Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anarchy Online-Giriş-İlk İzlenimler (Resim ağırlıklı)

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

baya ilgimi cekti ya saglam bi oyuna benziyo

black veya vass oyunla ilgili bildiginiz seyleri anlatabilir misiniz? newbie icin yapilmasi gereken seyleri anlatirsaniz super olur

ehe sanirim uoyu birakicam (kacinci birakisim hatirlamiyorum ya neyse )

bide lag durumu nasil baglanti hizi cok etkiliyomu combatlarda?
Sosyal ağlarda paylaş

Nerden başlasam, nasıl anlatsam! Oyun garip bir dünyada geçiyor. 4 ayrı ırk var. Hepsininde oyun içinde seçeceğiniz meslek veya yeteneğe göre artıları ve eksileri var! Ama önemli olan meslekler bence. 12 ayrı meslek varmış gibi gözükse de yetenekleriniz ve oyun içinde bulduğunuz Nano teknolojileri bu meslek mantığını çok daha çeşitli kılıyor. Suratınızdan tutunda, boyunuza kadar ayarlarınızı yaptıktan sonra, oyuna geçmeye hazır oluyorsunuz! Tabii üç ayrı topluluktan biri olan Omni-Tek(teknoloji manyakları, sevimsiz insanlar), Clan(sevilesi insanlar, doğa ve ruh insanları, harika varlıklar!) veya Neutral'leri (suya sabuna dokunmayan, boş gezenin boş kalfası) seçebilirsiniz.

Oyunun başında seçeceğiniz mesleğe göre yeteneklerinizi dağıtmanız için 5000 ip (improvement points) veriliyor. Başta hepsini harcamayın, sadece kendinize yarayanlara ekleyin. Yoksa ileride puanlarınız yetmemeye başlayacak! Benim böyle birçok saçma yeteneğim var. :-) Başladığınızda kendinizi geliştirmek için bir "Training" bölümü oynuyorsunuz ki, böylece karakterin yaptığı hareketlere alışabiliyorsunuz.

Genel bir açıklama yapmak gerekirse, her objeyi shift+sağ klikle inceleyebilirsiniz. İstediğiniz bir objeyi kullanmak için sağ kliklemeniz yeterli olacaktır. Daha fazla klavye bilgisi için: http://community.anarchy-online.com/content/support/manual/chapter07/keyboard.html

Daha başka ne öğrenmek istersiniz yazın ki, söyleyebileyim!
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese merhaba,
Oyunu dün şöyle bir üç saat oynadım başından kalkamadım açıkçası. Karakterimi 3. level yaptım bıraktım. Herkese tavsiye ederim. Bir takım bugları mevcut ama oyunda kesinlikle bağlantı probleminizi hissetmiyorsunuz. Pingim 20 de oldu 1400 de ama oyun aynen devam etti.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de çok şey yazacam ama bugün pek zamanım olmadı, sadece en çok merak edilen hız konusuna değinmek ister deli gönül...

şimdi daha önce yazdığım gibi Dominus'un da onayladığı üzere 100-1900 arası pingim oldu (maksimum rekorları bütün oyunlarda bana aittir yakında Guinness'e yazacaklar) ve dün akşam en yoğun saatlerde bile çok çok az takılmalar yaşadım...

daha önce hiç olmamıştı ama bunu biraz çözünürlüğüme (1280-1024 32 bit) ve yoğun saatlerde oynamış olamama bağlıyorum. çok da ağır değildi sadece arada bir oluyordu ve oyunun oynanışına etki etmiyordu, yani kısacası "lag yüzünden öldüm hoca ben böle oyunun a...." olmadı bana...

IP yani improvement points hakkında Vas ustaya katılıyorum, bana yardım edenler olsun, oyun hakkında geniş bilgi alabileceğiniz ao.stratics.com olsun herkesin söylediği o IP'leri çok akıllıca harcamanız gerektiğidir. sanırım UO gibi bu ability'leri indirmenin ve diğerleri için bir artı kazanmanın yolu yok...

Sosyal ağlarda paylaş

Biraz önce bir görev bitirip "9.level Martial Artist" oldum! Yeni ve daha güçlü teknik vuruşlar öğrendim. Zevkten dört köşe bir şekilde oynamaya devam ettim... Üzerime aldığım zırhların çoğunu kullanmayı beceremediğim için geri verdim. (Birşeyler alırken yeteneklerinize uyup uymadığını kontrol edin!)

Lag olayı yok gibi birşey. Lag'i yapan direk makinanız oluyor. Bir adam sahneye girdiğinde, onun verileri çok hızlı bir şekilde geliyor ama makineniz algılayıp, onu gösterene kadar bazen lag oluyor. Ne kadar hızlı makine, o kadar köfte olayı... Ama ping rekoru bendedir: 2145! Old Athen'e girdim bir baktım, sürünüyorum ama o da ne? Eee, biraz önceki yürüyüşümden bir farkı yok??? Çok başarılı durumda anlayacağınız!

En azından bir kere oynanmalı, denenmeli... 3 boyutlu oyunlara uzak durmuşumdur ama bu olay ilginç geldi! Role play açısından biraz zayıf!
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda "11. level Martial Artist"'im ve uçsuz bucaksız topraklarda görev aldığım için, dağ tepe demeden dolaşıyorum. Korkunç yaratıklar var! Yağmur yağıyor ve en yakın şehir, bomboş bir şey...

Görev almak için şehre çıkmalısın artık. İlk başladığın oradaki görev aletine gidip görev iste, veriyor olması lazım. Ama çalışmıyorsa şehre çıkma vaktin gelmiş demektir. Çünkü level 6'ya kadar veriyor!

Sizin şehri tanımadığımdan nereye gidersin, ne yaparsın bilmem ama bizim buralarda pis yaratıklar var! Çok güçlüler, bir de saldırıyorlar! Kaçamıyorum da...

Bu sırada şehirler arası gidebilmek için özel portaller var. Adı thumb mu ne! Adamın biri gösterdi... Çok hızlı gidebiliyorsun! Şehirlerin isimlerini ezberlemek de ayrı bir çile doğrusu. Tabii 7 günlük sürenin bitmeye yüz tutması da kötü haliyle!

Daha net soruların olursa daha iyi yardımcı olabilirim. Neredesin, ne yapıyorsun falan gibi... Ben iyiyim bu sırada, pis dövüyorum adamları!
Sosyal ağlarda paylaş

dostum ben de level 9 oldum, şehir dışındayım zaten çoktandır, bayaa gezdim ben de, aynı UO ya başladığım günler gibi hissettim kendimi (minoctan brite yürümüştüm, bilmiyodum gate recall olayını)...

mission olayını da sonunda becerdim ama çok az exp ve para verdiği için vazgeçtim, 1 saatte 3000 exp alabiliyorum zaten rahat, acayip dolaştım bugün...

öylesine sordum zaten nasılsın napıyosun diye... :-)

uzaklardasın ya ondan...
Sosyal ağlarda paylaş

Bende boşa verdiğim her puana nasıl yanıyorum, bilemezsin... Çok acı veriyor, oralarda gereksiz bir sürü puanı görmek! Yine de iyi durumdayım. Havalar bozuk olmasa birkaç resim göndereceğim ama şöyle güneşli bir hava olsun diye bekliyorum! :-)

Ayrıca birazdan taban kuvvet Athen'e döneceğim. Görevimi başaramadım. Yediler beni!

Bir de oyunda o kadar değişik şey var ki, kafam karıştı. Nano'cularda durduğum kadar zamanda dolaşsaydım, 20. level olmuştum herhalde. Bu ne? Bu ne? Ne işe yarar? diye dolaşmaktan şebeğe döndüm. Bir de birşey anlasam iyi olacak. Bakıyorum ve "Oha, ne güzel özellik!" diyorum sadece...

Şu anda işteyim ve çalışıyorum. Anarchy Online'ı da adına yakışır şekilde oynuyorum. Çalışırken, oynayarak!
Sosyal ağlarda paylaş

abi hem yok hem de hem oyunun oldugu dir hem de setup bozuldu adi bi programla zip etmi$ler Çok ram harcio....unziplerken gitti bi daha indiriom iner hem 30kb/sn ile inio...bi de bulcam aklima koydum birisi geldi aklima aama ayralarsam belki AO deil 3rd Dawn Uo olabilir ya da 2nd Age acc. war zaten o da olabiir bakcaz yine de indiriom....
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda ilk başlarda yaşadığım sorun bu interaksiyondu. Çünkü "level" olayı, insanlar arasında uçurumlar yaratabiliyor. Yine de "team" yaparak grupça dolaşmak ve oyunun atmosferiyle hareket etmek isteyen bir sürü insan var. Ama birçoğu EverQuest'çi olduğu için yanlız takılmaya alışmışlar.

Ama sizden çok çok üstün birisiyle beraber "Team Mission"lar yaparak inanılmaz eğlenebilirsiniz. Bir bakıma Daggerfallun multiplayer'ı diye bakın. Tek başınıza dolaşmak bile çok keyifli... Grafikler o kadar başarılı ki, size gerçekten etrafı geziyormuşisunuz hissini başarıyla veriyor.

Deneyin ve görün. Çok başarılı. Bu hızda olacaksa, Ultima'yı bile böyle görmek isterim! Tek sorun iyi makina ve güzel ekran kartı istiyor. 56.6 modem oyunu rahat kaldırıyor....
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Anarchy Online Re-Evaluation Offered
Funcom has opened all cancelled accounts on its science-fiction MMORPG Anarchy Online. This means that all former players of Anarchy Online can log on and play for without charge for 30 days. The re-evaluation offer is part of a larger marketing campaign for Anarchy Online that is already underway.
During the 30-day evaluation period, players can access their former characters or create new ones. These accounts will automatically close again after the 30-day period if the player decides not to continue with the game. Players can catch up with the story, which started on October 30, by going here http://www.anarchy-online.com/content/story/
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...