Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda İçmek

Slayer_Ruffian

Öne çıkan mesajlar

aquila said:
oruc tutmuyosan no problem.

iyi de ramazanın olayı sadece oruçtan ibaret değil ki, ben de normalde içerim ama ramazanda içmiyorum ve son 2 ramazandır oruç tutmuyorum. (kadir geceleri hariç)

yine de, bana göre ramazanda içmek veya oruç tutmamak hiç bir şekilde günah olmaz; ama içmezsen ve/veya oruç tutarsan çok büyük sevaba girersin diye düşünüyorum. o yüzden içene "günahtır" diyecek bir lafım yok.

ha ağzıyla içmeyi bilmeyenler var bir de, onlara kesinlikle günah yazılmalı onları ayrı bir yere koyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Slayer_Ruffian said:
ramazanda içiyorum durmadan içiyorum diğer aylardan çok daha fazla içiyorum mutluyum huzurluyum rahatım genişim.

OK. SÜPERSİN.

Slayer_Ruffian said:
Ben şahsen içmeyenlere saygı duymuyorum çünkü içmeyenlerin bir çoğu içenlere saygı duymuyor.Heleki senenin her ayı durmadan içipte bir tek ramazanda içmeyenlere hiç saygı duymuyorum

Siz süpersiniz, ona buna bok atmaya geldi sıra.

vivavale said:
harbi ya bide öle bi durum var.adam 11 ay kafası mayhoş gezio.her haltı yiyo.sonra ramazan gelince bi duruluo felan.sonra ramazan bittiği gibi vuruo içkiye.acaba ramazanda tılsımmı var nedir?yada bunu yapanlarmı çok cahil?

Bir ay nefsine engel olmak istiyorsa size ne? Ya da kime ne? Bir ay kendimi tutayım bari diyeni yaftalamak da iyiymiş.

Baluu said:
normalde alkol kullanan ve ramazan ayında bu işe bir süre ara verenler salak bence.

Baluucum, 1 ay 1 aydır, kâr kârdır :) İkiyüzlülük ya da değil, farketmez.

Ferrero said:
bence alkol almasıyla övünen zihniyet salak.
sarhoşken yapanlara değil lafım.
ayıkken; 'ben hep içerim ohye' diyenlere.
bide bunun sigara versiyonu var.
'içmeden duramıyorum abisi büyüdük tabi yaşımız erdi.'
bide şöyle arkadaşlar vardı;
'ot içtim ben ot içtim! içerim içtim!'
lsd kullananlar bu özellikleriyle övünemeden ölüyor, en büyük üzüntümdür bu.

+1500.

Slayer_Ruffian said:
netcafe gel abi bekliyorum planlarımızıda yaparız her türlü :)

11 ay içip ramazan boyu kendini sıka sıka içmemenin sebebi kanımca cehalet ve korkudur.

Ramazan'ın amacı sıka sıka bişiler yapmaktır zaten. Oruçta sıka sıka yememektir mesela.
DoruK said:
islamda içki neden yasaklanmış bi araştırın. sonra içmek gerektiğini anlayacaksınız.

[onlarca kişiyi birden yoldan çıkarmaya teşebbüs 5x günah point]

ne??

Daemir said:
tellos kusura bakma topsun :) gerçi ben tartışmadığım için oradan yırtıyo olabilirsin, bilemiyorum.

tellosa ayıp etmişsin.

Slayer_Ruffian said:
Ayrıca sevgili ramazanda içki içmeyen arkadaşlara derimki : içki içmemenin dindeki mantığı alkolün yarattığı etkiyle insanın irade kontrolünü kaybetmesi değilmdir sizcede ? insan kontrolünü kaybetmedikten sonra , insan insan olduktan sonra kimseye zararı dokunmadıktan sonra bir şişe su içmekle bir şişe votka içmek arasındaki dinin getirdği yasaktaki mantığı kim açıklayabilir bana ?

Sarhoş edici olma niteliği içkiyi yasak kılıyor. Sarhoş olman farketmiyor. Yasak mantığını da soruyorsan Kurandan bakabilirsin: "İnsanlar arasında kin ve düşmanlığı arttırması, Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoyması" (el-Mâide 5/90-91)

la_bombonera said:
aquila said:
oruc tutmuyosan no problem.

iyi de ramazanın olayı sadece oruçtan ibaret değil ki, ben de normalde içerim ama ramazanda içmiyorum ve son 2 ramazandır oruç tutmuyorum. (kadir geceleri hariç)

yine de, bana göre ramazanda içmek veya oruç tutmamak hiç bir şekilde günah olmaz; ama içmezsen ve/veya oruç tutarsan çok büyük sevaba girersin diye düşünüyorum. o yüzden içene "günahtır" diyecek bir lafım yok.

ha ağzıyla içmeyi bilmeyenler var bir de, onlara kesinlikle günah yazılmalı onları ayrı bir yere koyuyorum.

İslam'da içki haram, oruç farz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ferrero said:
çok sıradan bir şey,
farklı insanlar değilsiniz.

Genel dini kanıya aykırı davranarak toplum içinden sivrilmeye çalışan arkadaşlar türedi son zamanda. Hayır benim için fark etmez de, işte bu amaçla ramazanın ilk günü "OHH İSKENDER YİYORUM ŞU AN" ya da "CANIM SMIRNOFF ÇEKTİ GİTTİM ALDIM İÇİYORUM" tarzı topicler ya da söylemler bence de farklılaştırmıyor insanı, daha da basitleştiriyor.

Bi de bunun "bugün seks yaptım kankalar, psiko oldu" versiyonu var, o konuya hiç girmeyeli sdfgsdgs.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:

Genel dini kanıya aykırı davranarak toplum içinden sivrilmeye çalışan arkadaşlar türedi son zamanda. Hayır benim için fark etmez de, işte bu amaçla ramazanın ilk günü "OHH İSKENDER YİYORUM ŞU AN" ya da "CANIM SMIRNOFF ÇEKTİ GİTTİM ALDIM İÇİYORUM" tarzı topicler ya da söylemler bence de farklılaştırmıyor insanı, daha da basitleştiriyor.

Bi de bunun "bugün seks yaptım kankalar, psiko oldu" versiyonu var, o konuya hiç girmeyeli sdfgsdgs.

bence bu akp nin yıllardır dayadığı dini istismarın haklı sonuçlarından biridir. devlet işleriyle ilgileneceğine çıkıp dini monologlar yapıp içkiyi orda burda yasaklarsan bir kesimi de böyle dinden soğutursun.
Sosyal ağlarda paylaş

oruç tutmuyorum.alkol içmeyene zorla içiremem tabi saygım vardır.alokolik değilim ama dışarda öyle içtiğim oluo.bu ramazandada içtim bi kaç yerde.dikkat ettiğim şey ise alkol alan sayısı oldukça fazla.orucunu viskiyle bozmadıkca problem oldugunu sanmıorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...