Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Masquerade said:

alma sen oyunu axedice valla ne diyim.

bence oluyor çünkü gayet. arkadaşlarımla oynayacağım için dad's master cardcılar umrumda değil. alan da alsın, para onun istediği gibi harcar. vakti azdır çalışıyordur basar parasını oynar adam.

wow'da yıllardır insanlar parayla hwl-gm ve şimdi de gladyatör kastırıyorlar. tıpkı illegal d2 item satış siteleri gibi. sistemde her zaman olan bişi bu. yaygara koparılacak da birşey değil RMAH bence. belki 3-5 dolar kazanırım da storedan bişiler alırım frostmourne şeklinde zarf açacağı, peluş wind rider cub falan. :D:D

arkadaşlarla oynayacağım diyenler sanki arkadaşlarının hiçbiri mangır ah'si kullanmayacakmış, nihayetinde dayanamayıp kendileri de kullanmayacakmış gibi yazıyor. :p

wow'da yıllardır olan şey dediğiniz yanlış, bilakis kökü kurutulması gereken bir illet. yanlış bir olayı doğru hale getirmiyor yapanların sayısının artması. aynı şekilde şirketin geliri kırışması da doğru hale getirmiyor. 3-5$ kazanma hayalleri için de denecek tek söz var:

"kasa her zaman kazanır"
FreEmoon said:

Gayet oluyor boşa konuşuyorsunuz bu kadar basit. Oyun oynayan insanların yaş ortalaması artık 15 değil, 30+ olacak nerdeyse. Bu insanların zamanı az parası bok gibi, bu adamlar az zamanda sizin aldığınız almayı hak ediyor, bunun içinde gözünü kırpmadan para harcıyor.

İnsanlara aptal muhamelesi yapmak sizin haddinize düşmez, herkes sizin gibi düşünmek zorunda da değil, dahası düşündüğünüz doğruda değil, hatta doğruya yakın bile değil.

Siz oynamak istemiyormusunuz? Güle güle o zaman, oynamayın insanlarıda rahat bırakın. Yok babasının kredi kartıymış falan hala 15 yaş muhabbetleri yapmayı bırakın şurda. Gerçekleri görün sonra gelinki yazdıklarınız insanlar tarafından ciddiye alınsın. aynı teraneleri 300 sayfadır yazıyorsunuz yeter , harbiden yeter.

bu zamanı az parası bok insanlara tavsiyem: cod serisi. yakınımda örnek var canlı. zaman gömmeli oyun niye oynar ki zamanı olmayan insan anlamam. yaşam değiştiyse mecbur alışkanlıklar da değişecek. oyuna parayı gömerek hiçbirşey almayı haketmiyorlar. neden? çünkü bu bir O-Y-U-N.

babasının kredi kartı kadar kendi kredi kartıyla alışveriş edene de sözüm aynı. para babasından miras, alınteri veya piyangodan çıkmış farketmez. oyun içinde başarıyı satın alan da, satan da oyun endüstrisi, oyunculuk ve oyunlar açısından günümüzün en büyük sorunu.

hak verdiğim tek şey başlığın kalabalıklığı nedeniyle burada tartışılması kısmı, bunu da konuya özel bir başlık açarak halledeceğim.

lütfen artık rmah konusunu bu başlıkta tartışın. bu başlık gereğinden fazla sıkışık çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 500den gireyim konuya bari.

Bu RMAHdan da öte iki gamer prototipi arasında bir tartışma ve hiç bitmeyecek.
Bir tarafta zorluktan keyif alan, çaba ya da yetenekle kazanmaya önem veren bizim eski gamer kitlesi, diğer yanda ise casual olduğunu iddia eden ama aslında oyunu vur kır parçala tarzı oynamayı seven, zaman ve emek ayırmak istemeyen, ve çoğunlukla da yeteneği çok fazla olmayan(kızmayın herkes her konuda yetenekli olmuyor, belki çok iyi müzik yeteneğiniz falan vardır)

Sorun burada değil, bu iki kitle de kendince oyun oynayıp zevk alabilir. Sorun şu: üst düzey gamerlar hangi oyuna heveslense, geri kalan zerg oraya doluşup sonra "omg oyun çok zor nerf pliz" diye yaygara çıkarıp oyunun anasını belletiyor, bu da gamer adamın canını sıkıyor falan. Ne kadar MMO varsa hepsinde durum böyle oldu, e firmalar da omurgalı ilkeli olmadıkları için para kitlede diyip hemen işi ticarete döküveriyorlar. Sonra belli bir noktada oyun kınayta dönüyor, gamer ekip gidince oyunun ilgi çekiciliği de azalıyor, bu sefer diğerleri yine gamerların peşine.

Diablo 3 de yıllardır olan beklentileri boşa çıkarabilir. Blizzard şimdiden kazanacağı mangırın fantazisini kurmaya başlamış RMAH ile, kısmet, kendi bilecekleri iş. Bunu duyduktan sonra ben de epey ucuzlayana kadar para verip almam bu oyunu.

Bu arada "bizim paramız çok nası istersek harcarız paramızla ezeriz rehörey" diyen arkadaşlara kıçımla güldüm. Elin ecnebisini paranızla ezeceksiniz hehe. Paristeyim bi tabak pilavı 26 euroya satıyorlar restoranda yer yok güzeller. Aylık 4-6 bin euroyu ev kirasına veriyolar, hadi bakalım pamuk eller cebe görelim marifetleri.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Gayet oluyor boşa konuşuyorsunuz bu kadar basit. Oyun oynayan insanların yaş ortalaması artık 15 değil, 30+ olacak nerdeyse. Bu insanların zamanı az parası bok gibi, bu adamlar az zamanda sizin aldığınız almayı hak ediyor, bunun içinde gözünü kırpmadan para harcıyor.

Eline saglik.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çıkmadan 500 sayfa olmuş ama oyun çıkınca tek kelime konuşulmazsa şaşırmayacağım. Bu kadar büyük beklentiyi nasıl karşılaycak bu adamlar merak ediyorum. Hani yapımcı Blizzard olmasa kesin patlayacak derdim ama Blizz illa bi şekilde işi kotarmanın yolunu buluyor.

İnsanlar hala Diablo 2 oynamaya devam ediyor. Betadaki görüntülere biraz baktım ilk yayınlanan görüntüler ile alakası yok. İlk çıkan görüntülerde daha renkli, cıvıl cıvıl bir ortam vardı. Betadaki kasvetli ortam görüntülerini görünce içim rahatladı resmen. Önceden yayınlananlara verilen tepkilerden ötürü mü bu şekilde değişiklik yaptılar yoksa zaten amaçları bu muydu bilemiyorum açıkcası. Şuan ki görüntü gayet iyi.

Oyunun yine ertelenmiş olmasına da üzüldüm başta ama betadan gelen geri bildirimlere göre eksiklerini gideriyor olmaları iyi birşey.

Bekleyip görücez bakalım 10 senelik ızdırabın sonu ne olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

SouLKilLeR said:

Oyun çıkmadan 500 sayfa olmuş ama oyun çıkınca tek kelime konuşulmazsa şaşırmayacağım. Bu kadar büyük beklentiyi nasıl karşılaycak bu adamlar merak ediyorum. Hani yapımcı Blizzard olmasa kesin patlayacak derdim ama Blizz illa bi şekilde işi kotarmanın yolunu buluyor.

İnsanlar hala Diablo 2 oynamaya devam ediyor. Betadaki görüntülere biraz baktım ilk yayınlanan görüntüler ile alakası yok. İlk çıkan görüntülerde daha renkli, cıvıl cıvıl bir ortam vardı. Betadaki kasvetli ortam görüntülerini görünce içim rahatladı resmen. Önceden yayınlananlara verilen tepkilerden ötürü mü bu şekilde değişiklik yaptılar yoksa zaten amaçları bu muydu bilemiyorum açıkcası. Şuan ki görüntü gayet iyi.

Oyunun yine ertelenmiş olmasına da üzüldüm başta ama betadan gelen geri bildirimlere göre eksiklerini gideriyor olmaları iyi birşey.

İlk yayınlananlar da aynı motordu, Leoric Highlands Act 1'in ileriki bölümlerinden birisi. İnsanlar bir bölümden grafik motoru analizine kalkıştıkları için yanıldılar sadece. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:

SouLKilLeR said:

İlk yayınlananlar da aynı motordu, Leoric Highlands Act 1'in ileriki bölümlerinden birisi. İnsanlar bir bölümden grafik motoru analizine kalkıştıkları için yanıldılar sadece. :)

O görüntüler de fazla cıvıl cıvıldı, öyle değil mi?

Gerçi aynı noktayla ilgili yeni vedio görmedim belki de o kısımlar hala aynıdır. Aynı bölümü deneme fırsatı olan var mı? Oradaki hikaye örgüsü ve mekan ile mi alakalı o renk cümbüşü?
Sosyal ağlarda paylaş

SouLKilLeR said:

Monthius said:

SouLKilLeR said:

Gerçi aynı noktayla ilgili yeni vedio görmedim belki de o kısımlar hala aynıdır. Aynı bölümü deneme fırsatı olan var mı? Oradaki hikaye örgüsü ve mekan ile mi alakalı o renk cümbüşü?

Orası muhtemelen aynı olacak, henüz Betada o kısıma geçilemiyor, ama grafik motorunu değiştirmediklerine ve Leoric Highlands'in oyunda olacağını bildiğimize göre aynı olacağını söylemekte sakınca yok. Çok da cıvıl cıvıl değildi oradaki görüntüler aslında, ancak daha açıklık ve daha az kasvetsiz olduğu için cıvıl cıvılmış gibi geliyor herkese alıştığımız o karanlık mekanlardan sonra. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:

SouLKilLeR said:

Monthius said:

SouLKilLeR said:

Orası muhtemelen aynı olacak, henüz Betada o kısıma geçilemiyor, ama grafik motorunu değiştirmediklerine ve Leoric Highlands'in oyunda olacağını bildiğimize göre aynı olacağını söylemekte sakınca yok. Çok da cıvıl cıvıl değildi oradaki görüntüler aslında, ancak daha açıklık ve daha az kasvetsiz olduğu için cıvıl cıvılmış gibi geliyor herkese alıştığımız o karanlık mekanlardan sonra. :)

Belki de öyle. Ama bu betadaki görüntüler içimi rahatlattı resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimse alınmasın ama d2 yi azcık oynadım hani fanboyu falan degilim,arada guncel goruyorum şu başlıgı yapılan tartışmalar kullanılan argümanlar o kadar komik ki,kendini kaptırıp sadece oyun oldugunu unutanlar var,tamam güzel oyundur ilginizi takdir ediyorum ama uzaktan bakınca internet kafede cs oynarken kavga eden liseli gibi duran cok adam var :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...