Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Beta Signuplar Basladı!

raistlinthewiz

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
Sparkcaster said:
oyundan bihaber daha bt bile görmemiş casuallar neyi test etcek nasıl feedback vercek betadan

Ben bu fikre pek katılmıyorum malesef. Oyundan bugün BT-Hijal-sunwelli çıkar oyunun %70-80ninin kaybolacağını düşünüyorsanız kendinize bir tokat atın, çünkü kafanız karışmış sizin. Bir sene önce BT-Hijal yokken oyun şu an oynadığımızın sadece %20-30 muydu yani?

Hayatında 25 man yapmamış ama oyunda günde 7-8+ saati hemde çok az PvP yaparak geçiren tanıdıklarım var. Ve adamlar oyunun her mesleğini, her questini (aly-horde), her köşesini ezbere biliyorlar. Sizin dikkatinizi bile çekmeyecek birçok bugıda onlar bulacaktır normal olarak.

Oyun çok büyük ve çok yönlü, sizin yaptıklarınız dışında şeyler yapan insanları küçümsemekten vaz geçin bence. Adam 3 yıldır oyun oynuyor hiçbir halt bilmiyor, sonra bi guilde girip 2 ayda 8x BT- hijal- sunwell yaptı diye oyunun uzmanımı olmuş oluyor.

altına +1 yazim freemon düşüncelerimi uzuuun uzuuun yazarak dile getirmiş.

+rep /lol
Sosyal ağlarda paylaş

herhangi casual bir oyuncunun ej forumlarında ömür çürüten adamlar kadar iyi feedback verdiğini düşünüyorsanız lollamaya devam edin ne diyim. sonra oyun buglı cıkınca hayıflanırsınız.
Blizzard ın paraya kıyıp 1-2 tane daha fazla server açmayıp kapasite varken insanları beta için bekletmesi de ayrı ilginç.
Sosyal ağlarda paylaş

EJ forumlarında ömür çürütenlerden biride benim. Orda feedback vermek için ağır düzeyde matematik bilgisi gerekiyor başka bir şey değil.

Bugün yeni talentleri oyuna eklemeden hangisinin daha iyi dps yapacağını sorsan, sunwell yapan adamların %90'nından fazlası saçma sapan yorumlarlar yapar sadece. Ama hayatında hiç sunwell yapmamış biri oturup 2-3 gün çalışıp, size hangi talentle, hangi skilleri kullanarak, hangi item seviyesinde burutalus benzeri bir bossta çıkabilecek max dps değerlerini %2-3 hata payı ile söyliyebilir. Bunu yapmak için brutalusu görmek gerekmiyor.

Feedback yürekle yada gözlemle yapılmıyor, matematik bilgisi ile yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

spark saçmalamış toparlamaya çalıştıkça batıyor :D

wow = high end instance değil
wow pro olmak = hardcore raider olmak hiç değil

sen girecen betaya, başlayacan utgarde keep , nexus yardıra yardıra sadece instance item test edecen he? ;p

bi çık gez outlandi bari , sırf level up farming için koyulmamış onca mekan detay biraz da diğer kısımlardan keyif almaya bak , alamıosan , anlamıyorsan da otur oturduun yere isteyen istediği gibi oynar , adam bt yapmamış ne anlar oyundan demek saçmalık ötesi bi düşünce.
Sosyal ağlarda paylaş

matematik dehası ama hiç raid yapmamış s1 gearlı bir warriorun kungen den daha iyi feedback vereceğine inanıyorsanız tamam ben saçmalıyorum

burda elitistlik yapmıyorum, sadece warrior un diğer classlara karşı çok ezildiğini söylendiği zaman "ama bütün arenalar warrior dolu" gibi argümanlarla gelen adamlarla dolu beta forumları
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
matematik dehası ama hiç raid yapmamış s1 gearlı bir warriorun kungen den daha iyi feedback vereceğine inanıyorsanız tamam ben saçmalıyorum

burda elitistlik yapmıyorum, sadece warrior un diğer classlara karşı çok ezildiğini söylendiği zaman "ama bütün arenalar warrior dolu" gibi argümanlarla gelen adamlarla dolu beta forumları

nie uç örnekler verip kendini boş yere haklı çıkmaya çalışıosun hala?

bi de tamam ben saçmalıorum gibi sözde büyüklük gösterisindesin ki?

bu oyun bir adet kungen bir adet noob dan mı kurulu ( ve senin tanımınla noob = casual player)

senin önce "evet casual = n00b demem yanlıştı" demen lazım büyüklük yapıcaksan.

forumlara gelen warrior argümanları başka bi mevzu.

millet artık herşeyi pvp ye göre değerlendirir oldu nieyse.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Sparkcaster said:
oyundan bihaber daha bt bile görmemiş casuallar neyi test etcek nasıl feedback vercek betadan

Ben bu fikre pek katılmıyorum malesef. Oyundan bugün BT-Hijal-sunwelli çıkar oyunun %70-80ninin kaybolacağını düşünüyorsanız kendinize bir tokat atın, çünkü kafanız karışmış sizin. Bir sene önce BT-Hijal yokken oyun şu an oynadığımızın sadece %20-30 muydu yani?

Hayatında 25 man yapmamış ama oyunda günde 7-8+ saati hemde çok az PvP yaparak geçiren tanıdıklarım var. Ve adamlar oyunun her mesleğini, her questini (aly-horde), her köşesini ezbere biliyorlar. Sizin dikkatinizi bile çekmeyecek birçok bugıda onlar bulacaktır normal olarak.

Oyun çok büyük ve çok yönlü, sizin yaptıklarınız dışında şeyler yapan insanları küçümsemekten vaz geçin bence. Adam 3 yıldır oyun oynuyor hiçbir halt bilmiyor, sonra bi guilde girip 2 ayda 8x BT- hijal- sunwell yaptı diye oyunun uzmanımı olmuş oluyor.
alıntı yaptığın adamdan hatasının aynısını yapıyorsun. ikiniz de genelleme yapıyorsunuz. yanlış tabi
Sosyal ağlarda paylaş

iyi ama birkaç beta keyi de seçerek yollasınlar ne kardeşim. Bizim serverda top iki guildden birine 29 beta key gönderilmiş, diğerine daha 5. (tabii 5 olan bizimki, allah seni bildiği gibi yapsın blizzard) Biz bu adamlarla WoTLK çıkınca nasıl rekabet edicez şimdi?
Archmage title'i için yarışacağız adamla onda var key, bende yok...

(Arada key satmayı düşünen varsa pm lütfen.)
Sosyal ağlarda paylaş

evet kungen güzel feedback veriyor allah için. O yüzden ortalık önüne gelene stam basan sünger tanklarla dolu. İnsan healer oynayınca, hele hele birkaç ay evvel, Avoidance tankını baştan sonra Binding heal olmadan Solo (priest oynuyordum) ayakta tutunca (Fathom Lord Kara Combat) Sünger tankın bazen nasıl zırva birşey olduğunu daha iyi anlıyorsun.

* Beta Key'in casual harcore ile alakası yok. Senin için gücün yoktur boş gezenin boş kalfası bi halta yaramayan bi adamsındır günün 20 saati wow oynuyosundur ama gerizekalının önde gidenisindir bir faydan olmaz.
* Bir dergide editörsündür, MMORPG inceliyorsundur, Sunwelli tamamlamamışsındır ama sana davet gelir, çünkü basındasın.
* İş güç sahibi bir adamsındır, işten gelirsin yemeğini yersin, gece yatana kadar tek eğlencen WoW oynamaktır. Bu durumda 2^ye ayrılır, iyi gözlemci ve her ayrıntıya dikkat eden adam. Diğeri dan dun takılan işine bakan diğer şeyler pek umrunda olmayan player. 1. ye beta key gelmesi daha faydalı, ama 2. ye de geliyor.

İlk beta keyler genelde sağlam oyunculara, verilir. Bu oyuncular bir şekilde betayla ilgili haberler verip 10 sene et yememiş aslan misali WoW haberi bekleyen aç oyunculara haber verir. Mesela nihilum betaya girdi, bir haber foruma doluşmlara yol açar. MMO-Champion mesela. Bunun derin kısmına inersek, sponsorların destekleri, firmalar arası iyi ilişkiler gibi birsürü ıvır zıvır çıkar.

Bu betalar dolduktan sonra, kimi zaman random kimi zaman özellikle seçilir. Sen Sunwell i tamamlamış olabilirsin bu senin imba oyuncu olduğun anlamına gelmez. Çok zeki olabilirsin buda iyi oyuncu olduğun anlamına gelmez. Bununla birlikte, Matematik fizik dehası olabilirsin, Soğuk Füzyonu keşfetmiş bile olsan Elitist tırlatmışlar forumlarında kafanı patlatsanda blizzardı ilgilendirmez çünkü bunlarda iyi oyuncu olduğun anlamına gelmez.

İyi bir healer sadece Greater 4-5 atarak mana save yapan healer değildir, iyi bir tank heroic spam + slam + 2 sunder deva atan tank anlamına gelmez. Veya classların rotationları ve oynama tarzları neyse onların efektif verilmesiyle gelmez. Sen sunwell bitirirsin adam zamanı olmadğı için sadece S2 kasmıştır ama PVP de zerre kadar her haltı biliyordur. Bekide arena yapmayı sevmiyordur? Meydan savaşı seviyodur kimsenin zevkini sorgulayamassın ki? Adam dünyanın en iyi pvpci si olabileceksede eğlencesi o. Adam eğlenmeye oynuyor.

Gelgelelim PVe kısmına, eskiden sunwell bt bitirseydin adamdan sayılabilirdin. Şimdi sadece PVE dışında city gear de geç. Şayet arenaya girersen seni dosyalayıp arşive kaldırırlar. bu yüzden şahsi fikrim oyunla ilgili oyuncu şöyle olur böyle olur demek yerine oyunun ne kadar çok yönlü olduğunu ve ne kadar çok y önden iyi oyuncular barındırabileceğini düşünmek gerekli.

Kaldıki ben BT ile oyundan anlamanın manasını kuramadım. Flaskı iç foodbuff ye, Oil sür, Skill Rotation ı yap, bi gözün omende olsun. tank alevlerden kaçırsın, P2 gelince tanklar yerine geçer, sen ortada DPS yap healer heallasın, sonraki Phaselerde İllidianı bombaya götür, metamorp aralarında dps e dot a dikkat et vs vs sonra arada mesafe olacka şekilde dağıl demonları kes? Oyundan anlamak veya iyi oyuncu olmak bu değil bana göre. Ki şahsi fikrim illidian fightı sadece uzun, zor falan değil. AŞırı kolay.

Bütün Bosslar Archi gibi olsaydı (Sunwelli hariç tutuyorum çünkü gören guild BT ve HYjal kadar çok değil) o zaman görürdük Progressleri.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ki şahsi fikrim illidian fightı sadece uzun, zor falan değil. AŞırı kolay.

Bütün Bosslar Archi gibi olsaydı (Sunwelli hariç tutuyorum çünkü gören guild BT ve HYjal kadar çok değil) o zaman görürdük Progressleri.

kesinlikle katılıorm. oyuna başlarkenki amacım illidan kesmekti ama kestikten soora okdrda buyuk bişi olmadığını gordum. şimdi sunwell yapıorm ve asıl ugrasının orda olduğunu soleyebilirm.
Sosyal ağlarda paylaş

Asphodel said:

o değil kael kille ile gelen attunement'ı oyundan kaldırmasalardı bir sürü illidan kestim diye gezinen tip expansionın yarısını görmemiş olucaktı.. 35352342 kere nerflediler yine de kael kesmemiş adamlar var illidan kesen
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
Asphodel said:

o değil kael kille ile gelen attunement'ı oyundan kaldırmasalardı bir sürü illidan kestim diye gezinen tip expansionın yarısını görmemiş olucaktı.. 35352342 kere nerflediler yine de kael kesmemiş adamlar var illidan kesen

beni soğutan blizzard hareketlerinden biriydi bu sonra hiç ısınamadım hani sunwellde falan boss kestik daha kael lady kesmeden mh ve bt girip 3-4 boss kesenler çoğalmazdı piyasada.normaldir bu tarz mmo oyunlarda hep yenisi gelirken eskisini herkezin ulaşcağı duruma getirmek
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
Asphodel said:

Bir yanım hak veriyor bu olaya bir yanım eleştiriyor.Dediğin gibi kael fight bt fightlarının bir çoğuna belkide hepsine basacak zorluğa ve güzelliğe sahipti.Ama ilk illidan kesmekte ayrı bir güzellik herkesin tatması gereken tipten bu yandan bakınca blizz iyi yapmış diyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

endless_night said:
geffen said:
Asphodel said:

beni soğutan blizzard hareketlerinden biriydi bu sonra hiç ısınamadım hani sunwellde falan boss kestik daha kael lady kesmeden mh ve bt girip 3-4 boss kesenler çoğalmazdı piyasada.normaldir bu tarz mmo oyunlarda hep yenisi gelirken eskisini herkezin ulaşcağı duruma getirmek

harbiden lan arda. o gay mage'i kesecez diye neler çektik. combattan önce sayıkladığı wall of text'i ezberlemiştim mesela, şarkı gibi mırıldanıyordum gün içinde. o_O
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bunun hardcore oynamakla alakası yok haftada 3-4gün raid yaparakda birçok kael ve lady kesen guild var belki ilerisi için çok büyük progress yapamıyolar ama gerçekden oynayı bilipde zamanı olmayan insanalrda bişeyler yapabiliyo.ama başarısızlığı casual oynamaya yada akşamdan akşama raide girmeye bağlamak saçma geliyor biraz.birçok guild vardı kael bu kadar nerf yemeden önce haftada 3gün raid yaparak kesen guild diye hatırlıyorum.ama bizim türklerdede şu var başarısızlık gelince casuallik arkasına sığınmak
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:
Herkes sizin gibi 17 saat oynamak zorunda değil
akşamdan akşama raide giren adam da görmek istiyor oraları.
Gayet doğal hardcorelar kestikten sonra nerflemek bossları.

her başarılı guild günde 17 saat oynuyor diye anca kendini kandırırsın.. dandik guilddeki adamların çok gördüm kendilerini avuttuğunu bu şekilde. ama bu adamlar karazhan bitirene kadar bir gecede biz mh+ bt yapıyorduk sonra full hafta bomboştu sunwell gelene kadar. çok fazla iyi guild biliyorum haftada 4 gün, günde 4 er saat (20-24) raid yaparak serverdaki en iyi progress yapan guild olabilmiş, yeni releaselerde 5 güne yükseltiyorduk şu an bulunduğum guildde onu da söylemek lazım..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...