Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Eziliyorum diye rerollemiyorum. Oyun stili artık sarmıyor. Kısa oyunlarda dahi kite edilmekten sıkıldım, dengeler oturduğunda 1 dakikadan uzun maçlarda ne olacak düşünemiyorum. Ranged class oynamayı özledim, MM hunter çok cazip geliyor. Disengage'i sevdim. Disarm, Clos benzeri deterrance, 40 yd aimed shot, ranged silence, mana drain vs vs vs Tercihen bulurum bir priest 2v2 ye abanırım.

Rogue oynarken yapacağın en pro şey vanish sap, ya da spell vanishlemek. Gerikalanı tunnel vision. Bir de her expansionda yeni class geleneği devam etsin. Vanillada Mage, TBC de rogue, Wotlk'de de huntard işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Arenada eğer en iyi setupla oynamıyorsan rogue oynamak işkence onu söyliyimde.3v3 te frost mage e kimse dalmazken(şu ice block blizzin mage dışında hiçbir classa yapmadığı büyük bir kıyak) ilk hedef herzaman roguetu.

Tepemde 2 tane mace warrior varken %80+dodge a çıktığımda bile pek işlemiyordu yaşayıp görmek lazım bazı şeyleri.RPM de bile kimse mage e dalmaz.İlk hedef rogue yada priest herzaman.R.druid-warrior-roguetada bu böyleydi.Bir çok gladyatör ranklı rogue setuplarını indirdik paladin-warrior-rogue olarak ve ilk hedefimiz herzaman rogue tu.Çünkü rogue-warrior olarak karşının rogue una girdiğinde parçalıyorsun.Druid cc den çıkarsa heallıyor(fear+blind)

Cloth giyen mage in ölmesi roguetan hatta 500+resilienceli 14khpli sl/sl locktan,plate giyen warriordan çok daha zordu 70 te.O yüzden mage oynayıpta arenada rogueun defansif skilleri hakkında yorum yapmak pek doğru değil kusura bakma.

Ben warlock oynadım s3 te(rogue u full s3ledikten sonra).510 resil 14.5k hp vardı.Üstüme 2 mlee bindimi gözümden yaşlar akıyordu resmen.İce block+blink+novalar vs omadığı için o gün anladım ki warlock %20 damage paylaşımına+okadar hp ye sahip olmak ZORUNDA.

Blizzard rogue a eğer shadowstep-dodge-vanish tarzı şeyler vermezse rogueun arenada ölmesi 10 sn almaz.Ha pardon vanishi magelerede verdi artık :D

Abi sen bu postta magelerin çok OP olduğunu mu söylüyorsun ben mi yanlış okuyorum?

Ayrıca tek setup'ın gözünden arena dengeleri hakkında yorum yaptığın bir post olmuş, o yüzden tek tek yanıldığın noktaları yazamayacağım.

İşin komik kısmı mage'in warlocktan daha çok defansif ability'ye sahip olduğunu yazarken, warlockun aksine mage'in hayatta kalma mücadelesi sırasında warlock'un aksine dotlarla herhangi bir uğraş vermeden adam kesemediğinden bahsetmeyi unutmuşsun. Nukelanan mage oyun dışında kalır, sadece survival kasabilir. Nukalanan Warlock aynen damage yapmaya devam eder, sadece CC yapamaz.

Ayrıca o %20'den çok daha fazla defansa sahipti Warlock. Petten gelen salak saçma all resistleri, stundayken bile silence atmanızı sağlayan spell-lock'u, devour magicleri ne çabuk unutmuşsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

DOTların ve hotların üstünde 5 kişide olsa attığın adamı erittiği veya healladığı ne yazikki gerçek.Benim söylemek istediğimi anlamayıp başka şeylerden bahsetmişsin.Neyse finalim var yarın uzun uzun yazıcak vaktim yok.

Umarım blizzard biraz pvpye ağırlık verir ileride.iyi akşamlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece %20 damage reduction var demişsin, çok daha fazlası olduğunu yazdım yanlış anlamış oldum. Alayınız bir garip bu akşam. Bunun healthstone'u var, death coil'i var. Lock defans açısından hiçbir zaman zayıf olmadı ki, warriordan daha dayanıklıydı, ve defans yaparken ofansif olduğu haliyle aynı dmg'ı veriyordu.

gelip ama mage'lerin ice block'u var, blink'i var dediğin zaman komik kaçıyor, mage'e tek oyuncu sal kilitlenir o mage ölmemek için uğraş verirken. Warlock bu sırada defans yapmaz, passivedir çünkü bütün defans sistemi. blink, iceblock timing isteyen, skill işleri. Warlockta yok bunlar üzgünüz Blizzard size torpil geçip koca expansion boyu yönettirdiği için.

Bak benim finalim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm valla bence sen bir garipsin.Kavga istiyosun tartışma istiyosun.

Ben rogue umu s3ledikten sonra.Rogueum dururken yine bir kenarda.gittim ve neymiş bu warlock diyip satın aldım ve arena attım bol bol.Yani anlıcağın warlock savunucusu sırf warlock oyuncusu değilim.LvL 60 tada s.priesttım bu arada.

Warlock imba değildi dediğim bir yazımı göster bidaha yazmayacağım bu foruma.Warlock şöyle böyle rogue şöyle böyle diyip ağlayan magelerin kendilerine bakmaları gerektiğini ve ağladıkları konular warlockta yada rogue ta olmasa arenada şanslarının olmadığını anlatmak istedim.

LvL 60ta mage oynamamışsın.Benim pvp partnerim ve en yakın arkadaşım magetir lvl 60,lvl 70 s1-s2-s3(rogue-mage 2200 rating)

Benim kadar yada partnerim kadar kimse çekmedi warlock-r.druid takımlarından.Ama yıllardır magele beraber oynadığım için mage i çok iyi biliyorum.LvL 60 ve lvl 70 arasındaki okyanuslar buffınıda biliyorum.

Demek istediğim bak birdaha yazıyorum.Warlockta o pet yada o hs %20 paylaşım vs olmasa warlock 10 sn yaşayamaz arenada.Çünkü arenaların %98 inde warrior ve rogue olduğu için mlee sürekli warlockun üstündedir.Ve mage gibi mleeye karşı tam koruyacak skilleri spelleri yoktur lockun.

Vengeful gladyatör warlock vs partnerim magein s3 teki 10 duel sonucu aynen şöyleydi.Mage 2 pet kullanıyor Warlock hs kullanıyor mage kaybettiğinde warlockun hpsi %2 kalıyor.Her seferinde bu böyleydi.500+ resilienceli petiyle %20 damage paylaşan 14.5k hp li warlocku %2 ye getiriyorsan mage mi daha imba warlockmu söyle şimdi bana.LvL 60ta 2 büyüde iniyordu mage.

Warlock lvl 60tada böyleydi.Hatta nerflendi Soul Link.Ben shadow priestla pain attığımda 100 100 vuruyordu Demono locka.Ama lvl 60 taki mage ile 70 teki mage farkı inanılmaz.

Ogrimar önünde alayına gider yapan frost mage arkadaşlarım dün gibi aklımda.LvL 60ta mageler korkardı bazı classlara duel atmaya..
Sosyal ağlarda paylaş

Birşeyi yazmayı unutmuşum.2300 2v2 ratingli BE rogue-ud warlock,2100 ratingli ud s.pri-ud rogue la Nagranda gidip arenada 2v2 attık.Sonuç Rogue-Mage çok güzel eziyordu bu 2 setupı.

2 dps setuplarda rogue-mage in diğer 2 dpslerden imba olmasının sebebi 2 classında op olmasından geliyor.S.priest,hunter yada warlock roguetan kurtulamazken frost mage partnerim,ben parçalarken karşının rogueunu çok güzel tutup + peti ice lance i cs siyle dps koyuyordu.İcy veins+frost bolt ve petin novasıyla crit çok güzeldi.

Ama bizimde ilacımız r.druid-warlocktu tabii.Hiçbirşey yapamıyorsun hot dot>all
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yazdıklarında konuyla alakalı yazdığın tek şey
said:
Ve mage gibi mleeye karşı tam koruyacak skilleri spelleri yoktur lockun.

ve bu da doğru. Çünkü defansı passive dedim daha yeni şimdi. Mage'in defansı cooldown bazlıdır, biter. Ve TBC arenası outlast yeridir. Herhangi bir warlock + healer setupı asla kaybetmez o senin açık açık OP dediğin rogue mage setupına. Hiçbir battlegroupta top 10 görememiş bir setupa imba demek garip zati.

Üstelik arena 2v2 yeri de değildir. Benim rank 1'im var 2v2'da 5 haftalık, ve biliyorum ki skill bracketı değil, setup/queue dodge bracketı 2v2. Konu sadece ölmemekse o konuda yine ezer warlock uzun vadede. Ama lolnuke dual dps setuplarında kısa maçlarda mage'in sadece defansı sana daha iyi gelebilir, ama herhangi bir uzama olursa bu 2v2 elinde yatar rogue mage.

Ayrıca benim hangi classları oynamış olup, hangilerini oynamamış olduğum hakkındaki varsayımlardan hoşlanmıyorum. Sen nereden bilebilirsin ki benim ne oynayıp ne oynamadığımı? Ben yazıyorum, bana katılmıyorsan katılmaz, neye katılmadığını söylersin. "Hmm, benim gibi düşünmüyor, bu classı oynamamış" önermesi yanlış. Ayrıca onca wall of textte okudugum tek şey "şu kadar ratingim vardı, orgrimmar dışında birkaç adamla duel yaptık ve ben bunu gördüm, ben dogru söylüyorum o yüzden." Mage, warrior, rogue gladiatorladım ben, 2v2 ve 3v3. Ve zilyon tane faceroll warlocku saydıgın ratinglerde çok gördüm.

Ben duelda hep alıyorum ki lockları. Duel mage'in oyunda en güçlü olduğu alan. Hiçbir yerde öyle rahat cooldown harcama, pillarsız alan lüksü yok mage'in. Tek warlock'a 2 block, 2 pet harcayamazsın arenada. Ve bunları harcıyorsan bile seninle aynı skill seviyesinde olan bir warlock yine tokatlayacaktır seni. Passive def. Oyuncunun skilline bakmadan her zaman üstünde olan birşey, mage'in defansif skilleri player based, ve panik, radikal hamlelerden etkilenebilen şeyler.

Warlock healerla oynardı 2v2'da hep. Druid/paladin/priest. 3 tanesinden 2sinin dispeli var, birinin ofansif dispeli ve mass dispeli var. Çok övdüğün iceblock zaten dotları sıfırlanamaktan öteye gitmez lock setuplarına karşı. Fear cast ederken yada deathcoil'e atarsın hafiften kafası karışır o kadardır olayı. Ayrıca gökten gelen hayvani spell resistancetan bahsetmiyorum. Kafaları yedim ben cs ve shatter resistlerinden 4 sezon boyunca. Ve yine biliyorum ki o warlock pvp hayatı boyunca benim ona karşı bir shatter atmak için gösterdiğim eforu göstermedi bir arena maçında.

Pillar gibi birşey varken arenada roguelar bile mageleri pillarkite ederdi, tey tey.

Yani bana katılmadığın noktalar varsa "Şu yüzden, bu yüzden" tezleriyle gel, "Bak benim şu kadar ratingim vardı, şöyle bir adam vardı ratingi şu kadar o böyle diyordu."yla değil. Arena tarihini yazarak pvp tartışılmaz, bayılmıyorum sabahın 3ünde wall of text kasmaya, uykum var.
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi bir warlock + healer setupı asla kaybetmez o senin açık açık OP dediğin rogue mage setupına. Hiçbir battlegroupta top 10 görememiş bir setupa imba demek garip zati.

Şu lafından sonra yazımı okumadığını yada okuyup işine gelmediğini görüyorum.O yüzden sana cvp verme ihtiyacı duymuyorum.2 dps in Op u rogue-mage dedim healerlı takımlar yüzünden rogue-mage belli ratingte kitleniyor dedim ve gelen şu mesaja bak.Sürekli mage ile beraber oynuyorum dedim ve bana hala mage in arenada eridiğinden cdlerinden falan bahsetmişsin lol.Ben bunları çok iyi biliyorum zaten teşekkürler.Mage in opluğunu sırf arena için değil genel olarak yazdım.LvL 60 ta mage oynasaydın 70 teki magein haline şükrederdin zaten..

Şu oyunda Egosunu yenip oynadığı classın opluğunu kabul eden insanlar görmek istiyorum artık.Evet ben roguetum ve 70 te op tum.Ty
Sosyal ağlarda paylaş

Konu sırf arenamı bu topicte onu anlamadım.Ben mage in opluğundan bahsederken genel olarak söyledim.Pillar anti magetir zaten bunda herkez hemfikir.Healer kaçıyo pillar arkasına spell castleyen bakıyo mecbur :)

Rogue outdoorda baya bir op muş.Yeni video çıktı worldof mutilatecraft diye.World of roguecraftı çekenler yapmış yine mutinin opluğunu göstermek için..Warriora bile fena vuruyormuş mutilate göyya plate hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o roguecraftın güzelliği şurdaydı.Hani Niarlar Vurtneler Neilyolar Noonelar Grimler videolar koydu bir ton.Bu roguecraft oyunda nekadar noob olduğunu göstermek için çekmiş ondan çok hoşuma gidiyor benim.

Noone'ın fel hunterını aksiyon boyunca saldırtmayan,20 yardtan dead coil atan,searing pain kullanmayan,gel ağzıma cs at diye life drainleyen warlocku kesip koymasını izleyeceğime bunu izlemek daha eğlenceli :)

Roguecraft bu tiplerin videolarını izleyip hayran kalan gençliğe gerçekleri göstermek için birebir bence :) adam diyor bak kesiyorum bukadarda noob bunlar hehe.Bu elemanların hayranları bana kızmasın lütfen :)
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle de saydığın isimler arasında iyi işler yapmış adamlar da var.

Krymu / Acrano'nun karşılıklı duelleri, Krymu'nun 3v3 arena görüntüleri.

Niar'ın ilk videoları (tier 3 ile çektiği komedi tabi)

Agramon, Noone'ın 2,3 hatta 4 melee üzerindeyken yaptıkları. (tabi ki 3v1 kaybediyorsan hatayı kendinde ara)

Vurtne = mage god zaten tartışmaya gerek yok. ^^

ha Roguecraft da güzel ama acı olan kısmı senin dediğin olay için yapılmadı o video. yani noobları kesip reklam yapan tiplere, "alın sizin kestiğiniz adamları çıplak kesiyorumdan" ziyade bir warlock'un gözyaşları idi Roguecraft. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Roguecraft warlockun ağlaması Nerf warlock isimli guild vs.Bunları biliyorum benim o videoları izlerken hissettiğim oydu onu belirttim.

Videoyu izleyip eğlenmek lazım tabii.Sürekli karşısındaki adam ne yapıyor noobmu değilmi dikkat etmek videonun tadını kaçırıyor bir süre sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Herhangi bir warlock + healer setupı asla kaybetmez o senin açık açık OP dediğin rogue mage setupına. Hiçbir battlegroupta top 10 görememiş bir setupa imba demek garip zati.

Şu lafından sonra yazımı okumadığını yada okuyup işine gelmediğini görüyorum.O yüzden sana cvp verme ihtiyacı duymuyorum.2 dps in Op u rogue-mage dedim healerlı takımlar yüzünden rogue-mage belli ratingte kitleniyor dedim ve gelen şu mesaja bak.Sürekli mage ile beraber oynuyorum dedim ve bana hala mage in arenada eridiğinden cdlerinden falan bahsetmişsin lol.Ben bunları çok iyi biliyorum zaten teşekkürler.Mage in opluğunu sırf arena için değil genel olarak yazdım.LvL 60 ta mage oynasaydın 70 teki magein haline şükrederdin zaten..

Şu oyunda Egosunu yenip oynadığı classın opluğunu kabul eden insanlar görmek istiyorum artık.Evet ben roguetum ve 70 te op tum.Ty

Ben bunu dedim dediğin şey konudan tamamen alakasız. Konu rogue mage setupı değil ki, senin warlockların magelerden daha az defansa sahip olduğunu söylemen pvp'de. Sadece duelda daha fazla defansa sahip ve duel bo topiğin konusunu oluşturmuyor. Mage hiçbir zaman OP de olmadı ayrıca, gerçeklerinizi bir oturtun. Eski ezik halinden daha iyi olması mage'i TBCnin yada Wotlk'un kralı yapmadı. Oynamamışsın bariz.

said:
LvL 60 ta mage oynasaydın 70 teki magein haline şükrederdin zaten..

Konuyla alakasız beyanat.

said:

Şu lafından sonra yazımı okumadığını yada okuyup işine gelmediğini görüyorum.O yüzden sana cvp verme ihtiyacı duymuyorum.

Verdin işte einstein.

Yani saçmalayıp mesajının arkasında duran oyuncu görmek istiyorum ben patide.

Ayrıca Masq abi paladinden, dk'den neyi eksik diyorsun da oku iki classın içinde bulunduğu kümenin adı OPness zaten. 4 OP class, gerisi üvey. Hep böyle oldu. Shamanlar, warlocklar falan çoooook ezik şu an mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda rogue pvpsi refleksler üzerine kurulu sadece. Hatta her ne kadar broken olsa da Vanish üzerine kurulu. Az pom pyroyu, blind'ı, cheap shotı kidney shotı immmunelamadım vanishle. Gerisi
teferruat.

Bu arada dün cyclone top 10' baktım. Sanırım 2-3 tane rogue priest 2 tane warrior paladin, 2 tane hunter paladin, 1 tane druid shamana, 1 tane holy pala dk vardı. 1 tane priest mage de hatırlıyorum sanırım.

No locks lolz
Sosyal ağlarda paylaş

hahaha xunn.Senin pvp bilgin gerçekten çok zayıf ve aşırı kompleksli bir insansın.Mage e op değil demek Ata eşşek demekten farksız.Benim mesajlarıma sürekli yok alakasız şeyler yazmışsın konumuz duel değil vs vs.Kanıtlarıyla açıkladım mesajlarımda opluğu ama senin işine gelmedi.

Senden daha çok mage oynadığıma ve magele birlikte pvp yaptığıma emin olabilirsin.Şu mesajlarından sonra bunlar anlaşılıyor zaten.

RPM TBC'de istatistikte hep 1.di.Evet Rogue ve priest imbaydı mage çok ezikti ondan 3v3te yıktı geçti lol.

Rogue-Mage diğer 2dpslerin hepsinden üstündü.Evet Rogue imbaydı mage ezikti o yüzden üstün oldu lol.O yüzden 2200ler gördük bazıları 2300ler gördü rogue-magele.Sen beceremediysen rogue-mage oynamayı benim kusurum yok..

Outdoorda,ogrimar if önü duellerde mage işi çok iyi bilen warlock rogue dışında geleni geçeni kesti.Evet mage ezikti..

Full s3 mlee-elem shamanları 10 snde,warriorları dalga geçer gibi,paladinle oyun oynayarak,BM hunterla dalga geçerek,priestları,bite tutarsa rogueların çoğunu,feral moonkin druidleri kesen MAGE op değil evet.Ha başkasından izlemedim aldım partnerimin mageini ben kestim bunları ogri önünde.Başka class kaldımı oyunda mage in kesemediği?

Bu forumun başlığı arena,bg ve world pvp.Ben classları genelinde değerlendirdim.Pillar var diye ağlamışsın,Pillar olmasa rogue-mage i tutamazdı hiçbir healerlı takım.Ozamanda biz çok ezerdik,pillar var onlar ezdi.Ağlamana gerek yok /soothe.

eklemeyi unutmuşum.2 mage 2300 koydu 2v2 videosu var.r.druid-warlock dahil ne varsa kestiler arenada.Evet mage hiç op değildi.LvL 60 ta kesemediğin classların çoğunu 70 te kesmeye başlarsan op sundur arkadaşım.Ha pardon senin LvL 60 bilgin yoktu hiç unutmuşum :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
60 da kesemediğini 70 te kesince OP ?
RMP nin güçlü olmasının sebebi Rogue ve Magein OP olması ?

Biri seni ciddiye alıp da savlarına cevap verirse haline şükret öyle diyim.

Benim senin gibi tipleri ciddiye alıpta pvp konusunda birşey anlatmama şükret bence sen.Komplekslerinizden arınında ''benim oynadığım class en kabiliyet isteyeni,hiç güçlü değildi ama ben kesiyordum modelarını bırakın''

Roguetum Optum.Bak nekadar kolay söylemesi?Mage tim optum.warlocktum optum.R.druidtim optum.

Wissy'nin RPM skilled setup diyenlere ben oynadım gayet easymode demesini kınamıştımda siz kaşınıyorsunuz hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...