Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Mayhem said:
voice mail yok diye biliyorum veya ben çözemedim, çok ihtiyacım var halbuki.

ayrıca 0 risk.

ha bilgisayar kullanmayı bilmeyen ve sabırsız biriyseniz her cihazı bozarsınız sadece iphone için geçerli değil.

edit: typo
voice mail var ben kullaniyorum? 3g var bende ve operatorun desteklemesi lazim tabi
Sosyal ağlarda paylaş

onlar da böle bişiler yapabilirler sanırım ama nokia daha çok "bol telefon, bol reklam, bol satış" şeklinde ilerleyen bir firma..

iphone daha özel bir ürün, haliyle geliştiriciler de farklı yazılımlar ile geliyorlar. daha eğlenceye yönelik uygulamalar işte.. diğer yandan iş hede hödö gibi şeyler için kutu gibi nokia taşımak yerine kutu gibi U820 taşımak daha mantıklı olacaktır. en azından atom işlemci ve tablet desteği var. özetle keyifli bir kullanım için iphone akla daha yatkın seçenek
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Sadece bu program nokia'ya kapaktir derim olay cikartirim.

EEe tabi telefon ve işsel özellikleri olarak neyi kastettiğine bağlı olay. Oyuncak istiyorsan elbette iphone :) 11-25 yaş arası kesinlikle süper bir oyuncak veya hediye ama sonrası için gereksiz bir 1000$.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:
LathspeLL said:
Sadece bu program nokia'ya kapaktir derim olay cikartirim.

EEe tabi telefon ve işsel özellikleri olarak neyi kastettiğine bağlı olay. Oyuncak istiyorsan elbette iphone :) 11-25 yaş arası kesinlikle süper bir oyuncak veya hediye ama sonrası için gereksiz bir 1000$.

Valla nokia nın yapıpta iphone un yapamadığı hiç birşey yok.

üstüne bi de "wow factor " dediğimiz senin oyuncak diye tabir ettiğin özellikleri var.

daha ne olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

leoneo5 said:

"NOKIA" diye özetlerken bahsettiğin günlük S40 telefonlarsa olabilir de, N95/96'nın yapabilip de iPhone'un yapamadığı pek çok şey var malesef. Garantiden çıkartan Jailbreak ile bile ancak azalıyor bu sayı, sıfırlanmıyor.

Kullanım alanı ve tercih meselesi ile ilgili bir seçim bu, herkes de bunu kabul ediyor. iPhone kendi dalındaki şeyleri 5 kat iyi yapıyor ama birçok şeyi de yapamıyor, bu denge insandan insana değişen birşey olduğu için telefonlar da buna göre seçiliyor. Sen ultra sığ ve bilgisiz bir yorumla "herşeyi aynen birebir yapıyor ehe" deyince de komik oluyor olsa olsa :p
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
leoneo5 said:

"NOKIA" diye özetlerken bahsettiğin günlük S40 telefonlarsa olabilir de, N95/96'nın yapabilip de iPhone'un yapamadığı pek çok şey var malesef. Garantiden çıkartan Jailbreak ile bile ancak azalıyor bu sayı, sıfırlanmıyor.

Kullanım alanı ve tercih meselesi ile ilgili bir seçim bu, herkes de bunu kabul ediyor. iPhone kendi dalındaki şeyleri 5 kat iyi yapıyor ama birçok şeyi de yapamıyor, bu denge insandan insana değişen birşey olduğu için telefonlar da buna göre seçiliyor. Sen ultra sığ ve bilgisiz bir yorumla "herşeyi aynen birebir yapıyor ehe" deyince de komik oluyor olsa olsa :p

Nokia yapiyormus gibi gözüküyor bir süre sonra hic birini yapamiyor. Bende n78 aldim, wlan kullanalim diyorsun zirt pirt kilitleniyor, mesajlara bir göz atayim diyorsun 2 saat bekletiyor. Iphone ile nokia'nin herhangi bir modelini karsilastirmak cok sacma, nokia beceremiyor bu isi artik cok acik ortada. iphone ise bambaska bir alet
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu olur mu 3 telefonda elimin altında, iphone photo olayı tam bir fiyasko, aydınlık mekanlardaki kamera tepkisi berbat, oturur karşılaştırma yapmaya gerek yok kullanan insanlar gayet farkları görebiliyor he iphone neden var derseniz elinde eğlenceli ve esnek bir telefon, kalıpsal nokiadan sonra güzel geliyor ama en basitinden kamera ve photo işine girdiğimde üzüyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

ultrAslan said:
Baggio said:
leoneo5 said:

Nokia yapiyormus gibi gözüküyor bir süre sonra hic birini yapamiyor. Bende n78 aldim, wlan kullanalim diyorsun zirt pirt kilitleniyor, mesajlara bir göz atayim diyorsun 2 saat bekletiyor. Iphone ile nokia'nin herhangi bir modelini karsilastirmak cok sacma, nokia beceremiyor bu isi artik cok acik ortada. iphone ise bambaska bir alet

herşey işletim sisteminden geliyor mac'lerin gözünü seviyim. Bende macbook laptoplardan var aldığım gün 20 saniye'de açılıyordu 2 seneyi geçti hala 20 saniye'de açılıyor. Eğer işletim sistemi olmasaydı iphone 5 para etmez bir telefon olurdu eminim...
Sosyal ağlarda paylaş

İphone1 için hala patch çıkmadı değil mi hani mms alıp yollayan video çekmeye yarayan. Günlük hayatta bir telefondan ALO dışında en çok kullanım alanı olarak beklenen şeyler :)
Iphone2 içinde çıkmayacak çünkü aplle koymadı ise gereksizdir :) ve nasılsa FANları onu savunur. hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Symbian için yazılmış milyon tane programdan işime gelenlerle cebimde Excel, FTP Client, GPS Navigator, çeşit çeşit telefon tweak programları taşıyabiliyorum ve multitaskinge imkan sağlıyor, OSX'in bunu harici uygulamalara yapamadığını bile bilmeden buralarda fikir uçuşturmuyorsunuzdur herhalde?

Telefona herşeyi yükleyip herşeyi beklerseniz yavaşlıyormuş sanırım, hani kullanmayı da bilmek lazım. "Abi bi senede şanzıman dağıldı, biraz sert geçiririm gerçi vitesi ehüh" gibi bişey yani dediğiniz. N96'yı da örnek olarak verdim, Omnia diyelim o zaman, farketmez.

Önceki sayfaları okumadan veya anlayamadan tekrar tekrar geliyorsunuz, ben de kendimi tekrarlamak zorunda kalıyorum; iPhone kendi yaptığı işleri çok rahat, hızlı ve eğlenceli yapıyor, ama eğlenceden başka amaçlarınız olduğunda kesinlikle insana hitap etmiyor. Param olsa ikinci telefon olarak bayılırım mesela, ama birinci asla. Tercih meselesi yani, iyilik kötülükten çok. Gelip de teknik imkanlarını savunmaya kalkmayın ama, gerçekten yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...