Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ironbreaker

Venator

Öne çıkan mesajlar

Nerdeyse bütün classlar açılmış ama mirror'u olmayan ironbreaker açılmamış :)

Her neyse, etrafta bayağı ironbreaker var aslında specleriniz nelerdir, vengeance mı brotherhood mu gitmeyi düşünüyorsunuz? T3 ya da T4dekiler class için ne diyorlar merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kolay lvl alabilmek için (her zaman PQ, veya parti olmuyor, rvr beklemekte uzun sürebiliyor) 2h axe ve vengence gidiyorum. Lvl 20 ye kadar oldukça yüksek survival ve rvr de iyi bir takım elemanı. diğer tanklara karşı bariz bir üstünlüğü var. 2 IB yanyana savaştığı zaman karşılıklı buff lar sayesinde uzun süre ayakta kalabiliyor ve dest. için oldukça can sıkıcı olabilirler. Kalkan ile rvr de olmek cok zor. Keyifli, ancak melee dps için end game de iyi bir seçim olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

MDPS classı değil zaten, vengeance ve brotherhood karışık gitmeyi düşünüyorum ama amacım DPSden çok CC kralı olmak :)

Earthshatter, Cave-in, punishing knock üçü bir arada Away with ye ve binding grudge ile 1i AoE 2 snare, 1 knockback ve de 1si sadece 5sn cooldownda 2 knockdownim oluyor.

Grumble and Mumble ve de Runic Shield da brotherhood'da çok iyi görünüyor, özellikle grumble inspiring attack'den gelen +willpower ile 300 300 heal edebiliyor diyorlar.

80RR'e ulaşınca greataxe mastery ve told ya so! de alacam sanırım, crit de abanıp bir de hem arada ciddi can yakıp gruba da arada sırada 25AP kazandırmak fena olmaz herhalde :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ben daha 80 RR planlarını düşünmedim ama
Tankda olmaması gereken 2h yeteneği mevcut iyice kanıksadım artık.(Oha oluyorum gittikçe Nerf gelebilir bence 2h skillerine)

Bence tankların genel problemi:

Genel olarak SC lerde renown ve xpnin verdiğin damage ilintili olması korkunç bişi :/
Ben tankım görevim damage almak illa ölçmek isteniyorsa, Yada az ölürken damage almak, snare etmek KB etmek taunt etmek %50 dps düşürmek.

XP sıralamasında tor anrocda 2h ile grup içinde 17k exp 1600 renown aldım. peki bu 1h ile ne oluyor :/
Neden beni 2ha sevk ediyor bu oyun neden görevimi yapmadım diye ödüllendiriyor?

Neyse illa çözerlerde ben bunlar çözene kadar 40 olurum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyleki Bu oyunda pvpde Mob olmadığı gibi, Tanklıkta yalan. Tank dediğimiz classın Grup içindeki Görevi Damage Almak değil. Öyle bir görev sadece Npc karakterlere işler. Genel olarak Ironbreaker, Chosen tarzı karakterler Grup içerisinde, Snare.. Healerları Oyalama, Low armor damage dealerları Kitleme tarzı görevler yapmalı. En önde durayım herkez bana dalsın Elimede shield çekeyim Mantığı Yapabileceğiniz onca şey varken Kendini kısıtlamak olur. Ayrıca 2h Skillerde Oldukça güzel şeyler var. 2h takılan Tank kanımca En etkili şuan. Fakat healer desteği şart. Tank dediğimiz adam En önde koşup En çok snare atan, Damage dealerların Targetlere en çok assist yapan adam olmalı Bu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

blok şansı genelde %20 ye dayanıyor sırf levelının ortalama kalkanından takınca (ek bir stat vs almadan) .

gerçi karşı tarafın karşıt skill/statleri sayesinde uzun vadede her 5 saldırıdan biri değil de 8-9 saldırıdan biri engelleniyordu ben oynarken, hold the line ve morale ability haricinde hiçbir avantajı yoktu benim açımdan t1-2 için.
Sosyal ağlarda paylaş

End gamede bende pek shield tank kalacağını sanmıyorum sclerde mekanlar dar kekolar çok olduğu için millet öndeki tanklarla uğraşıyo ama open rvrde elinde shield olan tankla kimsenin uğraşcağını sanmıyorum sabaha kadar vursun bi ziyanı yok ben gider supportları ve dpsleri keserim o arada o zamanda görevi dmg almak olan tanklar(ne demekse) görevini diğer grup elemanlarına devreder
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmm konu hafif hatalı yere gidiyor tankın görevi damage almak derken sanıyorum yanlış anlaşılma oldu önde kalkanla dur sana saldırsınlar değil.

Yavaşlat, KB at KD at Taunt et, DPS düşürt sana saldırılmasını sağla , arkaya ulaşmak için seni geçmeleri gereksin. Damage almak görevinden kastım buydu :=)
Rangelerin önünde dur hold the line ile range attacklara karşı arkaya koruma sağla, mecburi focus topla :P

Konu normale döner herhalde şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Arka Ön Değişken oluyor bu oyunda. Yani genelde Open RvR olucak endgame de savaş. Grup savaşları Öne çıkıcak. Bi arkadaşında bahsettiği gibi Senaryodaki dar yerlerde alakasız lavlarda savaşmak yerine, Meydanda çarpışacak karakterler. O taunt dediğiniz skill ne yazıkki Hiçkimsenin size saldırmasını sağlamaz. Hiçbir Bmnin arkada healer varken Aman biraz gücüm vuruş gücüm düştü, Önce şu full armorlu tankı keseyim diyebileceğini sanmam. Zaten healer varken imkansızda bu. Dpsler genelde Ranged veya Stealth. Rangedin zaten seni geçmesine gerek yok, Diğeride Stealth geçip gider haberin bile olmaz zaten. İşte Tank dediğimiz karakterin amacı, Bu stealth veya Ranged dps Olmadı Healerın üzerine kitlenerek yapmaya çalıştığı işi bozmak, Birazda damage vermek. Tabi bu arada Snare, Kendi healerına guard atmış olucak. Arada Kb de atıcak. İşini yapamayan Bw veyahut Dps Üzerindeki tankı kesmeye çalışacak, Healerda heallıcak seni. Sonra Win :)
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:
Arka Ön Değişken oluyor bu oyunda. Yani genelde Open RvR olucak endgame de savaş. Grup savaşları Öne çıkıcak. Bi arkadaşında bahsettiği gibi Senaryodaki dar yerlerde alakasız lavlarda savaşmak yerine, Meydanda çarpışacak karakterler. O taunt dediğiniz skill ne yazıkki Hiçkimsenin size saldırmasını sağlamaz. Hiçbir Bmnin arkada healer varken Aman biraz gücüm vuruş gücüm düştü, Önce şu full armorlu tankı keseyim diyebileceğini sanmam. Zaten healer varken imkansızda bu. Dpsler genelde Ranged veya Stealth. Rangedin zaten seni geçmesine gerek yok, Diğeride Stealth geçip gider haberin bile olmaz zaten. İşte Tank dediğimiz karakterin amacı, Bu stealth veya Ranged dps Olmadı Healerın üzerine kitlenerek yapmaya çalıştığı işi bozmak, Birazda damage vermek. Tabi bu arada Snare, Kendi healerına guard atmış olucak. Arada Kb de atıcak. İşini yapamayan Bw veyahut Dps Üzerindeki tankı kesmeye çalışacak, Healerda heallıcak seni. Sonra Win :)

Şuanda %30+%50 dps düşürebiliyorum ;)
zaten damagein yarısınıda ben üstüme alıyorum o saatten sonra sen istersen git healera vur bana vurmadan :P

Tabiki şartlara vs. nerede oynancağı değişsede bu ana görevin light armor giyenlere ulaşılmasını ulaşıldıysa onun kaçmasını kaçamıyorsa daha çok dayanmasını sağlamak :)
Yani konuda neden tanımı birebir yapmaya çalıştığımızı anlamadım. Tabiki gruba yere göre değişen görev üstlenir ama ib veya diğer tanklar için bu farklı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar , isi bilen bir IB nin yanında olmasi ofansif - defansif anlamda huzur veriyo insana acikcasi. Bizim serverda genelde healing ve assist olaylari daha duzenli belkide daoc tabanlı oyuncuları fazla olmasından dolayı.

Sm oynuyorum ve gayet memnumum.Gerci cok yalın gozukuyor bir kac cc ekleme ile daha haraketli bir karakter olabilir. Bir cok insan IB ve SM classi Dmg alir , Tanktir (WoW) mantigi ile yaklasirlar ki birakin oyle sansinlar.:) Bu mantikla yaklasan tanklarin cogu pve de takilip kaliyor ve sacma buldugum sistem olan ''dps char acayim adam kesiyim'' bi scnearioda 7 tane witch elf dolasiyo :) Dps char bknz. WE,WH gibi sacmalik kavramina girmeden , cok guzel dps tank yapabilirsin fakat IB nin CCleri de guzel tabi bunlari degerlendiricek bir assist train olduktan sonra ki 2h sm nin rootu herhangi casteri 3-4 saniye icinde digerleri mudahele edemeden alabilirsin.

Guzel bir mastery build ile IB cok is yapar lvl 15 e kadar bir tane yapmistim cok ileri levellari bilmiyorum ama bitmek bilmeyen grudge ile herseyi max kullanabiliyosun bi combatta ve daha fazla CC ability var SM ye gore.Nasil oynadiginla alakadar olarak ki eger small grp run istiyorsan bizde Praag da denk gelebiliyor, isi bilen bi IB ve decent item/stat ve akıllıca bi specte ki benim ki mix ölüm makinasi olabiliyorlar.

Tabi insanin nasil oynadigi hangi karakterleri onceden girismesi gerektigi ve juggernautu nasil ne zaman kullaniciginiiyi hesaplamasiyla dogru orantili.

Scenariolar hakkinda ben pek haz etmesem de random gruplardan sıkıntıdan giriyoruz isi bilen bi kac kisi illaki cikiyor zaten ve yetiyor.IB gene guzel Ton Anroc ta knockback ile cok is yapiyor,genelde orderin bu scenarioda ustun olmasinin nedeni de KB fazlamiz olmasi :)

Ayrica rps olayi ne kadar dmg verdigin yada heallediginle dogrudan bire bir alakali bir durum olmadıgını çözdüm.Smnin bi iki abilitysine has diye düsündügüm bir cok senaryoda 1. olabiliyorum rps bazlı , ezildigimiz oyunlarda da orderin 1.2. top rps oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunda en cok kızdıgım sey zaten insanların kafalarına göre classları sınırlandırması. dedigin gibi herkes gidip işte IB ve SM ye tank der ne işi olur dps ile veya wp healer der ne işi olur dps ile diye konuşurlar ama bu bana cok sacma geliyor çünkü bütün bu charların dps buildleri var isteyende öyle oynar. sonucta bi sm belki wh veya bw kadar dps yapamaz ama onunda armor avantajı var. işte bu mantıkla gidilince zaten düşman arana karıştıgında o wh ve bw ler çil yavrusu gibi dagılıyor heavy armor giyen dps buildler olmadıgından. diceksiniz ki işte tank o zaman devreye girer. hayır efendim tankı kimse sallamaz direk zayıf olanlara cullanırlar ama orda bi dps sm olsun bak bakalım sallamadan gecebiliyolar mı?

full tank build kadar heavy armor giyen dps buildlerde önemli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Szasstam o taunt dediğimiz şey sadece 1 adama atılabiliyor ve seninde bildiğin gibi 3 defa adam sana vurunca siliniyor, Ayrıca Dotlarda bu vuruşlardan sayılıyor. Onun dışında challening Shout Sadece ''önündeki'' 30 feet için etkili Tutturmak istediğin adama atmak dinamik bir combat içinde Oldukça zor. Ve buda ne yazıkki herhangi biri sana 3 kere vurunca gidiyor. Ayrıca, 2 skillinde yediği action point belli, Cdleri belli. Kanımca Sadece bunları kullanarak Üzerine agro çekmek Oldukça zor. Yani Bm olsam adam gelip bütün Pointlerini harcayıp bana bunları atsa, en kötüsü Hemen çakarım 3 tane dandik büyü Sonra Healera devam ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

malesef pratikte o kadar dikkatli olmuyorlar.
onlarca scenario içinde tank olarak attığım tauntlara sanırım bir veya iki kişi dönmüştür şu ana kadar.

iyice kalabalık savaşlarda hele sana saldıran yoksa tauntundan sonra da dönüp 3 vuruş sayıp eski hedefe döneceklerini sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...