Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

trgamer

Masticore

Öne çıkan mesajlar

Oyun sitesinin pek tutucağını zannetmiyorum.
trgamer ve merlininkazanı var zaten yıllar yılı dergilerde bile yer etmiş iki site.
gerçi ikisini de sevmiyorum.

bir siteyi tutturmak da çok zor, gene karşınıza trgamer ve merlininkazanı çıkacaktır. o sitelere bakmak yerine sizin açtığınıza pek bakmak istemeyeceklerdir.

dergi işi biraz daha kolay gibi gözüküyor ama onda da ciddi masraf işi var.
ayrıca oyungezer ve level iki ayrı açıdan bulunmakta, bu şekilde bir oyun dergisinin de başarılı olması zor.
ama tutturduktan sonra internet sitesinde olacağından daha çok okunacağını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm sanıyorum görsellik ve tasarımın kolaylığı önemli. kullanıcıyı ilk vuranlar bunlar sonuç olarak.

ben donanım incelemelerini çok -santim santim- okuyorum. oyun incelemelerine ise hızlıca göz atıyorum genelde. bazı sitelerin yazılarını (oyun incelemeleri) parçalı olarak okurum. o kısımlarındaki bazı özellikleri avantaj sağlar.(çok detaylı yazmayalım burada.. eheh)

ancak bir iki ufak detay her incelemede bulunmalıdır. eksikliği hissediliyor.

ancak yol haritanız şu şekilde olmalı kabaca. öncelikle bu iki sitenin altında mı yer alacaksınız, yoksa ayrı mı? (altında yer almak daha avantajlı gibi şu durumda)

ikincisi bir süre -olası maliyetleri- cepten karşılamanız gerekcektir. bunu da kararlaştırmak gerek

eğer sitenin altında yer alacaksanız kişiler ile konuşup bunu da karara bağlamak lazım

sonra görev dağılımları, sitenin çizgisi, tasarımı ve hedefi belirlenmeli. burada belirlenecek hedefe göre yapılacak bir çok iş çıkarıtlabilir (bunların içerisinde incelemelere ne kadar önem verileceği, haberlere ne kadar önem veirleceği, diğerlerinden farklılığın ne olacağı, sitenin izleyeceği çizginin tanımı ve prensipleri [sonuçta diğerlerinden farklı olacaksanız gerçekten bir farkınızın olması lazım] yazıların şekli [daha eğlenceli mi yoksa yüzde olarak daha ciddi bir inceleme mi, kişisel beğenilere takılı bir inceleme mi yoksa daha genel çerçevede bir değerlendirme mi vs vs vs.. bir çok seçenek var] %100 oyun ve oyun haberleri mi olacak yoksa diğer konularda incelemeler haberler de yer alabilir mi? yazıların kontrollerini kim yapıcak? yazı kriterleri neler? güncelleme süresi nedir? reklam gerektiğinde kim koşturacak vs vs..) aksi halde ürün çok amatör ve devamsız olabilir /olmayadabilir..

tabii ki kaliteli bir şeyler yapılmak istenilecek ancak bunu yapmak zor olacaktır. ve kaliteli bir sitenin başarı kazanacağı dijital ortamda garanti değildir. gerçekten kasmak gerekecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes bir şeyler söylmişte ön ayak olan yok.Şahsen ben internet sitesi işlerinden anlamıyorum , fakat oyun yorumu yazarım çatır çatır ; ama nerde hani projeyi tartışıp hayata geçireceğimiz bir buluşma ? Biride çıkıp tamam arkadaşlar ben size ön ayak olurum demiyor.Merlinin kazanı veya trgamerın önümüze çıkması sorun değil reklam politikası iyi yapılsın , içerik iyi olsun ve başlama motivasyonumuzun cizgisini korusak yeter düşüncesindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim gibi bi lokomotife ihtiyaç var..
açıkçası ismin içinde pati geçmesi şartı olduğuna inanmıyorum. oyunpatik'de biraz çocuk kreşi gibi bişi olmuş..

çocuklarınızı oyunpatik kreşine bırakın ve işinize gazlayın

tarzı kreş gibi bişi işte..
lokomotif çıkarsa desteğimi veririm, buluşmaya gelecek vaktim olmazsa skype'den toplanıp konuşuruz. ancak site işlerinden anlayan birilerinin olaya ağırlığını koyması şart.

onun için diyorum, karar verin bu sitelerden birinin altında başlayalım ufak ufak. lokomotif bu iki siteden birisini yapan olsun..

buna benzer başka siteler yapanlar da var gerçi pati'de. onlardan birilerine ulaşın sonraki safhaya öyle geçelim.

isimden önce katilik önemli. katiyet ile bu iş yapılacaksa zaten isim, alan gibi zamazingolar bulunur
Sosyal ağlarda paylaş

hacılar, ben bu işe destek verirdim bir site yapımcısı olaraktan ama malumunuz çok yakında oyun piyasası hakkında ciddi bir site açmayı planlıyorum. olur ki derseniz, siteyi üçe bölelim, piyasa, inceleme ve yapım diye. yapacak aktif adamlar da bulur oyunları dbye eklerseniz, destek veririm. hatta oturur sıfırdan site kodlarım. ama dediğim gibi sadece incelemeye bağlı kalmazsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Sitede onemli olan slk haber guncellemesi, incelemelerde verilen not, teknoloji haberleri falandir.

Inceleme yaparken ana basliklar altinda ilk paragrafta o bolumle ilgili sonucu yazarsaniz bence tutar. Neden mi? Bazen insanlar direk sitenin verdigi skora bakar. sonra incelemenin ana hatlarina bakar. Sonra gerekirse tamamini okur.

Haberlerde trgamer'da ki gibi satir satir olacagina, haberin konusu olan oyunun resmi falan daha ilgi ceker direk TRgamer'ida merlinin kazaninida dekarte eder. Bunun gibi kucuk ayrintilar farklilastirir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zamanında TRGamer, Merlinin Kazanı, BYTE, PC Magazine ve Pc world'de hem kadrolu hem freelance oyun yazarlığı yaptım...

Kalemim kuvvetlidir konu nolursa olsun kalite iş çıkarırım yani. Şimdi de Vodan'a Otokritik.com da yardım ediyorum bi de Ankara'da Argent dergisine yazıyorum.

Yardım ederim diyecem ama benim oyun yaşım geçti gibi yaa, öyle her ay her ay düzenli yazacak gibi hissetmiyorum kendimi...

ama bağlayıcı olmayacak konularda yardım edebilirim. Mentorluk yapabilirim mesela =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...