Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Bokunun çıkarılması derken ?

Farklı merchandizelar arasında tutarsızlık var ama başka ?

Hani lol bloodelf paladin, draenei shaman kıh kıh diyorsan ayrı. Lorea aykırı bir durum değil, gayet de güzel anlatılıp işleniyor mini-hikayelerde ve kitaplarda o konular. Ha cheeselik dizboyu ama loreu delip geçen çok da büyük bir olaya rastlamadım bir tanesi dışında.

Bir kaç örnek verirmisin. Biz de öğrenelim şu loreun bokunun çıkması konusunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Hani lol bloodelf paladin, draenei shaman kıh kıh diyorsan ayrı. Lorea aykırı bir durum değil, gayet de güzel anlatılıp işleniyor mini-hikayelerde ve kitaplarda o konular. Ha cheeselik dizboyu ama loreu delip geçen çok da büyük bir olaya rastlamadım bir tanesi dışında.

Bir kaç örnek verirmisin. Biz de öğrenelim şu loreun bokunun çıkması konusunu.

Sam, bende neden bunca zamandır alakasız cevaplar veriyorsun diyordum. Meğer okumuyormuşsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Bilerek mi yazılanı yanlış yere çekmeye çalışıyorsun yoksa cidden anlamıyormusun karar veremedim Sam.

lolore olan kısmı draeneilerin shaman olması, blood elflerin paladin olması diyorsan, yok öyle birşey diyorum adama. Sen gidip benimde zaten kabul ettiğim şeyleri gösteriyorsun.

Verdiğin linklerde de zaten dediğimin doğru olduğunu ve yapılanın gayet mantıklı olduğunu söylüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

cidden bu çarpraz referans olayının cılkı çıktı, songoku başka mesaja link verir, neden ben ona cevap verdim, halbuki başka şey denmiş olur filan.

ben nereden alıntı yapıyorsam ona ithafen yazmışım, cidden bu kadar komplike bir konu değil. blizz'in lore'da çuvallama konusunda sabıkası var ve insanlar da buna dayanarak "en iyi blizz bilir diye bir mutlak yok" demiş. olay bundan ibaret. istediğiniz kadar "yok o açıklandı, bu açıklandı" diyebilirsiniz. metzen'in olayı yeter lore'a gösterdikleri hassasiyet derecesini. şirketin lore'u yazan görevlisinin kendi açıklaması yetmiyorsa zaten dediğim gibi tartışmaya gerek yok.

gangren, istersen konunun başlangıcını birkaç sayfa geriye gidip okuyuver üst paragraftaki özet kafi gelmezse. 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla her ne kadar blizz'i sevsem de, sam burada haklı. Blizz lore'unda daha önce de çuvalladı.

En önemli örnek WoW'da undeadleri oynanabilir kılmaları bir de üstüne adamları undead büyülerden etkilenmeyecek şekilde değiştirmeleri. Forsaken'ın loreuyla ve Horde'a tamamen uyuşmayan zıt şeyler bunlar.

Bir açıklama yaptılar tabi, belki sizi tatmin etti ama beni hiç etmedi çok eften püftendi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

blizz'in lore'da çuvallama konusunda sabıkası var ve insanlar da buna dayanarak "en iyi blizz bilir diye bir mutlak yok" demiş. olay bundan ibaret. istediğiniz kadar "yok o açıklandı, bu açıklandı" diyebilirsiniz. metzen'in olayı yeter lore'a gösterdikleri hassasiyet derecesini. şirketin lore'u yazan görevlisinin kendi açıklaması yetmiyorsa zaten dediğim gibi tartışmaya gerek yok.

Blizzard lore da bir oyunda çuvallıyor. Yaptığı büyütülebilecek bir bilemedin iki tane olay var.

Başka örnekler veriyorsunuz, tezinizi çürütüyoruz, herşeyi açıklıyoruz, bunun yanında başka şeyler olduğunu da kabul ediyoruz, herşey bitiyor ve kala kala elinde birşey kalıyor, ona dönüyorsun ve "bu zaten tek başına sıçtı batırdı wow loreunun içine yani başka şeye gerek yok" diyorsun.

Afedersin ama yuh Sam. Ciddi ciddi senin şu "savunma" stilin baydı.
Sosyal ağlarda paylaş

hani "blizz'den imzalı belge mi lazım?" diye sorardım şuna cevaben ama zaten getirmişiz. ötesi yok yani. (:P)

Sam said:
blizz'in lore'da çuvallama konusunda sabıkası var ve insanlar da buna dayanarak "en iyi blizz bilir diye bir mutlak yok" demiş.

Kaede said:
"bu zaten tek başına sıçtı batırdı wow loreunun içine yani başka şeye gerek yok" diyorsun.

said:
Afedersin ama yuh

hemen bir üstteki mesajı çarpıtma olaylarına da gireceksek cidden devam etmeyelim. ben de sizi kendi halinize bırakayım da "NE MUHTEŞEMMMM BİR OYUN OLACAKKKK" mesajlarına dönülsün. ne de olsa blizzort yapsın taştan olsun, öyle değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbirşey anlamadım ne dediğinden, ne de demeye çalıştığından.

Sam said:

metzen'in olayı yeter lore'a gösterdikleri hassasiyet derecesini.

Böyle bir cümle var.

Kaede said:
herşey bitiyor ve kala kala elinde birşey kalıyor, ona dönüyorsun ve "bu zaten tek başına sıçtı batırdı wow loreunun içine yani başka şeye gerek yok" diyorsun.

Böyle bir cevap ver.

Çapraz ateş yok. Anlam sapması yok. Yarı quote yok. İşine gelen kısmı copy/paste yok.

Bu kadar basit. Burdaki tek muhalefet sen değilsin. Gayet normal olarak, abidik gubidik yalan yanlış şeyleri olmuş/doğru gibi göstermeye çalışmadan, yaptıkları 100 önermenin 90ı yanlış, haksız, olmamış şeyler olmayan, yanlış şeyleri savunmak için konu ile alakasız başka önermeleri kullanmadan tartışan başka insanlar da var.

Kendini mağdur durumuna koymaya çalışma.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, yani venator'un dediği, undead'lerin bir anda humanoid yapılmasını irdelesem kabul edecektin onu? metzen'in "çuvalladım" açıklamasını 'sadece bir olay' olarak nitelendirdikten sonra neyi kabul edeceksin ki? hani "yeterli kanıtı gösterirsem kabul edebilir belki" illüzyonu vardı ama onu da dağıttın şu son mesajlarla.

birebir alıntıları koyduğum halde görmezden geliyor, "işine gelen kısmı aldın" diyorsun. ne denmeye çalışıldığı açık ve kanıtlanmış ki normalde böyle bir konuda tartışmasız kanıt bulmak pek mümkün değildir. bunun bulunmasına rağmen hala diretiyorsun. eğer gerçekten dediğin gibi birşey anlamadıysan yazılardan, tekrar okumanı öneririm.

"bu zaten tek başına sıçtı batırdı wow loreunun içine yani başka şeye gerek yok" diyen birisi yok senin haricinde, tekrar okurken söylediğimi görebilirsen yapıştırırsın birebir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
hmm, yani venator'un dediği, undead'lerin bir anda humanoid yapılmasını irdelesem kabul edecektin onu?

Hayır etmiycektim. Gerek tft son senaryosunda, gerek pnp kitaplarında gayet güzel açıklanıyor Forsaken ile ud arasındaki farklar

Sam said:

metzen'in "çuvalladım" açıklamasını 'sadece bir olay' olarak nitelendirdikten sonra neyi kabul edeceksin ki? hani "yeterli kanıtı gösterirsem kabul edebilir belki" illüzyonu vardı ama onu da dağıttın şu son mesajlarla.

Evet sadece bir olay. Yalan mı ? Değil. Onu da gayet normal olarak kabul ediyoruz. Doğru çünkü. Adamın yaptığı bir yanlış var, loreda delik var. Yeterli kanıt göster kabul edelim. Loreun içine sıçtılar, olurmu böyle şey vık vık vık ediyorsunuz ve elinde sonunda aynı şeye dönüyorsunuz. Ha sizin mantığınız tek olayla delik deşik etmekse o zaman cümlelerinizi daha düzgün kurun, bilelim bizde tek örnekle toptan bir olayı çöpe atabiliyoruz. Malum oyunlar var fanları tarafından kuduz tavşanlar gibi savunuluyor. Bizde artık tek yanlışla oyunun bir yönünü çöpe atarız tartışmalarda, sesinizi de çıkaramazsınız.

Sam said:

birebir alıntıları koyduğum halde görmezden geliyor, "işine gelen kısmı aldın" diyorsun. ne denmeye çalışıldığı açık ve kanıtlanmış ki normalde böyle bir konuda tartışmasız kanıt bulmak pek mümkün değildir. bunun bulunmasına rağmen hala diretiyorsun. eğer gerçekten dediğin gibi birşey anlamadıysan yazılardan, tekrar okumanı öneririm.

Görmezden gelmiyorum. Hepsine cevap veriyorum, anlamadığımı da anlamadım diye belirtiyorum. Hani ne kanıtı? Nerde? Gene mi metzen tek sillede loreu çöpe atıyoruz ? Onu mu kastediyorsun "kanıtlamak" olarak? Tamam o zaman ben bunu burda kabul ederim ama başka bir oyun konusunda aynı şey olduğu zaman tek örnekle bir yönünü çöpe atarsak gıkını çıkaramazsın. Kabul ediyormusun bunu ?

Sam said:

"bu zaten tek başına sıçtı batırdı wow loreunun içine yani başka şeye gerek yok" diyen birisi yok senin haricinde, tekrar okurken söylediğimi görebilirsen yapıştırırsın birebir.

Var. Cümle mübala olmakla beraber, sensin
Sosyal ağlarda paylaş

undead ile forsaken arasındaki farklar? wc3'te anti-undead büyülerden etkilenen tipler bir anda humanoid oluyor ki wow betada normalde undead'ken bir anda yapılan bir değişiklik olduğunu biliyorsundur herhalde? retcon değildir de nedir bu? dediğim gibi, ne gösterilirse gösterilsin kabul etmeyeceğin belli. metzen'in olayını da doğru kabul etmişsin.

daha örnek sayardım ama "kuduz tavşan" vs böyle çirkin yakıştırmalar yapıp da sonra fedai gibi göğüs gerilecekse yoramayacağım kendimi hiç. asgari bir saygı seviyesi olmadan, makul değer yargıları olmadan bu tarz bir tartışmayı devam etmeye sebep göremiyorum.

ha böyle "bunu böyle kabul ederseniz falanca tartışmada gıkınızı çıkartamazsınız" olayına gelince: gameplay videosunda görülen şeylere eleştiri yapmaya izin vermeyen kitlenin aynısı başka oyunun videosu üzerinden oyunun görülmeyen yerlerine veryansın ediyor rahatlıkla. gıkını çıkarıp çıkarmama iddialarına girmeden önce mevcut çifte standartın farkına varmak gerek.

mübalağa ile çarpıtma eşanlamlı değil benim kullandığım türkçede, alıntı yapamadığına göre ikinci seçenek sözkonusu olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
undead ile forsaken arasındaki farklar? wc3'te anti-undead büyülerden etkilenen tipler bir anda humanoid oluyor ki wow betada normalde undead'ken bir anda yapılan bir değişiklik olduğunu biliyorsundur herhalde? retcon değildir de nedir bu? dediğim gibi, ne gösterilirse gösterilsin kabul etmeyeceğin belli. metzen'in olayını da doğru kabul etmişsin.

Eh işte ilgilenmediğin, okumadığın belli oluyor. WoWdaki durum gayet güzel bir şekilde açıklandı. LK nin kontrolünden çıktıktan ve kendi "sentinence"larına kavuştuktan sonra normalde ud leri etkileyen mind effecting büyülere bağışıklık kazanıyorlar. Sadece vücutları undead.

Sam said:

daha örnek sayardım ama "kuduz tavşan" vs böyle çirkin yakıştırmalar yapıp da sonra fedai gibi göğüs gerilecekse yoramayacağım kendimi hiç. asgari bir saygı seviyesi olmadan, makul değer yargıları olmadan bu tarz bir tartışmayı devam etmeye sebep göremiyorum.

Sayma, lütfen sayma. Birilerine kuduz tavşan demekle (ki tavşanlar gayet şirin hayvanlardır), başkalarını beyinsiz fanboylukla suçlamak arasında fark göremiyorum. Birimiz yazıya döküyor, diğerimiz cümle arası laf sokuyor.

Sam said:

ha böyle "bunu böyle kabul ederseniz falanca tartışmada gıkınızı çıkartamazsınız" olayına gelince: gameplay videosunda görülen şeylere eleştiri yapmaya izin vermeyen kitlenin aynısı başka oyunun videosu üzerinden oyunun görülmeyen yerlerine veryansın ediyor rahatlıkla. gıkını çıkarıp çıkarmama iddialarına girmeden önce mevcut çifte standartın farkına varmak gerek.

mübalağa ile çarpıtma eşanlamlı değil benim kullandığım türkçede, alıntı yapamadığına göre ikinci seçenek sözkonusu olsa gerek.

Mevcut çifte standart yok. İlk önerge WoW dan, oyunun herşeyi ortada. İkincisi ile belli değil, "gelecekte böyle birşey olursa" diyorum, düzgün okuyalım. Kaldıki lafı Fallout 3e getirmeye çalışıyorsan ve örnek istiyorsan şöyle diyim.

Oyunun silahları çok güzeldir ama açıklanan oyuncak ayı atar diye bir silah vardır. Ben çıkıp "oyuncak ayı atar ne böyle saçma sapan şey olurmu, bu oyunun silah mantığı ne kadar saçma, badthesta hiç anlamıyor bu işten" derim sende gıkını çıkaramazsın.

Kabul?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Sam said:

Eh işte ilgilenmediğin, okumadığın belli oluyor. WoWdaki durum gayet güzel bir şekilde açıklandı. LK nin kontrolünden çıktıktan ve kendi "sentinence"larına kavuştuktan sonra normalde ud leri etkileyen mind effecting büyülere bağışıklık kazanıyorlar. Sadece vücutları undead.

tercume ediim ben "beta'da sittin cc'ye immune olunca agir imba oldular mecburen bir anda sentient yaptik irki, yetmedi yerine verdigimiz WotF'i 2 kere nerfledik sonra" demek o :P cok kasmamak lazim "ustun lore hamlesi" diye ehue
Sosyal ağlarda paylaş

HellHound said:

tercume ediim ben "beta'da sittin cc'ye immune olunca agir imba oldular mecburen bir anda sentient yaptik irki, yetmedi yerine verdigimiz WotF'i 2 kere nerfledik sonra" demek o :P cok kasmamak lazim "ustun lore hamlesi" diye ehue

O şekilde de düşünebilirsin tabi, gayet mantıklı. Sonuçta adamlar aynı zamanda denge sağlamak zorundalar ırklar arasında.

Kaldı ki bu oyunun betasında olan, retaile geçmeden değiştirilen birşey. Beta vs Retail yapmıyalım yoksa birileri çıkıp plainswalking falan ortaya çıkarıp lolore diyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
adam sana dememiş ki...

Kaede said:
Malum oyunlar var fanları tarafından kuduz tavşanlar gibi savunuluyor. Bizde artık tek yanlışla oyunun bir yönünü çöpe atarız tartışmalarda, sesinizi de çıkaramazsınız.

ikinci çoğul şahıs takıları yanlışlıkla karışmış herhalde oraya.

fenris said:
ehah iyi çıkış yolu oldu sam e ama.

hea öledir.

Kaede said:

wc3 esnasında gerçekleşiyor olay ama wow betası sırasında oluyor değişiklik. evet takip etmediğim belli oluyor.. 8-)

said:
Sayma, lütfen sayma. Birilerine kuduz tavşan demekle (ki tavşanlar gayet şirin hayvanlardır), başkalarını beyinsiz fanboylukla suçlamak arasında fark göremiyorum. Birimiz yazıya döküyor, diğerimiz cümle arası laf sokuyor.

saymayacağım zaten. "beyinsiz fanboy" dediğimi iddia edebiliyorsan mantıklı bir tartışma yapmaya çabalamama hacet yok. tavşanı bilemiyorum da kuduz hakarettir mecazi anlamında, görmezden geliyorum tekrar ama kullanmakta ısrar etme rica ederim.

said:

Mevcut çifte standart yok. İlk önerge WoW dan, oyunun herşeyi ortada. İkincisi ile belli değil, "gelecekte böyle birşey olursa" diyorum, düzgün okuyalım. Kaldıki lafı Fallout 3e getirmeye çalışıyorsan ve örnek istiyorsan şöyle diyim.

Oyunun silahları çok güzeldir ama açıklanan oyuncak ayı atar diye bir silah vardır. Ben çıkıp "oyuncak ayı atar ne böyle saçma sapan şey olurmu, bu oyunun silah mantığı ne kadar saçma, badthesta hiç anlamıyor bu işten" derim sende gıkını çıkaramazsın.

Kabul?

d3 gameplay videosu üzerinden renk paleti eleştirisi yapılmasına müsaade edilmiyor ama aynı kişiler fo3 combat videosu üzerinden dialog eleştirisi yapmaktan çekinmiyor. kastım buydu.

ve ayrıca undead'den humanoid'e değişimin ana nedeni doggy'nin dediği gibiydi ama böyle söyleseydim vereceğin cevap bu olacaktı zaten:

Kaede said:
O şekilde de düşünebilirsin tabi, gayet mantıklı. Sonuçta adamlar aynı zamanda denge sağlamak zorundalar ırklar arasında.

lore saçmalamasını hoşgörüp sonra da "lore gayet tutarlı" diyebilmek ileri seviyede bir tutarsızlık gerektiriyor, yabancı değilim buna ama başkası için "neyi kabul ettiği görülmüş ki zaten?" demek ile birleştirebilmek muhtemelen bir ilk olsa gerek bu forumda. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ikinci çoğul şahıs takıları yanlışlıkla karışmış herhalde oraya.

Yok gayet seni de kattım. Yapmadığın şey değil.

Sam said:

wc3 esnasında gerçekleşiyor olay ama wow betası sırasında oluyor değişiklik. evet takip etmediğim belli oluyor.. 8-)

Olay tft de oluyor, 2003. WoWdaki değişiklik 2004, BETADA OLUYOR. Retail değil, böyle birşey oyunla beraber çıkmıyor. DAHA BETADAYKEN DEĞİŞTİRİLİYOR. Alınan kararda gayet güzel açıklanıyor.

Sam said:

saymayacağım zaten. "beyinsiz fanboy" dediğimi iddia edebiliyorsan mantıklı bir tartışma yapmaya çabalamama hacet yok. tavşanı bilemiyorum da kuduz hakarettir mecazi anlamında, görmezden geliyorum tekrar ama kullanmakta ısrar etme rica ederim.

Beyinsiz fanboy olduğunu kastedmekte hakarettir benim kitabımda. Aynı kelimeleri kullanmadan cümle arası laf sokmalarını görmezden geliyorum ama kullanmakta ısrar etme rica ederim.

Sam said:

d3 gameplay videosu üzerinden renk paleti eleştirisi yapılmasına müsaade edilmiyor ama aynı kişiler fo3 combat videosu üzerinden dialog eleştirisi yapmaktan çekinmiyor. kastım buydu.

Kim izin vermiyor? Tam olarak ne demek "renk paleti eleştirisine izin vermemek" ? Oyunun renk seçimini eleştirdiniz de bazıları size "hayır renkleri eleştiremezsiniz" mi dedi? Eğer iki oyun arasında sadece belli şahıslara dair karşılaştırmada bulunucaksan isim ver, örnek göster. WoW u hiç katma işin içine. Bir oyunu eleştiriceksen, sadece onu eleştir. Bir oyunu eleştirirken şirkete laf atıcaksan, o oyunu kullan. Başka oyunları yanlış suçlamalarla kullanıp kendine savunma oluşturmaya çalışma.

Sam said:

lore saçmalamasını hoşgörüp sonra da "lore gayet tutarlı" diyebilmek ileri seviyede bir tutarsızlık gerektiriyor, yabancı değilim buna ama başkası için "neyi kabul ettiği görülmüş ki zaten?" demek ile birleştirebilmek muhtemelen bir ilk olsa gerek bu forumda. (:P)

Ne bütün lore "saçmalıklarını" hoş görüyorum nede bütün lore "saçmalıklarını" tutarlı buluyorum. Hepsini hoş görmüyorum zaten verdim örneklerini. Bütün lore "saçmalıklarını" tutarlı bulmuyorum, bulduklarımı da örneklerle, kaynaklarla açıklıyorum.

Bu forumda neyin ilk olduğunu söyliyim sana.

Genelleme yapıp sadece bir mesajdan birilerini etiketlemek ve kanıtlayamadığı suçlamalarla, söylenmemiş laflarla kendini doğru çıkarmaya çalışmak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi alınmayın ama diablo 3 topic'inden soguttunuz adamı =)... yeni mesaj geliyor, giriyorum, yeni haber, oyunla ilgili ilginc bir sey, yenilik falan diye umuyorum, sonra uzun uzun yazılar her mesaj, okumaya useniyorum eheh...

edit: yeni bi tartısma baslamasın, ciddi ciddi soylemedim, smiley'ler var zaten =)...
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Yok gayet seni de kattım. Yapmadığın şey değil.

fenris'in merakını aydınlatman iyi olmuş.

said:
Olay tft de oluyor, 2003. WoWdaki değişiklik 2004, BETADA OLUYOR. Retail değil, böyle birşey oyunla beraber çıkmıyor. DAHA BETADAYKEN DEĞİŞTİRİLİYOR. Alınan kararda gayet güzel açıklanıyor.

betadayken yapılınca retcon olmuyor yani? şevki yılmaz'ın "kopya kasetten kopya yapılırsa gerçekliği kalmaz" dediği gibi birşey mi bu hahaha

said:
Beyinsiz fanboy olduğunu kastedmekte hakarettir benim kitabımda. Aynı kelimeleri kullanmadan cümle arası laf sokmalarını görmezden geliyorum ama kullanmakta ısrar etme rica ederim.

kastetmek? gene alıntı yok, bol keseden sallama olmuş artık çarpıtma bile değil. laf sokma ile hakaret de apayrı şeyler, birisi için ünleme basılabilirken öbürü için basılamıyor. bel altına çalışmayalım o nedenle.

said:
Kim izin vermiyor? Tam olarak ne demek "renk paleti eleştirisine izin vermemek" ? Oyunun renk seçimini eleştirdiniz de bazıları size "hayır renkleri eleştiremezsiniz" mi dedi? Eğer iki oyun arasında sadece belli şahıslara dair karşılaştırmada bulunucaksan isim ver, örnek göster. WoW u hiç katma işin içine. Bir oyunu eleştiriceksen, sadece onu eleştir. Bir oyunu eleştirirken şirkete laf atıcaksan, o oyunu kullan. Başka oyunları yanlış suçlamalarla kullanıp kendine savunma oluşturmaya çalışma.

evet dendi, sen ne zaman "beyinsiz fanboy"u alıntılarsın, ben de o zaman uğraşır bulurum. anlaştık mı?

said:
Ne bütün lore "saçmalıklarını" hoş görüyorum nede bütün lore "saçmalıklarını" tutarlı buluyorum. Hepsini hoş görmüyorum zaten verdim örneklerini. Bütün lore "saçmalıklarını" tutarlı bulmuyorum, bulduklarımı da örneklerle, kaynaklarla açıklıyorum.

valla böyle diyorsun da ne örnek gösterildiyse "gameplay için mübah", "münferit olay ama doğru buluyorum", "hayır saçmalık değil" dedin şu ana kadar. "ya evet diğer dedikleriniz doğru olmasa bile bunda saçmalanmış, sezar'ın hakkı sezar'a" gibi bir içerik bulmak mümkün değil şu ana kadarki mesajlarında.

said:
Bu forumda neyin ilk olduğunu söyliyim sana.

Genelleme yapıp sadece bir mesajdan birilerini etiketlemek ve kanıtlayamadığı suçlamalarla, söylenmemiş laflarla kendini doğru çıkarmaya çalışmak.

ironinin böylesi.. 8-)

bekliyorum "beyinsiz fanboy" alıntısını. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...