Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"noob" sorusu

aritra

Öne çıkan mesajlar

Madem soru sorulmuş bende genelde healer olarak kötü olmiyana ama yeni bir healer olarak genelde hep warrior oynadım , mc bwl fln kadar , yeni bir druid kasıyorum şimdi 62 oldum , genelde feralim ama bazen healer olarak da oynuyorum , bu low level rank büyüler fln bahsetmişsiniz , onu nasıl yapiyoruz yani , düşük level kullanmanın avantajı tam olarak nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Biz bs spanlayarak dps yaptığını sanan çok imba rogueda gördük, over healdan agro aldığını sanan çok healerda gördük, sunder tuşuna en hızlı basanı en iyi tank sanan baya imba raid masterlarda gördük.

Normal yani bu oyun zaten Türkiye sınırları içinde matemetiksel formüllerle değil delikanlılık katsayısı ile oynanıyor. Siz alır diyorsanız alır. Belkide tüm dünya yanlış biliyordur olabilir ihtimal dahilinde. sonuçta bir zamanlarda tüm insanlar dünyayı düz sanıyormuş. Evet bugün ne öğrendik over heal agro alıyormuş, denemişler görmüşler.

adam haklı olduğunda bile can sıkmasını beceriyor.. üsluba bak. ayrıca subtlety enchantı hakkındaki aforizmalarından sonra iyice şaşırttı beni bu konuda doğruyu savunan taraf olman
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:
Madem soru sorulmuş bende genelde healer olarak kötü olmiyana ama yeni bir healer olarak genelde hep warrior oynadım , mc bwl fln kadar , yeni bir druid kasıyorum şimdi 62 oldum , genelde feralim ama bazen healer olarak da oynuyorum , bu low level rank büyüler fln bahsetmişsiniz , onu nasıl yapiyoruz yani , düşük level kullanmanın avantajı tam olarak nedir ?

Instancelarda manadan tasarruf ve overhealdan kacınmak için yapılır genelde tabi 70 öncesi ne kadar mantıklı olur bilemiom:)
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
FreEmoon said:
Biz bs spanlayarak dps yaptığını sanan çok imba rogueda gördük, over healdan agro aldığını sanan çok healerda gördük, sunder tuşuna en hızlı basanı en iyi tank sanan baya imba raid masterlarda gördük.

Normal yani bu oyun zaten Türkiye sınırları içinde matemetiksel formüllerle değil delikanlılık katsayısı ile oynanıyor. Siz alır diyorsanız alır. Belkide tüm dünya yanlış biliyordur olabilir ihtimal dahilinde. sonuçta bir zamanlarda tüm insanlar dünyayı düz sanıyormuş. Evet bugün ne öğrendik over heal agro alıyormuş, denemişler görmüşler.

adam haklı olduğunda bile can sıkmasını beceriyor.. üsluba bak. ayrıca subtlety enchantı hakkındaki aforizmalarından sonra iyice şaşırttı beni bu konuda doğruyu savunan taraf olman

Sende ne Freemoon takıntısı varmış arkadaş ya. Zilyon sayfalık topic çıkardın, doymadın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

xunn bu lafı başkası etse bişey demicem ne zaman freemoona biri laf etse beyaz klavyeli prensi gibi sen atlıyorsun. adamı quotelayıp doğru dedin aga diye laflar ediyorsun. hayırdır adamın fake i misin yoksa msnden yardım aga diye mesaj mı atıyor.. bu üslubu zihniyeti düzeltene kadar böyle, alışırsın..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şu ana kadar tek muhabbetim tek ÖMden oluşuyor, ama yine senin yukardıki mesajının ikizi yüzünden 10 sayfalık topic çıkmıştı daha önce. Eğri oturup doğru konuşalım, hangimizin buna zamanı var?

Ayrıca sen olmasan ne demek? Birşey diyeceksen açık açık söyle lütfen. Freemoon'a o laf atan birisi hep sensin, baydın. Hayır kavgalarınız benim wissy'le yaşadıklarım gibi eğlenceli de değil, direk kız gibi tek posttan laf sokuyorsun. O da bariz buna birşey diyecek. Adama haklı oldugu topicte bile laf söyleysen drama çıkar. Çıkmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle elbette arkadaşların dediği gibi overheal agro yaratmaz. Konu dağılmış ama ilk soruyu soran arkadaşa yardımcı olmak için yazayım:

Combata giren her mobun ayrı bir agro listesi oluşur. Bir oyuncu bir ya da daha fazla mobu çektiğinde onların agro listesine girer, daha sonra bu kişiye heal atan healerlar çekilen mobların hepsinin listesine, dps classlar ise vurdukları mobun agro listesine girer.
Her büyünün, fiziksel vuruşun ve mobun agro listesindeki kişilere atılan healın ayrı agro katsayısı vardır, mob da combatın başında ya da sonunda olduğu fark etmez, listenin en üstüne çıkan kişiye döner (tam böyle değil tabi her mob her zaman listenin en üstündekine gitmez ama öyle diyelim kolay olsun).

Diyelim ki tankınız gitti 3 mobu çekti, dolayısıyla 3 mobun agro listesine girdi. Bir moba vurdu ama diğer ikisine hiç vuramadan ya da yeterince vuramadan siz heal attınız. O mobların agro listesindeki adama heal attığınız için siz de listeye girer ve muhtemelen o kişinin üstüne çıkarsınız.
Sonuçta tankın vuramadığı iki mob size döner.
Çözümler muhtelif, ya tankın tüm moblarda agro yaratmasını beklersiniz (tabi ölmesin o arada), ya tank kaçan mobları tauntlayıp geri almaya çalışır, ya da combatta başkaları varsa o moba vurup healerın üstünden almaya çalışır. Priestseniz "fade" büyüsü bir süreliğine agronuzu önemli ölçüde düşürür ve üstünüze gelen mob vazgeçip geri döner tanka.

Diğer ihtimalde ise healerın yapabileceği pek bir şey yok: Tank tek mobu aldı, iyi tanklayamadığından healer agro için beklemiş olmasına rağmen bir süre sonra attığı heallar nedeniyle agro listesinde yukarı çıktı, mob üstüne kaldı. O zaman tankı ayıplıyoruz alt tarafı tek mob tutacaksın healera agro kaçırıyorsun diye :)

Genel olarak tank çok acemi değilse ve mobu/mobları üstüne alması için azıcık süre verilirse healerın agro alması zordur, dps classların dikkat etmesi gerekir ama ben 25 kişilik instance'larda agro ölçen addonları açmam bile mesela healer olarak.

Bir de düşük rank heal at diye önermiş arkadaşlar ama bence gerek yok bu aşamada. Agrodan çok mana tasarrufu için kullanılır düşük rank heal.

Neticede healerın tek dikkat etmesi gereken biraz beklemek heal atmadan önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Atılan heal/mana olarak düşünürsek düşük rank healla zararlı çıkarsınız. Üzerinizdeki itemlerden gelen heal bonusu düşük rank heallara daha düşük bir katsayıyla etki ediyor. TBC öncesi item bonusları düşük ranklere de aynı miktarda eklendiği için healerlar tercih ediyordu.
Diyelim ki normalde hiç heal bonusumuz olmasa rank 1 heal 1000 heallıyor, rank 9 ise 3000. Mana maliyetleri de rank 1 için 200, rank 9 için 600, yani heal/mana oranları iki durum için eşit. Eskiden +1000 heal bonusumuz varsa ikisine de 1000 eklendiği için rank 1 2000, rank 9 ise 4000 heallardı, mana maliyetleri değişmediği için heal/mana oranı düşük rank için avantaj sağlardı. Ama artık heal bonuslar düşük ranklere daha ufak bir katsayıyla eklendiği için bu avantaj yok.
Şu anda düşük rank kullanmanın ise combata göre değişen farklı faydaları var. Misal düzenli dmg alan bir tanka çok kişi heal atıyorsa overhealdan kaçınmak ve o arada mana tasarruf etmek için, heal criti gereken durumlarda spam yaparken manayı bitirmeden combat boyunca daha fazla crit atmak için vs. Ama genelde overhealdan kaçınmak için kullanılıyor artık.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
O da bariz buna birşey diyecek.

Demiyecem bilader merak etme, hiiiiç umrumda değil. Anladım ki bir grup eleman toplandı bana her fırsatta laf giydirmeye çalışıyor ama bilmiyorum farkındamısın son zamanlarda sürekli epik failler vermeye başladılar :D.

Ben gerekli yerde ispatımı yapar geçerim. Uygun bir anda zaman bulup diğer büyük tartışma konularınada birer hesap yapar koyarız sorun çözülür. Demek burda söylediğinin doğrulunu illa zaman ayrıp formüllerle ispatlamak gerekiyormuş, öğrenmiş oldum.
Sosyal ağlarda paylaş

bide şey vardı

Druidler için, eskiden regrowth inanılmaz mana yerdi,genel olarak healing touch atılırdı.
E talentle 3 saniyelik heal, ozamanlarda tek hot vardı - regrowthu saymıyorum cok mana yıyodu cunku- swiftmendde yoktu, sadece healing touch atardık.
3.5 sanıye buyu halıyle + healdan tam bonus alıyor,Cok cok fazla heal atıoduk ama yavas atıoduk bu yuzden
rank 4 atardık, o kısaydı ve yeterlı +heal la flash heal etkisi yapıodu.

Bole bı kullanım alanıda vardı
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
Hep merak etmişimdir, düşük rank heal atmak mana korumada nasıl bir fayda sağlıyor? Oran olarak daha mı ucuza geliyor?

Şimdi şöyle mesela pri greater heal low rank atar genelde, hem manadan tasarruf sağlar hem de flash heal kadar heallar. Yani cast time problem olmadığında insanlar low rank greater healle çok rahat tutarlar healledikleri insanları. Gerçi eğer pri dps healer vs. ise PoM'la, renewle, CoH'la falan çok kolay tutuyor. Ben parti heallediğimde çok nadir flash heal ya da cast timeı olan başka birşey attığımı hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
xunn said:
Hep merak etmişimdir, düşük rank heal atmak mana korumada nasıl bir fayda sağlıyor? Oran olarak daha mı ucuza geliyor?

Şimdi şöyle mesela pri greater heal low rank atar genelde, hem manadan tasarruf sağlar hem de flash heal kadar heallar. Yani cast time problem olmadığında insanlar low rank greater healle çok rahat tutarlar healledikleri insanları. Gerçi eğer pri dps healer vs. ise PoM'la, renewle, CoH'la falan çok kolay tutuyor. Ben parti heallediğimde çok nadir flash heal ya da cast timeı olan başka birşey attığımı hatırlıyorum.

düşük rank heal olayı overheal olmasın diye işte.3k hp si giden adama son rank healla 6k basıp 3k healerı boşa atıp fazla mana harcamaktansa 3k heallayan düşük rank kullan daha az manaya.o işte.neyse

FreMoon bilmeden konuştuğum için üzgünüm üstad.
Sosyal ağlarda paylaş

oha nası dert yok tasa yok,

Gozun dıger 39 kısının canının ustunde,
e sende ınnervate var
healerların manalarının da ustunde ozaman gozun

MT healer degılsen eger, pür dikkat olman lazım ki yatmasın bırısı.
MT healersan, pek heyecanlı omuzlarında cokcokcok buyuk bı sorumluluk var

tabı sole bısı var, bı guıldle mc yapmıstık adamlar 8 priestle girmişti
orda çok çok rahattım, hakkaten arkada dur rahat rahat takıl ıdı.
Ama kendı guıldımde 1 priest 3-5 shaman vardı sadece healer olarak
gelde sen dusun stresi
ABOW
Sosyal ağlarda paylaş

en az overhealla en cok heal edene 15 internet veriyolar.

bide dps gibi değil heal'ın survival'ı, dps kafasına düşen taş tuğla saksı ateştopu boss gibi şeylerden hemen dps yapmayaı bırakıp cıtınk dıye kacıyo, heal zaten genelde interface'ine odaklanmış olduğu için etrafını algılaması hem daha zor oluyo, hemde algılasa bile bi yandan tankı off tankı kacamıyıp dmg alanı kurtarması bıde kendısını kurtarması gerekiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
en az overhealla en cok heal edene 15 internet veriyolar.

bide dps gibi değil heal'ın survival'ı, dps kafasına düşen taş tuğla saksı ateştopu boss gibi şeylerden hemen dps yapmayaı bırakıp cıtınk dıye kacıyo, heal zaten genelde interface'ine odaklanmış olduğu için etrafını algılaması hem daha zor oluyo, hemde algılasa bile bi yandan tankı off tankı kacamıyıp dmg alanı kurtarması bıde kendısını kurtarması gerekiyo.

hala gülüyorum ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...