Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hem orijinal satılmıyor hemde korsan engelleniyor

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Gıcık oldum
Hem korsanı engelliyor herkez tüm gücü ile
(avalonda cdkeysiz oynanmıyor sanane kapandı oynasana oldu cd key istiyor hiçbir serverda korsan ile girilmiyor vs..)
Hemde orijinal oyun bulmak için insan ölüyor
hemde fiyatı boşver birde türkiyeye gelirken elinden geçiren üzerine 15 milyon para koyuyo resmen
10 dolarlık renegade oluyor 60 milyon
böyle zihniyetlere tüküriyim ben
alamıyorum lan orijinal
herkez para koyuyo üstüne
ısmarlasan ayrı dert shipping 60 min
bi quake 3 özendim olmuyor
babacum half life arıyordu yok abi hiçbir yerde
Hem getirtmiyorlar
Getirtselerde mayalanıyor yolda
Hemde korsanı engelliyorlar
sinir oldum ha:) oyun oynamak yasak oldu
bi barker güzel satıyor ama renegadeyi orada kaptım 20 milyonamı ne
Ama neblim nezihde herifler 60 milyon lan kimi kazıklıyorsun mal mı var karşında diyiceğin oluyor insanlara resmen

orijinal oyunun orijinal fiyatını sapıttıranlara 1 korsanı engelliyenlere 2:)[signature][hline]haaaaaaaaaaaa?
Sosyal ağlarda paylaş

korsanı hiçbir neden haklı çıkarmaz.

orjinal halflife bulmaya gelince:
halflife piyasada tükendi, next generation isimli hl + opposing force pakedi var 49 milyon mu ne

d&r da yok ve gelmeyecek dediler

ben sonuncuyu kadıköydeki carrefour dan aldım megavizyondan 22 milyona

araştırmak lazım perla da gelecek falan diyordu[signature][hline]oyunuzu bana verin!
Sosyal ağlarda paylaş

Ya korsanı sevmiyorumda
zaten bozuk çıkıyor dellendiriyor:)
Ama orijinal oyunu adam gibi türkiyeye getiremiyorlarki
her eline alan fiyat etiketine sıfır ekliyor resmen
Esası şöyle bi sistem olsa
Şirketle anlaşılsa oyunlar türkiyede çoğaltılsa ve şirketlerden cd değil cd key satın alınsa ve parası bankalarla yollansa
böylece kargo gibi salak şeylerle uğraşmadan sadece 1 cd den oyun basılır ve cd keyi şirketten satın alınır
ödeme bankalarla yapılır
orijinal fiyatta olur
ama hayal olur bu trde[signature][hline]haaaaaaaaaaaa?
Sosyal ağlarda paylaş

arcane tabii ki biz savunmuyoruz kopya oyunu ama elimiz mahkum... gerçekten öyle... yani zaten bunun tartışması senelerdir uzun uzun yapılıyor ve neden elimizin mahkum olduğunu sen de benden iyi biliyorsun oraya hiç girmeyecem. Ama şöyle ki oyun piyasası türkiyede gelişiyor ve eskisi kadar aciz değil. PS2 oyunlarının neredeyse tümü gelmekle beraber Blizzard, Sierra gibi önemli firmaların da oyunları geliyor. Film DVD lerin de büyük bir kısmı geliyor. yani o yüzden 4-5 seneye kalmaz bu açığımızı kapatırız diye düşünüyorum[signature][hline]"Enseleri öperim, kulaklara üflerim." Jean Jacques Rousseau
Sosyal ağlarda paylaş

ya internetten oyun ısmarlamak kadar uzak konu yok yani
insan kıllanıyor
ya esası avalonda belki böylemi bilmiyorumda yapıcaksın bir sistem
mesela kontür gibi
barker nezih ... gibi yerlerde satılıcak
15 milyonluk atıyorum vadaturk kontürü
alıyorsun bunu oradna sonra gidip internette kodunu giriyorsun accountuna
sonra accountunlan 15 milyonluk alışveriş yapıyorsun shipping oyun fiyatı falan oradan çekilip evine tin geliyor oyunun
yani 50 milyonluk oyun alıcan diyelim 2 tane 25milyonluk kontür alıyorsun internet üzerinden kontür no sunu girip order yapıyorsun kontürlerin 0 lanıyor oyunu yolluyor

Bu sistem varya manyak olur diyim belkide vardır
Hem herkez gidip kitapcıdan vs bulabilir
hem internet üzerinden hiçbirşeyini tehlikeye atma durumu olmaz
kredi kartını riske sokmassın
en kötü ihtimal accn hacklenir kontürünle bişiler ısmarlarlar ki zaten accountunda kontür tutmaz kimse[signature][hline]haaaaaaaaaaaa?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 20 Nisan 2004 23:06 tarihinde demiş ki:
Esası şöyle bi sistem olsa
Şirketle anlaşılsa oyunlar türkiyede çoğaltılsa ve şirketlerden cd değil cd key satın alınsa ve parası bankalarla yollansa
böylece kargo gibi salak şeylerle uğraşmadan sadece 1 cd den oyun basılır ve cd keyi şirketten satın alınır
ödeme bankalarla yapılır
orijinal fiyatta olur
ama hayal olur bu trde
zaten öyle yapılıyor
mesela şu an elimde tuttuğum halflife öyle yapılmış, sizin alacağınız da öyle olacaktır.[signature][hline]oyunuzu bana verin!
Sosyal ağlarda paylaş

buna bakmayın almayı denemeden inanmamak lazım :) bakmadım ama genelde kırk saat bilgi girip sonra cart diye elimizde yok yazısıyla karşılaşmak mümkün sona koymayı uygun görmüşler[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

fiyatlandırma şöyle oyunun fiyatı+(telif ücreti/satılan tahmini oyun sayısı)+kar satılan oyun artarsa fiyatda düşer[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

www.gamestop.com
güzel bir site.
40 dolar kargo
ama oyun 2 gün sonra elinde..

BG2+TOB bir special pack gördüm hemen ismarladim 2 gün sonra elimde..

oyun ararsan her yer satiyor..
ancak herkes getirmiyor..
ya da 50 dolar felan kargo, sinir bozucu[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

bir oyun var(misal) güzel bişey, ama orjinal 100 dolar
aynı oyun beşiktaşta bilemedin 3 milyona bulunuyor
evde cd-writer var birinden alsam oyunu 500.000e bende
sizce parasını seven bir insan olarak hangisini yaparım??
korsan orjinalini yapanın hakkını yiyo, ama ucuza satıyo rahat rahat satıyo. gidip zaten fazla zengin olmayan bir memlekette hayvan gibi fiyat koyarsan haliyle korsanı olur. adamlarım eşşekliği... alırım ben korsanımı:) zaten korsanlık genetik olarak bizde bulunuyor, devlet ne kadar uğraşsa korsan yokolmaz[signature][hline]Ana sayfadaki andır kons kaldırılsın! 4 senelik inşaat mı olur, mis gibi siteyiz neyimiz kons??
arada citizen olmuşuz haberimiz yok:) vay bee...
Gel vatandaş beleş 3.5 ed.e geeel
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda fakir bir ülke degiliz, her ay yeni cep telefonu alabiliyoruz, habire kiza ona buna para harciyoruz..
ama bu tip seylere gelince korsani aliyoruz, bir anda fakirlesiyoruz cimrilesiyoruz..
makinemize verebilecek zararlari bilmeden cdyi takiyoruz oynuyoruz..

orjinal oyunlarin bir dezavantaji var..
Amerikada adam 10 dolara bir oyun aliyor orjinal..
bize geliyor kargoyla 60 dolara..

bir de mesela biri bunlari toptan alip satcak, isi ticarete dökcek,
hadi kargoyu 20-30 dolara getirdin diyelim,
isin ucunda bir de kdv var..
KDV feci koyuyor..
böylece 10 dolara alabilecegin orjinal oyun, oluyor mu sana 70-90 milyon..
direk hasirt diye giriyor sana..

bunlarda devlet biraz kolaylik saglasa, korsan yasaklamayla ugrasmasa, aslinda daha iyi olur her kes için.. ama farkinda degil..
düz mantik "YASSAH KARDESIM!"[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

herkes kendi adına konuşsun ben her ay cep telefonu yenilemiyorum karıya kızada harcamıyorum orjinal oyunlar türkiye için abes çok isteyen gitsin alsın[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta galleria migros'ta avaturk etkiketiyle satılan half-life, anarchy online, everquest filan gördüm, hepsi 19'900'eydi sanırım. alasım geldi o fiyatlara, orijinal oyunlar 20-30 milyon arası olsa kapış kapış satılır türkiye'de. sonra gittim teknosa'da bir ps2 oyunu 120 milyon filan. eh alınır mı o fiyata şimdi akıl var mantık var, sen 30000$ kişi başı gelirli ülkedekinden pahalıya satarsan 3000$ gelirli ülkede, alıcı bulmayı bekleyebilir misin?

yapsınlar bütün oyunları 20-30 milyon, az alırım ama alacağım zaman da tam alırım, cıcığını çıkarana kadar da oynarım yabancıların yaptığı gibi..[signature][hline]Paticik.com Freelancer Klavye Delikanlısı; Overworking and underpaid..
Sosyal ağlarda paylaş

kardeşim internet üzerinden herifler cd-key satsın. kredi kartı paypal filan. hiç araya adam sokmadan. bi de download koysunlar biyerlere hatta onu da koymasınlar anasını satiim. ellerine bi oyundan geçen paradan bir dolar fazlaya satsınlar o cdkeyleri de, onlar da kar geçsin, biz de, onlar da rahat etsin biz de.. nedir bu ya..[signature][hline]ben olmuşum imza..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mighty_THoR, 21 Nisan 2004 19:19 tarihinde demiş ki:
herkes kendi adına konuşsun ben her ay cep telefonu yenilemiyorum karıya kızada harcamıyorum orjinal oyunlar türkiye için abes çok isteyen gitsin alsın

ha şunu bileydiniz. türkiyedeki orta halli yani bizim gibi insanlarla awrupadaki orta halli insanların gelirleri arasında çook büyük fark war. sonuçta bize fazla lüks orj oyun alma olayı[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

"30000$ kişi başı gelirli ülkedekinden pahalıya satarsan 3000$ gelirli ülkede, alıcı bulmayı bekleyebilir misin?

yapsınlar bütün oyunları 20-30 milyon, az alırım ama alacağım zaman da tam alırım, cıcığını çıkarana kadar da oynarım yabancıların yaptığı gibi."

katiliyorum +1[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...