Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

aquila said:
aydinlik ve renkli neden kotu ben hala onu anlamis degilim. bu oyunun hikayesi aydinlik mekanlarda geciyo demek ki, karanlik isteyen monitorun rengini kissin.

aydınlık oyun kötü olur diye birşey yok,
yanlış anlaşılan nokta budur sanırsam.

"oyun ne olursa olsun adı diablo 3 olsun" diyen kendilerini blizzard fanı olarak gösteren bazı insanlar, diablo 3'ü eleştirenleri "sen zaten blizzardı hiç sevmezsin" diye eleştiriyor da,
burda benim takıldığım nokta, diablo denilen oyunun sıradan bir hack&slash'ten farklı olduğudur.

bir oyunun aydınlık olarak da başarılı olabilir.
nox mesela, ya da dungeon siege.
ha blizzard, gothic başlayan diabloyu dungeon siege'e benzetmek istiyorsa yapabileceğimiz birşey yok.
ama biz gothic ortamlar istiyoruz :D

"düşmanların kolayca ayırt edildiği bir sanat tercih ettik" diyorlar ve "blizzden babam çıksa yerim" diyenler de bunu alkışlıyor.
ama bu direk "diablo 1 başarısız bir oyundu, düşmanlar hiç ayırt edilemezdi, insanlar hiç sevmedi, oyun tutmadı" demek gibi birşeydir.
blizzard'ın tutan birşeyi değiştirip "böyle daha iyi olcak" demesi beni şaşırttı.
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:
Sıçtın sifonu çek Sam8-)

haberi söylüyorsan ilk mesajımda yorum yok zaten, ikinci mesajda da bariz dalga geçmişim. anlaşılmıyorsa eula koyarım bundan sonra mesajların önüne, "i agree"ye bastığınızda açılır spoiler kutusunda mesajın kendi. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası diablo 1 bambaşka bir oyundu karanlık atmosferleri , sanat tasarımları ile o dönemki grafik kalitesini de düşünürsek bizim için değişilmez güzellikte bir oyun oldu görselliğiyle

tristram ı o gri puslu havasıyla sevdik , zindanlarını 2 adım ötende karaltı halde gezinen mob grupları ile sevdik - kim itiraz edebilir buna? ekranın en uç köşesinde bi kıpırtı görürsünüz yaklaşırsınız kim bu diye bi anda 30 tane summoner çıkar ve fireball sağanağına tutar sizi kendiniz zor atarsınız portala - yada cyrpt levellarındaki çocuk ağlama sesleri o karanlık mezarlar da gezerken hiç mi içinizi ürpertmedi. biz diablo yu o gri kasvetli , renksiz hatta belkide zevksiz halini sevdik.

diablo 3 kesinlikle güzel bir oyun olacak aksini söyleyene hadi lan derim ;p class çeşitleri renklendirmeleri falan herşey gayet güzel ancak biz bir de keşke içerisinde o diablo 1 de yaşadığımız gri dünya olsa diyoruz o renksiz mekanları görmek istiyoruz :) yani biraz düşünün
tristram cathedral , tomb lvl x gri soğuk renkli zemin , duvarlar bi anda karşımıza renkli ışıltılı cıvıl cıvıl çıktığında gayet de üzüleceğim. olay bundan ibaret yani benim için alıcaz oynayacaz paşalar gibi eğlenerek çünkü o bahsettikleri renkli dünya da ayrı güzeldi ışıltılı aydınlık act 5 gibi mesela en güzeli 2sini dengeli yapmaları olur walla ;p
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şunu düşün ama Scorch

Diablo 1 multiplayer desteği olan singleplayer oyundu
Diablo 2 singleplayer desteği olan multiplayer oyundu

Adamlar önceliklerini nereye vericeklerini biliyorlar. Nerden minimum ödün verip maksimum sonuça ulaşabilirler biliyorlar. Blizzard'ı diğer firmalardan ayıran en büyük özelliklerinden biri bu. Samde emin ol bunun farkında ama küçük kusurları alıp büyütmek tartışmaların bir numaralı kurallarındandır. Benim de yapmadığım birşey değil hani :>
Sosyal ağlarda paylaş

ya doğruya doğru, şahsen renklere garezi olan bir insan değilim, bilakis severim. hatta nox'u filan grafik olarak daha başarılı bulmuşumdur d2 çıktığı zamanlarda, gayet normal renkli bir oyundur. diablo'yu da d2'den hayli sonra oynadım. ona rağmen diyebilirim ki o ilk oyun çıktıktan belki 7-8 yıl sonra oynadığım halde bana çok daha etkileyici geldi. anladım ki diablo'nun olayı buymuş grafik olarak. cıvıl cıvılı bırak, normal mekanlar bile değilmiş.

yani burada "ah nerde o eski diablo" diyen bir tipleme olarak değil, "adamlar vaktinde işin özünü yakalamış" diyen biri olarak savunuyorum bunu. sandığınızın aksine fikirlerimi yeniden değerlendirdiğim için bu düşünceye vardım.

alıp oynamaya, eğlenmeye mani değil evet. ama oyunlarda düz eğlenmekten daha fazlasını arayan biriyim. etkilenmek istiyorum, akılda kalan anlar istiyorum. blizzard'dan da daha diablo harici böyle bir oyun görebilmiş değilim. şirketin şöhretinin şişirildiğini düşünmemde bunun da payı var. (ayrı konu ama araya not düşeyim dedim) işin ironik kısmı diablo dışında bütün oyunlarını çıktıkları anda ve çoğunu da uzun süreler oynamışımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
ne alaka yahu wow ve diablo? lolahah.
d1 ve d2 de aynı sekildeydi zaten. hack&slash diye bosuna demiyoruz, action rpg diye bosuna demiyoruz.

diablo 1 ve 2'yi sevmiyosanız 3'ü de sevmezsiniz zaten.

tarkan'ın avukatlığını yapayım:
hippy, diablo 1 ve 2'ye laf etmedi, tersine iki oyunun tarzını da seviyor.
ancak wow'da diablo 2 formulu uygulandı. wow varken ve bu kadar tutmusken, eski diablolara benziyen bir diablo 3 çıkartırlarsa, fazla tutmayacaktır. bu yüzden wowda da kullanılan yaratık öldür set kas formülünün dışında birşeyler koymaları gerekmekte.

blizzard'ın avukatlığını yapayım:
blizzard, diablo 2'den daha ilerde bir gameplay yapması gerektiğinin farkında. dev yaratıkların sizi tek yakalayarak parçalarınıza ayırması ve karakterler için male female seçimi bunlara örnek gözüküyor. yeni videolarda daha değişik aksiyonlara rastlayacaksınız.

benim yorumum:
diablo 2 için getirdikleri rune ve slot sistemini wow'a taşıdılar. diablo 3'te de bunu birebir kullancaklar mı, yoksa wow'a aynısını koymuştuk, bunda sistemi geliştirelim diyecekler mi...
geliştirirlerse bunun wow'a bir etkisi olacak mı...
Sosyal ağlarda paylaş

Birde yeni gelen fizik motorunu unutmmayın. Sonuçta o da oynanışa direk etki ediyor olacak.

Ayrıca Diablo 3'de bir de şöyle bir olay var:

said:
Multiplayer cooperative gameplay will be made possible by signing on to battle.net’s servers. While it will be possible to play the (single player) game completely offline without logging into battle.net, you will not be able to play that same character online so any progress you make on it will not be carried over if and when you decide to play with other people. Unlike Diablo II, where the default mode was single player offline, Diablo III will default to online multiplayer mode, just to encourage people to login to the battle.net servers and ensure that their characters’ progression and loot are kept safe.

Ben Single kasayım kasayım sonra o karakter ile BattleNet'de coşayım yok artık. BattleNet'de coşmak istiyorsan, SinglePlayer bile olsa BattleNet'e bağlanıp oynamak zorundasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...