Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

bir nevi gps destekli twitter sistemi bu dediğin. benim de aklıma gelmişti :) bence tutar. kullanırım ben. ama privacy ayarları olmalı.

mesela, facebook tarzı arkadaş listemiz var, listedekiler default olarak nerede olduğunu direkt göremeyecek. yalnızca belli bir miktar yakındaysa gösterecek yerini. örn 1km çapında bi alanda arkadaşımla aynı yerdeyim, gösterecek yerimi uyaracak arkadaşı biz görüşeceğiz. diğer yandan, gizlilik ayarlarından belli kişilere yerimizi her daim görme şansı veya o çapı belirtme şansı da verebilmeliyiz.

bi de bu arkadaş listesindeki elemanların biriyle o gün görüşeceksin diyelim ki, ona request yollayacaksın o akşamlık birbirinizin yerini direkt olarak görebileceksiniz böyle rota falan da çizicek.

mükembıl olur. hatta facebook satın alır bu şirketi söyliym.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani dediğin gibi yapılırsa güzel olabilir...

Ama kusursuz çalışması lazım. Facebook, twitter gibi kaliteli bi yazılım, kullanıcı dostu ve ilgi çekici bir arayüzü olmalı. Ayrıca ciddi bir kodlama isteyecek t*şşaklı bi program olacak yani...

O kadar emeğin yanında tutma şansını da göz önüne alırsak, pek feasible gelmiyor bana. Aylarca kodlayıp uğraşıp bi de tutturamamak var
Sosyal ağlarda paylaş

Kendisine özel navigasyon kodu yazarsanız Apple izin vermez, Google Maps'tan kullanayım derseniz de Türkiye'de çalışmaz.

Zaten GMaps kullandıktan sonra çok da zor bir şey değil gibi, bir clienttan GPS konumunu alıp diğerine yollayacak, GMaps'ten de rota çizdirecek. yaMapped mi ne öyle bir program var mesela bu iş için, onun social networke uyarlanmış hali bir nevi.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
tutar bence de.

appstore kabul ederse iyi de para alırsınız. :P

Sonuçta iFart denen programla bile milyarlar kaldırıyor insanlar. ilginç ve insanların dikkatini çekecek projeler üretmek önemli olan.

walla appstoredaki çoğu programın geliştiricisi ağlıyor ve appleın app store politiklarındna şikayetci. yok yani öyle milyarlar kaldırma durumu 3-5 program dışında
Sosyal ağlarda paylaş

Ne gibi politika? Onay için her türlü detaya kastıklarını ve onay işinin 10-15 güne kadar çıkabildiğini duyuyorum da Sailor'dan, onun dışında programın fiyatı belli, developerın alacağı yüzde belli, satılan adet belli.

iBeer gibi dangalak birşey bile, hem de 1$ bile değil, 2$ olmasına rağmen bu kadar satıyorsa çok da kötü olamaz yani durum. Biraz eli yüzü düzgün bir şey yazıp 1$ yapsan en azından kişisel lisansını çıkarırsın rahat rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:
iphone al :)

Mesela bu arkadaş iPhone almış ve/veya çok almak istiyor, onun için senin tercihlerin ve telefonların özellikleri hiç önemli değil. Böyle tavsiyelerden yola çıkarak yanlış bir telefon alma riskine girmek yerine o konuların hepsini incele, bir de beklentilerini söyle, ona göre detaylarını ve farklarını anlatalım sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Beklentilerim internet üzerine.Maillerimi rahat okuyayım,kablosuz ağ bulunca sömüreyim.App olarak işime geleni kullanırım gerisi önemli değil.
Sokağa atacak fazla param yok.En son aldığım telefonu 4 yıldır kullanıyorum gene buna yakın bir süre kullanmak istiyorum.(4 olmasa bile 2 3 yıl kullanım)
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:
Beklentilerim internet üzerine.Maillerimi rahat okuyayım,kablosuz ağ bulunca sömüreyim.App olarak işime geleni kullanırım gerisi önemli değil. Sokağa atacak fazla param yok.

Şimdi app anlayışı ve rahat internet kullanımı olarak direk iPhone sana göre, ama internet konusunda browserın flash desteği yok ve en az 6 ay daha olması beklenmiyor. Flash çok önemli değilse iPhone al.
Sosyal ağlarda paylaş

bir cok telefon kullanmis birisi olarak, iphone u bir kenara ayirmak gerekiyor. bambaska bir alet herkese tavsiye ediyorum. mukemmel. hele isletim sisteminin hizi ve kullanisliligi uzerine yok.

mail, internet, office, gps, maps, youtube, msn yahoo messenger, 3g ve 10 binlerce oyun vs programi ile kullandigim gelmis gecmis en iyi gadget. telefondan ote.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ara sıra şaka yapıyor bana iPhone, Edge olduğu halde bazı programlar (Taksi, İBB Trafik) yok diyor, Maps yokmuş gibi davranıp harita indiremiyor falan. Uçak moduna sokup geri çıkartıyorum tekrar bağlansın diye, geçmiyor. Kapatıp açınca anca geçiyor.

JB'liyken vardı bu problem, JB'den sanmıştım, şimdi değil ama yine oldu. Var mı bilgisi olan ya da başına gelen?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...