Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Abi bence baktilar wow da onunu alamiyolar sistemin, bari bunu monetize edelim demisler. Bence de cok mantikli, %20-40 kesse satis basi (%40 olabilir revenue share li sistemlerde boyle gider. Steam %40 aliyo mesela oyun satisindan (simdi 30 oldu sanirsam). Google yine %40 aliyodu dogru hatirliyosam. Apple %30 aliyor yine app developerlardan.

Dusunun milyonlarca oyuncunun yarattigi ekonomiyi. Oyun satisindan vs fazla para kazanirlar :)

Birde isin surasi var. Wow vs gibi oyunlarda oyun ici ekonomiyi ayakta ve saglam tutmak icin cok kaliteli, iyi ekonomistler calisiyor. Bildigin finans vs okumus, MBA li adamlar. Ekonomik sistemi bunlar yaratiyor ki sicmasin bi sure sonra. Dandik MMO larda gormussunuzdur sistem bi sure oyle sicarki, guzel bi item i almak icin odedigin para normal yaratik vs keserek salliyom 2 yilda ulasacagin bisi olur, casual i vs oldurur. Bu durumlar olmasin diye adamlar ekonomist calistiyolar.

Simdi bu farmer larda sistemin agzina ediyo tabii. Ayni nasi cin ucuz is gucuyle dunya ekonomisini sarstigi gibi :) Denklemde farmerlar yok, o yuzden etkileniyor. Tahmin ediyorum tum ekonomiyi simdi boyle kurarak, buna da izin vererek, daha iyi bi ekonomik sistem kurmayi dusunuyolar. Boylece denklemin icine aliyolar, hemde ustune para kazanacaklar.

Bence de guzel yani, ben Diablo icin yeni PC alicam onu bekliyorum, oylesine heyecanliyim. 2 saat az uyurum, her bos zamanimda bilgisayara kapanirim yine oynarim diye planliyorum. ama yine de guzel vs item toplicak kadar oynayamaycagimi dusunuyorum. Eh yani bunca sene beklemisim, bu kadar duygusal olarak bagli oldugum ounda da cok istedigim bisiyi kullanamamak koyar yani. Parali sistem o yuzden bence guzel.

Tabii sizin argumaninizida anliyorum.

naapalim dunya
Sosyal ağlarda paylaş

ya durum cok leş. ona edilcek laf yok ama, gidin eve'e bi bakın. boku cıkmıstı isk satısının oyunda denge menge kalmamıstı, şimdi adamalr ingame'i paraya cevirin ama bizim üzerimizden cevirin diyolar. sistemde ne kadar isk kalıp gideceğini böle belirliyolar.

blizz engellemek istesin istemesin engelliyebilceği değil zaten botlar. her oyunun her yerınde var. civ5 mmo'su yapsak yine botu olur.

battlenet 2nın daha acımasız acc banlaması var buna rağmen yine cok bot olucak. parayla item trade'i olsada olmasada. ama botları oyuncualrdan ayırıp mılletın oyun keyfine etmiycek bi sistem yaratırlarsa iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

diabloyu pvpsinden ötürü mü alıyorsunuz? yaw arkadaşlarınla dungeon run yap, kendi aranızda takaslar yapın. yine keyif alırsınız.

farma gelince yine de şans işi. bir ara d2 oynarken necro'ma gull dagger düşmüştü. bilirsiniz %100 magic finding bonusu olan dagger. insanlar neler neler veriyorlardı. adamların üzerinde ne eşyalar vardı ama bana 2 set parçası öneriyorlardı.

yani isteyen satış yapsın sizi ne bağlar. parayla almasanız bile oynarsınız oyununuzu. bir gün sizin de olur, düşürürsünüz itemınızı. :)
Sosyal ağlarda paylaş

gerçek parayla dönen oyun oynamamış naif arkadaşlar görüyorum aramızda. pvp'den filan bahsetmişler hatta ne kadar keyifli olur filan diye. (:P)

aylık ücret olsa bu kadar kötü olmaz, herkes verir gene denge olur. bu şekilde devamlı para gömmeden item odaklı bir oyunda şamar oğlanı olunur ancak. öyle item düşürcez de satcaz hayallerine lafım yok zaten heh.

ama activizya-blizzort yapsa bag of shit bile yeniyor belli ki, sağda solda baktım, bizim forum kadar hiçbir yerde destek aldığını görmedim. süperiz. :)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...