Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Freelancer Discovery Server

Letsgetthesunshine

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Herkese selam. Freelancer Discovery Community'nin 2-May 07'den itibaren aktif bir üyesi olarak sanırsam serverın ve topluluğun en eski Türk üyesi benim. Forumlardaki nickim Kress.

Bu güne kadar onu aşkın clanda ve grupta bulundum ve 3 tane official clanın kurulmasında kurucu rol oynadım. Server adminlerini ve hostunu çok yakından tanıyorum ve şu an hazırlanmakta olan yeni modun balance-test takımında yer alıyorum.

Reunion modu ile yeni bir Fransız house (Gallia) moda eklenecek. Böylece bir ilk olarak 5. house oyuncuların deneyimine sunulacak.

Freelancer serverlarının en aktifi ve en çok üyesi olan Discovery RP 24/7'nin en önemli özelliği roleplay üzerine kurulu olması. Yani burada RP, PVP'nin önünde. Forumları biraz incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Serverın RP ve PVP olmak üzere kuralları mevcut. Serverda şu an oynamakta olan Türk varsa benimle buradan yada Discovery GC forumlarından iletişim kurabilir. Şu anda yönetmekte olduğum bir clan var ama üye sayısının azlığından biraz zorluk çekmekteyiz.

Bir önemli not, discovery community'de genellikle oluşturulan grupların ülke bazlı olmasından pek hoşlanmıyorlar. Oluşturulacak grupların çok sağlam bir roleplay backgroundu ve geçmişi olması lazım.

Türklere ait bir clanın olmasını ben de çok isterim ama kendimizi Turk clan yada Turkish clan olarak tanıtırsak pek işe yaramaz. Bu konularda çok tecrubeliyim çünkü bir çok clanın bu şekilde yok olup gittiğini gördüm. Yanlış tanıtımlar yüzünden.

Bu yüzden Türk oyuncuları şu an başında olduğum clanın çatısı altında toplamak benim için en uygun çözüm olarak görünüyor. Bir ikinci olasılık ise yine Türklerden kurulu bir topluluk yaratıp onları uygun bir faction ve roleplay etrafında birleştirmek. Yeni gelen modda farklı fransız factionları eklenecek olması, bizim fransız (gallia) housundaki lawful yada unlawful factionlardan birini kullanarak servera dahil olmamızı sağlayabilir. Ya da herhangibir başka faction düşünülebilir.

Şu anda yönettiğim clan ise Unioners factionuna ait. İsmi Alster Union. (Eskiden bozulan unionun tekrardan dirilmesi hesabı) Yeni modda, uzun uğraşlarım sonucunda Unionerlar yeni bir VHF (very heavy fighter) sahibi olacak.

Sormak veya eklemek istedikleriniz varsa veya herhangi bir düşünceyi paylaşmak istiyorsanız msn, skype veya forumlardan iletişim kurabiliriz.

Not: Şu an Discovery GC forumlarında Turkish Players Here başlığı altında bir thread açtım. Forumlara üye iseniz oradan da iletişim kurabiliriz. Forumlara üye olmanızı cidden tavsiye ederim. (http://discoverygc.com/forums)

Çağlar
Sosyal ağlarda paylaş

Kress benim sormak istediğim updateler yapıldıktan sonra oyuna ilk girdiğimde problem yok. Ama herhangi bir server güncellemesinden sonra server kayboluyor ve bir daha ne xfire dan ne de client tan girme durumum kalmıyor. Bu admin kaynaklı mı yoksa benim usb modem oldugu için her seferinde ayrı bir ip adresi almamdan mı oluyor. Bunu cok arastırdım ve 2-3 defa pc ye format atmama rağmen yapamadım ve bu yüzden de kastıgım 4 acc bosu bosuna gitti ki bilenler bilir para ve gemilerim sağlamdı oyundaki bir kaç arkdasım yüzünden buna bi acıklık getirebilir misin acaba?

/Letsgetthesunshine
Sosyal ağlarda paylaş

Admin kaynaklı olabileceğini sanmıyorum. Oyuna modu aktive ettikten sonra Freelancer dosyasının içindeki Discovery RP kısayolundan girmeyi deneyebilirsin. Kullandığın exedeki target "C:Program FilesMicrosoft GamesFreelancerEXEFreelancer.exe" -s82.113.48.5:2302 şeklinde olmalı. Zaten global down olduğu için bu targetle sadece RP sunucuyu görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

valla 2-3 artifact run yapıp manhattan civarında koşturmadan başka aksiyon göremedim ben.
pirate geliyo almış altına traini .. kesemiyorum haliyle kaçıyoruz , giremedim bi adam gibi combata. (viper mk2 vardı)
gördüğüm yegane pvp anca pirateın teki manhattan a gelcek vs de dalcaklar.. bi sistem uzaklaşsan new yorkdan insan kalmıyor.

karşıma benim türde bi gemi geldiğindede colona del cid vs lv9-10 güzel silahlar takmış oluyorlar kısa bir patlama efektiyle gezegenden kalkıyorum tekrar..

düzenli pvp vs vaat ediyorsan yükliyeyim gene oksa pek bir anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sıfırdan başlayıp trading yaparak para kazanmak biraz zaman alıyor haliyle. Katılmak isteyen olursa ben ekonomik olarak yardımcı olabilirim. Advancted train saolsun 5000 cargo kapasitesi var :) Ama olayın asıl eğlenceli yanı bence korsanlık ve grup pvp ortamları.

Aslında sırf bir gunboat veya gunship grubu yapıp 8-9 kişiyle kaos yaratabiliriz.

Onun yanısıra yine 4-5 kişiden oluşan bir grupla very heavy fighter ve bomber karışımı bir kombinasyonla trade laneleri keserek iyi meblağlar uçurmak mümkün.

Ben tek başıma bir bomberla bir karakteri 5 milyondan 40-50 milyonlara taşımıştım, traderları durdurarak. Kaçmaya çalışanların neredeyse %90'ı sonunda can veriyo.

Dediğim gibi eğer iyi organize olabilirsek ve tabiki server kurallarını çiğnemeden, servera adımızdan bahsettirebiliriz. Korsanlığın da kralını yaparız icabında.

Gelmek isteyenleri benim korsan clana alabilirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim şu anda 2 tane karakterim var birisi level 69, Advanced Train'im var 30 40 m'ye yakın param var, ikinciside level 52, Spatial very Heavy Fighter var ondada 4-5 m var zaten trade karakterinden para aktararak oluşturdum 2. karakteri. şu anda online'san clan işlerini falan halledelim yapalım bişeyler bide ben hala hangi factiona katılsam karar veremedim. öylesine zoner id aldım şimdilik. ben sana PM atayım en iisi dur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Skypede bizim clana ait chat grubu var. Su an toplamda 7 kişi var clanda ve kurulalı 2 ay fln oldu.

Genellikle strtatejimiz very heavy fighterlar ve bomberlar üzerine kurulu. Nedeni ise hem roleplay icabı Unioner olarak cap whoring yapmak hoş görünmez hem de traderlardan para koparmak ve pvpde uzun süre aktif kalabilmek için hızlı ve küçük gemilerin içinde olmak daha avantajlı. Zaten cruiser ve battleshiple korsanlık yapmak yani traderlardan para istemek server kurallarına aykırı. Geriye gunboat, bomber ve fighter kalıyo.

İlk aşamada gunboatlar biraz pahalı olabilir. O yüzden işe fighter ve bomberları ayarlayarak başlayabiliriz. Alacağınız fighter veya bomberların parasını verebilirim ama ekipmanlar için biraz trading yapmamız gerekebilir.

Clana ait bir kaç ekipman olması lazım. Fighter ve bomberları hazırlamak çok zor değil zaten. Ondan sonra traderları kesmeye başlarız. Tabi korsanlık yaparken karşımıza pvp çıkabiilir o yüzden ona da hazır olmak lazım.

Benim aklımdaki plan şöyle 5-6 kişiden oluşan sağlam bi fighter grubu oluşturmak. Eğer grubu bu sağlam iskeletin etrafında toplayabilirsek başarılı olabiliriz.

Clana ait kayıt olma linki http://discoverygc.com/forums/index.php?showtopic=25915

Discovery GC forumlara üye olmanız gerekli çünkü clanda üyelik sistemi forumlara da üye olmayı gerektiriyor.

Ondan sonrası kolay. Ufak bir roleplay hikaye uydurup o llnkte reply düşmeniz yeterli.

Fighter olarak eagle kullanıyoruz ama eagleın mayınlara karşı dezavantajı var. O yüzden Raven's Talon'a geçiş yapabilirz bir sonraki moda kadar. Yeni modda kendi fighterımız olcak zaten ve silahlarımız da upgrade oluyor.

Detaylar için bana skypeden yada discovery forumlardaki nickime pm atarak ulaşabilirsiniz. Eğer oyunda AU| tagli birisini görürseniz üyelik için pm atın. Bana mutlaka iletirler.

Skype adresimi pm ile ilgilenenlere yolladım.

Clan kanalına eklenebilmek için skype kullanmanız şart.
Sosyal ağlarda paylaş

patchsiz oyun lazım.
freelancer mod manager lazım.
discovery mod lazım.
oyun yükle zaten şu anda sende ,
mod managerı kur.
mod managerın kuruluduğu klasörün içinde mods klasörüne discovery yi at.
mod managerı çalıştır.
discovery yi aktive et (başkalarını etme çakışır /ban yersin vs)
mods/discoveryi içinde 2 tane freelancer linki var. freelancerın default klasörünü gösteriyo. başka yere başka yer kurduysan sağtık/özellikler yapıp düzelt ve gir
Sosyal ağlarda paylaş

saçmaymış oyun birazcık , benim mantığıma ters geldi en azından.. 2 mermi (füze değil , blaster- ile öldürücek kadar güçlü adam bana saldırabiliyosa ve bütün paramı yatırdığım cargoyu götürebiliyosa , bu oyunun benim için oynanabilitesi yoktur .

byebye discovery
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...