Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Büyük Köpek projesi (BigDog) tamamlandı

Horizon

Öne çıkan mesajlar

Horizon said:
Buzun üstünde kayarken ayakta durabilmek için gösterdiği çaba ve hareketleri görünce , robot mu bu diyesim geldi.

nileppezdel said:
AT-AT yapacaklar yakında (:P)

at-at'den çok daha başarılı, horizon'un dediği gibi tekme atasan anında devrilir at-at. :P

inanılmaz derecede başarılı yapmışlar, 2029'a rahatlıkla t-800 yapılabilir bence bu gidişle. (:D

yalnız şaka bir yana, o tekmeden sonra ayakta kalmaya çabalayışını ve mucizevi bir şekilde (bir hayvana tekme atsan kapaklanması muhtemel bir durum) kurtarmasını görünce ilk defa gerçek bir robotu adeta canlıymış gibi düşündüm, içten içe üzüldüm hatta.

çok ilginç çok, ghost in the shell'in gerçekleştiğini belki de görebilirim 2039'a.
Sosyal ağlarda paylaş

maksat "ben etkilenmedim, dandik bu" demek işte :) inanılmaz + ürkütücü bişey hakkaten. bi de dış iskelet şeklinde destek sağlayan bi robotumsu icat vardı yine askeri amaçlı. şekil şemal olarak matrixteki o gerçek dünyada olan robotlara benziyo, tabi daha gerçekçi boyutlarda öyle devasa mech değil. adam eşşek gibi ağır iki tane mermi kutusunu bim poşeti gibi kaldırıp taşıyodu bunun içine girip. o da rahatsız bişeydir.

ahada videosunu buldum.
http://www.youtube.com/watch?v=nTBeSQHEiVc

www.youtube.com/watch?v=nTBeSQHEiVc
Sosyal ağlarda paylaş

nutella yerim said:
cok ileri bir teknoloji degil bu

sensörler sayesinde arazinin geometrik yapısını girdi olarak alıyo islemcisiyle bunu degerlendirip isliyo ve cıktı olarak olası hareketlerden en idealini seciyo,gözboyuyo amerikalılar

negzel anlatmissin, bu kadar kolay yani.
Sosyal ağlarda paylaş

evet bu da muhteşem bir olay, exoskeleton namına giyip SİPEYS MARİNNN olabileceğiz hepimiz! B)-

şaka bir yana özürlüleri ve yaşlılara güreş tutturabilecek kadar güzide bir olay. bir sürü teknoloji var günlük yaşama etkisi olmayan ama doğrudan yaşam kalitesini katlamaya imkan verebilecek gelişmeler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...