Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Websitemizden para kazanmak?

Xoo

Öne çıkan mesajlar

Bende bi şey sorayım bari...:D
Bi ara öle teknoloji, güncel haberler spor fln fişmekan bi site yapmıştım, google adsense kaydettirmiştim ama başka kişisel sitelerde adsense ile ilgili birtakım kurallar yazıyordu ve gözümü acayip korkutmuştu.(tam hatırlamıyorum ama beni vazgeçirmişti işte :D)Ondan sonra da vazgeçmiştim işte de ben sorumu sorayım.
Hiç kendi sitesinden Adsense ile para kazanan war mı?
Sosyal ağlarda paylaş

adsense ip'leri karsilastirarak kendi reklaminiza tiklamayin diyo. eger dial-up'la baglanarak her seferinde ip'mizi degistirirsek o zaman bunu farkedemez. simdi bi program yazalim, arkaplanda surekli internete girsin, reklama tiklasin, baglantiyi koparsin. bunu durmadan yaparsa, her baglanma suresi 1 dakika dersen, gunde asagi yukari 1500 tekil tiklama olur ki her tik basina ne kadar veriyodu adsense? 1cent verse bile $15 ediyo. Ayda $450'ye tekabul ediyor... 7/24 telefonla gorusme parasi da vermemiz lazim ama tabi bunun icin. Ne kadara patlar acaba? Telefonun dakikasi ne kadar ki?
Sosyal ağlarda paylaş

$0.01 ise kafa kafaya geliyo.. is ki daha az olmasin. Eger harbi oyleyse, eve 10 hat siparis edip bilgisayar basina alik $50 kirarsin. Ayrica sitenin hit'i acaip iyi olacagi icin ilerde yapmana bile gerek kalmaz.

Aslinda dogrudan proxy degistirerek yapmak var, tek hatla hic ugrasmadan ama google ne kadar trace ediyor o onemli... Yoksa yazip programini deli kar edilir ki, proxy oldugu zaman beklemek derdin de yok. Dakikada bilmem kac tiklama yapip arkaplanda tonlarca para kazanirsin,

Bi sorum daha var. SEO'da trafik hesaba katiliyo mu yoksa sitenin referanslari mi onemli sadece? Eger trafik onemliyse, yukaridaki anlattigim program deli gibi yukari tasir siteyi...
Sosyal ağlarda paylaş

Adsense'in algoritması dial-up'la bağlanıp milyon dolarlar kazanayım mentalitesini aşacak kalitede merak etmeyin. Sitenize giriş yapılan IP bölgesine bakar. Giriş/Tıklama oranına göre de fiyatlandırma çeker. Tıklama/Ziyaret oranı 1/1 ise her ziyaretçi reklama 1 kez tıklamış anlamına gelir ki bu fantastik birşey olduğundan ertesi günü göremeden banlandığınıza dair e-posta alırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

yoktur, ben varım diyen de cebindeki üç kuruşa gözünü dikmiştir

bunun türkiyede öyle otoritesi filan yok. seo optimizasyonu ile ilgili yurtdışında basılmış onyüzbinmilyon baloncuk tane kitap var, alacak, okuyacaksın. öyle sorayım, cevap alayım dersen (açıkça söylüyorum kusura bakma) kazık yersin.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de seo ile ilgili danışabileceğiniz en güvenilir kurum google diyebiliriz ama bireysel hizmet veriyor mu bilmiyorum..

ayrıca seo çok abartılacak bir şey değil aslında. yani herkes işini iyi yaptığında, zaten arama motoru sıralamalarında iyi bir yere varırsınız. seo pazarı biraz yalancılardan oluşuyor kanımca.. yani zaten profesyonel anlamda bilip de yapmanız gerekenleri, arama motorlarının zorunluluklarıymış gibi size lanse etmeleri hoş değil. bu anlamda müm'e katılıyorum.

bunun dışında bir çok seo forumu da var, kitaplarla birlikte..

riglous, google adsense yayınlayan siteleri sadece otomasyona dayalı takip etmiyor, bizzat google görevlileri de siteyi takibe alabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk olarak şunu bilmelisiniz ki tek reklam yöntemi adsense değildir. Binlerce çeşit reklam yönetim sistemi vardır adsense ppc modelinde olan bir sistemdir. PPA CPA PPC PPV PPS gibi bir sürü model vardır.

Ne yazık kı şunu şu sölenenlerı sölemek zorundayım herşey tamamen SEO (Search Engine Optimization) ile biter... Yanı iş aslında Seo ile alakadardır. Çünkü reklam sistemleri Adsense Google sandığınız kadar zayıf bir sistem değildir. Yanı Dial Up modemle bağlanmanız birşey ifade etmiyor. Bilginiz olsun Sizin Windows USER IDnizden tututun kernel modelinize kadar herşeyi track edebiliyorlar. Bunu'da geçtim browser üzerinde yüzdelik olarak mouseınızın nerede durduğuna kadar tespit ediliyor. Yani bu iş okadar gözüktüğü kadar kolay değil.

Dediğim gibi adsense bir yöntem afilliate marketing Bum marketing pop marketing mail marketing vs gibi bir suru olanak var. Önemli olan neyi nerde nasıl kullanacağınız. Ülkemiz forumlarıyla meşhurdur. Çoğu forum adsense share revenue sistemine sahıptır ama pek bir getirisi yoktur. Yani vardır ama koyulacak kadar getirisi yoktur. Bu yüzden PPV Pay per view Yada PPS pay per sound modellerini kullanmak gerekir gerçi ülkemizin webmasterları çoğu parayı nasıl çarpsam merakında olduğundan bunları araştırcak kadar aciz bir toplumuz.

Reklamlama ücretleri adsense benzeri pay per click tipi modellerde şu şekilde çalişmaktadır.

Bir keyword vardır ve bu keyword için açık artırma yapilir siralama bakımından. Örneğin Lawyer kelimesi yada Mestholomia Caner yada Car Insurance örneklerde tıklama başına 20-50$ alırsınız. Ancak bunlar tamamen ORGANIC Traffik isteyen kelimelerdir. Herşey özgün içerikde alakadardır. Copy paste yaparanız max 1 bilemediniz 2 haftada indexde kalır arama motorlarında sonra dupe content olduğundan dolayı silinir.

Mesela benim gelir kaynağım olan belli başlı şeyler var

1- Afilliate Marketıng (www.clickbank.com)yada commision junktion www.cj.com
2- E-mail marketing
3- Proxy marketing
4- Adsense türevi Bitrite Hydra Network Blueadnetwork ve Adengage.

Ha gelelim soruna türkiyede reklamz.com vardır adam akıllı bir kuruluş. Başkadar yoktur. Var başka kuruluşlar ama 1 istersiniz 10 alırlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

Diyeceksiniz ki, “vergi ödüyorsunuz” dediğin oran yüzde kaç? Kendi tecrübem %30 civarı (idi). Ve fakat bildiğiniz üzere kurumlar vergisi %20′ye indi. Bu durumda gerçek kişilerin gelir vergisi oranı da düşmüş olabilir. İnternette çok aradım ama bulamadım. Şu anki geçerli oranı bilenler yorum olarak yazarsa sevinirim.

Maalesef %50 ye yakin vergi odeniyor su an. Yani sen kas buyut site yap yarisi devlete, sistem boyle..

Reklam ile ilgili sunu soyleyebilirim. Google Adsense gibi siteler, sitelerine reklam bulmakta zorlanan site sahipleri icin gelistirilmis (ya da bos donen impressionlari degerlendirmek amacli) sistemlerdir. Tabii ki coca-cola dan alacaginiz reklam geliri ile bu tip sitelerden alacaginiz reklam geliri arasinda buyuk fark vardir. Ama zaten iyi reklamveren bulmanin bas sartida iyi bir siteye sahip olmaktir. Zaten bir kismi bunlarin size kendi gelir reklam icin, diger kisminida buyuk reklam ajanslarina uye olarak bulursunuz. tabii uye olmak icinde ciddi bir hitinizin olmasi sart.. (turkce siteler icin)

Eger hobi amacli bir site yapiyorsaniz ve google adsense gibi sistemlere muhtacsaniz, cep harcliginizdan fazlasini cikaramazsiniz. Amaciniz para kazanmaksa, site bu konuda aracsa baska yontemler deneyebilirsiniz. Iyi bir niche secip o alanda hizmet veren ingilizce bir siteyle evinizi gecindirmeniz mumkun. Ya da 2-3 bin dolar sermaye, emek, ve biraz nerdluk search engine marketing yolunuda size acar. Kisaca search engine marketing denen hadise sudur. azoogle ya da matama'nin (cpxinteractive) reklam sirketleri gibi sirketlere yayinci olarak uye olursunuz. bir reklamverenin urununu secersiniz (tabii search engine marketing e izin veren bir reklam veren olacak) mesela urun satisina 20 dolar veriyodur, siz google yahoo gibi yerlerde reklami koyarsiniz, tabii iyi bir reklam yonetimi ile bir satisi 12-13 dolara cikarirsiniz 7 dolar size kalir. Tabii binlerce urun sattiginizda ciddi rakamlar elde edersiniz, bi adam milyon dolarlar kazaniyodu bu isten, tabii dunyanin bi numarasi.. iyi yaparsaniz 5-10 bn dolar kazandirir, ama cooooook buyuk bir alandir, birazda kumardir.. zaman, emek ve para ister..

bunun gibi onlarca yol var tabii.. Site satisi konusunda ise sunu soyleyebilirim..

Bizim isimiz site yapip buyutmek ve satmak, bir cok site sattik, gecimimizde bu is zaten.. Eger ciddi rakamlarin donmesini istiyorsaniz, sitenizin 100.000 gunluk tekil hiti asmasi bir sart. alici bulmaniz o kadar kolay bir isde degil tabii, sizin kapinizi pek calmazlar, siz alici bulursunuz. o yuzden aslinda sirket falan gibi seyler gerekmiyo gibi gozuksede, aslinda gerekir is iliskileri bakimindan.. Ayrica fatura kesmeniz istenebilinir, o zaman yine gerekiyor tabii ki.. Ama bunlari soylemek anlamsiz tabii ki, dedigim gibi ciddi rakamlar kazanmak istiyorsaniz buyuk hitlere ulasmaniz bir sart, zaten siz kendi yolunuzu bulursunuz sonra.. sormaniza gerek kalmaz..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu doğrudan firmalara satılan reklamların vergilendirilmesi hakkında bilgisi olan var mı?

Böyle bir mevzu var benim bi sitem için. Vergisiz fiyat verdim ancak şimdi fatura isterlerse %18 KDV ekleyeceğim fiyata. Burada bi problem yok ama birde hizmet faturası kesilince bunun tamamı kâr olarak kabul ediliyormuş maliyeti olmadığından dolayı üzerine ekstra %22 stopaj ekleniyormuş diye duydum. Nedir işin aslı bilen varsa çok makbule geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...