Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

her battlegroupta pvp dengeleri farklı ama her realmde arthas aynı,

ben 4.5 senedir progressli olarak en son Gruul kestim, pvp olarak da 2.4 civarlarında 5s hariç tüm bracketlarda oynadım buna rağmen pve de de boss kesmekten ziyade belirli zamanlar içerisinde organize olabilmenin 3 adet skilli oyuncuyu bulmaktan daha zor olduğunu düşünüyorum (iyi bi guild reputation u ile tabi ki)
ha olay azzinothların arenayı domine ettiği s3 te geliyor ki bu değişsin yeter,

onun dışında pve ye /salute yiğidi öldür hakkını yeme.

edit: bi önceki sayfayı okumamışım da salute gene salute organizasyona ama, raidde 10k dps ile casual 2200 pek bi alakasız olmuş :))

bayağıdır pve yapmıyorum ama bosslar böyle %xx te şöyle yapıcak veya şurda şu phase şurda sunu atıyo falan haricinde, dur hacı şunlara bi oyun yapayım diyp böyle tankı bırakıp healera falan bi vuriyim yapmıyosa pve ile arenanın pek bi alakası yok :)

pve de nasıl değil kimi öldüreceğin taktiktir, pvp de ise her ikisi de. dolayısıyla pve nin skill capi biraz daha düşük kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dEaThMooN said:

İddia ediyorum 2400 rating üstü yapmış 25 tane adamı bir araya koy sana progressin alasını yaparlar 1 hafta içerisinde..

Tersini bi düşünelim ... zor baya zor ..

normal mode professor'e gelip
FCUK PVE diyip AB ye giderler en fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal putri bizim serverde puglarla kesiliyor artık. Dün Dreamwalker'a kadar gelmiş benim yarısında çıktığım pug.

PvE is hard diye bir guild vardı TBC zamanında, adamlar pvp gearle 1 haftada Hjal+BT temizlediler.

PvE'nin en zor kısmı düzgün roster kurmak, kalanına skillz falan demeyin tbh.
Sosyal ağlarda paylaş

prof kesince zaten dreamwalker'a gelmiş olmuyor musun :d

o PvE is hard die guild vardı 1 haftada BT temizlediler de inandırıcı gelmedi açıkcası bana. BT temizlendinden 6 ay sonra olabilir. 6 ay boyunca pug girip 3 boss 5 boss 7 boss derken wipe ola kese öğrene 6 ayın sonunda gelin süper pvpciyiz girek temizleyek demişlerdir, ondan bi başarı yok zaten ok.
ama ben inanmıyorum 1 haftada pvp guild girdi illidan dahil kesti çıktı. ensidia falan oynamasın o zaman hiç.

PvE'nin zor olmadıgında hemfikirim, ama PvP de zor değil, öyle über yetenek isteyen birşey değil o da.
hatta direk söyleyim şahsi fikrimi
pve: 25 tane bossları okumuş izlemiş ya da dinleyerek öğrenmiş, 3-5 kere deneyip uygulamasını öğrenmiş adamın, dikkatli olup yapması gerekenleri DBM yardımıyla takip edip, hangi anda nerde olduguna hakim olup, yaptığı threat'i takip etmesi, ve 25 kişinin bu işi aynı anda yapıp iyi konsantre olmasından ibaret.
bilemeyen adam, 24 kişi konsantre oldugunda sıçan adam, 1 kişi sıçınca bi dahaki tryda konsantresini kaybedip sıçan adam, 2-3 kişi sıçtı diye konsantresini kaybedip sıçan adam, 4-5 kişi sıçtı diye raidi dağıtan guild lider vs. vs. kriterler bundan ibaret pvede.
pvp: 500 maç yapıp artık yapması gerekenleri düşünerek değil ezberden yapan , hangi skill'i nasıl counterlayacağını, hangi class'ın hangi cooldown'a sahip olduğunu-ve bu cooldownla hangi kendi cooldowını bertaraf edebileceğini bilen, hangi anda nerde bulunması gerektiğini bilen, partneri HELP PLS dediğinde yardım etmek için kullanacağı skillerin cooldownını saklayabilen 2 insanın konsantre olmuş şekilde harala hürele yardırması.

yani ikisi arasında pek de uçuk bi fark yok. normal zekada, 100apm üstüne sahip, ve gerekli bilgiyi ve tecrübeyi edinmiş bir yurdum insanı ikisinde de başarılı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili baal saygıdeğer baal, yani pvp nin ezber tarafları yok demiyorum ben ancak söylediğin örneği direk pve based kıyaslayayım sana;

hani arthas lich king diyoruz ya o mânâda kıyasladığın ezber pvp zaten 1800 ve kimi battlegrouplarda 2k da işe yarıyor. Lich king falan diyosan bi 2.4k-2.5k ya gelip ladder savaşını görmen gerek öncelikle. Öyle help pls diyip kurtarıcı cd saklamaya benzemiyo iş çünkü şöyle düşün, karşı taraf bi AI değil, player, senin sıkıştığın durumda help pls diyip takım arkadaşının kurtarıcı cd larını kullanacağını bildiğini ve buna göre de oyun oynayacağını düşünsen nasıl olacak? Hep bir sonraki adımdan fazlasını düşünmen gerek ancak pve öyle mi
phase 3 hebele hübele hele ki yeni encounterlarda addonsuz dahi fightlar çok açık şekilde basitleşti herşey ekran yazıyo. Ama Pvp nin bi sonu yok, tamam birini cc le diğerine vur ölcek o da inkar edilemez ancak en azından pve de sınır belli, neden bossların belirli bi enrage sınırı var? çünkü kodlardan ibaret ama arenalar 1 dakika da sürebiliyo 45 dakika da. Anlatmak istediğim bu bu kadar uçsuz bucaksız bi satranç tahtasını pve ile kıyaslamayın lütfen.

Sonuç olarak dediğin ezber pvp zaten işe yaramıyor çöküyor bi süre sonra, pve içi elitistjerktür falan gerçekten bir kaynakken arenajunkies çoğu iyi pvpcilerin dalga geçtiği bi ortam, çünkü pvp nin based bi taktiği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

2200/2500 = CC 25 HC/ICC 25 Normal
2800 = Arthasla kafa kafaya olurmu bilmem bence arthas gene ağar basar

Oranç hamırın aşırı bi zorluğu yok her hafta pug düzenlenip başlamadan önce "lö me take orange şitz if u no like u leave" diyerekden toparlayıp yapılabiliri var geniş geniş
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Normal putri bizim serverde puglarla kesiliyor artık. Dün Dreamwalker'a kadar gelmiş benim yarısında çıktığım pug.

PvE is hard diye bir guild vardı TBC zamanında, adamlar pvp gearle 1 haftada Hjal+BT temizlediler.

PvE'nin en zor kısmı düzgün roster kurmak, kalanına skillz falan demeyin tbh.
putriyi biz altlarımızla yaptıgımız pugda kesiyoruz.. zaten gokhanın dedigi gibi o boss un amacı o.. kesilebilsin.. ama putri hc yi pugla bilmemne kesmis dersen ozaman etkileyici bisey soylemis olursun..

TBC zamanına gelince.. Blizzardda onlarca kez acıkladı TBC de pvp adına bir cok hata yaptık pvp ile item kasmak pve ile item kasmaktan cok kolaydı arena item kasmak icin kullanılan sacma bir yer haline gelmisti die.. onun icin pvp gearla yazman aslında gayet daha kolay yaptıkları anlamına geliyo =)
Sosyal ağlarda paylaş

PvE hata affeder(1 kişi ölürse veya 2 kişi CS yapabilir SS kullanabilir veya eksik adamla kesebilirsin), PvP hata affetmez.
PvE scripte karşısın, PvP insana karşısın. PvE de belli zamanda belli %de belli şeyler olur biter. PvPde ne olacağını kestiremezsin.
Bu arada benzer çekilde PUGla arenaya girin bakalım kaç rating alıcaksınız :P
Görende arenacı sanacak beni hehe
Sosyal ağlarda paylaş

PvE saçma birşey bir kere ya ahahah.

Biri tanklıyor, boss buna vuruyor vuruyor, adamın canı düşmüyor çünkü arkada healerlar healliyor. Bossun esas canını yakan da DPS classları onları da ignore ediyor.

Boss damage'i nispeten azalsın, ama tank diye bir kavram olmasın, her 10-15 sn'de bir boss çat diye switchlesin 1-2 saniyede tepki vermezsen de heal+defansif cd'larla adam yatsın yere.

Süper fight yazdım al sana skillz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya anlamadığım olay şu. Şurda hakikaten 3-5 kişi var PvP'de high rating gören hadi onları şu lafımın dışında tutuyorum. Abuk subuk konuşanların çoğu çöp bi ratingle oynayan yok partner bulamadım vs diye ağlayan insanlar. PvE'yi zaten yapamayan çünkü değil 25,4 kişiyle parti kurup geçinemeyen adamlar.
2600 civarı rating'e legendary silah eklenirse kimse bişey demez zaten merak etmeyin. Ama lady 25 bowuyla geçen sezonun bowu nerdeyse aynıyken ağlamayın bi zahmet.
Herkesin derdi aynı zaten PvE'ci pvp'cilerin itemleriyle gelip raid yapmasını istemiyor pvp'ciler de legendary'lerle gelinip arena'nın içine edilmesinden hoşlanmıyor.
Buna da WoW'un cevabı playerların kafası karışır %60'dan fazlasının pvp ile pve itemlerini ayırcak kadar kafası çalışmıyor demesi zaten bu konunun değişmeyeceğini gösteriyor.
Ama Arena Boost ile o 2200 ratinge bir gecede ulaşabiliyorsa insanlar asla o ratingle Shadowmourne alamıyacaksınız bunu da sokun yani kafanıza...
Öbür tarafta adam 25 tane Prim Saronite topliyacak sırf işin Pve kısmını bile geçtim yani...
Birde pve kolay diyenler bi 4/12 HC mode arşivi linklesinler razıyım ya... =)
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi orda dps yetmiyor. 2 ay boyunca hard mode mimiron kesilmedi dünyada.

Yaptığınız işi büyütmeyi ne çok seviyorsunuz ya. PvP sonsuz santraçmışmış, aynı skillerle aynı rakiplere aynı taktikleri uyguladığınız 5 metrekare yerde ne gibi bir varyasyon çıkabilir ki, Herhangibir yeni eklenen boss combatında bunun 10 katı varyasyon çıkıyor, taktik oturunca farm başlıyor. PvP'de de karşınıza yeni bir setup çıkınca benzer bir durum oluyor taktik oturunca farmlamaya başlıyorsunuz o setup'ı. Nedir yani karşı ekip yanlış kişiye dalınca sanki oturup 2 saat hesap yapıyorsunuz, ne yapacağınız belli işte daha önce 10 kere konuştunuz 100 kere antremanda denediniz. Sanki gökten taktik indiriyorsunuz. Tüm spor takım oyunlarında olduğu gibi bunda da yeterli yeteneği olan ve çok deneyen adam başarılı oluyor. Ne PvP ne PvE için değişmiyor bu. Yok biri AI mişte diğeri gerçek insanmış. O karşınıza gelen gerçek insanların %9o'ı AI'nın yarısı kadar doğru yapamıyor işini.

Şu oyunda her kim PvE'yi beceremiyor, kısa zamanda item toplamak istiyorsa gidip PvP kasıyor. Ama ben PvP beceremiyorum diye gidip Arthas kesen adam tanımıyorum henüz. Tüm nooblar BG'leri dolduruyor çünkü BG kasmak kolay, "PvP zor baba" diye gezen ama 1800-2000 ratingte gezip duran adamlarla dolu ortam.

Adam 2200 ratingle geziyor, adam yok raide gel diyoruz kendisi ile aynı item seviyesinde ki adam 8k larda geziyor beyimiz 5k yı zor görüyor. Bildiğin parke her combatta 3 kere ölüyor. "PvE kolay ya asıl olan Pvp" diyen WoW oynuyorsa gitsin atsın kendini buğaz köprüsünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Oyunun şu andaki durumunda, HC kasan bir guild neden bir bossta takılmıştır ?

-DPS yetmez
-Healing yetmez
-Kişsel hatalar oluyordur.

1-2 gearle&setupla düzelir, 3. de eğer inat ediyorsunuz gkickleyip yeni adam alırlar.

Şu anda bir bossun kesilip kesilmemesini belirleyen bossun HP'si, tanka vurduğu spike damage ve enrage timer. Başka birşey değil.

LK HC'i ilk kesecek guild en yetenekli guild mi sizce ?

TBC'de Nihilumda da oynadım. Eradar Twinsi, KJ'ı ve Muru'yu 2-3 guild kestikten sonra 1-2 hafta herkesin kesememesinin nedeni bir guild bir bossta günde 20 try yapıyorsa biz 150-200 try yapıyorduk. Harcadığın saate bakınca da aşağı yukarı aynı süreye denk geliyor.

PvE'de yetenek göstericek durumunuz yok. Yapacağınız şey hayatta kalıp en fazla dps/hps/tps yapmak. Dünyayı da kurtarmıyorsunuz ayrıca.

PvP'ciler de Legendary istemiyorlar ayrıca. Böyle procların Arenada çalışmaması lazım. T3 Weapon koysunlar 2500 ratinge herkes mutlu olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

of amma ağlamışsınız ya

yok bilmemnenin heroic modu kesilememiş, yok sadece şu kadar adam kesmiş.

gear yok da ondan

bi boss iki encounterda farklı şeyler yapıyormu ? hayır
pvp de birebir aynı matchup da bile bir skilli farklı bi zamanda kullansan oyun farklı gelişiyormu ? evet

sen daha iyi oynadıkça boss ta ona göre kendini geliştirip farklı oynuyormu ? daha fazla vuruyormu ? daha az hasar alıyormu ? hayır
sen daha iyi oynadıkça karşındaki rakiplerde daha iyi oynuyormu ? evet

wotlk ile oyuna başlamış, başka classlardan bihaber 12 yaşındaki isveçli çocuk youtubea girip bir bossu nasıl keseceğini öğrenip sadece 2 tuşla 10000 dps yapıp kesebiliyormu ? evet
aynı durumdaki bir çocuk gelsin pvp videoları izleyip iki tuşla arena yapsın en OP setupla hadi görelim

pve ye elini sürmemiş, consumablelara zırnık para harcamayan, üşüngeç r14 tayfasıyla burnumuzu karıştıra karıştıra bwl yaptık

hadi aynısını pvp ye elini sürmemiş adamlarla yapın

hayır bıkbık koordinasyon falan diyorsunuz da kaçınız vanilla bg farm ile rank kastınız ? kordinasyon oydu işte. ventden "5 stacks, taunt pls" değil ki rated bg gelince o da kalmıycak elinizde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...