Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anket: Blog okur musunuz?

Dynun

Öne çıkan mesajlar

1)Genelde blog okur musunuz? Yoksa wall-of-text diyerekten iştahınızı kapatır mı?

2)Blog takip ediyorsanız bunların konusu nedir?

3)Blog'un güncelliğine mi içeriğine mi dikkat edersiniz daha çok?

4)Tasarım sizin için önemli midir yoksa ben aradığımı kolay bulayım, rahat okuyayımcı mısınızdır?

5)Arkadaşlarınızın kişisel bloglarını hiç okur musunuz?

6)Kendiniz blog yazıyor musunuz? Yazıyorsanız, yazmaya neden başladınız? :)

7)Unuttum şimdi bunu. Aklıma geldi , meraklandım falan birden. Millet bu bloglar hakkında ne düşünüyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

1) Okurum

2) Genelde oyun

3) Güncellik tek başına yetmez ama içerik tek başına yeter
Blog'un güncelliğine mi içeriğine mi dikkat edersiniz daha çok?

4) Sadece blog olacaksa önemli olan erişim

5) Günlük gibiyse okumam. İlgi alanlarına dair yazıyorlarsa ve bunu iyi yapıyorlarsa okurum.

6) Bir ara vardı, hobi.

7) O zaman bunu ben sorarım, önemli olan ne? Önemli olan ilgi çekici olması, netteki milyon tane blogtan sıyrılması veya aynı işi onlardan daha iyi yapması.
Sosyal ağlarda paylaş

fazla blog takip etmem, ettiklerim arasında da kişisel, günlükümsü blog çok azdır ve kendilerinden hiç haz etmem. teması olanları sever, genel olarak biraz ad hoc takip ederim. aşırı dandik tasarımı olana denk geldiğimde başlığı bile okumadan geçerim, güzel tasarımı olanın da sırf o yüzden dandik içeriğine katlanmam. ama tasarımı gerçekten çok güzelse ikinci bir şans verir, birden fazla bölümünü okurum.
Sosyal ağlarda paylaş

1- Gayet okurum.

2- İnsanların hayat hikayelerini anlattığı bloglardan sıkıldım ben. Artık okuduğum bölümün de gereği olarak (çaktırmadan hava mı da atarım) medya ve siyaset üzerine değişik fikirleri olan kişilerin bloglarını okuyorum.

3- Yukarıda belirttiğim üzere ikisi de çok gerekli, ayrım yapamayacağım.

4- Rahat okunabilirlik çok önemli, tabii bunun için de ferah bir tasarım gerekli. Şöyle kendi bloguma bakıyorum (çaktırmadan blog reklamımı da yaptım. ne güzel) bir garip , okutmuyor kendini sanki. Neyse.

5- Ehm. Çok sık olmasa da okurum.

6- Yazıyorum gibi yazmıyorum gibi de. Böyle bir konsept etrafında gitmek istiyorum okuduğum nane üzerine ama toparlayamadım henüz; yazma nedenim de bu sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

1)Genelde blog okur musunuz? Yoksa wall-of-text diyerekten iştahınızı kapatır mı?
okurum, uzun kısa vs farketmez

genelde design, mimarlık ve bilgisayar ve teknoloji

güncelliği önemli ama içerik sağlam olmalı her halükarda

4)Tasarım sizin için önemli midir yoksa ben aradığımı kolay bulayım, rahat okuyayımcı mısınızdır?
rahat okunsun, fazla göz yormasın

ehm, okurum ama uzun aralıklarla. ötekilere haftada 3-5defa bakarım. kişisel olanları ben de yaptım ama tad vermediği kesin

neden.. bilmem, uzun zaman önceydi sanırım. şimdi yazmıyorum corevg'yi çıkardıktan sonra daha temalı bi blog hazırlamak istiyorum. negativart.com üzerinden.. ama henüz hiçbişi koymadım

7)Unuttum şimdi bunu. Aklıma geldi , meraklandım falan birden. Millet bu bloglar hakkında ne düşünüyor diye.
kişisel olanlarının tadı kaçtı fazlaca, çöplük gibi olanları da korkutucu! kaçmak lazım bunlardan. ama daha teknik olanlarının bilgiye kolay erişimde rahatlık sağladığı bir gerçek..
Sosyal ağlarda paylaş

ozellikle okumam, ancak birsey ararken tesadufen bulduysam okurum, wall of text olmasi icerigi adam gibiyse isime gelir

bkz.1

icerigi daha onemli

aradigimi kolay bulmak, rahat okumak daha onemli

okumam

yazmam
Sosyal ağlarda paylaş

1)okurum, rss ile bile takip ederim

2)genelde web tasarımı, programcılık tarzı şeyler için yazılan bloglar

3)güncel olması önemli tabiki, son zamanlarda güncellenmeyen birçok blog'u rss okuyucudan kaldırdım mesela. Ama çok sağlam içerikliler varsa bunları biyere not ediyorum sonra geri dönebilmek için

4)Tasarım önemli bi husus, aradıklarını rahatça okutabilen ve ayrıntılara boğmayan bir tasarım tercihim. Orasından burasından panel çıkan siteler bayıyr bi süre sonra.

5)İlgi alanlarım sayesinde internetten edindiğim birkaç uzman arkadaşın bloglarını okuyorum. Birkaç tane de patiden var tabi..

6)Yazıyorum. Web tasarım, web programlama üstüne hep içerikler. Yazmaya başlamamın sebebi önce hoşlandığım yabancı yazıları türkçeye çevirip gerektiğinde dönebilmekti. Okuyucu sayıları ve yazılara gelen hoş yorumlar arttıkça, bildiklerimi de yazmaya başladım. Ama yazdığım şeyler genelde yeni öğrendiklerim hakkında. http://basarozcan.wordpress.com

7)Bana göre gayet bilgilendiricidir bloglar. Tabi insanların duygularını düşüncelerini aktardığı bloglar da var. Onlar ayrı bir kategoride incelenebilir. Blogları söylemek istediklerini bir kağıda yazıp şişeye koyup okyanusa fırlatmak gibi görüyorlar. Bazen birileri bu şişeyi buluyor ve yazanın düşüncelerini paylaşabiliyor. Bu da hoş tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...