Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Exoskeleton

throne_eins_meister

Öne çıkan mesajlar

rofl harbiden cyberdyne ismi nedir, böyle ironik bir tesadüf özel ayarlasan gerçekleştiremezsin. endosunu yapınca da model-101 koysunlar ismini oldu olacak. :P

yalnız bu exo modelin ismi de HAL, ironi nümayişi gibi haber. helal olsun ama cidden, mükemmel bir olay ihtiyacı olanlar için. inşallah önümüzdeki yıllarda yeteri kadar yaygınlaşabilir.

ha bir de..

abd zaten kendisi ayrıca tasarlıyor orduda kullanmak için, başlığı vardı geçen aylarda.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Aslında ironman deki gibi bir zırh bugünkü teknolojiyle çok rahat yapılır.

Tek eksik enerji kaynağı. Tony Stark'ın kalbi yerine taktığı nükleer jeneratör kılıklı şey işte. Öyle kompakt ve uzun ömürlü bir enerji depolama aygıtı henüz olmadığından ilerlemiyor bu tip exoskeleton projeleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
uçamayan tabi? öyle bi motor üret sora da gel beni üret. herif 3 tane üst üste konmuş cd kalınlığında motorla -ki bi de bunlar avucunun içinde- ses duvarını aşıyo be. yok ebeninki leburan ceyms.

orası hariç tabi

bi de kolundan çıkan roketler filam da hariç tek kızkaçıran boyutunda füzeyle tank patlatmalar falan:D

ama zırh mümkün yani

bugün var zaten çalışan prototip örnekler, ama kol gibi elektrik kablosu bağlı arkadan, ona bağlılığı kestikten sonra no problem.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
zırh da mümkün değil ki. o mermiyi topu vs. durduracak zırh malzeme olarak yapıldı diyelim -yapılıyo da- ama o mermiyi yiyip ayakta durmak? 100 mt uçarsın. bütün enerjiyi zırh emicek çünkü delip de geçemicek.

bugün bile var füzenin tank topunun zırhta yaptığı etkiya karşı tepki kuvveti uygulayarak sönümleyen zırhlar...

amerikalıların M1 Abram larında bile var yani...

nanoteknolojiyle üretilen zırhta mı olmayacak

ayrıca ben zırh yapılabilir diyorum, zırhı kullanan adam tank topu yiyince nolur bilemem... aksiyon filminde he gördüğünüz gerçeğe dönüştürülebilir gibi bi laf çıkmadı ağzımdan :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...