Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hala oynamaya değer mi ?

Pluton

Öne çıkan mesajlar

neyin hazırı yahu lol. attuneler falan kalkmamıştı vashj, kael kestiğimde. hand of adal title'ını almıştım ordan biliyorum. girdiğim guildle de 2 ay raid yapıp aldım. zaten attuneler kalktıktan sonra nerf yağmaya başladı orada haklısın.

ha sen olayı realm first vs tarzı şeylere çekiyorsan evet onları beceremedim ama bahar aylarında sunwell çıkmadan illidan'ı kestim, gearımı yaptım. gayet makul bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio tamam da, onu da yaptık, haklısın zaman alıyor ama ben hiç okulumdan, işimden, arkadaşlarımdan geri kalmadım WoW için. Sadece uykumdan geri kaldım. Hardcore oynamak başka nolifer olmak başka şey. Ben 2 seneye yakın rogue oynadım, sonra sıkıldım priest açtım 6 aya yakın da onunla oynadım, bu arada roguela sadece pvp yaptım. Priestle de haftada 4 gün raide girdim, elixir, pot için para farmladım vs. Ki benim haftanın 3 günü gece antremanım kalan 4 gün de spor salonunda fitness çalışmalarım vardı geçen sene. Hayatın her anını WoW'a verirsen evet first kill görürsün, herşeyi yaparsın WoW'daki ama bu da oyunun genişliğini gösterir. İnsanı köle yapmasını değil. Ancak açgözlülüğün ve hayatın kıymetini bilmezliğin sonucudur 7/24 WoW oynamak ki, 7/24 WoW oynayan adama hangi oyunu versen 7/24 oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana göre rakibi olsa bırak oynamayı kesinlikle bilgisayarda kurulu olmasına bile degmez ama yok işte rakibi .. Age of conan aldık foss gerci mmorpg camiasında pvp sistemi belki bi ilkti ama yapamadı funcom. Warhammer FOSS o kalitedeki bi oyun free to play olmalı ama şuda bi gercekki wowda ki eksiklikleri bana göre en iyi görmüş firma mythic .. everquest lineage2 felan saymıorum wow hepsinden 10 adım önde. Blizzard akıllı ben diyo 11 milyon tane adamı haritada yürütürüm 11.000.000 * 12,99 € ayda kazanır keyfime bakarım diyo , yeni cıkardıgım patchle dahada cok harita gezdiririm en azından sabit oynayan 10m dan fazla kişiyi hep gözü ac bırakırım ki en üst seviyeye gelip oyunu bırakmasınlar.
yani işin özü benim vaktim cok işim gücüm yok hafif asosyalim diosan wow tam senlik arkadaşım :)
Sosyal ağlarda paylaş

LvL kasarkenkı kısmı saymazsak cok zaman almaz normalde..

PVE agırlıklı gıdersen ve Hardcore bır guıld e gırersen fazla zaman gerekır..Yok Pve e cok zaman ayıramam dersen de en son boss ları kesecegıne onların bı ufaklarını kesersın pve gearın dıgerlerıne gore gucsuz kalır.Mailbox ta durdugunda kımse sana inspect cekmez...

PVP set yapmak honor farm kısmı zaman alır sonrasında Arena rating ve puan olayını haftada 5 6 saat oynarakta yaparsın.Digerleri gibi kısa surede olmasada orta seviyede bır pvp gear ın olur.Yuksek rating ısteyen ıtemlerı almakta zorlansanda oyunculuk yetenegı ıle o ratıng ısteyen parcalar olmadan ıyı gearlı kısılerı kesme sansın var..

Para ısı ıse gunde 30 dk oyuna gırsen Hafta da 2 3 k para kasarsın..
Sosyal ağlarda paylaş

2 kez sıfırdan başlayıp 2 kez bırakmış biri olarak, üçüncü kez başlamaya değer buldum ben wow'u. Aslında elimde olsa hiç bırakmazdım ama başlarda end game ve raid hevesim yüzünden zaman sıkıntısı çoktu. işe güce de bulaşınca iyice vakit bulamaz oldum. Buna rağmen hayatım düzene girer girmez tekrar başladım ve bu sefer farklı şeylerden zevk alarak oynuyorum.

yani diyeceğim o ki; hem "vay şu title ı da alıyım, bu item de benim olsun" der ve hem de "bu oyun itemden ibarettir" diye bakarsan işin zor. Ama bir taraftan tüm oyun mekaniği ve atmosferiyle kocaman bir dünya, item ve pvp title ları dışında da bir dizi güzelliği var. Oyunun bu tarafından zevk alabiliyorsan asla sıkıcı bir oyun değil. Yaşayan bir dünya sonuçta. Ben hem "wow grind işi item işi, end game raidlerinden ibaret" diye şikayet edip hem de item ve title hevesini sürdürenleri anlamıyorum.sen de bu oyunu en iyi item benim olmalı mantalitesiyle oynuyorsan sıkıcı tabi, her şey sıkıcı, hayat da sıkıcı o zaman.

Ufak şeylerden keyif alıp koca bir dünyayı keşfetmekten zevk aldığın sürece proplem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli olan item almak değil

önemli olan orada ilk olabilmek guildinin bir yere gidip ilk kez kesmeye çalışırken günler boyu süren deneme yanılma günleri (boss konduktan 6 ay sonra bütün taktikler add onlar ortadayken değil)

mesela ben kasarken serverda full t6 toplayan 3. healer olarak toplayan ilk shamandım bunun için taktir edersinizki raid zamanı yanında ciddi bir dkp savaşıda veriyorsunuz yoksa aradan 3 ay geçti t6 ları sokaktan geçen adama veriyorduk öyle almanın mantığı yok
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
3 ay geçti t6 ları sokaktan geçen adama veriyorduk öyle almanın mantığı yok

bu mantaliteyle hareket edersen zaten dersin yok efendim nolifer yapıyor , yok hayatından calio , yok uyuşturucu vs.. düzgünce oynamak en temizi?

işim var , guildde rank2 durumundayım(gm den sonra yane)
tbc icin sunwell haric her yeri bitirdik haftada 4 gün raid yapıyorduk ama kalkıpta ne gocundum ne bişi sistemli hareket edince hersey normal gidio
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
biraz daha kasarsa blizzard lineage serisinin bayıcı grind seviyesini geçicek wow da herşey zaman daha çok zaman daha çok zaman. zamanı olmayan işi gücü hayatı olan adam için çekilmez wow.wowda itemın kadar adamsın oyuncunun bence zerre önemi yok itemın var mı var bitti yoksa kimsenin umurunda değilsin item almak içinde günler ve geceler boyu raid yapman lazım ama ben yarın işe gidicem yok ozamanda raid yapabilen bir guilde giremiyorsun hadi girdin diyelim itemda aldın bu sefer saatlerce itema gemdi enc di onun malzemesi parası farmlıyorsun.

kısaca benim hayattan bir beklentim yok karı kızla hiç işim yok,çalışmak okumak bana göre değil baba parası var bende diyorsan başla bunlar bana ters diyorsan wowda sana ters

(tu) super özetlemiş
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
yoksa aradan 3 ay geçti t6 ları sokaktan geçen adama veriyorduk öyle almanın mantığı yok

Bu sizin dediğiniz şeye benziyor. "abi oyun oynayacaksan insane hard seviyede oynayacaksın yoksa bir anlamı yok"

Ben gayette TBC'nin her contentini gördüm, hemde 3 farklı classla gördüm, süper zevk aldım, hiçbirine full T6 toplamadım ama hiçte kaybını yaşamadım.

Düzgün bir işim, gayet güzel bir hayatım, eşim, kızım var üstünede sunwell'de bile (nerften sonra olması hiiiç umrumda değil) her bossu gördüysem ben bu oyuna verdiğim her kuruşu helal ederim açıkçası.

Seçtiğiniz yoldan şikayet ederek hayatta hiçbirşeyden mutlu olamassın. Dahası başarı emek ister. Lance Armstrong’un kalkıp "fransa bisiklet turu rezalet bir organizasyon, kazanamak için bütün sene günde 12 saat antreman yapmak zorunda bırakılıyoruz, bu kadar kötü bir uygulama görmedim" demesine benzer senin söylediklerin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo zaten bu şekilde kesilmiş boss ile tatmin olmak zorunda değilsin. Benim söylemek istediğim hem bossu kendi taktiklerinizle kesip hemde çok zaman aldı diye şikayet etme eğilimi göstermen :).

Yoksa ben zamansızlıktan adventurları ve FRP'leri 3-4 yıldır guide yardımı ile oynuyorum. Haa dersenki "eskiden daha çok zevk almıyormuydun", evet alıyordum ama eskiden köpek gibi vaktim vardı. Şimdi guide'sız oynarsam ya yarıda kalır o oyun, yada aylarca sürer bitmesi. Bende hikayenin ne başını hatırlarım ne sonunu :D.

O sebeple seçtiğiniz yol doğru yoldur. O yolunda kendine göre dezavantajları olacak elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlamaya değer, ölmeye değer, öldürmeye değer (sin city :) )
Tabiiki tekrar başlamaya değer, ben her bir karakteri 70 yaptığımda yeni bir karakterle yeniden başlıyorum ve aynı hevesle oynuyorum, title, rep, set işlerine daha girmedim bile bütün sınıflardan birer tane 80 yapayım sonra :)
Sosyal ağlarda paylaş

emokhan said:
2 kez sıfırdan başlayıp 2 kez bırakmış biri olarak, üçüncü kez başlamaya değer buldum ben wow'u. Aslında elimde olsa hiç bırakmazdım ama başlarda end game ve raid hevesim yüzünden zaman sıkıntısı çoktu. işe güce de bulaşınca iyice vakit bulamaz oldum. Buna rağmen hayatım düzene girer girmez tekrar başladım ve bu sefer farklı şeylerden zevk alarak oynuyorum.

yani diyeceğim o ki; hem "vay şu title ı da alıyım, bu item de benim olsun" der ve hem de "bu oyun itemden ibarettir" diye bakarsan işin zor. Ama bir taraftan tüm oyun mekaniği ve atmosferiyle kocaman bir dünya, item ve pvp title ları dışında da bir dizi güzelliği var. Oyunun bu tarafından zevk alabiliyorsan asla sıkıcı bir oyun değil. Yaşayan bir dünya sonuçta. Ben hem "wow grind işi item işi, end game raidlerinden ibaret" diye şikayet edip hem de item ve title hevesini sürdürenleri anlamıyorum.sen de bu oyunu en iyi item benim olmalı mantalitesiyle oynuyorsan sıkıcı tabi, her şey sıkıcı, hayat da sıkıcı o zaman.

Ufak şeylerden keyif alıp koca bir dünyayı keşfetmekten zevk aldığın sürece proplem yok.

+

Mighty_THoR said:
önemli olan item almak değil

önemli olan orada ilk olabilmek guildinin bir yere gidip ilk kez kesmeye çalışırken günler boyu süren deneme yanılma günleri (boss konduktan 6 ay sonra bütün taktikler add onlar ortadayken değil)

mesela ben kasarken serverda full t6 toplayan 3. healer olarak toplayan ilk shamandım bunun için taktir edersinizki raid zamanı yanında ciddi bir dkp savaşıda veriyorsunuz yoksa aradan 3 ay geçti t6 ları sokaktan geçen adama veriyorduk öyle almanın mantığı yok

-

bence hiç gerek yok ilk ben olayım ilk ben keseyim en iyi itemler bende olsun yarışına.. o zaman grinde bağlıyo oyun işte sonra wow grind oyunu oldu deniyo..
gittiniz küpür küpür bossları deneye deneye yatırdınız iyi güzel peki o boss niye o zone da yada kimin neside o boss orda lore nedir olay nedir hikayesi nasıl gelişmiş bakan yok.. onlar raid bossları kesip loot alacaz işte ilk biz kesicez en iyi item bende olacak mantığı adamı grind manyağı yaptırır.. zevk alarak yaparsan bi işi zaten o yaptığın çaba sana grind değilde oyun oynama olarak gözükür...
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Mighty_THoR said:
kısaca benim hayattan bir beklentim yok karı kızla hiç işim yok,çalışmak okumak bana göre değil baba parası var bende diyorsan başla bunlar bana ters diyorsan wowda sana ters

tbh

okuyorum. kız arkadaşım da var. aynı zamanda wow da oynuyorum. hmm. sanırım androidim ben.

2005 yılından beri wow oynuyorum evliyim çalışıyorum ve bir oğlum olacak ve hala wow oynuyorum senindediklerine göre ben dünya dışı bir varlığım...

Arkadaşım aklında kalmasın oyuna çok rahat 2-3 saat ayırarak eğlene bilirsin, stress atarsın.oyun pvp ve pve mantığını çok güzel bir şekilde kendi içersinde harmanlamış.

pvp mi yapıcan 5 çeşit bg var yetmedimi word pvp denen uçsuz bucaksız evrende kesebileceğin oyuncular var, tavuk olcam kuş olcam derdide yok.ha ben pvp yapıcam sıkılırmıyım dersen ben daha sıkılmadım ,sıkılan arkadaşlarda işin özetini çıkaranlar olabilir.Aç bir rogue dolan köy,kasaba ,şehir bu heycan hiçbir oyunda yok.
pve mi yapıcan zaten bu konuda üstüne oyun yok yorum yapmıyorum.

iyi oyunlar
Sosyal ağlarda paylaş

7Yıllık ultima online oyuncusuyum ultimanın bıttıgını dusunerek wowa gecmeyı dusunuyorum ancak ultımada hayat pwp dır ....Pwpye alıstıgım ıcın wowda lvl 80e ulastıktan sonra pwp yapmayı planlyıorum genel olarak ...Ama pwp den zevk alıp alamayacagım konusu aklımı cleıyor pwp yaparak cok zevk aabılırmıyım tek basıma pwp yapabılırmıyım ??? Pwplerde kazanılacak honor glb pek bılmıyorum daha wow oynamadım hıc kusura bakmayın ıse yarıyormu oyunda yanı cok pwp yapıp kazanc olarak elle tutulur bırseyler saglayabılırmıyım oyunda
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle anlatayım, UO, DAoC vs. oynadım ki PvP sistemleri güzel oyunlar her ikisi de. Sonra WoW oynamaya başladım ne biçim, saçma sapan PvP sistemi dedim ilk başta, ciuv ciuv bişeyler oluyor vs. Sonra UO oynamaya başladım arkadaşlarımın açtığı bir private serverde PvP yaptım ve bayık geldi. WoW PvP'sinin eğlenceli olduğunu böyle kavradım. Ha ama UO işte ilk göz ağrısı hep çok süper sistemi varmış gibi geliyor bize. WoW'un PvP'de tek eksiği world PvP'nin 0 bile olamaması bence. Şehir bile bassan NPC kesiyorsun temelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Var mı şöyle arena title veya son tier set alma şansın falan peki, gelecek yüzyıl içinde? Expansionlara 3 ay kala yapılan nerf vsleri saymazsak tabii.

typo.

Baggio efsane yazmış.Katılmamak elde değil.Ben bıraktım çok mutluyum kafam feci rahat.Bunca kastım 4 sene değdimi bence hayır..

Sürekli değişen dengeler itemlar vs vs vs çok yordu beni.80 çıktı 2 senede 100 tane nerf buff denge değişimi vs kaldıramıcam dedim ve almadım :)
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
Şöyle anlatayım, UO, DAoC vs. oynadım ki PvP sistemleri güzel oyunlar her ikisi de. Sonra WoW oynamaya başladım ne biçim, saçma sapan PvP sistemi dedim ilk başta, ciuv ciuv bişeyler oluyor vs. Sonra UO oynamaya başladım arkadaşlarımın açtığı bir private serverde PvP yaptım ve bayık geldi. WoW PvP'sinin eğlenceli olduğunu böyle kavradım. Ha ama UO işte ilk göz ağrısı hep çok süper sistemi varmış gibi geliyor bize. WoW'un PvP'de tek eksiği world PvP'nin 0 bile olamaması bence. Şehir bile bassan NPC kesiyorsun temelde.

Sorular gene tutarsız olabılır wow hakkında bılgım 0 kusura bakmayın ...Pardon ama world pvpnın 0 olmasından kastın nedır yanı dısarda harıtada wowda adam kesılemıyormu ??Sehir baskınları fln demissin sehir baskınlarında niye player kesilemiyorda npc kesiliyor mantıgını anlamadım:S
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...