, zamanında Wish az çıldırmamıştı ahehe. Bir de o 10% fail şansı olmasa : (
Sosyal ağlarda paylaş

pala rogue da ağlatıyor dispel falan farketmiyor. O dispel resist talentlarına bir çözüm lazım. En kritik anda bir bubble kaldirmak için 3 tane MD atmamalıyım, roguedan bopı kaldırmam son 2 saniye kala olmamalı ki 6% hit 40 civarı spell penetration ile oynuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Başka bi iğrençlikte mana recovery skilleri. 4 tane healer var. Priestin shadowfiendi cc yiyor, paladinin divine pleasını kaldırmak kolay (fazla buffı yok, stacklenen büyüsü yok, başta üstünü temizledikten sonra plea kaldırmak problem değil o kadar), shamanın totemi tek dagger darbesinde yatiyor

eee druid efendininkini kaldırana helal olsun

ulan hem sudan ucuz büyülerin var, hem manaburn yemiyorsun, hem hot stackleyip 5 saniye dışına çıkması en kolay classsın hem bu süreçte gerekirse tanklıyabiliyorsun ulan bari en iyi mana recovery skilli sende olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...