Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

28 Days Later (2002)

Draven

Öne çıkan mesajlar

Hyr beyler bence yanlış biliyosunuz ya...Kuduz onlar o maymunların içinde de asabiyet virüsü gibi bişii var bi bakıma hastaları "rage" moduna getiriyo...o kadar hızlı koşan zombi mi olur yaa... Ayrıca adamlar zombiyse filmin felsefesi fln kalmıyo basit bi film oluyo....En azından bence öle...;)
Sosyal ağlarda paylaş

heh
o kadar derin bi olay diil aslında.
filmin bütün olayı, hastalıklıların, sağlıklılardan pek de fazla farklı olmadığını göstermeye kasmasıydı. kendi türlerini sürdürmeye kasıyolar ama sonuçta natural sellection gene işe elini atıyo ve güçlü olan hayatta kalıyo. doğa kuralları her durumda işlemeye devam ediyo ve biz de bu kuralların dışında olduğumuzu sansak da doğru şartlar biraraya geldiğinde kökenimize dönme eğilimindeyiz bla bla bla...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?
Sosyal ağlarda paylaş

Bence amaç şu:

İnsanların içindeki saklı kalmış vahşet ve caniliğin ortaya çıkması için illa bi hastalık,virüse gerek yok...İnsanlar doğal halleriyle de yeterince vahşi...
Kızın esasoğlanı öldürmek üzere olması da bunu gösteriyo...
kız adamı hastalıklı yane "kudurmuş" zannedio aslında normal haliyle bile kuduz bi insandan çok daha tehlikeli...

O yüzden ben derim ki onlar zombi deil "kuduz"....;)

Bu arada delikanlı zombi zombiye saldırmaz die bişii mi var...?
Sosyal ağlarda paylaş

kuduz hakları yok mu
adamı bağlamışlar zincirnen

bide harbi bunların birbirine saldırması lazım ya..
bide maymun görseydik şöyle
monkey king felan kapışsalardı..

abi o adamda zırh vardı mis gibi
bana verseler pazara bile öyle çıkarım[hline]valandil ownz j0o!
Sosyal ağlarda paylaş

Izledigim en iyi filmlerden biriydi. Bol patlamali isikli alevli amerikan filmlerine alismis, tipik korku filmi kliseleri ve yapma bebek gibi oyuncular bekleyenleri hayal kirikligina ugratmasi cok dogal.

Virus senaryosunun altindan yogun bir modern dünya elestirisi yapan güzel bir yapim.[hline]Symoon, 06 July 2003 23:32 tarihinde demiş ki:
Ya yemek falan da olcak yani dikkat et.
Kartal da olmasa gelirdim kesin.
Uzak ama..
nicotinee, 06 July 2003 23:34 tarihinde demiş ki:
senın oturdugun yer neresi caddebostana özel otobus hattı koyucagız.(yakın bır zamanda)

LoL!
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım şey şu, herkes hastalık kapıyo ve kuduz oluyo, suratları falan değişiyo, kuduz olanlar sağda solda koşuşturup milleti ısırıyolar, ama her tarafta ceset var ve onlar da kuduz suratına sahip? Hastalığı kapınca ölmüşler yani ama kuduz olmaları gerekiyodu?[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

Virus güclü bünyeye sahip insanlarda saldirganliga yol acip zayif kisilerin ölümüne sebep oluyor. Zaten filmdeki konusmalarda geciyor bu bir yerde.

"Her sey baslangictaki gibi, sadece güclü olanlar hayatta kaliyor" .

Ayrica virus konusu sadece sembolik olarak islenmis, zaten filmdeki bir cok sey modern dünyada varolan günlük seyleri sembolize edecek sekilde konmus. Kücük askeri birlikten tüm Londra`nin bosaltilmasina, hatta virusun sadece Ingiltere`de bulunmasina kadar bir sürü örnek var. Siradan bir korku filmi olarak yapilmamis, zaten korku filmi izlemek isteyenleri hayal kirikligina ugratmasinin sebeplerinden biri de bu.[hline]Symoon, 06 July 2003 23:32 tarihinde demiş ki:
Uzak ama..
senın oturdugun yer neresi caddebostana özel otobus hattı koyucagız.(yakın bır zamanda)

LoL!
Sosyal ağlarda paylaş

Ben türkceye nasil cevrilmis bilmiyorum. Ing orijinalini izledim orada da rage olarak geciyordu virusun adi. Gerci su cok acik ki filmde virus konusu mecazi anlamda kullanilmis. Siddet ve vahset virusu hepimizin icinde aslinda mesajini veriyor. Filmin finalinde Jim`in enfekte olmamasina ragmen o denli vahsilesebilmesi bunun kaniti zaten.

Ayrica laboratuarda maymuna virus dikkat ettiyseniz siringa ile enjekte edilen bir sey degil. Bir yataga baglayip saatlerce dünyanin her yanindan siddet görüntüleri izletip iskence ediyorlar.

Baskalarini bilemem ama filmde öyle sahneler vardi ki, icimdeki en ilkel icgüdülere seslendigini hissettim tüylerim ürperdi.
Film boyunca verilmis olan estetize edilmemis yalin siddet, haatta kalma mücadelesini mükemmel bicimde aktariyor.

Bence cok iyi bir filmdi.[hline]Symoon, 06 July 2003 23:32 tarihinde demiş ki:
Uzak ama..

LoL!
Sosyal ağlarda paylaş

Karakurt "mecazi" kelimesinin anlami nedir? :)[hline]Symoon, 06 July 2003 23:32 tarihinde demiş ki:
Uzak ama..

LoL!
Sosyal ağlarda paylaş

son zamanlarda gördüğüm en iyi filmlerden biri. kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir film. evde değil sinemada izlenmesi gereken bir film.

jim'in nasıl o kadar sapıttığını vahşileştiğini eleştiren bi kaç arkadaşım oldu ancak belki de dünyadaki son kadını kurtarmak için son derece vahşileşiyo. ayrıca asker falan öldürdüğü yok, salıyor bizim kuduzlu kankayı, gerisi zaten çorap söküğü gibi gleiyor
Sosyal ağlarda paylaş

1) ya zaten "hiç asker öldürmüyo" derken, ramboluk yapmıyo anlamında söyledim. yoksa o göz çıkarma sahnesi beni baya etkiledi
2) filmde jim bilemez dünyadaki son kadın olup olmadığını, belki de gerçekten dünyadaki son kadın. veya hiç olmazsa belki de ingilteredeki son kadın
3) ingiltere karantina altına alınamadı ki, new york ve paris'ten salgın haberleri gelmişti en son
Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından 28 Days Later (2002) olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...