Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

Bu yakınlarda yeniden bir oyuna girişmiştim Schalke'yi alıp. İlk sezonda Kuranyi'yi satıp gelen parayla Dzeko'yu aldım, Betis'li Edu'yu ve Vermaelen'i aldım, bir de Kolarov'u getirdim Lazio'dan. Bir kaç da ufak transfer ama onlar pek tutmadı, bunlar baya faydalı oldu.

Bir de İspanyol Juan Carlos Moreno diye bir adama denk geldim, hani keşif sayılmaz hiç 34 yaşında mı neydi de, komik bir paraya aldım sol kanada adam lazım olunca. Abartı skilleri de yok, ama inanılmaz oynadı bütün sene boyunca, çok şaşırttı.

Sezonu ligde 2. bitirdim, CL'de de 2. turda elendim. Yönetim pek bi memnundu aslında da sezon sonu büyük kulüplerde baya bir teknik direktör boşluğu oldu, o arada baya başvuru yaptım, arkamızdan iş çeviriyon dediler uyardılar, en sonunda da kovulmayı becerdim :P

Ama Man City'e kapağı attım nasıl olduysa, Srna'yı da ilk kez takımımda kullanma fırsatı buldum. Lokomotif gibi bindirme yapıyo adam yahu. City'le oynayınca baya baya farklı bi oyuna dönüşüyomuş ama, denememiştim bu tarz bişey. Muhtemelen iki sezon sonra sıkılırım ama eğlenceli yahu, emeğimle geldim o işe ne olsa :)
Sosyal ağlarda paylaş

bende fenerbahçeden milana geçtim sırf berluskoninin hatrına
150 milyon transfer budget'ı var
lakin yaş ortalaması baya yüksek hala ronaldinho kaladze ambrosinni fln varki yıl 2012-13 heriflerin fiziksel statları cücük kadar kalmış.
en az 5-6 transfer lazım
ama bendede bir huy var
transferde reddedilince deliriyorum
o yüzden üşenip fenerle devam etmeyi düşünüyorum asdas
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulspor oyunum ufak bir aradan sonra devam ediyor. Bank Asya 1. lige çıkmayı başarmış nokta transferler de yapmıştım. Ancak üstüste Okan Yılmaz, Jasar Takak (hollandadan gurbetçi) ve Serkan (takımı aldığımda tek düzgün oyuncuydu takıkdaki) sakatlandı, galibiyetle başladığım ligde üstüste 1 beraberlik ve 2 malubiyet aldım, üstüne ilk turdan kupadan da elendim, feci durumdayım. Hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

3. sezonumda takımı feci güçlendirmeyi başarmışken bir Barcelona belası çıktı başıma anlatamam ...

UEFA'yı aldım,32 milyon euro transfer bütçesi vardı tüpçü,bende gidip ucuz adamları aramaya başladım ama aklımda 2 kişi vardı almak istediğim,Ochoa ve Alex Texaira (böylemiydi soyadı sdf)

Alex'i 12 milyon euroya bağlayabildim ama 16 milyon euroluk teklifime rağmen Ochoa'yı vermedi takımı,ondan vazgeçip Standart'tan FM efsanesi ve gerçekteki yıldız adaylarımızdan Sinan Bolat'ı 4 milyon euroya bağladım takıma,üstüne yedek stoper arayışlarım devam ederken son ABD maçından ve önceki Hoffe oyunumda Munich'in de almasıyla dikkatimi çeken Fenerbahçe'nin listesindeki Onyewu'yu bağladım takıma bir 10 milyon euro verdim sanırım.Yıldıray free'ye düşmüştü saygımdan aldım takıma üstüne ve asıl bomba da Inter tarafından gözden çıkarılan Balotelli'yi 5.5 milyon euroya takıma bağladım,seve seve geldi.

Avrupa Super Kupa maçı ilk işte,Barcelona ile oynuyorum.Maçın ilk 14. dakikası Holosko ve Mustafa Sarp'ı sakatladılar... Oyun düzenim bozuldu 3-0 yenildim,onun üzerine lige asıldım ve Türkiye Super Kupasını aldım.Balotelli ilk lig maçında haftanın golünü attı asdf,sonra Kayserispor maçı vardı,11 maçtır yenilmiyorlardı ki 6-0 çaktım.81'de oyuna ilk defa BJK formasını giyip giren Yıldıray haftanın golünü 84'te attı ve ben daha ölmedim dedi :)

Sonra ŞL'de Barcelona,Juventus ve Nemaktar mi ne diye bir takımda aynı gruba düştüm.İlk maç Barcelona,dakika 8,Holosko'yu öldürdüler,Balotelli gibi adamı da yıktılar.Neyse ki sakatlanmadı garip bir şekilde ama kondisyonu 56'ya düştü.Çıkarmadım denemek için ve devre sonu kondisyon 70'e yükseldi.Dana gibi deyimi burada geçerli oldu galiba asdfasd,devre sonu 87 ile geldi.

Neyse efendim iki sakat verdiler,çok feci bastırdım adeta yargılarken Barcelona'yı bir geri pas hatasında maçın o ana kadar ki en yüksek puanla oynayan adamı 7.9 ile Serdar Kurtuluş,kendi kalesine attı :( Onun üzerine yine yargılamaya devam ettim sağlı sollu fakat top istemedi (oha klasik deyim).

Asıl üzen ve küfrettiren ise 4 dakikalık uzatma süresi olan maçta 99. dakikada 2-0 yaptı Barcelona ve akıllara Fenerbahçe maçlarını getirdi :(

Böyle işte,Barcelona bela oldu başıma,Juventus ve diğer sikko takımı yenip çıkarım ama gruptan büyük ihtimal,aslında UEFA'ya gitsem mi diyorum yine kasten yenilip sadfsdaf kolay oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Off eski wonderkid'lerden Van Der Meyde'yi alacaktım bedavaya İstanbulspor'a, kendi de istiyodu da bütçeyi çok aşmayayım zaten kulüp zorda diye alamadım. Genç olsa alırdım da 30una gelmiş daha satamam da onu. Neyse artık onsuz zorlayacaz...

10. maçlar bitti 4. sıradayım, liderle aramda 2 puan var.

Çok kötü başlamıştım sezona ama 2-3 maçtır toparlıyo gibiyim. Yalnız ilk 9 sıradaki takım puanları felaket yakın. Lider 20 10. sıradaki takım 14 puanda. Her hafta değişiyo tablo.

Sakatlıklar dönemini atlattım sanırım bu saatten sonra bi aksilik olmazsa liderliğe oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adam gelmiş 30 yaşına. Üstelik sezonun ilk yarısını ortaladık, yaz arasıyla beraber 2-3 aydır falan takımsız yani adam, forma girene kadar sezon biter zaten, seneye de iyice statleri düşer. Daha iyi adamlar bulurum yabancı kontenjanına diye düşünüyorum. Üstelik 2 yabancı hakkım var ilk 18'de ikisi de çok kritik bölgelerde oynuyor kesemem hiçbirini, adam yedekte duracak yani.

Ha, Hasan Şaş falan sakatlanırsa alırım artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Gelecek sezon beleş transferlerle bomba takım kuracam eğer süper lige çıkarsam.

En az 1 defans 1 dmc 1 st lazım, 6 tane daha yabancı hakkı gelecek.

Bi de şey, sol bekimin statleri çok iyi aslında, yaşı da 23, brezilyalı yani GS'yle falan oynasam alır oynatırım o derece ama feci kötü oynuyo onu kakalayabilirsem satıp yeni adam almam lazım oraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Balotelli çok harika ya,adam bildiğin dana yavrusu her şekilde oynuyor ve çok iyi oynuyor.Bunun yanında Alex ortalaması çok iyi olmasına rağmen maçlarda pek gözükmüyor,garip bir adam gizli tehlike cidden :)

Onyewu çok hata yapıyor ama genel olarak güven veriyor,Seleznyov harika oynuyor ama asıl çıkışı yapan Bobo,her maç gol ve asist var olağanüstü oynuyor,özel bir antreman programı olmamasına rağmen statlar feci arttı.Özellikle A.Madrid'e UEFA finalinde yaptığı hat-trick ile feci ünlendi,140k'ya haftalık bağladım tekrar takıma yoksa gidiyordu :)

Bobo ya,Holosko'yu kestim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

aynen zaten en iyi yani o paso adam gelio :) takimin zaten yuzde 80'i kiralik ayrica sunu anlamadim takimdaki forvetlerin vede orta saha oyuncularin long shotslari 10 u gecmez adamlar kaleyi gordukleri yerden vuruolar hele sercan diye bi cocuk var gs yolladi aman yarabbi adam cok pozisyona giriyor kesemiyorum ama su uzaktan vurmalari beni deli ediyor ulan bide kaleyi bulsa gam yemicem.takima nuri colak hasan sas bide fatih sonkayayi aldim zaten fix adamlar bunlar. bide oyunda glitchmidir nedir cozemedim bu kaleciler ne zmn uzun top olsa %70 pozisyon oluyyor 1 e 1 enteresan bi olay. 6. maclarin sonunda birinciyle aramda 7 puan fark var isimiz cok zor hadi hayirlisi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yapmıştım bi ara onu.

Oyun hakkaten çok kötü bu arada ya, tamamen FM özleminden dolayı tahammül edip oynuorum. CM-FM tarihinin en kötü oyunu olmaya aday.

Hiçbir FM oyunu bu kadar belirgin şekilde sınırlandırmamıştı oyuncuyu. Resmen oyunda zerre etkiniz yok, sırf space e basıp geçin yani. Yaptığınız hemen hemen hiçbir şey oyunun gidişatını değiştirmiyor transferler dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha genel açıdan bak abi. O dramatic comebackler zaten hesaplı, maçı kazanacağın belli yani.

Oyun sezon başı kadrona bakıyo ona göre sana bir yer belirliyo. Düzgün 11 çıkardığın sürece de taktiğin maktiğin falan pek etkisi olmuyor. Sırf deneme amacıyla birbiriyle çok zıt taktiklerle, media approachlarla, team talklarla yarımşar sezon oynadım, olmuyo yani.

Eğer fazla iyi gidersen bi süre, mutlaka iyi adamlarından 1-2 sini sakatlatıyo ki takımın dengesi bozulsun.

Bazı maçlar var, sonucu nolursa olsun belli, değiştirmek imkansız. Hani tutup da adı sanı duyulmamış bi takımın başındayken tutup barcelonayla maç yapmaktan bahsetmiyorum. Denk güçte 2 takım arasındaki maçın skoru %100 belli oluyor, istersen bin defa oyna maçı değiştiremiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...