Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Corpse Camp Suç Mu?

Batido

Öne çıkan mesajlar

Esit lvlerde genelde saldırma taraftarıyım.Ozellıkle PvP serverında ısenız dusmanla beraber quest v.s. yapmak ters bır durum bence.

Rakıbınız dusuk lvl ıse kesmeme taraftarıyım kesersende camplamamakta fayda var.Alt karakter kasarken bır kac kere basıma geldı main karaktere gecıp gelene kadar cogu gıtmıs oluyodu ama mainle gıtmısken etrafta adamları ararken masum low lvl lerde nasiplerini alıyolardı.

Boyle durumlarda en guzelı General Defence kanalını kullanmak.Her zaman bırılerı yardım a gelıyo.Boyle tıplerı sevmedıgımden ben farklı bır zone da olsam bıle yardıma gelırım yanı.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
gayette tartışılabilinir bir tarafı var.

anlamıyorum lvl 70 halde stranglehorn'a gelip lvl 30-40 kesmenın yasattığı zevki, kişisel bi anlayamamazlık bu.

Yok zaten oyle bir fantazi pesinde degilim, misal bi arkadasa yardim icin gitmissem STV'ye, lvl fark etmez dalarim. Ama ozellikle gidip mal gibi 40 lvl dusuk adamlari farma baglamak gibi olayim yoktur. Onu yapanin mutlaka bir problemi vardir, ya hakkaten buyuk bir problemdir yada kafasi bozulmustur kendine eglence ariyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar herkezin zevk alma şekli farklıdır.Bende mesela hiç lvl 70 dışındakileri corpse camplamadım ama kamplayan adamada saygı duyarım.Ben adada hergün 400 ila 500 arası kill yapıyordum her çeşit itemlısı gladyatörünüde en noobunuda keserek.Millet soruyodu ne zevk alıyosunuz bizimde zevkimiz oydu outdoor pvp.Sonra offical foruma 5 sayfa ağladılar adada daily yapamıyoz Allah belanı versin şeklinde :D Ben horde isem işim ally kesmektir.O ally o mekanı terk edene kadarda keserim gerekirse(Benide az camplamadı adada 5 ally birleşip :D )

Oyunu oynamanın tonlarca çeşidi var.Bana nasıl pve iğrenç geliyorsa adamlarada adada hergün outdoor pvp iğrenç geliyor.Size nasıl ufak lvl kesmek iğrenç geliyorsa adamlarada o zevkli geliyor.Blizz bunun yanlış olduğunu düşünseydi everquestteki gibi belli lvlin altına dalamazdık ama bu yok yani Blizzardta benim gibi düşünüyor.Bunu sınayamayız.Parayı veren ve pvp serverında oynayan istediğini yapmakta özgür.Charları satmadan önce guildimiz vardı pvp serverında ağlayanlar için;

Me Gank You Cry ve Gank Bus >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

kendinden düşük lvlli bi herifi cclemenin 1 den çok sebebi olabilir.
aklıma gelenler:
1)adam sana uyuz emote atmıstır.
2)altını yada arkadasını kesmişsindir.
3)içinde bi eziklik duygusu vardır(zamanında beni burda cok kesmişlerdi allyler/hordelar bi gidip gösterem kimmiş gral).
4)uyuz oldugun bi guilddedir.
5)??..
Sosyal ağlarda paylaş

Pvp serverında herşey normaldir bence Primal farmlamaya giderken 3 70 görürüm sorgu sual yok saldırırım..

Gurubashi arenaya giderim 3 low lvl kesilir..Zaten orada kendi factionunu bile zevkle kesiyor ve bitiminde onlara gülebiliyorsan yetiyor.

Ama dediğim gibi bu aralar en çok hoşuma giden 70 adamın questine yardım edip kesmek.. Çok çekici geliyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bigün bitane 70 gnome warlocku yaklaşık 15 kere falan kestim hellfireda daily yapılan yerde.Adam horde char açıp gelmiş.Bana aynen şöyle dedi ''Beni rahat bırakırmısın quest yapmaya çalışıyorum.işten geldim biraz kafa dağıtıcam ama sen bunu engelliyorsun''

Aynen tamamdır dedim have fun yazdım bıraktım.Adam meğersem warrioruyla gelmiş beni kesmeye onuda kesmişim iyice delirip horde açmış lvl 1 benle konuşmak için :) Sonra çocukla bi samimi olduk.İnanmıcaksınız adam orc shaman rerolledi yanımıza geldi guilde aldık beraber gankledik milleti >:D<

Orda efendice böyle böyle söyleyip rahat bırakırmısın diyen adama ''hadi lan ordan ezerim'' diyen biri eziktir işte.Ama pvp serverda adam kesip eğlenen biri sadece pvper ve gankerdır :)
Sosyal ağlarda paylaş

Günah çıkartıp bahane bulan bir yazı olmuş biraz :p "Rica etti acıdım bıraktım ashdufa" değil bunun kriteri. Reslendiğinde yiyip içmesini bekleyip sonra mı dalıyorsun, yoksa direk corpsecamp usulü azıcık canlı, manasız, buffsuz adamı mı öldürüyorsun, kriter bu. (Bence en azından.)
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Günah çıkartıp bahane bulan bir yazı olmuş biraz :p "Rica etti acıdım bıraktım ashdufa" değil bunun kriteri. Reslendiğinde yiyip içmesini bekleyip sonra mı dalıyorsun, yoksa direk corpsecamp usulü azıcık canlı, manasız, buffsuz adamı mı öldürüyorsun, kriter bu. (Bence en azından.)

acıdım bıraktım sagfdsgf senin görüşün.Ben öyle bişi ne oyunda dedim nede foruma yazdım.İster full hp kesersin ister dip hp bu kimseyi ilgilendirmez nasıl senin kestiğin adam 5 kişi toplayıp tepene çullanıyorsa...Blizz koymuşmu yasak?hayır.Ozaman kesenlerde ağlasın forumlarda ''Adamı kestim Tepeme 5 kişi indiler bu ne yaaa cry cry cry''

Reroll pve or l2p demiş atalarımız
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Baggio said:

acıdım bıraktım sagfdsgf senin görüşün.Ben öyle bişi ne oyunda dedim nede foruma yazdım.İster full hp kesersin ister dip hp bu kimseyi ilgilendirmez nasıl senin kestiğin adam 5 kişi toplayıp tepene çullanıyorsa...Blizz koymuşmu yasak?hayır.Ozaman kesenlerde ağlasın forumlarda ''Adamı kestim Tepeme 5 kişi indiler bu ne yaaa cry cry cry''

Reroll pve or l2p demiş atalarımız

uu sen ne iddali şeysin öyle
Sosyal ağlarda paylaş

Barathrum said:
Bigün bitane 70 gnome warlocku yaklaşık 15 kere falan kestim hellfireda daily yapılan yerde.Adam horde char açıp gelmiş.Bana aynen şöyle dedi ''Beni rahat bırakırmısın quest yapmaya çalışıyorum.işten geldim biraz kafa dağıtıcam ama sen bunu engelliyorsun''

Aynen tamamdır dedim have fun yazdım bıraktım.Adam meğersem warrioruyla gelmiş beni kesmeye onuda kesmişim iyice delirip horde açmış lvl 1 benle konuşmak için :) Sonra çocukla bi samimi olduk.İnanmıcaksınız adam orc shaman rerolledi yanımıza geldi guilde aldık beraber gankledik milleti >:D<

Orda efendice böyle böyle söyleyip rahat bırakırmısın diyen adama ''hadi lan ordan ezerim'' diyen biri eziktir işte.Ama pvp serverda adam kesip eğlenen biri sadece pvper ve gankerdır :)

abi adam o sunucuda ally karakteri varken nasıl horde açmış ki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle illegal bişey olmadığı kesin :)
Şöyle bir ikilem var bu konuda, high lvl da low lvl da charlarım var.
Low lvl oynarken kabullenerek yaptığım şeyi söyliyim;
kuru kafa gelmiş bana saldırıyor ben de tabi yetiştirebilirsem /applaud ve diyorum içimden bire zavallı kendini anca benimle mi tatmin edebiliyorsun, ben kaç dakka kaybettim bir yana, sen ne kazandın???
ama şöyle bir boyut da var o elamana 1 lvl70 olduğunu gördüğüm karakter saldırırsa ve düşman karakterin durum vahimse "len bi tane de ben patlatayım beter ol namuzzus diye uzaktan uzaktan (casterım) saydırıyorum büyüleri." e şimdi bu adam beni kesse haksız mı? bence değil ama 1den fazla kez yapıyorsa ozaman doğru değil ki bu göreceli bir durum.

ama tabi ben şuan CCden bahsetmedim CC hakkında bence lvlın yakın birine yapıyorsan bence anormal birşey değil 1-2 kere yapmışımdır ufak bi lvl'a da hiç yapmamışımdır. belki adam gitti wsg'de ab'de düşmanlar ağlattı adamı e adam neden kesmesin ki seni zaten oyunda çok fazla birşey de yok zaman öldürmeye kafa dağıtmaya giriyorum diyen okadar çok insan var ki, hem guild savaşlarına dönerek de bana unutulmaz anılar yaşatmıştır CC :)

herşey paradır, aşktır şudur budur demiş tüm tarihe imzasını atmış insanlar.
sonra;
einstein baba(lol) "herşey görecelidir" diyip olayı bitirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Adam degil o, can dusmani :) Adam diince sanki adil bir sekilde dovusmeyen taraf ayiplanabilir gibi oluyor. Aslinda dusmansin bariz, e bole olunca dusmanini kesmek icin her turlu yol mubah oluyor.

Biri etik degil filan demis, PvP server'i bu amac icin var, bunun etik olmamasi filan gibi birsey yok. Ne olursa olsun, isterse karsimdaki dusmanin 1 cani olsun, atar instant'i oldururum. Sonucta adam horde benim icin, alayi "Kill on Sight" yani kisaca. Begenmeyen, zoruna giden varsa gidip PvE realm'inde oynar.

Hep lowbie VS kuru kafa konustuk, birazda 70 vs 70 konusalim. Sonucta corpse camp sadece dusuk lvl'da olmuyor. Bugun itibariyle benim gordugum en buyuk sorun, PvE specli ve gearli bir playerin PvP specli ve gearli bir player tarafindan tartaklanmasi. Malesef eliniz kolunuz bagli kaliyor bircok durumda cunku PvE specle ve gearla hic sansiniz yok PvP adama karsi eger adam iyiyse. O yuzden aslinda sistemin biraz degistirilmesi lazim diye dusunuyorum bu konuda.

Mesela ilk aklima gelen sistem "double spec". Onceden ayarladiginiz iki farkli spec'e tek tus gecis yapabilmelisiniz combatta degilken. Ufak bir CD'da konabilir buna. Boyle olursa 1 kere yatarsiniz PvE zayifliklari yuzunden , gidip reslendiginizde pvp talente ve gear'a gecip sizi kesene dalabilirsiniz esit kosullarda. Tartaklanan taraf icin guzel bir haber olurdu mesela bu.

Fikirler turetilebilir bu konuda, ustteki sadece ilk aklima gelen sey oldu. Bilmiyorum bu konuda insanlar ne dusunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir horde hunter olarak, görev yaptığım sırada hiçbir ally a saldırmıyorum. O sırada bana saldıran olursa karşılık vermiyorum ve resslendikten sonra görevime kaldığım yerden devam ediyorum. Ancak ikinci defa aynı kişi tarafından saldırı alırsam işte ozaman kafamın tası atıyo. Humanoidleri gösteren özelliğimi kullanıp cc yapmaya başlıyorum.

Ama nedense bi süre sonra bunun vicdan azabını duyuyorum :) Sonuç olarak cc yapmak yasak falan değil. Ancak kesinlikle ruh hali değişmiş insanların yapmış olduğu birşey olduğu bir gerçek...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...