Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google'a rakip: cuil.com

Drakkahn

Öne çıkan mesajlar

Sex diye arama yaptim ikisinde de;

Cuil sonuclari:

- Sex Pistols - God Save The Sex Pistols
- International Academy of Sex Research
- SEX (boutique)
- Sex and intelligence
- Sex Drugs and DNA Blog
- Sex And The City Pictures, Episode Guides, News, ...
- The official Alien Sex Fiend website

Google sonuclari:

- ilkgece ilk gece gerdek gecesi sex seks monolog düğün gecesi
- sex Videoara - Türkiye'nin tek video arama motoru, video, videolar
- Sex Shop ,Penis Büyütücü ,Erotik ,penis büyütme ,penis büyütücüler
- Sex İle İlgili Videolar - Vidivodo
- Harem Sex Shop Cinsellik ve Sağlık Malzemeleri Fantezi Vcd Dvd
- Erotik Hat Sex Shop Cinsel sağlık ürünleri

Sosyal ağlarda paylaş

Siyah olmasının nedeni enerji tasarrufu olabilir.
burada o amaçla yapılan bir google zımbırtısı var: http://www.blackle.com/

İlla önyargıyla gelmeyelim, destekleyelim. Sanki google bir günde mi google oldu. Tamam internet=google, her şey beleş, hoş, ben de her servisini kullanıyorum ama yine de bir rakibinin olması daha olumlu etki yapar google'a. ati olmasa nvidia böyle gelişir miydi?(ya da tam tersi işte neyse:D)

Böyle düşününce rakip olamasa da, rakip olma düşüncesiyle ilerlemeleri iyi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

google'a rakip olmak kolay. işi bilmek yeterli yani? hehe garip yorum. sadece arama motoru geliştirmeleri için firmalar, devletler milyar dolarlar yatırıyor. o kadar kolay olsaydı...

Mighty_THoR said:
iyide okudunuz mu bilmiyorum adamlardan biri altavistayı yazan adam öbürü google ı yazan hatun, x bir google çalışanı değiller bunlar google ı google yapan adamlar

bunu biliyordum da.. bunla bir yere varılmaz. bir kere google ya da altavista gibi devasa sistemleri 1 kişi yapmıyor =) yok yani öyle bir şey.. kaldı ki herkesin bildiği gibi google'ı google yapan, larry page & sergey brin; illa da birisi yazmış diyecekseniz. ama onlar arama motorlarının sıralama yaklaşımında büyük değişiklik yapmış olsalar da, onların ilk yazdığı algoritma da kalmadı google'da. pagerank'i 2423 kere güncellediler. kaç mühendis çalıştırıyor adamlar. (ki google, microsoft gibi firmalarda "hala" böyle bir sürü über mühendis var. cuil'i oluşturanlar tek değil yani, silikon vadisi böyle adam kaynıyor). o yüzden bunun "doğrudan" bir değeri yok.

sonuç olarak cuil'i cuil yapan bence, arama motorlarında google'ın başlattığı backlink'e dayalı sıralama yaklaşımından dışarı çıkmak. buna bağlı olarak da google'ın kullanıcı bilgilerini tuttuğu gibi bir bilgi tutmuyor. google sırf bu yüzden çok kez davalık oldu. google blog'da da takip edebilirsiniz, ne kadar hassas bir konu olduğunu.. cuil ise bu bilgileri tutmadığından, kişisel hakları koruyor. farklılıklar bu yönde de.. daha önce belirtmiştim. işini iyi yapamazsa, tutunabileceğini sanmıyorum ki şu anda iyi yapıyor gibi görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...