Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Boşuna tartışmayın derim.

Hani yemek tariflerinde geyiği yapılır ya;

"Şimdi bir tutamda sevgi katıyoruz" fln diye. Aynı tarif olmasına rağmen asla anneanne yemepği gibi olmaz yemekler.

Bunun gibi birşey. Anlaşılamıyor farkı yaratan ama sonuç çok farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yenilik var yenilik var. Gidip de conan gibi bugdan gecilmeyen oyun cıkarırsan tabii ki de tutmaz. Bir de bioshock'dan tut da plants&zombies gibi degisik/birden cok konsepti birlestiren ama cok basarılı oyunlar da var. Yine CoH örneği vermek istemiyodum ama hadi o da bir örnek. Yani "yeni bisey yapcaz" diye batırılan çok oyun var ama ben onu demek istemiyorum ki. Piyasada yeni konseptler ile eskileri adam gibi harmanlayıp da farklı fikirleriyle başarılı olmuş da bir sürü oyun var.

MMO konusunda hak verebiliyorum, o konuda insanlar zaten ille de arkadasları ile oynamak isteyeceklerinden kitle nerdeyse genelde hep orda oynanır. Bu da minimal degisiklik demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

SC2'ye bakıyorum, değişik uniteler var tabii ama formül yine aynı. Mineral/gaz topla unite bas adama dal. ..... Binalara adam koyayım, suppress edeyim arkadaşı yok retreat ettireyim haritanın şurasını tutmam lazım yok yani. Yeni bir konsept olmalı diye düşünüyorum, zaten olsaydı bunu bilirdik.

valla boşu boşuna birbirinizi yemişsiniz. artı şunnarı d3 topiinde de tartışmayın yav. heycanlanıorum yeni bişi çıktı falan die.. bi bakıorum wow, sc vs..

bu arada şey demiş bazı arkadaşlar, yeni bişi yok oyunlarda hep eski sistem vs. ben merak ediorum, sc de yeni ne yapılabilir. pardon hatta şöle sorim, bi strateji oyununda yeni ne yapılabilir?
- grafik değişir
- yeni bina ırk eklersin
- zone alarm gibi olayın geçtii zamnaları falan değiştirisin, yeni bomba koyarsın
- başka ? yani ne bilim böle oyunu oynarken en can alıcı noktada savaşta son marin vs 3firebat kalınca birden sistem değişssin fps ye dönsün bullet time muhabbetine gir, 1 marinle 3 kişiyi al, atla hopla oyunu kazan sistmimi bekliosunuz :P strateji hacı. yapmayın allaşkına STRATEJİ YAAA.. nedir ki ötesi. haritanın gerekli yerlerini gerekli birimlerle stratejik biçimde tutucan kazancan vsvs... zaman, kaynak vs hesaplican hep.. SIIITRAATEEJİİ yani adı bu olayı tek..

şunu da sölim, gün gelir oyunlar hayvan bi teknolojiyle oynanmaya başlar artık pc falan olmaz. emin ol böle odada havada önümüze 3 boyutlu modellemelerle oyunlar oynayacağımız zaman geldiinde bile, bu oyunları yani stratejileri hala adam bas kaynak kap nokta tut şeklinde oynicaklar.. belki bi street fighterda kendin dövüşüceksin, belki yumruu yediin zaman hissediceksin, uçan tekme atıcaksın, belki bi cod oynarken yat kalk sürün yapıp vurulup yaralncaksın hissetceksin ama strajiyi ne olursa olsun yine de bu şekilde oynicaksın...

o sebepten ötürü sistem değişmiyo abi dmeyin. değişicek bi yanı yok. 1000lerce yıldır dünyanın sistemi değişmişmiki bu değişsin. insanlık da kaynak topla stratejik nokta tut vs ile bu günlere geldi taş sopa atom bombası hikaye gelişti sistem aynı..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

bu arada şey demiş bazı arkadaşlar, yeni bişi yok oyunlarda hep eski sistem vs. ben merak ediorum, sc de yeni ne yapılabilir. pardon hatta şöle sorim, bi strateji oyununda yeni ne yapılabilir?
- grafik değişir
- yeni bina ırk eklersin
- zone alarm gibi olayın geçtii zamnaları falan değiştirisin, yeni bomba koyarsın
- başka ?

bunun aynısını 11 yıl önce filan id software'in birbirinin kopyası oyunlarından bıkanlara karşı söylüyordu id'ciler. ne oldu? bir oyun çıktı, neden olduğu çığ id'yi gömdü.

blizzard kadar mainstream şirket zor görürsünüz, zira son 13 yıldır tutan bir konsepti alıp tekrar tekrar aynısını ufak rötuşlarla satan şirketlerin başında gelir. dahası diğer şirketlerin çoğu da "millet temcit pilavı yemekten sıkılmıyor demek ki" düşüncesiyle aynı şeyi yapmaya başladı. 80'lerden 90'lara devasa değişiklikler olurken, en popüler türler ölüp, yenileri can bulurken, 90'lardan 2000'lere çöp değişmedi neredeyse. teknolojinin hızlanması mı yavaşladı da yeni fikirlere donanım yetmiyor? hayır. ama yeni fikir her zaman için risk içeriyor. bütçeler katlana katlana yeni girişimciler sektöre giremez hale girmişken aynı pilavı yediren şirketlerin işi eskisinden çok daha kolay. id'yi devirmekten daha zor bu nedenle blizzard'ı devirmek.

benim en uzun süre oynadığım oyunlar blizzard oyunlarıdır muhtemelen ama kendi diğer oyunlarından bile bu kadar kopyalayan başka şirket bilmiyorum. ilk diablo oyunu dışında risk aldıkları oyun yok herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

yav yeni classları pek bi merak ediorum... düşünüyorum da.. bence heal özellikleri ağır basan bi class gelir gibime gelio. druid gibi bişi. ama daha farklı. yani diablonun druidinden ziyade böle wowun moonkini gibi bişi sanki..

bir de range okçu falan kesin gelir die düşünüorum. hastası çok. iyi de bi class. hatta onu da hunter tarzı yapsınlar. yani ok atma üstüne yoğunlaşsın javelin fln olmasın sevmiom javelin. böle ranger char. oku avr peti var, shadow huter olsun canımı verem ^^ hide olabilsin falan..

şimdi bakıorum 1 meele 2 caster var. toplam 5 sınıf olcak. o halde 1 caster daha kesin koyarlar. 1 de okçu olsun işte negzel..
Sosyal ağlarda paylaş

benim başka bir düşüncem var.
Klavye ve mouse ile yapılabilinecek tüm oyun türleri yapıldı. Bence artık yeni bir insan-bilgisayar etkileşimi yapabileceği bir donanım olmadıkça yeni oyun türleri çıkması zor.

Neden mi böyle düşünüyorum. Bakın yeni oyun türleri sadece wii için çıkmakta. Çünkü adamlar kendilerince devrim, bence iyi bir yenilik olan bir sistemi getirdiler. o yüzden "yenilik yok hep aynı oyunlar bik bik bik" tarzı düşünceler biraz gereksiz geliyor bana. Mouse olmasaydı hala mario tarzı otunlarda olurduk değil mi?

Ha derseniz yenilik yok mu? Bence var. Zombie wall bence bir yeniliktir. Gördüğümde baya hoşuma gitmişti.

Kısaca hala çok umutluyum ben bu oyundan. Hemde çok...
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

şimdi bakıorum 1 meele 2 caster var. toplam 5 sınıf olcak. o halde 1 caster daha kesin koyarlar. 1 de okçu olsun işte negzel..

3 Caster 1 meele orantısız olur. Diablo 2 dede 2 Caster 2 Meele bir Ranged var. Burda da aynısının olacağını düşünüyorum.

Ha, Pala gibi Meele-Caster kırması birşeyde çıkabilir ama gene Meele kısmı ağır basacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

ama caster koyalar die şeederken heal ağırlıklı bişi gelio aklıma. yani ne bilim guild muhabbetleri yapıcaklarmış D3 te. party olayını da iyiden iyiye geliştiriceklermiş. bi healer lazım gibi.

bi de şey var. pot olayı yok malum. hep aklıma gelio, pot olmadan uzun süreli boss fight nası sağlanıcak acaba ? heal olmadan nasıl dayanıcak char? bunu özellikle single kasarken nası olcak die düşünüorum. ama party sisteminde heal atan bi char fena olamzdı. ranger kesin olcak. yani olması lazım. hoş amazon d3 te gelmicek belki expantionda die açıklaması vardı blizzin ama artık bilmiom..

hakkatten long fightta potsuz nası olcak ? bi de ben biyerde okudum dervish die bi class gelebilir die. o.O oha derviş oldum lol.. gelse oynarım.

LEM YELİD BOLT
VE LEM YÜLED BLAST
POWER WORD KİLL AMİN
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

ama caster koyalar die şeederken heal ağırlıklı bişi gelio aklıma. yani ne bilim guild muhabbetleri yapıcaklarmış D3 te. party olayını da iyiden iyiye geliştiriceklermiş. bi healer lazım gibi.

bi de şey var. pot olayı yok malum. hep aklıma gelio, pot olmadan uzun süreli boss fight nası sağlanıcak acaba ? heal olmadan nasıl dayanıcak char? bunu özellikle single kasarken nası olcak die düşünüorum. ama party sisteminde heal atan bi char fena olamzdı. ranger kesin olcak. yani olması lazım. hoş amazon d3 te gelmicek belki expantionda die açıklaması vardı blizzin ama artık bilmiom..

hakkatten long fightta potsuz nası olcak ? bi de ben biyerde okudum dervish die bi class gelebilir die. o.O oha derviş oldum lol.. gelse oynarım.

LEM YELİD BOLT
VE LEM YÜLED BLAST
POWER WORD KİLL AMİN

Potlar olacak, sadece eskisi kadar sık değil.
Bosslar da mutlaka Phase'den phase'e geçerken health orb düşürür.
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:

ben ilk andarieli gördüğümde çat diye alt f4 çekmiştim korkudan
Ya benim diabloyu kesin geçemem diye tırsmam ve dynun'ın amazonuyla birlik olup geçmem...Ha bu sırada diablo necromu bone prisona almıştı,savaşı kemiklerin arkasından izlemiştim hahaha

Dynuna teşekkürler ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...