Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard next-gen MMO (gercek bu sefer)

Innuendo

Öne çıkan mesajlar

Horizon said:
Cuce said:
ben merka edıyorum ne calmış warcraft warhammerdan, lütfen sırasıyla yazınız

everquest 2 oyna biraz sonra wow un nasıl çalıntı olduğunu görürsün :)

WOw dan önce eq2 oynadım ben bikaç ay , sonra wow a girip baktığım oha yuh dedim.

Yuh dedirtecek kadar benzerlik olduğu doğru (mekan yerlerine kadar aynılar neredeyse) ama bence bu çalmaktan daha çok "esinlenmek". Sonuçta elf, orc ortamı yapacaklarınız ve piyasadaki oyunların durumu belli. Blizzard'ın "çakma" dedikleri WoW'u görüyoruz. Adamlar SOE'yi geçtiler tek oyunla.
Sosyal ağlarda paylaş

bu çalma olayı fanboylar tarafından yanlış tarafa çekiliyor. Çaldı diyenler sadece birileri " Bak X adam şunu icat etti" diyor. Diğeride "X adam onu Y den çaldı" diyor. Olay bu kadar basit. Çalma olayını dramatize etmeye gerek yok. WoW'un çıkış olarak orjinal bir MMO olduğunu iddaa etmek yanlış ama WoW'un onları sentezleyip daha başarılı bir oyun çıkarmadığını iddaa etmekte yanlış...
Bu arkadaşların WoW'dan önce ne iş yaptıklarına dikkat edin :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_Kaplan
http://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Chilton_(game_developer)
Sosyal ağlarda paylaş

"aldı hadiseyi geliştirdi ayrı bi evren oldu" diyosun. mesele bunu başarmakta zaten WH oynamadım ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, eğer hadise gelişip ayrı bi evren haline gelebiliyorsa demekki onda bi orjinallik vardır. çalıntı olsa insanlar warcraft'a saygı göstermezdi bukadar büyümezdi bu evren dimi? (warcraft hayranıda değilim ayrıca. evrenini çok iyi tanımıyorum) bu dünyada herkes bişeylerden esinlenerek ortaya başka bişey çıkarıyor. çalma ile esinlenmeyi karıştırmayın artık birbirine.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
daha ortada blizzard yokken warhammer vardı ,hazır bir consept vardı blizzard bunu aldı çakma grey's doktorlar gibi warcraft ı yaptı sonra hadiseyi geliştirdi warcraft ın bir kimliği oldu boynuz kulağı geçti

evet esinlendi, evet wc evreni gelişti, ailecek hastasıyız, ama kesinlikce boynuz kulağı geçmedi...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...