Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

harvey dent'in hikayesi bence kararında bırakılmış. adamın sabah iyilik meleğiyken, akşama süper kötü adama dönüşmesi bir çizgi roman filmi için bile abartı olurdu bence. başına gelenler için kendi intikamını almaya çalışması doğal ama, özünde iyi olarak sunulan bir adamın sonraki bölümde piskopata dönüşmemesi lazım diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sam in söyledikleri katılıyorum açıkçası. Psikopat olmuş mu olmuş, kaotik de olmuş ama bunlar zaten genelde bir kahramanlık filminde olması gereken kötü adam karakteristikleri. Jokeri özel kılan her durumda eğlenebilmesiydi, uçağı vurmak için pantalonundan çıkardığı hayvan silahdı, elindeki elektrikli zımbırtıydı. Adam bildiğin manyaktı ve gerçek Jokere Jack Nicholson daha çok yakışıyordu. Bu filmlerin havasını daha güzel bulduğumu söylemem lazım Tim Burton'a göre. Belki büyüdük daha fazla mantık arar olduk ondan. Ama Joker mantıklı olmaya kalkarsa Joker olamaz sanırım Sam'in de söylemeye çalıştığı şey bu. Bence Jim Carrey daha güzel kotarabilirdi Joker işini, karizmatik olmazdı belki ama daha Joker olurdu gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

jokerin mantıksızlığı konusunda mantık arıyorsunuz fakat batman begins'de batman'in ailesini joker öldürmedi, naaber? demek istiyorum çok da içten dedim. bu filme saçmalamak diyen insan da film izlemeyi bilmiyor demektir. zaten izlemesin de. her ayrıntı sizin alıştığınız gibi olsun istiyor idiyseniz begins'den sonra bu filmi zaten izlememeliydiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi indirdim ilk batman'i. jack'in jokerini izliycem tekrar ve nihai kararımı vericem hangisi daha iyi diye.

zevk meselsi sam, burtonesk'in dediği de doğru ayrıca batman'in annesini babasını jokerde öldürmedi yani çizgi romanla paralel değil bu film.
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:
jokerin mantıksızlığı konusunda mantık arıyorsunuz fakat batman begins'de batman'in ailesini joker öldürmedi, naaber? demek istiyorum çok da içten dedim. bu filme saçmalamak diyen insan da film izlemeyi bilmiyor demektir. zaten izlemesin de. her ayrıntı sizin alıştığınız gibi olsun istiyor idiyseniz begins'den sonra bu filmi zaten izlememeliydiniz.

Anlatamıyorum galiba filme saçma demedi kimse. Film kötü olmuş da demedik. Heath Ledger da kötü oynamış demedik. Bildiğimiz alıştığımız Jokeri görseydik daha hoş olurdu demişiz. Ne bu saldırganlık?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam'in beğenmemesinin sebebi ailesini öldürmesi değil ki, şakacıdan çok psikopat olması. Eğlenceli olmaması, ciddi olması. Böyle hep bir kara mizah.

Ayrıca Sam'e katılıyorum.

Edit: Tabi Nolan'ın Gotham'ı bin basar o ayrı. New York'a falan benziyor dense de ilk filmde daha çok gördük ne kadar güzel yansıtıldığını.
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk önceki mesajlarımı kaçırmış/okumamış herhalde, çünkü "nicholson joker'i daha yakın" demişim. evet birebir aynı değildi ama bu yorumdur. karakter aynı olduğu sürece yoruma kapım açık.

burada ise yorum yok, bambaşka bir karakter var. adamın kişiliğini ayrıntı olarak kabul edebilen insan varsa söylesin, hiç tartışmayalım yani gerek yok cidden.

bu arada film izleme ruhsatı nerede dağıtılıyorsa söyleyin ben de alayım, film izlemek belli ki zor zanaat, okulu var herhalde.
(:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
burtonesk önceki mesajlarımı kaçırmış/okumamış herhalde, çünkü "nicholson joker'i daha yakın" demişim. evet birebir aynı değildi ama bu yorumdur. karakter aynı olduğu sürece yoruma kapım açık.

burada ise yorum yok, bambaşka bir karakter var. adamın kişiliğini ayrıntı olarak kabul edebilen insan varsa söylesin, hiç tartışmayalım yani gerek yok cidden.

bu arada film izleme ruhsatı nerede dağıtılıyorsa söyleyin ben de alayım, film izlemek belli ki zor zanaat, okulu var herhalde.
(:P)

buyur wikipedia'dan verelim:

The Joker has been referred to as the Clown Prince of Crime, the Harlequin of Hate, and the Ace of Knaves. Throughout the evolution of the DC universe, interpretations and incarnations of the Joker have taken two forms. The original and currently dominant image is of a fiendishly intelligent lunatic with a warped, sadistic sense of humor. The other interpretation of the character, popular in the late 1940s through 1960s comic books as well as the 1960s television series, is that of an eccentric but harmless prankster and thief

senin sevdiğin 2. olan, nolan-ledger'ın yarattığı ise 1. anlatılan, hatta orjinal olanın 1. olduğu belirtiliyor gördüğün gibi...

böle bi yorum farkından dolayı filmi veya nolan'ı veya ledger'ı yerden yere vurmak mantıksız.
Sosyal ağlarda paylaş

film elimin altında olsa tek tek üşenmeden sayıp koyacağım şuraya kaç kere sırıtmış, kaç kere kahkaha atmış, kaç kere gülmüş. kahkaha bir ya da iki tane ondan eminim zaten de suratını direkt asmadığı yerlerde en fazla sırıttı.
Sosyal ağlarda paylaş

dark knight joker > eski joker

hadi birbirimizi öldürelim bu tartışma yüzünden.

kesinlikle gotik ve psikopat joker daha iyi olmuş. eskisini izliyorum da bambaşka bir yorum bu joker. heath ledger'ın kahkahaları sinemada her seferinde gülmeme neden olmuştu fakat jack nicholson her sahnesinde kahkahalara boğulduğu için bi yerden sonra bay geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
buyur wikipedia'dan verelim:

.............

senin sevdiğin 2. olan, nolan-ledger'ın yarattığı ise 1. anlatılan, hatta orjinal olanın 1. olduğu belirtiliyor gördüğün gibi...

böle bi yorum farkından dolayı filmi veya nolan'ı veya ledger'ı yerden yere vurmak mantıksız.

heh cesar romero'nun oynadığı hali bayağı dandinidir, onu da izledim yani neye benzediğini biliyorum. benim dediğimle alakasız tümden. madem wikipedia'dan alıntı demişsin, buyur sana aynı madde:

said:
The Joker commits crimes with countless "comedic" weapons (such as razor-sharp playing cards, acid-spewing flowers, cyanide pies, and lethally electric joy buzzers) and Joker venom, sometimes referred to as "Joker Juice", a deadly poison that infects his victims with a ghoulish rictus grin as they die while laughing uncontrollably.[32] This venom comes in many forms, from gas to darts to liquid poison, and has been his primary calling card from his first appearance.

The Joker is renowned as Batman's greatest enemy.[40] While other villains rely on tried-and-true methods to commit crimes (such as Mr. Freeze's freeze gun or Poison Ivy's toxic plants), Joker has a variety of weapons at his disposal. For example, the flower he wears in his lapel sprays (at any given time) acid, poisonous laughing gas, or nothing at all. In Batman Beyond: Return of the Joker and much earlier in "Dreadful Birthday, Dear Joker!" (Batman #321), the Joker has a gun which at first shoots a flag saying "BANG!", but then, with another pull of the trigger, the flag fires and impales its target.[35][41] His most recurring gadget is a high-voltage hand-buzzer, which he uses to electrocute his victims with a handshake. Sometimes he commits crimes just for the fun of it, while on other occasions, it is part of a grand scheme; Batman has been noted to say that the Joker's plans make sense to him alone.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...