Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Batman: Arkham Asylum

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

rpg değil sonuçta, mage, fighter, rogue gibi classlar seçip skill geliştirmiyorsun,
ama bir beat em up'a göre oldukça kapsamlı bir oyun.
dediğim gibi her odada yapabileceğin değişik şeyler ve ilereyişler var.

önce city oynadım sonra asylum oynadım resmen attan inip eşşeğe binmek aşırı zor geldi zar zor alıştım bitirdim ve bi daha açmadım :D
Sosyal ağlarda paylaş

bi de her odayı aynı taktikle geçmiyceksin.
mesela sallanma noktaları arasında geçip durup, tam altındaki adamı ipe çekme var.
zeminin altına girebileceğin kapaklarda saklanıp yandan geçen kişiyi bayıltabiliyorsun.
duvarlar arkasında gizlene gizlene gidip insanların arkasından boğabiliyorsun.
bir yere tuzak koyup uzaktan patlatıp o karmaşada birkaç kişiyi pataklayabiliyorsun. vur kaç taktiği gibi.

eğer sürekli aynı taktiği yaparsan,
ya da sadece odalara girdiğinde düz bir şekilde moblara dalarsan monoton gelebilir.

bir de bu yazdığım taktikleri kombo bir şekilde yap. önce odayı incele mesela, tuzakları kur, sonra bir ordan oraya bir ordan oraya hızlı hızlı geç, farklı taktikleri arka arkaya kullan.
bir odayı o şekilde beş-on saniyede felan temizlediğinde kendini tam batman gibi hissediyorsun oyunda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Ya hikaye açısından ahım şahım bağlantı yok, birkaç gönderme var sadece ama Asylum'dan City'e geçiş yapmak herşeyden önce emeğe saygı açısından önemli bir faktör,

Asylum'daki oynanabilirliğin bile City'de ne kadar üst düzeye çıkarıldığına şahit olup, yapımcılara tapmak gerekiyor çünkü. Asylum'da feci orgazm olup, üstüne daha ne yapabilirler ki dedikten sonra City'de üstüne de koyup o hazzı yaşamak, tarif edilemez.

Ayrıca Batman serileri hakkında pek bilgin yoksa Asylum ufak çaplı bir ansiklopedi görevi görüyor resmen. City'de ise çizgi romandan takip edenleri çok harika göndermeler vs. bekliyor ki yan görevlerin bir kaç tanesi direk bilenin anlayacağı türden
Sosyal ağlarda paylaş

söz dinledim asylum'dan başlayayım dedim.
fakat oyunu çalıştırmaya başladığımda şöyle bir sıkıntı yaşandı:

ilk klasik her oyunda olduğu gibi tüm ekran siyaha düştü. (sonrasında oyunun logoları yapımcı bilgileri falan gelir). fakat bu tam ekran başlayan karanlık, bir anda küçüldü ama ekranın yine de beşte dördünü kaplayacak şekilde küçülüyor. 1-1.5 saniye duruyor sonra hemen yine tam ekran oluyor ve sonrasında da bıkmadan usanmadan bu yaptığını tekrarlıyor.

alt+f4 işe yaramıyor. ctrl+alt+delete yaptım onda da kapatana kadar yine tam ekran oluyor. sonra el çabukluğu marifet yaparak görevi sonlandır+enter kombinasyonunu kullandım ve kapatabildim.

yeniden yükledim fakat yine aynı sorunla karşılaştım.

var mı böyle bir sorun yaşamış olan? Tavsiyesi olan?

Ekran kartı ile mi ilgilidir? Directx ile mi ilgilidir? Yoksa evin havasından mı oluyordur?

teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...