Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

blizzort bunu engellemeye çalışacağı yerde kucak açıyor, üstüne parayı da kırışıyor. acaba burda sorun nerde? hmm..

engelelnebilinicek bişey dğeil. imkansız bu kadar basit. engellemiş kimse varmı? bütün soulbound olayı bu yuzden baslamadımı? bilmiyomuş gibi bunları konusuyosun sam.

yasa dısı yollardır düşük tyrafikle cok paraya third partydne item alınıcağına, yasal yoldak oyuncular arasında trade olsun daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

ha ayrıca, single kendi başıma takılacaksam da gene single oynayabilmek için muhtarlıktan ikametgah isteyen oyuna 60$ vermem.

böyle utanmazlık, pişkinlik piyasada görmedim ama. hem oyunu kutulu parayla satıyorsun, hem ah'de değnekçilik yapıyorsun. banker kastelli şapka çıkarırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tüm topic'i okumaya dötüm yemedi. birisi anlatsın... şimdi item satarkene blizzard cüzzi bir miktar para mı alacak?
bu aynı zamanda ben güzel bir item düşürdüğümde bir arkadaşıma veremiycem anlamına mı geliyor? beleşe?
verebileceksem zaten yalan olmaz mı bu iş? adam paypalden atar ben de arkadaşıma verdim sağa ne blizzoş derim.

ama bu durumda muhtemelen beleşe item trade yapmıycaz... item for item da olmayacak galiba.

beni germez cidden trade işi kendi oyunuma bakarım da ..... bi arkadaşıma item verip bir arkadaşımdan beleşe item alamayacaksam blizzard para kazansın diye, almam resmen oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Drop işi nasıl olacak acaba millet çılgın gibi loot kapışacak şimdi gerçi D2'de hep öyleydi.
Fakat Trade olayı dendiği gibi olmaz ki o zaman. Şimdi her item'ın belli fiyatı varsa trade olmaz o zaman, herkes AH'den çalışır. Tamam D2'de de hemen hemen her itemın belli bir item değeri vardı ama bu her zaman herkesi için %100 doğru uygulanan bir sistem değildi kişiden kişiye değişirdi...
Dendiği gibi arkadaşına da item vermek istemezsin şu an, satarım diye..
Artı benim takıldığım eğer itemlar gerçek paraya satılacaksa gold'un ne önemi kalacak oyunda. Gold feci değersiz olmaz mı, enflasyon felaket olur..
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

asıl skill tree falan değişiklikleri varmış ama adam gibi acıkalma bulamadım ben

axedice said:

http://www.youtube.com/watch?v=NVTVMqtmxPU

Artık skill tree diye bişey yok, skill puanı da yok. Belli lvllarda yeni skilller açılıyor onlar arasından istediğin bi kombinasyonu yapıyorsun. Bi skilli daha güçlü yapmak yok, scaling var lvla (ör. magic missile) yada weapon damage a göre. Bi defada 6 mı 7 mi ne aktif skillin oluyor, istediğin anda respecleyebiliyorsun.

Keşke her classa skillleri de blizzard seçseymiş. Daha kolay olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

tunca said:

eglencenin kaynagi itemlarin iyi oldugu icin adam dovmek mi ? sen itemlarini para degil cok vaktin oldugu veya sansli oldugun icin alabiliyosan vakti ve sansi olmayan adam da parayla aliyor ne onemi var ki.

'oyun' kavramının temelinde "parayı basan kazanır"ın standart olduğu bir sektöre dönüşünce coop harici multi oyunlarda size başarılar dilerim.
Cuce said:

engelelnebilinicek bişey dğeil. imkansız bu kadar basit. engellemiş kimse varmı? bütün soulbound olayı bu yuzden baslamadımı? bilmiyomuş gibi bunları konusuyosun sam.

yasa dısı yollardır düşük tyrafikle cok paraya third partydne item alınıcağına, yasal yoldak oyuncular arasında trade olsun daha iyi.

engellenebilecek birşey, engellemek isteyen var mı esas soru olmalı. uyuşturucu ticareti de güya 'engellenmek isteniyor' ama ne yapsın koca koca devletler, yetmiyor güçleri. burada ise bütün zemin, bütün oyun dünyanın en zengin oyun şirketinin elinde ve o hesap hangi item'ı hangi vakitte düşürmüşe, kime satmışa kadar ellerinde log tutup bunun üzerinden çalışan algoritmayla bile bulabilirler. ama şikayet ettiğim aleni botu bile "bakacaz" deyip görmezden gelen bir şirket.

bu olay serbest bırakılınca sadece oyuncular arasında, 'dürüst' ticaret dönecek sanmak da güzel. çinliler piyasayı size bırakacak yani. :)

tut-i mucize guyem, ne desem laf değil..

of skill olayı da rezalet olmuş, single'ı bile oynanmaya değer mi emin olamadım şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:

diabloda goldla ne sattınız ki? hersey rune üstünden dönerdi ben parayla trade görmedim.

Doğru işte zaten ben bu nedenle D3'te goldun hakikaten önemli olacağını zannetmiştim çünkü gold'la satış için de AH var sanırım. 2 AH olacak yani parayla satış goldla satış ama yanılıyor olabilirim. D2'de hiçbir işe yaramıyordu gold, bu oyunda yarasaydı bari...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

tunca said:

eglencenin kaynagi itemlarin iyi oldugu icin adam dovmek mi ? sen itemlarini para degil cok vaktin oldugu veya sansli oldugun icin alabiliyosan vakti ve sansi olmayan adam da parayla aliyor ne onemi var ki.

'oyun' kavramının temelinde "parayı basan kazanır"ın standart olduğu bir sektöre dönüşünce coop harici multi oyunlarda size başarılar dilerim.

olay parayi basan kazanir degil itemi olan kazanir sen yanlis anlamissin. o itemlara nasil sahip oldugun onemli olan. 3 secenek var:
1.nolifersindir cok vakit harcayip dusurursun itemini(veya gold ile alirsin)
2.sanslisindir bi sekilde duser
3.para verip alirsin

sadece 1 olsa casual oyunculara haksizlik.
sadece 3 olsa fakirlere yazik.
sen bu denklemin sadece tek kismina kisili kalmissin at gozluguyle bakiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız sunu netleştirmedik hala.
oyuna para yüklicezde para cıkartabilcekmiyiz oyundan o belli değil daha.

mesela 20 dolar yükledin 3 item aldın 10 kaldı 2 sattın 15 kredin oldu. o kredi öle durucakmı? 20 item sattın 200 kredi birikti onu dolar olarak sistemden cıkarıcakmısın? o belli dğeil işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...