Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch ve Nerf hakkında

karakedi

Öne çıkan mesajlar

Patch gelene dek elven archer oynayabiliyoruz, daha sonra gelen ilk patchle birlikte total olarak tarihe karışacağız. Monsterlarin hızları %50 artması ve elf archer için dmg ve hızlı attack gibi özelliklerinin kısıtlanması gibi saçma şeyler söz konusu imiş. Kısaca koredeki patch us serverlarına uygulandığında elven archerlar total gidiyorlar.

önerilen classlar şu şekilde:

-> Human healer (healer)
-> Dark Elf bladedancer veya Elven Sword Singer (damage)
-> Human Knight (tank)

Uzun vadeli oynamak isteyenler yeni karakter açarken yeniden düşünsünler. Patch gelene dek elven archer olarak oynarım çünkü gerçekten çok zevkli :) Bir yandan da zaten DE mage ve human cleric oynatıyorum nede olsa. Ondan sonrada bırakabilirim veya diğer iki karakter ile olarak yola devam ederim sanırım.

said:

...bla bla bla ...
As you all know this was made in Korea and has the fastest update on it. First, I must tell you that there will be patch update in time soon and it will make a whole latta difference. You all agree that elven ranger has the best benifit among all creatures but in Korea it became the worst of all right after the patch on Jan. 27.

...bla bla bla ...

Once they play togather critical damage increases up to 7~10 times the normal damage. and when they make a very high level monsters you will never ever be able to hunt them alone. You may start from now on and once you become a useful player there will be a huge update patch that will change the whole thing up side down. So please be careful what you choose and do not be so happy about the rangers being so strong. They will be down shifted.

...bla bla bla ...

[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Karakedi of Bartz - Lvl 19 Human - Healer
Karakedi of Gustin - Lvl 21 Elf - Scout
KaraElf of Gustin - Lvl 9 Dark Elf - Mage
Sosyal ağlarda paylaş

karakterlerin hizlari arttirilsa keske..

humanim, orclari kovalayamiyorum bile..
adamlar o cüsseyle wizardlarin pesinden kosuyor..

en hizlisi dark elf mi simdi?
vurkaç taktigi yapçaksak onu seçelim bari[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

ellerine sağlık çokda güzel yapıyorlar
daha önce fighter çok zor diye söylemiştim ama değiştirmek gerekiyordu onu archer çok kolay diye
öyle dmg olmaz dmg fazlalığı sadece azaltılsa
ve paso yavaş yaratıkları uzaktan kesmeniz engellense yeterli bence :) keza ben 20 kere ölmüşümdür mecburen yaratıklara melee dalıyorum buda dmg yiyorum anlamına gelir
ama archerlar paso yavaş yaratıkları kaça kaça kesip expin köküne iniyor

örnek vereyim bir kaç tane mesela
700k ya alınan warrior ve archer silahları arasındaki fark :
name---------grade-patt-matt-hands-ss
Artisan's Sword--D----51---32---1---x2
Elven bow-------D----105--32---6---x2

buda bow masterylerin pattack a etkisi
Bow Mastery
Level Attk. add.
1 10.3
2 11.4
3 27.6
4 32.8
5 35.6
6 38.6
7 45.2
8 48.9
9 52.7
10 61.1
11 65.6
12 70.4
13 80.9
14 86.5
15 92.4
16 105.1
17 111.9
18 178.8
19 189.9
20 201.4
21 213.5
22 226
23 239.1
24 252.7
25 266.7
26 281.3
27 296.4
28 311.9
29 328
30 344.5
31 261.6
32 379.1
33 397
34 415.4
35 434.3
36 453.5

buda sword/blunt mastery nin pattacka etkisi:
Sword/Blunt (normal)
Level Attk. add.
1 1.5
2 3.1
3 4.1
4 5.2
5 6.5
6 7.9
7 9.4
8 11.1
9 13
10 14
11 15.1
12 16.2
13 17.3
14 18.5
15 19.8
16 21.1
17 22.4
18 23.8
19 25.3
20 26.8
21 28.3
22 29.9
23 31.6
24 33.3
25 35
26 36.8
27 38.6
28 40.5
29 42.4

yani ben lvl 24 üm ve elimde bu kilinc varken sword masteryde 2 olabildi max patt = 77
24 archer ayni fiyatta silahla 6 mastery alabiliyor max
ve patt = 170-180
e ben bide utanmadan dalip kesmeye calisiyorum yaratigi
dmg iyorum
sen dmg da yemiyosun uzaktan kesiyosun
nasil olacak bunda denge ?[signature][hline]17/f/ist LFG @ SODA
Sosyal ağlarda paylaş

fighterlar her yerde ezilir zaten burda da eziliyor..

iki p attack fazla vericek diye bir kilici 15k ya mi ne satiyorlar.
benim param zar zor 5k olmus zaten..

daha güçlü kiliç alamiyorum.
daha güçlü saldiri özellikleri bulamiyorum..

skldm ben de gidip bow aldim..

adam iki atista, benim ugrasip 20 kere bicakladigim adami öldürdü..
oha dedim..

archer olmak süper olay ya..

bir de humanlar çok yavas..
buna ragmen aldim yani assagi..

crasher dedigin yaratiklar ise süper lame..

fightersan iki dakka sonra ölüsün..
ama düsük mage veya archer olsan da, birkaç atis sonra vur-kaç ile aliyorsun crasheri..[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

bide l2 forumlardada bıdı bıdı edip sinirimi bozuyorlar
yok vur-kaç bir taktikmiş yok onlar kendi tekniklerini kullanıyormuş bizde kullanalımmış
NE TAKTİĞİ ULAN ? yaratığa atak verip 2 adım geriye tıklayıp tekrar atak vermek mi taktik ?
ben nası yapayım o zaman kılıcı 2 metre uzaktan kafasına mı fırlatayım taktik olsun diye
archer dediğin ezik olur ne bu beyle ya
Sosyal ağlarda paylaş

baaluo seni niye rahatsız ediyor ki archerların taktigi?

kısaca sana ne archerlardan, archerları nefrleyince daha mı guclu olacaksın sana ne faydası olacak?

ciddi olarak arcerların güclü oldugunu sanıyorsan aç bir archer oynat görelim. archerlık belirli bir zümreye tanınan bir ihtisas degil ki, herkese açık olan bir class.

bende var archer, archerın bir çok kötü noktası var archların, yanında çok fazla ok taşıyamıyorsun, deli gibi ok harciyorsun (tanesi 2gp hesapla) melee'de total yalansın, ok atmak bile MP harcıyor! ve MP barın çok az, powershyot zaten mpnin 1/4unu en az götürüyor birde bunun uzerine normal ok atınca direk mp bitiyor iki de bir rest ediyorsun... vs. (böyle bi ton sayabilrim dert etmeyin)

her classin kendine özel güçlü ve kendine özel zayıf tarafları var. en güçlü olarakda şuan oynattıgım dark elf mage diyebilirim, aşırı basit digerlerine göre, atıyorsun büyüyü şak diye indiriyorsun, hızlı bir şekilde mpde dolduruyor geniş mp barı var daha ne isterim.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

fighter da power hede hödö olayi için mp harciyor..

bir de yara aliyorsun paso..

sorun archerlarin zayiflatilmasi degil, fighterlarin güçlendirilmesi..
çok güçsüz fighterlar archer ve magelere karsi[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

fighterlar gücsüz olur mu yaf? oyundaki en guclu karakterlerden biri fighterlar.

bir kere hızlı yaratık kesiyorsunuz, bizim gibi bi ok atıp bi kaçıp sonra yeniden ok atıp sonra kacıp sonra mp rest yapmıyorsunuz.

silah ve zırh iyi ise çatur çutur yaratık kesiyorsunuz. bir gruba katılmanız bir archerin grup bulmasından çok daha kolay, ileri levellarda gladyatorler zaten akıl alıyor (bir inceleyin) aşırı saglam bir karakter oluyor, aynı anda etrafında ne varsa kesip biçiyor.

hepsindn önemlisi oynamasıda en kolay karakter fighter. "next target" "attack" "pick up loot" , bık bık etmeyin patiler :)

ayrıca fighter veya archer fark etmiyor, isteyen istedigi classı açsın, ben 3 ayrı classdan karakter yarattım. en kötüsüde human healer, deneyin bir acı çekmek neymiş görün :)[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

yoo gayetde dogru?

bi lirean oldurmek icin 1 adet powershot daha sonrada 5 tane ok atıyorum, arada da sürekli kaçıyorum. mp bittiğinde oturup rest ediyorum.

elimde bow of forest var tüm skiller sonda daha ne yapılaibli rbilmiyorum.

ama bir fighter alıyor eline sword breaker çatur çutur kesiyor yaratıkları. öldürmesi bir kaç sn sürüyor.

archer açın, deneyin bi level20ye dek falan kasın ondan sonra konuşalım :)[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

sende fighter aç o zaman :)
bide şu "bütün ırkların kendine has noktaları var hepsi eşit" geyiğinin hastasıyımdır strateji oyunları olsun mmo lar olsun böyle bi laf söylenir .
ama gel görki hiç bi zaman eşit olamaz
sonuç olarak o oyunuda yapan bir İNSAN ve bir İNSANIN yaptığı 4-5 tane hede nin birbirine eşit olmasını bekleyemezsin :)
bak warcraft'a 15 defa değişiklik yaptılar hala oturmadı
bundada çok şey değişir daha
hiç bi yerde kesin karara varılamaz
her zaman biri bişey der başkası kabul etmez oda bişey sıkar bu beyle gider...[signature][hline]17/f/ist LFG @ SODA
Sosyal ağlarda paylaş

benim human fighterim var bir tane lvl 9..

kiliçla gidiyordum hep..
orc fighter leaderlar, werewolf chieftainler var..

denedim ve gördüm..

yay aldim elime..
bir werewolf chieftain buldum..
bir power shot yaptim, adamin yari cani gitti, ben geriye dogru kosmaya basladim power shot dolmasi için..
doldu, bir kere daha çektim yayi vurdum chieftain öldü..

werewolf chieftainlere 3-4 kere power hede hödö yapmam gerekiyor.. bu sirada bizim fighter normal sekilde vurmaya devam ediyor.. bunu da unutmayalim..

power hit olayi archerlarda da, fighterlarda MP harciyor bu bir. ikincisi de ikisi de belli bir dolum olayi gerekiyor.
Ama yayla yapilan power hit, kiliçla yapilan power hitten daha çok damage koyuyor..

istedigin karakteri seç diyorsun da, bir werewolf chieftain'le dalasirken, benim 10-20 hp kala anca öldürmeme ragmen bir okçu hiç can kaybi olmadan 2 atista öldürebiliyorsa,
o zaman istedigimiz karakteri oynamak mümkün degil demek ki..

archer olmaya karar verdim, yukarda anlattigim durum yüzünden..[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 20 Nisan 2004 17:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben hiç anlamıom bu muhabbeti.

zamanında uoda vardı, tamerbardlar güclü diyip durdular, sonra nerf geldi saçma sapan bişi oldu bi cok kişi bıaktı oyunu.

yahu madem archer daha guclu, madem fighter ezik vs.

ee gidip archer acsana?

tutan ne sizi :)

bık bık patiler nolcek.[signature][hline]Bestiae sumus, ut non bestiae simus...
Sosyal ağlarda paylaş

yanlis anlasilma olmasin, ben archerlardan gayet memnunum, sadece bu oyunda da fighterlarin ezik olmasindan rahatsizim..

said:
baaluo, 20 Nisan 2004 17:37 tarihinde demiş ki:
bide şu "bütün ırkların kendine has noktaları var hepsi eşit" geyiğinin hastasıyımdır strateji oyunları olsun mmo lar olsun böyle bi laf söylenir .
ama gel görki hiç bi zaman eşit olamaz

fighterlarin avantaji ok harcamamak, archerlarin avantaji ise çok uzaktan vurabilmek..
ikisi de iki darbede karsidakini öldürebilmesi (kocaaamaaan bir ejderha tabii ki degil, yaklasik bir humanoid boyunda olacak)
lazim..

archerlar gayet rahat öldürebiliyor..
uzaktan da saldirabiliyor.
ama yeterince uzaktan degil..
mesafe biraz az..

kiliçla da birine saldirsan normalde bu kadar az hasar vermemesi lazim.. werewolf'a saldiriyorsun, adam hiçbisi olmamis gibi 1-2 damage aliyor sadece..

neyse, PC oyunu diyoruz, MMORPG'ler böle olur bir fallout bir morrowind (onlar bile mükemmel degildi) bekleyemeyiz diyorum,
adamlar 5. level büyücüye, 35. level bir fighteri tek bir el hareketiyle öldürecek büyü verse bile,
"ok" diyebiliriz ancak..

ötesi degil..[signature][hline]you did what you did to me, now it's history all you see things will happen while they can, i will wait here for my man tonight, it's easy when your big in japan...
Sosyal ağlarda paylaş

hehe ne alakası olcak öyle geyiğine yazmışıdım kılsınız ya! o bakıma
yoksa archere kafam girsin yaani :)
ben lvl 24 olmu$um almisim kral gibi artisan kilicimi daa ne i$im olur arcir marcir
hele bi bunu 40 layim
ondan sora bi dwarf acip oan kralli itemlar verip
lvl 1 deyken 20 yaratigin ustune salip 1 gecede 20 ler item basarim o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karakedi, 20 Nisan 2004 18:13 tarihinde demiş ki:
nefir 'e sormak lazım böle şeleri.

lol.

ben cok baydim oyundan. nerdeyse hic olmeden, hizli exp aliyorum ama yinede baydim. yani oldur oldur nereye kadar. baydi beni mesela. nekadar cok baydi dedim siz anlayin durumumu.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

%50 hizlansin yaratiklar ne yazar valla sprinti acinca hizim 186 oluyo :) yakalayamazlar beni archer guclu diyenlere gelince evet cok guclu bencede dusurulsun gucleri(lvl 34 elven scoutum) ayrica evasion gibi bir ozelligimz varken fark etmez fazla dmg almiyorum zaten hala woodensetle gezebiliyorum direwyrmmlerde
Sosyal ağlarda paylaş

oo yaptığınız muhabbete bak ya , dru bende şikayet edem accık , :) , siz anlaşılan hiç dwarf kasmadınız , bi onun skillerindeki sp puanına bakın , geliş hızına bakın , ondan sonra konuşun , healımız bilem yok be , bandage diye bir olay var bende sap gibi onu bildiğimiz bandage zannedip aldım , almaz olaydım meğer sadece bleed leri iyileştirmek için miş.Cahillik işte :), bir de o kadar Sp verdim yaw yazık valla :)
da Dwarf en zor level kasılan karakterlerden biridir hiç ağlamayın , ancak 22 oldum oda daha yeni valla.yaw questini yapabilmek için 5 bucuk gün sağ sola koşturdum be.Scavenger olmak için , 1 gün Master Toma diye bir zat aradım , o eşek te yerinde durmiyor Elmore nin çeşitli yerlerinde spawn oluyor onu ariyorsun ,toplamda 5 tane honey bear kesmen lazım oda 30-40 arası başka tür bir ayı kesiyorsun , oda bir tane ondan spawn oluyor , 200 + ayı kestim 1 gün ona harcadım sonra ,1 gün boyunca gene o Toma denen zatı aradım ,ona verdim o cıkan bal küplerini , o tuttu beni şehre gönderdi onun ablasını buldum , oda dedi ki git spider kes ondan da yaklaşık bir 150 tane felan kestim , 1 gün boyunca gene Toma yı aradım , 1 gün boyunca da Toma gönderdi ,Elmore den Dragon valeye gittim hıyarın birini bulmak için ona kağıt verdim.Gludio ya döndüm orada da warehouse keeperin birini aradım scavenger olabildik.ya oyle işte hiç ağlamayın sizden kötü olanlar da var halinize şükredin , :)
yaw hıyarlık bende 31 yaşında oyun oynuyorum , neme lazımsa.[signature][hline]Nemo me impune lacessit.-Karşılığını ödemeden kimse bana zarar veremez.
Utinam tam facile vera invenire possem quam falsa convincere.-Keşke neyin doğru olduğunu da , yanlışı farkettiğim kadar kolay bulabilsem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...