Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merlin (2008) - BBC One

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

Dizi nihayet sonlandı.

Olacak iş değil

Şimdi, dizi boyunca 4 sene uther tahtta kaldı yanılmıyorsam, sadece son bir sene arthur kral oldu yani? yahu adam 1 senede doğru dürüst ne yaptı da efsane oldu? hani merlinle birlikte maceradan maceraya koşup albion'u kuracaklar, eski kadim din geri gelecekti? öyle diyordu ejderha birinci sezonda?

gwen'in dul kalıp tek başına tahtta olması da şahaneydi hakkaten. klasik karnı burnunda hamilelik imajı verselerdi bari kadına. bu arada gwaine'in hikayesi ayrı saçma, cidden mindfuck.

herhalde en saçma şey, merlin'in arthur'u 2 gün atta süründürüp ölene dek beklemesi, ardından öldükten sonra avalona götürmek için ejderhayı çağırmasıydı. tamam arthur ölecek zaten efsaneye göre de, camlann - avalon arasındaki olayların böylesine saçma olacağını düşünmezdim.

baştan sonra yazık ettiler diziye. bir de bari tır sokmasalardı saçma sapan dizinin sonunda.

üzerinde düşünülmemiş senaryo, hep aynı pattern'de giden bölümler, lore'un içine etmeleri gibi sebeplerden ötürü kötü diziydi. series finale ise dizi tarihinin en kötü 5'i arasına girer herhalde. sanırım dizideki en keyifli şey merlin arthur diyaloglarıydı, o da gitti.
bu dizi de böyle bitti işte, geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Coldwind said:

Olacak iş değil

herhalde en saçma şey, merlin'in arthur'u 2 gün atta süründürüp ölene dek beklemesi, ardından öldükten sonra avalona götürmek için ejderhayı çağırmasıydı. tamam arthur ölecek zaten efsaneye göre de, camlann - avalon arasındaki olayların böylesine saçma olacağını düşünmezdim.

baştan sonra yazık ettiler diziye. bir de bari tır sokmasalardı saçma sapan dizinin sonunda.

hobbit izlemeyen bakmasın. örnek için ufak'ta olsa spo var.

ejderha'yı son dakikada çağırma fln olayı cidden saçma ama efsane dediğimiz bir çok yapımda dahil olmak üzere %90 oranında bu şekilde oluyor bu olaylar. mesela hobitte tam uçurumdan düşecekken kartal vari yaratıkları çağırıp gidiyorlar ve yine uzak bi mesafede inip yürüyorlar. arkadaş bütün dizi zaten yol macerası ile geçti hobbit. başta çağırıp gitseydi ya da zor durumda bindin diyelim dibine kadar git niye yine uzakta iniyorsun.

bu tarz şeylere bakarsak senaryo çıkmaz hiç. dram için saçmalık yapılması gerekiyor bu şekilde. biraz da olsa tutarlı şey ararsak merlin dragon ölmek üzere olduğu için zorunda kalmadıkça çağırmak istemedi götürebileceğie inandı kehaneti de düşünerek. zaten dragon'a da söyledi zorunda olmasam çağırmazdım diye.

Sosyal ağlarda paylaş

df said:

Coldwind said:

Olacak iş değil

hobbit izlemeyen bakmasın. örnek için ufak'ta olsa spo var.

ejderha'yı son dakikada çağırma fln olayı cidden saçma ama efsane dediğimiz bir çok yapımda dahil olmak üzere %90 oranında bu şekilde oluyor bu olaylar. mesela hobitte tam uçurumdan düşecekken kartal vari yaratıkları çağırıp gidiyorlar ve yine uzak bi mesafede inip yürüyorlar. arkadaş bütün dizi zaten yol macerası ile geçti hobbit. başta çağırıp gitseydi ya da zor durumda bindin diyelim dibine kadar git niye yine uzakta iniyorsun.

bu tarz şeylere bakarsak senaryo çıkmaz hiç. dram için saçmalık yapılması gerekiyor bu şekilde. biraz da olsa tutarlı şey ararsak merlin dragon ölmek üzere olduğu için zorunda kalmadıkça çağırmak istemedi götürebileceğie inandı kehaneti de düşünerek. zaten dragon'a da söyledi zorunda olmasam çağırmazdım diye.

pek öyle değil aslında. kartallar manwe'nin iradesinin vücut bulmuş halleridir orta dünyada ve doğal olarak olaylara karışmazlar çok çok çok lazım olmadıkça (bkz: kara kapılar) ancak hobbit'de geldikleri yer kartalların kralı Gwaihir reyizin evinin orasıdır zaten iki adım yol hani Eagles Eeyrie oradan o bakımdan mantıklı gelip sonra bırakmaları.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...